Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

I nie psuje Ci się. Nie wiem od czego to zależy,  ale mi kilka razy zepsuło się w pojemniku :/

Już byłam zdecydowana na ten Melitta, ale oglądaliśmy z mężem i chyba jednak ten system mleczny bardziej podchodzi nam w Delonghi 😵 wizualnie chyba też nam się bardziej podoba tylko chcemy czarny, który oczywiście jest najdroższy  🤔 teraz mam kolejny dylemat 🤬 dinamica z plusem czy bez? Warto dopłacić te kilka stów?
efeemeryda   no fate but what we make.
20 stycznia 2021 09:59
wpadam z zapytaniem, czy ktoś z Was posiada ten ekspres ?
mam go w pracy już kilka lat i działa absolutnie bez zarzutu, natomiast nie używamy spieniacza do mleka, a jednak w domu chciałabym go używać. Orientujecie się może na ile korzystanie z niego jest upierdliwe ?
:kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 stycznia 2021 17:08
Macie do polecenia odkurzacz bezprzewodowy?  👀
Tak do kwoty 1500 zł.
Rozważam zakup pralko suszarki. Osobno trochę lipa, bo rok temu kupiłam mieszkanie, wrzuciłam granat, zrobiłam wszystko od nowa i przebudowa garderoby czy łazienki średnio mi się widzi 🙁 Znajomi bardzo namawiają na suszarkę, a że mieszkanie małe (sprzedałam 100 m i kupiłam 55 m, więc jak dla mnie małe 😉 ) to i ciężko coś wcisnąć dodatkowo bez totalnej przebudowy 🙁 Czytałam w wątku różne opinie, a w sieci - jak to w sieci wszystkie sprzęty są super, cudowne i najlepsze na świecie 😉
Czy mogę prosić aby użytkownicy pralko suszarek podzielili się wrażeniami. Warto? Dać sobie spokój? Odżałować miejsce w garderobie na osobną suszarkę (czyli wywalić stamtąd milion par butów?  😕 ). Dodam, że super byłaby opcja slim i jest trochę takich sprzętów na rynku... tyko czy warto  ❓
majek   zwykle sobie żartuję
22 stycznia 2021 15:00
Ja mialam pralko suszarke. Chyba beko. Nie suszyla tak dobrze jak oddzielna suszarka, no ni cholery. Moze podsuszala troche, ale nadal trzeba bylo rozwieszac po wyjeciu. Jak uzywam suszarki u mamy, to wyciagam suchutkie na wior, bez zagniecen i mozna wlozyc prosto do szafy.
_Gaga, ja mam pralko suszarkę, bo mam małą łazienkę i nie mogłam jej zagracić. Moja jest super, mam LG. Nie dosuszyła mi na razie kołdry grubej do końca i ostatnio ręczników, ale było ich dużo. Jak jest mniej ubrań to suche jest wszystko. Teraz nie wyobrażam sobie bez niej życia, bo w małym mieszkaniu zwłaszcza zimą ciężko było suszyć ciuchy na takiej rozkładanej suszarce, o pościeli nie wspomnę. Jeśli chodzi o zagniecenia to zależy od materiału, ja większośc rzeczy i tak prasuję, bo nie lubię wymiętych.
Teraz będę do nowego mieszkania kupować dwa sprzęty oddzielnie, ale będę miała więcej miejsca, a ta obecna pralko-suszarka na ten moment spełnia swoje zadanie bardzo dobrze i zostanie w obecnym mieszkaniu służyć sobie dalej 🙂
Moja LG może nie jest slim, ale ma chyba 57 cm a nie 60.
Dzięki dziewczyny!! :kwiatek: Wstępny wniosek taki, aby celować w wyższe firmy. Szczerze pisząc rozważałam właśnie LG. Jak chłop znajdzie czas (a szuka go od dawna 😁 ) - sprawdzi czy wlezie pełnowymiarowa pralko suszarka... chyba mu pomogę tego czasu szukać  😁
Słuchajcie, czy ktoś korzysta z oczyszczacza powietrza? Jak on radzi sobie z wszechobecnym kurzem?
Nasz sobie nie radzi, kurz jak był tak jest.
Wydaje mi się, że oczyszcza powietrze z drobniejszych cząstek a te większe i tak osiadaja na meblach.
mils   ig: milen.ju
06 lutego 2021 09:53
epk true, mam takie same doświadczenia z oczyszczaczem. Aczkolwiek widzę różnicę w oddychaniu, zwłaszcza u znajomych z kotem, nie łapie mnie u nich alergia odkąd kupili.
yegua, a jaki poziom cenowy tego oczyszszczacza macie? Bo ja widzę ceny od 600 do 4000
Mi się wydaje, że trochę kurzu wciąga. Było to widać przy remoncie. Odświeżalismy pokoje na górze. Oczyszczacz stoi w salonie na dole. Jak chodził to było ok- nie odczuliśmy remontu. Jednego dnia rano go na chwilę wyłączyłam i zapomniałam włączyć. Jak wróciliśmy po południu do domu to była masakra- wszystko białe.
yegua, a jaki poziom cenowy tego oczyszszczacza macie? Bo ja widzę ceny od 600 do 4000

