Podróże

My też polujemy na lasta na wrzesień, mam nadzieję że się uda...  😵
Grexja myale ze spokojnie, ja sie czaje za tydzien na Chorwacje - mam nadzieje ze nic nie wymysla - Cypr podobno wprowadza obowiązkowe testy dla turystow z Pl.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 sierpnia 2020 12:07
Moja podopieczna wylatuje na Cypr w sobotę i póki co nic nie wiedzą o testach.
Lanka_Cathar, od piątku Polska ma wpaść na listę krajów kategorii B jeśli chodzi o Cypr, więc test nie starszy niż sprzed 72h będzie wymagany.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 sierpnia 2020 13:49
O, to przekażę jej, niech się zorientuje co i jak.
Po Chorwacji czas na Turcje, ktos z revoltowiczow byl w Istambule i ma cos do polecenia (mniej znane rzeczy ofc). Lecimy na 7 dni i zastanawiam sie czy zostac na miejscu czy jakiś wypad dalej?)
Po Chorwacji czas na Turcje, ktos z revoltowiczow byl w Istambule i ma cos do polecenia (mniej znane rzeczy ofc). Lecimy na 7 dni i zastanawiam sie czy zostac na miejscu czy jakiś wypad dalej?)


o ja cie, marzy mi sie Stambuł 🙂 a co do tego, czy tylko on czy dalej, to zależy od tego, co chcecie robić, w jaki sposób lubicie podróżować
Dlatego szukam kogoś kto był żeby dopytać
vissenna   Turecki niewolnik
06 września 2020 14:53
Znajoma posiadająca podcast naukowy namówiła mnie na zrobienie wirtualnej wycieczki w czasie pandemii.
Jak ktoś chce pozwiedzać starożytny Efez, to zapraszam:
Temat - Paryż  😉
Nigdy nie byłam, więc potrzebuję kilku rekomendacji na dwudniowy wyjazd.
- Polecacie jakiś konkretny hotel? Nie z najwyższej półki, ale przyzwoity (dwuosobe pokoje z prywatną łazienką + dobra lokalizacja). A jeżeli nie sam hotel, to może konkretną dzielnicę?
- Kompletnie nie interesują mnie typowe atrakcje, więc szukam czegoś oryginalnego. Jakieś pomysły? Aktualnie na obowiązkowej liście znajduje się jedynie cmentarz Pere Lachaise.
- Macie jakieś miłe miejscówki z jedzeniem? Znowu, nie muszą być konkretne knajpy, ale może jakiś rejon/dzielnica? Coś na kształt rzymskiego Trastevere, czy wiedeńskiego Naschtmarktu?
Nie teraz, w grudniu.
No i... szkoda mi czasu  😉 Będę w Paryżu tylko niecałe dwa dni, a ani ja, ani mój partner nie jesteśmy fanami odhaczania punktów z przewodników turystycznych. Zdecydowanie bardziej wolimy robić to, co robią lokalsi, więc szukam jakichś miejsc-perełek i nieoczywistych atrakcji.
Już samo Pere Lachaise jest dla mnie trochę zbyt turystyczne, ale przez miłość do Morrisona nie mogę sobie odpuścić. Wieżę Eiffla to pewnie zaliczymy po prostu po drodze gdzieś, ot tak przechodząc obok i tyle.
Jak kogoś interesuje, to powoli wraca międzynarodowy transport  lotniczy w Peru.
Od 5 października wracają loty na razie po Ameryce Południowej:
Guayaquil, Quito (Ecuador),
La Paz, Santa Cruz (Bolivia),
Bogotá, Cali, Medellín (Colombia),
Panamá (Panamá),
Asunción (Paraguay),
Montevideo (Uruguay),
Santiago (Chile).
Oczywiście pasażerowie są zobowiązani do przestrzegania nowych procedur.
Jest ich trochę. Na pewno trzeba mieć negatywny wynik badania molekularnego przeprowadzonego na 72 godziny przed planowanym lotem.
😅
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 października 2020 18:08
Mamy kogoś obeznanego z aktualnymi wytycznymi dla wjazdu do Czech, Austrii i ew. Słowenii? Burdel informacyjny mnie dobił.
Z tego co znalazłam to polacy mogą wjechać do Czech bez żadnych ograniczeń, do Austrii albo bez ograniczeń albo za okazaniem ujemnego badania na covid, Słowenia niby wrzuciła nas z powrotem do listy zielonej 28.09 ale teraz na zielonej liście nie widzę żadnego kraju z EU...
Czy ktokolwiek się orientuje w tym bałaganie? Muszę dosłownie wjechać i wyjechać, najlepiej na Słowenię ale Austria przy granicy ze Słowenią mi wystarczy...
Próbowałaś googlować na stronach informacyjnych poszczególnych krajów? Zakładam, że mają wersję angielską.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2020 20:52
Lotnaa, ja od tego zaczęłam i niestety ale były różne informacje w zależności od źródła albo kompletny bełkot urzędowy (głównie dot. Austrii), inaczej bym nie pytała :P ale już po, wjechałam, wyjechałam, wróciłam 😉
Hej! Pomóżcie proszę bo kombinuje i nie wiem czy na pewno dobrze.
W przyszłym tygodniu muszę pilnie poleciec na tydzień do Francji. Pojadę autem do Berlina i stamtąd polecę żeby ominąć kwarantannę w Polsce. Z Berlina mam lot z przesiadką w Amsterdamie. Z powrotem tak samo.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdzie nie wpadnę w kwarantannę i nie potrzebuje testów?
Bo w Niemczech jak będę tylko przejazdem to podobno nie, we Francji niby nic nie ma i nic nie potrzeba. Z powrotem w Niemczech tez przejazdem wiec mnie nie dotyczy a do Polski wrócę swoim autem wiec przy przekraczaniu granicy też mnie nie złapią? Dobrze myśle, że to by było za piękne ?  🤣 Jak jest z tą przesiadką w Amsterdamie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 grudnia 2020 12:33
Polak to potrafi!

