Co mnie wkurza w jeździectwie?


Ogórkowej burzy ciąg dalszy, oczywiście jak było do przewidzenia nauka nie została wyniesiona żadna, jest trochę tłumaczenia się, ale generalnie to że inni nic tylko hejtują, jeżdżą na hackamore i innych gównach, a inne 4 latki to chodzą już GP 😂

dopisek: szczególnie polecam początek i końcówkę(!), bo konkluzja jest rewelacyjna ogółem 🤣
Ja nie mogę na nią patrzeć, ona jest po prostu za głupia na to by czegoś się nauczyć. "Skoków może faktycznie było za dużo" nie no... Serio?  👀 Generalnie, wszyscy dookoła są źli i jak kto, że nie każdy chce jej przyklasnąć?! Nic, a nic z tego nie wyciągnęła. Tylko tyle by mniej pokazywać, a to że inne konie mają gorzej to usprawiedliwienie tego że ona może robić co chce.  😵 Nie mam słów, żenada żenadą poganiania.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 lutego 2021 13:34
„Czterolatki chodzą tez GP” no tak tylko ze pod jeźdźcami z X doświadczenia i Y umiejętnościami, bez obrazu ale to nawet nie inna planeta a inne uniwersum jazdy konnej. Generalnie „wszyscy źli ja dobrze chciałam” eh szkoda gadać. Wystarczy popatrzeć na komentarze kto jest grupa docelowa.

A „ogórkowa burza” zrobiła mi dzień 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2021 13:50
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 lutego 2021 14:58
donkeyboy, czterolatki nigdzie nie chodzą GP.

https://pzj.pl/wp-content/uploads/2020/07/Regulamin_Zawody_Krajowe_Skoki.pdf


Zrozumiałam ze to „GP” to chyba w sensie mistrzostwa młodych koni. Bo coś tam gadała o wysokościach metrowych. Zreszta ja się na skokach nie znam, chodziło mi o to ze porównywanie się do profesjonalistów pokazujących młode konie do siebie to tak trochę iks de.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2021 15:01
donkeyboy, mówiły, ze chodza GP, 120, 130, 110...
Nawet padło 140 xD
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2021 15:27
Fajnie, że dziewczyna wie na jakich wysokościach odskakiwać swojego młodego konia.
Ale tak, to jak zwykle ja jestem chamidłem 😀
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 lutego 2021 15:57
Bożu, ich się nie da słuchać w żaden sposób. Mówią tak nieskładnie, że moje zwoje mózgowe się prostują. Nie wspominając w ogóle o merytorycznej części, bo według mnie one z merytoryką są zdecydowanie nie po drodze.
"ale z racji, okej, naszego jakiegoś błędu, przyznaję się do tego, tych skoków było znacznie więcej" - wow, wow, woow. Jaka łaskawość.
Jej mi w żaden sposób nie żal. Koń niestety musi cierpieć, żeby ona przejechała się na swoich wyczynach. I pewnie nie będzie to jedyny koń.

EDIT
Przepraszam, że wyjmuję jakiś komć z kanału, ale umarłam jak to przeczytałam: "ludzie gdyby ona nie dbała o pokusia to by nie było tych wszystkich amboxingów przeciesz w tych filmach są same żeczy dla pokusia ona prawie dla siebie nic nie kupuje ogarnijcie sie poker kocha ją a ona jego".

Od dzisiaj poziom dbania o konie wyznacza ilość "amboxingów" i "żeczy" dla konika. Wtedy konik kocha nas a my jego.  😵
Te ich tłumaczenia są totalnie słabe. Podejrzewam że jak za dziesięć lat odkopią te stare filmiki to same będą zaskoczone jakie za młodego głupoty wygadywały.
budyń, błagam nie dawaj więcej tych linków, właśnie straciłam 34 minuty życia  😜

Żadnej refleksji nie było i nie będzie. Nie wiem co jest gorsze, to gadanie czy oglądanie wyczynów. Poza tym ani ona ani jej widownia nie ma pojęcia o przepisach PZJ, więc ona sobie będzie pitoliła a jej widownia kiwała głowami. Pomijam to, że niektóre konie pewnie wolą wprawną rękę trzymającą wodzę munsztukową niż taki na przykład worek ziemniaków na plecach.

