strzemiona

Klami, windereny z tego co wiem lekkie równiez nie są, podobnie Free Jumpy.
xxagaxx, niszczysz mi świat.
Luźno rozglądam się za strzemionami amortyzującymi, z szeroką stopką, ale ciężkimi.
I nie za miliony.
Nie muszą bardzo amortyzować, ważniejsza jest w tym wypadku waga od super amortyzacji.
Polecicie coś?  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 stycznia 2021 19:05
Czy oprócz winderenow istnieją strzemiona, które równie dobrze amortyzują, maja szeroka stopkę, ale nie kosztują milionów? Sprengery odpadają, najlepiej jakby miały mini tarkę na stopce, ale nie musi 🙂 :kwiatek:
xxagaxx, niszczysz mi świat.


Klami - moim zdaniem Windereny są bardzo ciężkie, cięższe chyba nawet od Lorenzini. Poza tym dla mnie są zwyczajnie nieładne...
Czy oprócz winderenow istnieją strzemiona, które równie dobrze amortyzują, maja szeroka stopkę, ale nie kosztują milionów? Sprengery odpadają, najlepiej jakby miały mini tarkę na stopce, ale nie musi 🙂 :kwiatek:

Flex-on
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 stycznia 2021 07:46
aga2808, właśnie kurde we flex on’ach kompletnie nie pasuje mi ta ścięta stopka jakoś 🙁
Hermes, używam winderenów już ponad rok i teraz chyba nie zamieniłabym na nic innego. Co do ceny mogę dać ci kod rabatowy, 5% zawsze coś.
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 08:20
Hermes, a flexy nie mają wersji z prostą stopką też przypadkiem?

btw. ostatnio doznałam szoku, koleżanki roczne Windereny wyglądają jakby nimi szorowała beton - farba poodłaziła na całej powierzchni (kiedyś tak zaczynały wyglądać czarne lakierowane Magnessiumy Prestige - ale po kilku ładnych latach...!)  😲 A wpięte do jednego siodła, dbane, trzymane w pokrowcu etc.  🤔 Przy ich cenie - bardzo, bardzo, bardzo nie fajnie  🙄
To fakt, trochę się wycierają. Nie zauważyłam bo mam czarne. Dopiero jak ktoś na forum powiedział, to zwróciłam uwagę.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 stycznia 2021 08:43
No ja od jakiegoś czasu już tez używałam winderenow, bo jeździłam w przyjaciółki siodle. Teraz kupiłam swoje, ale cholernie zaczęły bolec mnie stawy od zwykłych compositow. No nic, pozostaje mi uzbierać na windereny jednak 😁
A jak mnie nic nie boli ale chcialabym dobra przyczepnosc glownie jezdzac plaskosc - to co polecacie? 😉
No ja od jakiegoś czasu już tez używałam winderenow, bo jeździłam w przyjaciółki siodle. Teraz kupiłam swoje, ale cholernie zaczęły bolec mnie stawy od zwykłych compositow. No nic, pozostaje mi uzbierać na windereny jednak 😁


