Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

w tej całej sytuacji nie rozumiem, czemu ktoś nie ma czasu pracować z młodym koniem, a ze starszym skaczącym już tak 🙂
Może nie ma czasu na dwa konie po prostu.
Z dwulatkiem można robić mnóstwo fajnych, ciekawych i pożytecznych dla konia rzeczy. Ale  praca na lonży, serio?  😵
Murat- Gazon, ale z ogłoszenia wynika, że tego chce sprzedać i kupić innego starszego skaczącego. A nie, że ma dwa konie.
Koń urodzony w 2018 więc prawie trzylatek.
Swoją drogą ..jak dla mnie to za wcześnie na wypinacze i jazdę.
Bo przyjęcie siodła, lonżowanie ogarniam jeszcze ale jazdy już nie
No nie tak bardzo prawie 3 latek. Rocznikowo może tak, ale 2 lata skończył dopiero w grudniu, wiec cały rok przed nim do "prawdziwego" 3-latka
[quote author=ptyśmiętowy link=topic=190.msg2960420#msg2960420 date=1611225704]
No nie tak bardzo prawie 3 latek. Rocznikowo może tak, ale 2 lata skończył dopiero w grudniu, wiec cały rok przed nim do "prawdziwego" 3-latka
[/quote]
Sorki ... dopiero teraz w treści doczytałam, że z grudnia jest.
No tak ...nóz się w kieszeni otwiera.
Wydaje mi się, że jest tak - że ludzie kupują gówniarza (bo taniej) a potem nie mają cierpliwości, żeby na niego poczekać.
I potem takie widoki tfu na psa urok
Murat- Gazon, ale z ogłoszenia wynika, że tego chce sprzedać i kupić innego starszego skaczącego. A nie, że ma dwa konie.


Jeśli tak, to może po prostu nie chce im się tyle czekać i pracować do etapu, zanim ten koń zmieni się w "dorosłego, skaczącego".
Myślałam, że mają dwa (albo więcej), bo na fotkach w ogłoszeniu są też inne konie. Ale oczywiście, mogą być pensjonatowe.

szemrana o jeździe chyba tam nie było mowy. Ale lonżowanie konia mającego 2 lata i 2 miesiące... Na wypinaczach... No nie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 stycznia 2021 11:38
Ja uważam ze powody takich sytuacji są dwa.

Pierwszy jest taki ze internet przyjmie wszystko i mogę pod moim anonimowym imieniem wypisać duby smalone nt zajeżdżania a ktoś może uznać ze to świnta prawda bo napisane ze poradnik donkeyboy do zajeżdżania i w ogóle. Jak ktoś bezkrytycznie czyta co mu wpadnie w łapki i nie weryfikuje to i nie tylko takie głupstwa jak zajeżdżanie 2latka zrobi. Macie szeroki wybór źródeł w internecie od takich jak blog Quanty do tego chłopaka vlogera co nagrywa w krzakach 😀 sami możecie porównać jedno do drugiego - jak macie pojęcie to widzicie różnice, ale co jeśli nie macie?

Ba. Wystarczy ze gdzieś przeczyta ktoś ze w wyścigowych stajniach zajeżdża się takie podrostki i stwierdzi ze przecież tak jest ok. I to ze się tam dwulatki zajeżdża to nie jest bzdura. Wydaje mi się ze dziewczyna kupiła młodego konia i ja to chyba trochę przerosło i woli „gotowe”. No bywa w życiu i tak. Jest moda na to ze fajniej jest mieć coś na już a nie na to czekać/zapracować. Czasem pieniędzy brak. Różnie bywa w życiu. Nie mi oceniać - sama wspomagam się lepiej doświadczonymi koniarzami których znam.

Druga sprawa to nie wiem, zmowa milczenia? Wydaje mi się ze jakby ktoś tu (jako totalny laik) zaczął zadawać pytania nt zajeżdżania to dostaje z automatu ze ma znaleźć trenera jak nie wie/nie umie. I kropka. Prawda, od kogoś się trzeba nauczyć. Ale wydaje mi się ze trzeba edukować i uświadamiać dlaczego tak. Dlaczego to inwestycja w przyszłość. Ze tu nie chodzi o umniejszanie czyimś umiejętnościom tylko to realna wiedzę nt treningu młodego konia i co się z tym wiąże. Bo wydaje mi się ze piętnuje takich ludzi, oni czuja się atakowani i potem chca coś tam udowodnić. A można to obrócić w pozytywna motywacje i efekt byłby inny.
Oczywiscie są tez ludzie którzy nie przyjmują krytyki w ogóle - a takich znam - i nieważne ile i jak się o tym mówi, oni wiedza lepiej. I tu nie tylko chodzi o zajeżdżanie. Nawet nie tylko o jazdę konna. Efekt Dunningera-Krugera to wyjaśnia. Takim nie przemowisz, nawet jakbyście mieli złoto olimpijskie na szyi.