Jeśli chodzi o panią FuchsOfficial - kolejna agentka, to spojrzałam gdzie ona tego konia wywiozła. Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z tym miejscem to się nie dziwię wysokości zbiórki i nie zdziwię się, jeśli cała kasa pójdzie na leczenie a konia na końcu i tak trzeba będzie uśpić.

halo, to są po prostu ludzie którym „się należy” i pewnie po jednym czy dwóch takich wyczynach część fanów się opamięta a druga część i tak jest niereformowalna. Taki ten świat teraz szalony, że publiczne pitolenie w necie jest ciężką pracą.

Osobiście muszę przyznać, że zdarzyło mi się z dobrego serca dać pieniądze na leczenie, o których wiem teraz na pewno, że zostały zdefraudowane. Zdarzyło mi się też wysłać konia na leczenie w dobrej wierze, zapłacić walizkę pieniędzy i odebrać w gorszym stanie niż był. No trudno, od tamtej pory jestem naprawdę bardzo powściągliwa w zbiórkach i mam naprawdę wąskie grono lekarzy, którym ufam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 lutego 2021 17:34
Youtube od dłuższego już czasu stał się ściekiem pełnym świrów, oszołomów i ludzi zwyczajnie chorych na głowę którzy publikując na YT swoje wyrzygi znajdują w ten sposób ujście dla swojego gigantycznego narcyzmu. 

Dance Girl, Oliwia właśnie wstawiła na story informację, że podjęła decyzję o uśpieniu Kemma.


Dance Girl, Oliwia właśnie wstawiła na story informację, że podjęła decyzję o uśpieniu Kemma.




w.debska, nie jest to dla niej dobra informacja ale na to się zanosiło. Jeśli ten koń rzeczywiście tak cierpiał, to dobrze, że podjęła decyzję o eutanazji i tu szacun dla niej. Biorąc pod uwagę miejsce, spodziewam się, że rachunek do zapłacenia rzeczywiście będzie słony.
Nie znam background'u tej zrzutki i nie wypowiem się co do jej zasadności. Ale weszłam na IG tej dziewczyny, przeczytałam co napisała na relacji i łza się w oku zakręciła.

Oby mu tam było dobrze za TM...  🙁
Youtube od dłuższego już czasu stał się ściekiem pełnym świrów, oszołomów i ludzi zwyczajnie chorych na głowę którzy publikując na YT swoje wyrzygi znajdują w ten sposób ujście dla swojego gigantycznego narcyzmu. 


ElaPe, ilość błędów ortograficznych na cm2 w komentarzach na YT pod najnowszym vlogiem wskazuje, że siedzi tam głównie 6-8 klasa podstawówki. Ci co jeżdżą, pewnie głównie w szkółkach, reszta wirtualnie gra w Witchera albo Konie i Kucyki. Dla nich to pitolenie Mizerki jest jak objawienie. Rzeczywiście muszę przyznać - pani Mizerka trzyma konsekwentnie poziom podstawówki.
He, he, he  a jak kilka stron temu darłam z niej łacha (hejtowałam  🤣 przecież) i pisałam, że tam jest dno i 100m mułu to tu niektórzy, że weź przestań, przeprosiła przecież, młoda dziewczyna, przecież z "trenerką jeździ" (trenerka- ostatnio magiczne słowo klucz usprawiedliwiające wszelkie debilizmy i dupotłuczenie).

I wciąż tłumaczę- jaki przekaz taki target. Hejtują kogoś? ... ano taki sobie (świadomie bądź nie) uciułał elektorat.
Strzyga, nie dam sobie włosa wyrwać, myślałam, że wy coś więcej wiecie. Gdzieś rok/dwa temu przemknęła mi przez fb analogiczna akcja z psem, i dziewczyna miała podobnie/tak samo na imię.
A tu przemknęło też coś o kundelku/nowym szczeniaku. Zatem może to być ktoś zupełnie inny, a jedynie sytuacja analogiczna.
Mnie dziś rano wkurzyły dwie rzeczy. Skądinąd duża i znana grupa na FB.
Post treści mniej więcej takiej: "Kupiłam konia, nie miałam dla niego siodła, to wzięłam siodło innego konia, które na tamtego konia pasuje. Po miesiącu mojego zaczął boleć grzbiet tak, że aż się ugina przy dotyku. Czy to możliwe, że od siodła, skoro na tamtego konia pasuje i wszystko jest w porządku?".
👿 👿 👿 😵
Sporo odpowiedzi tłumaczących, o co chodzi z dopasowaniem siodła - obiektywnie muszę przyznać.
Ale też odpowiedzi tego rodzaju: "Nie, to nie od siodła, przecież wiele koni chodzi w niepasujących siodłach po innych koniach i nic im nie jest, na przykład tak jest w szkółkach."
👿 👿 👿 👿 👿