W Niemczech masz obowiązkową rejestrację wjazdu - zastanawiam się czy jest to np jakoś skorelowane z SIS II i czy np po powrocie do Polski nie będzie problemu, że jednak podróżowałaś transportem zbiorowym, tylko nie przez naszą granicę? Przyznam, że nie wiem czy taki przypadek jest ujęty w rozporządzeniu.
Żebyś wiedziała  🤣 to jest moje być albo nie być w sensie zawodowym wiec no muszę bo się uduszę  😜

Właśnie nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć. Jest napisane, że jak wyląduje w Berlinie i udowodnię, że wracam do Polski to nie obowiązuje mnie kwarantanna w Niemczech. Mam 24h na opuszczenie. A przy wjeździe do Polski wg tego co jest napisane to nawet się mną nie zainteresują jak wjadę swoim autem.
Odbierałem we wrześniu żonę z lotniska w Berlinie bo zamknęli loty z Francji do Polski, Paryż wg niemieckich przepisów był wtedy na czerwonej liście - test albo kwarantanna. Na lotnisku nikt się niczym nie interesował.
Czy ktoś się orientuje gdzie w rejonie pi razy drzwi Hiszpania/Włochy (ewentualnie gdzieś dalej) można się wybrać pobyczyć na białej plaży i lazurowej wodzie? Czy są takie Malediwy gdzieś bliżej :P Oprócz Chorwacji i tych typowych polsko-turystycznych miejscówek. Widziałam tutaj parę razy Zakynthos się przewinął, więc mam na uwadze. Opcja domku na wodzie mile widziana, tak samo info o hotelu bez bachorów 😂 I jakby było coś fajnego do pooglądania to też plus (ile można gnić na plaży).

Daj bożu, aby korona się ogarnęła i dało się wyjechać gdziekolwiek.
Majorka cudowna, plaze sa piekne i przerozne - skaliste, piaszczyste - co sobie zamarzysz, a woda turkus i szmaragd 🙂
Budyń, takie lazurowe plaże, jak z obrazków są na Sardynii. Najlepiej wybrać się na Szmaragdowe Wybrzeże, my mieszkaliśmy w okolicy San Teodoro. Aż trudno uwierzyć ze plaże w Europie mogą tak wyglądać  😜
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 lutego 2021 11:20
Pozostając przy temacie lazurowych plaż - a jest jakiś kierunek, gdzie można w miarę budżetowo polecieć w tej chwili?  😉 Biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania covidowe itp ale też warunki atmosferyczne. Nie sądziłam że kiedykolwiek to powiem, ale mam potrzebę poleżeć na jakiejś ciepłej, miłej (czyli bezludnej) plaży przez godzinę albo nawet dwie  😵
galopada_   małoPolskie ;)
15 lutego 2021 12:07
Przejezdzal ktoś z Was w ostatnim czasie przez Czechy/Słowację? Celuję w Austrię albo Szwajcarię i zastanawiam się jak planować trasę z podkarpacia 🙄 jeszcze będę zgłębiać temat w internecie ale może akurat ktoś ma info na świeżo 😉
galopada_, w Czechach jest stan wyjątkowy, dozwolony tranzyt do 12h z tego co czytałam wczoraj.
galopada_   małoPolskie ;)
15 lutego 2021 15:07
maiiaF, uf, tak mi się wydawało. Będziemy i tak potwierdzać info żeby nie utknąć ale na razie trochę zluzowałam :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 lutego 2021 20:23
Do Austrii to też nie ma obecnie po co jechać, dantejskie sceny na granicach, Tyrol w ogóle odcięty. Może na wschodzie jest ciut spokojniej, zależy gdzie chcesz jechać.
galopada_   małoPolskie ;)
15 lutego 2021 21:07
Lotnaa, chcemy skoczyć na trzy-cztery dni na narty. Lokalizacja dowolna. Możesz coś polecić czy w ogóle jest sens celowac w tym momencie w Austrię? Czy jakoś dookoła do Szwajcarii 😵
Do szwajcarii z podkarpacia to faktycznie macie dookola.
Najszybciej i tak wyjdzie wam do mojego regionu (graubunden).
Jak potrzebne jakies informacje narciarskie z tego regionu to zapraszam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się