Miałam tak samo! Zaczęłam jeździć w winderenach i po powrocie na chwilę do compositi (siodło koleżanki) kostki bolały mnie okropnie!
faith, wszystkie te z tarką pod butem 🙂
faith, Kavalkade Balance. Szersza stopka, metal pod butem ładnie trzyma, ale nie niszczy podeszwy oficerka (jak niektóre metalowe), waga pośrodku - ani mocno ciężkie, ani lekkie. Mam od kilku lat (chyba jeszcze za Twoich czasów - takie niebieskie) i bardzo bardzo sobie chwalę. Premier Equine ma identyczne, bywają w promocji - 20 do - 30 % (nawet -50%) ale Brexit bardzo popsuł zabawę w zakupy w PE 🙁
Moon   #kulistyzajebisty
23 stycznia 2021 08:52
faith, Acavallo Arena <3
Dzieki za rady 😀
Moon a opery mialas okazje?
Albo techy?
faith, - ja mam opery do jazdy po płaskim i polecam! Kupiła moja była dzierżawczyni, tak się zakochałam, że sprawiłam dobie własne na urodziny w zeszłym roku 🙂
O dziekuje serdecznie za info 🙂😉)
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2021 20:54
faith, nie, Oper nie miałam nigdy pod butem, ale u nas kilka osób w stajni ma i sobie chwali. 😉
faith, TechStirrups? Ja miałam i nie polecam, wycierają się szybko 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 stycznia 2021 21:30
faith - też mam Opery, jeżdżę na płaskim. Pożyczyłam od znajomej na próbę i kupiłam dla siebie. Są lekkie i dobrze trzymają i nie takie brzydkie 😉.
Polecam, ale także polecam do nich kopić pokrowce, bo jednak rysują siodło. Mam HBC, a ono z jakiejś mega delikatnej skóry i choć początkowo wydawało mi się, że nie potrzebuję pokrowców na strzemiona, to jednak serce mi krwawiło i kupiłam.
To fakt, też mam je w pokrowcach, bo metalowe blaszki robią kuku w Albiona, ale zdecydowanie idzie się przyzwyczaić do zakładania ich.
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2021 21:49
Prawda - ja do Aren tez kupiłam pokrowce. Upierdliwe ale mózg nie krwawi jak je podciągam 😉
Sol macz fenks dziewczyny 😉
Czy silki prestige lub stephi posiadają jakiś system amortyzacji? Z budowy wydają się dość klasyczne. Ktoś coś?  :kwiatek:
karolina_2906, nie. Obydwa modele to klasyczne lekkie strzemiona z szeroką wygodną stopką i "tarką".
Kurcze.. a coś równie eleganckiego z amortyzacja istnieje? Przesiadłam się w chwilowo z freejumpow w jinny i o dziwo czuje nie tyle kolana, czy stawy skokowe, co lędźwiowy. I zastanawiam się, czy to zbieg okoliczności, czy strzemiona też odciążają plecy. Wiadomo, że to raczej w odniesieniu do jazdy w półsiadzie, czy skoków.
Ja jestem po testach wszystkich modeli freejump 🙂
Dla mnie totalny numer jeden jako firma strzemion 🙂
Nowe freejump Air's - genialne, bardzo mocna stabilizacja a w połączeniu z pusliskami classic wide freejumpa, to mam wrażenie, że każdy z niestabilną łydką ją ustabilizuje. I tutaj moja uwaga - są lekkie 🙂 wyglądają na ciężkie, a są na prawdę zgrabne i ważą ciut więcej od klasycznych plastikowych 🙂

Model freejump Soft up Pro + - doskonale znane mi strzemiona, jeżdżę w nich od 10lat, model + ma szerszą stopkę co daje jeszcze więcej stabilizacji, amortyzacja genialna. Ale dla osób z ruszającą się łydką, to najlepiej użyć z oryginalnymi pusliskami freejump pro grip 🙂 dają więcej luzu i swobody niż Air's ale szczerze to sama nie wiem które bardziej lubię 🙂 więc już jestem posiadaczką obydwóch modeli 🙂

Model Soft Up Classic są też wspaniałe, zbliżone troszkę do klasycznych strzemion ale za to z bardzo dobra amortyzacją, też extra 🙂

Jestem trochę maniakiem sprzętu i strzemion, miałam prawie wszystkie strzemiona i oprócz freejumpa lubię Acavallo Arena Alupro, Bow Balance sprenger i klasyczne prestige z aluminiową stopką.

Flex on niby spoko, mam dwie pary, ale są totalnie zwykłe. Wcale w nich nie odczuwam amortyzacji. Dla osób szukających wrażeń amortyzujących, bym osobiście nie poleciła.

Winderena totalnie nie lubię 🙂 

Na końcu dodam że mam kolana w agonalnym stanie, 12 śrub i płyta tytanowa, więzadła pozrywane więc odczuwam każdy detal w strzemionach. Ale dużo zależy od siodła w jakim jeździmy i od stabilizacji i dociążania strzemion.
:kwiatek:
Bacik90, o proszę. A jestes w stanie je zważyć?
Tymi air mnie zaintrygowałaś. Ja bardzo nie lubię ciężkich. Ostatnio przypadkiem wróciłam do Silków, i pomimo ze lubię moje Areny to no .. silki są tak lekkie  😍

Jak patrze na opis to trochę wyglądają jak Bow Balance
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się