Xiaomi mamy, więc raczej niższa półka cenowa. XIAOMI MI Air Purifier PRO
Będę wymieniać piekarnik.  Czy jest coś, czego powinnam się wystrzegać albo coś, co zdecydowanie powinnam mieć w piekarniku?  Piekarniki mają teraz tyle nowych funkcji w porównaniu do tego, co było na rynku 10 lat temu, że skóra mi cierpnie na myśl o podjęciu decyzji.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 lutego 2021 16:34
My mamy teraz Combi Steamer. To jest steamer ale z pełnowartościowym piekarnikiem. Czyli moge używać tylko pary do gotowania, moge tylko piekarnika ale moge tez kombinacji dwoch. Cos niesamowitego! Roznica jest kolosalna. Mam jeszcze dodatkowo normalny piekarnik, wiec moge i parować na dole a na gorze piec frytki czy co innego. Ale ok, to juz jest mega luksus, chociaż czesto używam jak gotuje obiad bez garnków 🙂

Jakbym miała robic swoją kuchnie i nie miała miejsca czy kasy na taka kombinacje, to bym brała w ciemno wlasnie Combi Steamer, napewno nie zwykły piekarnik.

Gienia, wielkie dzięki, idę w parę wobec tego.

Nie rozumiem tego fragmentu: [quote author=Gienia-Pigwa link=topic=48.msg2964598#msg2964598 date=1613666062]
Mam jeszcze dodatkowo normalny piekarnik, wiec moge i parować na dole a na gorze piec frytki czy co innego. Ale ok, to juz jest mega luksus, chociaż czesto używam jak gotuje obiad bez garnków 🙂
[/quote]

Czyli ten normalny piekarnik jest częścią Combi Steamer? Czy masz Combi Steamer plus dodatkowy piernik jakoś połączy ze streamerem - bo piszesz że parujesz na dole a pieczesz na górze?

Sorry za takie głupie pytania, ale nie śledzę nowości kuchennych, bo żyłam sobie spokojnie w sprzętowej przeszłości, aż przyszedł czas wymienić zmywarkę, co wiąże się z naruszeniem zabudowy, więc za jednym zamachem pożegnamy się z piekarnikiem. 
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2021 11:01
Mamy dwa urzadzenia. W słupku, na dole Combi steamer a na gorze zwykły piekarnik. Pamietam jak wynajęliśmy to mieszkanie to kompletnie nie mogłam załapać sensu tego rozwiązania. Teraz bym nie oddała 😉 ale to juz jak mówiłam luksus, właściwie wystarczy tylko Combi Steamer.

Wczoraj robiłam karczek w Combi steamer. Duży kawałek. I tam mam program termoobieg z parowaniem (on tak co jakos czas dorzuca pare). No palce lizać! Bo mięso jest mega soczyste w środku ale na zewnątrz przypieczone i chrupkie.

Jak włożę łososia albo inna rybę na ten program to poprostu inny wymiar  😉 na świeta robiliśmy tez piers z kaczki. Nic a nic sucha nie nie była. A zawsze była jak wiór w normalnym piekarniku.

Wiem, ze Miele ma porządne  Combi steamer i Elektrolux tez jest dobry. My mamy typowa Szwajcarka markę, V-Zug, ale ona w Polsce pewnie nie jest łatwo dostępna. Do tego zabija cena.
Już kapuję, dzięki. A ten słupek w sumie jaką ma wysokość?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2021 12:12


Tak to wyglada 🙂

To jest w całości, po lewej lodówka z zamrażarka, potem piekarniki i trumna 🙂
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=48.msg2964729#msg2964729 date=1613736759]
To jest w całości, po lewej lodówka z zamrażarka, potem piekarniki i trumna 🙂
[/quote]
A czy są jakieś przeciwwskazania, żeby piekarnik był obok lodówki?