Sory za wywód, jakoś mnie natchnęło 😀
Mój w kwietniu trzy latek stoi i żre z kolegami na zewnątrz 24h 😀 Chodzenie na lonży (nie pracę) ogarnął i tyle. Ma labę do wiosny. Nie wyobrażam go sobie wdrażać do pracy rok temu.  👀
jeszcze do niedawna miałam kobyłkę z 2018, surową, generalnie luzik w życiu - towarzystwo i padoczki, czyli tak jak powinno być 😉 jakie to wywoływało oburzenie ludzi, którzy potencjalnie chcieli ją kupić, bo jak to dwuletni ślązak i w bryczce nie chodzi, a POWINIEN 😵 ale w końcu trafili się super ludzie, którzy byli wdzięczni, że koń nie pracuje i może spokojnie robie rosnąć 😉
A nikt nie doczytał, że ona pracuje z tym koniem już od roku? "ze względu na brak czasu aby pracować regularnie z tak młodym koniem. Przez ostatni rok udawało mi się to" Czyli koń pewnie lonże zaczął za roczniaka. Czad.  🤔wirek:
Murat-Gazon,
[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2960408#msg2960408 date=1611222425]
W dobie internetu można się dowiedzieć z równą łatwością, że to jest źle, jak i że to jest dobrze...
[/quote]
To najlepsze zdani, gdziekolwiek, jakie przeczytałam od roku.
Uchwyciłaś istotę wielu problemów.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 stycznia 2021 11:21
https://www.alfahorse.pl/blog/jak-zapanowac-nad-jedzeniem-trawy-przez-konia/
Zapanowała moda na wszechobecne webinary o byle gó....
I tylko sie zastanawiam czy ludzie to juz takie ameby, że nie wiedzą jak sobie poradzić z zabraniem konia od trawy i trzeba robić na ten temat szkolenia?
Tak jak i ze spacerowania w ręce czy wyjazdów w teren...
Pati2012 Może po prostu to jest najbardziej zaawansowana i przydatna rzecz, którą mógłby przekazać ten trener i dzieli się tym, co u niego najlepsze😉 (Pomijając rzucającą się w oczy literówkę tuż pod zdjęciem.)

Edit. Na tej stronie można też zdobyć bardziej zaawansowane umiejętności. Po obejrzeniu ponad dwugodzinnego filmiku obiecują mi, że: "Teraz będziesz już wiedział jak wprowadzić swojego konia w zaawansowany trening ujeżdżeniowy i nauczyć go elementów, które kiedyś wydawały Ci się nieosiągalne!"

https://www.alfahorse.pl/produkt/wideowyklad-4-w-poszukiwaniu-zebrania/

Czemu nikt mi tego wcześniej nie pokazał?! Tyle pieniędzy wywalonych w błoto na bezsensowne treningi. Wystarczy wykupić dostęp do czterech kursów online i już będę wiedziała jak sprawić, by mój koń osiągnął szczyt swoich możliwości.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 stycznia 2021 16:13
Kogoś fantazja poniosła.... albo translator zawiódł  🤣
https://ogloszenia.re-volta.pl/kon-dla-wszystkich-jezdzcow-doswiadczony-mysliwy-ish/o/331262/?kod=62-500&kodkm=25&sortowanie=0


Rowniez translator 🙂 myśliwy - hunter (hunting w sensie taka „dyscyplina”), wyhakowany (hacking out - jazda w terenie) and so on and so on 😀

Psy drogowe mnie rozbawiły - pomyslalam najpierw o drogówce  😂
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-walacha-do-duzej-negocjacji-CID103-IDIgSm9.html#5341b321a3
"w kłebie ma 160 a nawet 165 "  🤔wirek:
Siesiepy   Ponczek bez rączek
27 stycznia 2021 19:31
tereska - zależy w którym miejscu kłębu mierzą.  😁
Do dużej negocjacji cena oraz wzrost  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 stycznia 2021 20:15
Do wyboru 5 paszportów.
Więcej na priv to ja mogę o tym koniu powiedzieć.
I wychodzi na to że chłopak to krętacz, i załamany dziad!
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 stycznia 2021 10:56
W ogóle super ogłoszenie. Nie spotkałam się jeszcze z reklamowaniem konia tym, że nadaje się do chowu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 stycznia 2021 11:47
Dodatkowo nie jest KWPN tylko SP 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 lutego 2021 20:33
Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi? 😲
ten koń wyglada jak smierć

Rozumiem, ze są konie trudne, specyficzne ale zdjęcie spod sioła tez nie zachęca, do tego cena..
Siesiepy   Ponczek bez rączek
06 lutego 2021 20:43
Hermes wydaje mi się, że może mieć w sobie dużo gluta. A gluty lubią regularną, dobrą (!) pracę, bez stresu. Wtedy przy dobrym karmieniu ładnie "pęcznieją". A że koń jest jeżdżony jak jeżdżony, bo to podejrzewam, że nie tylko "chowanie się"... ("tylko dla osoby z mocniejszą ręką"  👀 ) To cóż.
Przepraszam co znaczy "gluta"?
Gluta = folbluta.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 lutego 2021 21:09
Hermes ale jaki ten koń jest złamany  😲
Zauważyliście, że dziwnie jest też wygolony na szyi/klacie? Jakby specjalnie były golone miejsca do wkłucia. Może miał jakiś niedawno nieciekawy epizod zdrowotny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się