Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

To syn Decybela, to gorące konie, ale dzielne i skaczące.
Zauważyliście, że dziwnie jest też wygolony na szyi/klacie? Jakby specjalnie były golone miejsca do wkłucia. Może miał jakiś niedawno nieciekawy epizod zdrowotny.

Nieee... w ogłoszeniu że zdrowy 😉 Dla mnie wygląda jak po jakiejś ciężkiej kolce, lub jak wrzodak... A jesli tak jest jeżdżony - cóż - ja bym nie oglądała nawet.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2021 09:49
Nasz 100% folblut tak wyglądał po powrocie z kliniki. Po porządnym futrowaniu, szybciutko odbiła.  Dajcie żyć, tak nie wyglada zdrowy, dobrze pracowany koń. Nie ma opcji.
Strzyga, tak nawet nie wygląda zdrowy, źle pracowany 😉 chyba, że stary i już nie przyswaja / zębów nie ma etc...
_Gaga, wszystkie znane mi konie 25+ wygladaja lepiej, nawet jak sa bezzebne 😉

Ten wyglada zwyczajnie na konia po chorobie + wygolony faktycznie jak do wkluc (?) Chodzi mi o te male prostokaty na klacie.

Co do jazdy - jak sie bardzo goracego konia zlapie za twarz, bo jest wrazenie, ze zaraz wyfrunie spod tylka, to tak wychodzi. Bez filmiku nie podejmuje sie oceny, czy on jest swiadomie tak jezdzony czy "tak wyszlo". Tak czy siak za trudnego konia w tragicznej kondycji cena z kosmosu.
kokosnuss, - no wiesz, jak ktoś wrzuca foto w ogłoszenie, to zwykle takie, na którym koń wygląda wg. tej osoby korzystnie 😉 Więc niestety można z tego śmiało wnioskować, że jest tak jeżdżony, do tego obrazka jeździec dąży.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 lutego 2021 10:31
Bez pochopnych wniosków ale mi się wydaje ze on wyglada jak wyglada, bo może jakby dostawał żarcia ile trzeb to by był dla super doświadczonej osoby a tak to jest sprzedawalny. Widziałam takich folblutow/„bad” doerów - micha musiała być konkret żeby nie wyglądały na wygłodzone pomimo pracy na poziomie tuptaka. Ale nie każda pasza typu „cool” była faktycznie „cool” - na jednego działała spoko a na innego nie + dodajmy ze to może wrzodek to dopiero jest „ubaw” przy doborze paszy plus koszty.
keirashara, a to racja, jak ktos uwaza, ze to jest dobre zdjecie to ja nie chce wiedziec, jakie sa te zle.
Baza koni mówi, że ten koń ma dziadka od strony ojca xx reszta papieru to małopolaki, w bazie widnieje jako ogier w ogłoszeniu, że wałach, może niedawno był kastrowany spadł dramatycznie z masy ( zdarza się) i jeszcze się nie odkarmił? Niemniej jednak ogłoszenie nie zachęca do wydania 35k.
MATRIX69, gorące małopolskie, bo Decybel zarówno 1 jak i 2 to były super gorące konie. Dopiero 3 była super spokojna.
Ja się nie zam na małopolakach ale te z którymi miałam doczynienia to jednak dobrze paszę przyswajały chyba, że były chore lub nie dostawały w odpowiedniej ilości. Tu padło wcześniej, że koń może ma duży dolew xx ale jednak nie, nie jeden ślązak ma więcej i nadal jest ślązakiem 😉 Możemy sobie tu na forum gdybać ale pewnie żeby się dokładnie dowiedzieć o "co cho" z tym koniem trzeba by się było do niego przejechać, najlepiej z wetem i przebadać. Stwierdzam tylko, że słabe to ogłoszenie w stosunku do kwoty w nim podanej i po prostu nie zachęca.
Małopolaki rewelacyjnie przyswajają pasze. Ten koń musi być chory, na 95% obstawiam wrzody.
Tu też świetna oferta za małopolaka, foto prawie adekwatne do ceny  🤣 🙄
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-feris-rasa-malopolska-CID103-IDIrfrt.html#2a9bde87ff
MATRIX69, małopolskie konie często są na AA, więc bywają mocno gorące, dlatego to często konie dla nikogo,  bo gorące jak dla zawodowca , a możliwości dla amatora. Do tego często już teraz brzydkie, krótkie, nie ma gdzie siodła odsunąć itp. Oczywiście, że są i fajne linie, ale teraz już naprawdę niewiele.
Ten koń oczywiście super chudy, być może ma wrzody?  lub skoro podkreślone, że dla doświadczonego to nie karmią pożądnie bo się boją ?
Rzuciłam okiem w drugiej bazie koni ten, o którym tu rozprawiamy jest akurat małopolski AC ( druga baza mówi, że jednak zaawansowany w pełną krew), są do wglądu zdjęcia udorskiej matki i ochabskiego ojca, rodzice całkiem całkiem, przynajmniej na zdjęciach. Sprawdzeni w wyścigach, no może matka mniej ale jakieś płatne miejsca miała 😉. Czy synek nie wyszedł? Ja się chyba skłaniam ku temu, że nie domaga być może tylko chwilowo dlatego taki słaby wygląd konia w tym ogłoszeniu.
MATRIX69, znam jego ojca z torów. Decybele,  bo jak pisałam było ich trzech były jednymi z lepszych koni w tamtych czasach , kiedy półkrew się ścigała.
https://www.facebook.com/groups/139639996400796/permalink/1383695208661929/