I przy okazji mam pytanie - mam wąskie miejsce na pralkę. Lepiej celować w "normalną" ale płytszą niż standard, czy w nakładaną od góry?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2021 15:02
Chyba nie, bo juz w drugim mieszkaniu mam tu takie połączenie. A te kuchnie sa zawsze profesjonalnie robione i planowane, wiec nie sadze zeby to była fuszera. Moze kiedyś, jak urządzenia nie były dobrze chłodzone. Tu całe ciepło wylatuje przodem. A lodówkę od piekarników  dzieli tez ścianka.
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2021 15:10
fin, jak dla mnie tylko z normalnym wsadem od przodu, tylko płytsza. teraz są już takie o naprawdę dobrej ładowności. Te z wejściem od góry to dla mnie totalna udręka. Ani to wygodne, ani to ładne i jeszcze nie ma jak zabudować.
Scottie   Cicha obserwatorka
21 lutego 2021 00:43
fin, kiedys faktycznie odradzali zabudowywać piekarnik tuż obok lodówki, bo te szybciej się psuły. Podobno nowe sprzęty do zabudowy już można stawiać obok siebie.
A co do pralki- w mieszkaniu najpierw miałam ładowaną od góry i to było utrapienie. Była stara, ciężko było doczyścić dozowniki na proszek/płyn, a akurat rzucały się w oczy, kiedy klapa była otwarta, bo się wietrzylo po praniu. Teraz mam z wsadem od przodu, ale płytszą i jest extra. Nie czuję różnicy w ładowności w porównaniu do głębszych pralek (w przypadku rodziny 2+1). Zawsze można na niej coś postawić/położyć- u nas akurat to są ciuchy robocze, ale np u moich rodziców- kosmetyki. No i dodatkowo zawsze można kupić (o ile jest na to miejsce wyżej) szafkę nad pralkę, co oczywiście odpada przy tych ładowanych od góry.
Gienia, mam miejsce na taki słupek (bez trumny  😉 ), ale wtedy bym musiała zrezygnować z kawałka blatu, co wymaga głębszego przemyślenia. Poczytałam o piekarnikach z parą i widzę, że są piekarniki parowe (można w nich gotować) albo piekarniki z funkcją pary (nie można w nich gotować). Pisząc o Combi Steamer miałaś na myśli piekarnik z funkcją pary?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lutego 2021 21:08
Nie, mam parowy. Ja w nim moge tylko gotować ( na parze,  maks 100 stopni ), piec jak w normalnym piekarniku ( góra dol, termoobieg etc ) i kombinując te dwa systemy, jak np. Termoobieg z para czy regeneracja ( odgrzewanie potraw, etc ) i inne.

Jako ze mam jeszcze zwykły piekarnik to w steamerze najcześciej tylko gotuje na parze, głownie warzywa i ziemniaki. No i pieke teraz mięso i rybę, bo ta kombinacja z para jest wlasnie najlepsza.

Ale jak nie chcesz gotować na parze to starczy ci piekarnik tylko z funkcja pary. One sa z tego co wiem sporo tańsze.
dea   primum non nocere
22 lutego 2021 05:49
Ja mam od 10 lat pralkę Electrolux ładowaną od góry, szafkę nad nią też mam i nie zamieniłabym na inną. Mogę chociażby prać spokojnie popręgi czy liny z karabinkami, nie tłucze w szybę, bo jej nie ma. Mieszczą się też większe rzeczy, bo szyba "wchodzi do środka", pralka otwierana od przodu często łapała rzeczy i potrafiła uszkodzić - tutaj nic się nie dzieje. Bezawaryjna, pokazuje co do minuty kiedy skończy pranie. Uwielbiam ją 😉
A szafka nad nią jest po prostu trochę płytsza, a mieszczę w niej kosmetyki i ręczniki. Wystarczy.
Kupiłam tego parowego Electroluxa. On jest tak mądry i dzieli się ze swoją wiedzą  😉, że nawet ja chyba coś będę potrafiła upiec  🙂
trusia, który model kupiłaś?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 marca 2021 07:28
Super trusia! Ten z funkcja pary czy steamer?
Kupiłam z seri 700 Steam Crisp, bo następne (seria 800 i 900) mają dodatkowo funkcję gotowania, a ja tego nie potrzebuję (właściwie mąż nie potrzebuje, a on jest kucharzem w naszym domu). Konkretnie model EOC 8H31X.

dziękuję za pomoc. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się