Naprawdę, w dobie internetu, książek, kursów, szkoleń, powszechności wiedzy wszelakiej... Ręce opadają i mózg się wykrzacza.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2021 10:39
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 lutego 2021 10:46
Strzyga kopara mi opadła  🤔
nie wiem co jest bardziej szokujące - poziom absurdu tej wiadomości, czy ludzie którzy ją serduszkują  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2021 10:58
Pieniążki z jeszcze niezakończonych bazarków można przesyłać na konto udostępnione na priv.
Strzyga, 🤔wirek: 🤔wirek:

Dej i oszust najgorszego sortu. Nie ma jak tego skomentowac.

I niech ktos tym chciwym idiotkom wytlumaczy, jak dziala apostrof 🙄
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 lutego 2021 11:01
A niech się zrzucają i na paliwo jej i na kawusie i jedzenie no bo przecież jak odwiedzała w tej klinice to tez jeść trzeba.

Dla mnie szokujący to jest tupet a cała sytuacja to żenada, zbiórkę na leczenie konia zamieniać w dojenie sytuacji gdzie uśpiono jej najlepszego przyjaciela jak mniemam - ile się da.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 lutego 2021 11:02
"Jak na pewno wiecie, poniesione koszty za całą sytuację związaną z ratowaniem Kemm'a, to nie tylko faktura wystawiona przez klinikę - także inne trudne lub wręcz niemożliwe do jasnego udokumentowania np. kilkukrotne wizyty w klinice i związane z tym chociażby koszty paliwa.    😲  😲
Jak to rzuciła moja koleżanka  mogła jeszcze wliczyć hod-dogi na stacji - przecież to prawie delegacja  😤. Żałosne.
Śledziłam te historię na rewolcie jakiś czas temu, nawet zanurkowałam w szambo, które wylało się na Strzygę na facebooku. Ale teraz na łopatki położyło mnie hasło "liczymy na waszą uczciwość"... Bo na uczciwość założycielki zbiórki to chyba nie ma co... Nawet mi nie żal tych ludzi, którzy wpłacą  🙄
A ja cały czas się zastanawiam czy dobrze rozumiem - czy za dojazdy do konia na które jej nie było stac (skoro teraz zbiera na to) i które konieczne raczej nie były (koń stał w klinice, więc wszystko było na miejscu, można konsultować się telefonicznie itp.) też chce zwrotu kasy?
Oliwia też udostępniła post odnośnie zbiórki, jego część poniżej

"Moi Drodzy,
Po śmierci mojego i pewnie po części Waszego ukochanego Little Kemm’a od kilku dni trwają między nami, a administracją strony Zrzutka rozmowy dotyczące wypłaty pieniędzy.
Zrzutka została nam zablokowana po śmierci konia, a pieniądze zamrożone. Koniec końców udało nam się dostać zgodę na wypłatę pieniądze, które maja pokryć koszta leczenia, w tym kliniki.
Większość z Państwa postanowiła nas wesprzeć pomimo wieści o odejściu naszego konia za co raz jeszcze najmocniej dziękuję. W związku jednak ze śmiercią Kemma Administrator zgodnie z regulaminem zrzutka.pl zablokował możliwość wypłaty pozostałej kwoty tzn powyżej wyżej wspomnianych kosztów leczeczenia. Dlatego tez Zrzutka.pl zamroziła nasze pieniądze blokując jednocześnie możliwość dalszego zbierania pieniędzy i postawiła nam wybór odnośnie rozliczenia nadwyżki pieniędzy jaka została po odjęciu kosztów za klinikę dla koni."

Zbierać dalej na leczenie konia po jego śmierci mimo, że zebrane środki już pokrywają w całości fakturę kliniki.
Niektórzy to mają tupet.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się