Może nie ogłoszenie, ale jestem zbulwersowana. Siano powinny mieć. Wodę też. Wiatę jakąś widzę chyba w tle.  Ale sądzę, że chyba nie ma co panikować jeszcze. A tekst o dokarmiających sąsiadach mnie osłabił. Ciekawe czyn dokarmiają ... Sianem? Kiszonka? Sieczka? U mnie jakiejkolwiek dokarmianie skończyłoby się kółka i ochwatem. Ciekawa jestem kiedy do moich drzwi zapuka toz. Wszak moje łażą pokryte śniegiem, ba smią czasem leżeć na śniegu ...
shewolf Zobacz, nie znasz sytuacji, a  się bulwersujesz.... Właściciela nikt nie widuje prawie. Jakoś mnie nie dziwi, że sąsiedzi coś wrzucają. Jak jesteś u swoich koni kilka razy w roku.... Żeby nie było, też nie znam sytuacji, ale nie byłabym taka skora do takich wypowiedzi. Konie mają mieć zapewnioną opiekę, stały dostęp do wody oraz paszy objętościowej.  To, że 3 szt padły w krótkim czasie również powinno delikatnie zapalić lampkę. Więc za cholerę nie rozumiem Twojego zbulwersowania postem....
Nacisk na dokarmiających  sąsiadów. Jeśli konie w ogóle nie dostają jeść ani pić, nie wyglądałyby tak dobrze. A jest napisane, że padły? Nie doczytałam. Wydawało mi się, że było 5a jest 2. Nie wiadomo co się stało z trzema, ludzie często sprzedają konie. Komentarze typu,, niech właściciel sam w takim mrozie będzie bez ubrań''. Opieram się na takich szczegółach w swojej bulwersacji. Bo ton postu nowego, że osoba pisząca nie do końca miała do czynienia z opieką nad końmi. A jak wspomniałam dla niektórych koni, doraźna pomoc w postaci dokarmiania może zakończyć się zgonem.
shewolf w takim razie to ja Cię źle zrozumiałam. Aczkolwiek z tego postu wnioskuję, że jedynie sąsiedzi karmią konie. Swego czasu pomagałam w instytucji prozwierzęcej w sekcji koni, nawet przez myśl mi wcześniej nie przeszło ile takich porzuceń koni ma miejsce w tym kraju... I nie, nie są to konie na wielkich zielonych pastwiskach itd... Co do sąsiadów? No cóż.... Ja odgrodziłam konie jak mogłam, na razie nie mam takiego problemu i mam nadzieję, że tak zostanie. Z resztą sąsiad miał okazję widzieć drobny kryzys emocjonalny mojego seniora i chyba już cała wieś będzie unikać moich koni  😁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 lutego 2021 17:04
Constantia, piekny kon 😍 co to za papier? 👀

Cena tej chudej bidy to jakis zart, w sprzedaz malopolaka w kondycji glodowej za 35K to uwierze, jak zobacze 😉 podobnie w sprzedaz za jeszcze wiekszy hajs surowego trzylatka z "za wieszanymi nogami" i pocieta w paincie fotka z gruzem w tle.
czy to Dworek po Efekcie?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 lutego 2021 16:17
Tak to jest Dworek 2016 młp po Efekt od Dworzanka / First des Termes.
Pewnie znajdzie się ktoś, kto mi zaraz powie, że dla kolekcjonerów to rzeczywiście gratka i tak dalej... Ale dla mnie czaprak nie może być kolekcjonerski, nie poradzę. Kolekcjonować to można rzeczy jedyne w swoim rodzaju, stare i nieużywane, w stanie idealnym albo ewentualnie rzeczy o wartości sentymentalnej. A tutaj...

RARYTAS, pełnoletni, używany czaprak Eskadrona. xD Za 185 złotych. Nie wiem, może znajdzie amatora, ale to jest coś, co mnie serio zadziwia w naszych ogłoszeniach, opisywanie jako "unikaty" i "rarytasy" (to wybitnie uwielbiam) czapraków, które po prostu odleżały swoje w szafie. 😀 Kurde, ludzie. To, że wszystkie kolekcje Eskadrona, Anky czy innych firm są limitowane nie oznacza od razu, że to są jakieś diamenty.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
09 lutego 2021 18:27
No kurde żeby chociaż ładny ten czaprak jakiś a to sprane i nijakie jakieś, no chyba ze taki od nowości był 😀 ale wydaje mi się ze ...jednak po prostu to kilkunastoletni używany czaprak 🤔

Co innego jakby był z metka i w stanie nowym lub prawie nowym, może wtedy tak.
No kurde żeby chociaż ładny ten czaprak jakiś a to sprane i nijakie jakieś, no chyba ze taki od nowości był 😀 ale wydaje mi się ze ...jednak po prostu to kilkunastoletni używany czaprak 🤔

Co innego jakby był z metka i w stanie nowym lub prawie nowym, może wtedy tak.


No właśnie. Za trzydziestoletni samochód-igłę można zgarnąć miliony, ale za trzydziestoletni szrot tyle, ile warta jest blacha z niego... I wciąż mnie zadziwia wystawianie takich starych śmieci jako rzeczy dla kolekcjonerów. 😀
Sivrite, eeee... ale no są to limitowane kolekcje, stare, trudno dostępne. Część osób nie używa ich, leżą  w szafie. Nie wiem czemu uważasz że to dziwne.. No stare samochody też się kolekcjonuje, znaczki.. a też trochę ich "wydano" i nie są jedyne, jak dzielo sztuki...

donkeyboy, to jest stara kolekcja i ten polopad dokładnie wyglądał jak z ogłoszenia, uważam ze ogólnie stan bardzo dobry. Nawet odkopałam swoją starą fotę gdzie widać ten sam pad:



Tez mi sie ten kolor zawsze zajebiscie podobal 😉
Kwestia gustu, jest popyt-jest podaz 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
09 lutego 2021 19:53
No cóż kwestia gustu, to prawda. Ja już chyba wole dołożyć stówę i mieć nowy. Myślałam zreszta ze spora cześć kolekcji eskadrona to są limitowane  🤔 czyli nic tylko łapać na wyprzedazy, schować do szafy i wyciągnąć za 10 lat i będą chętni?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się