Co mnie wkurza w jeździectwie?

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 lutego 2021 20:09
Na leczenie Etera to przecież nie tylko jedna zbiórka była. Ciekawe kiedy kolejny koń będzie się leczył.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2021 20:11
Constantia, jak to jak? Przecież już schemat wypracowany 😀
Constantia patrząc na zdjęcia ze stajni eterowej może niedługo. To mnie też wkurza - zdarzył się w stajni wypadek, w wyniku którego koń stracił życie (pomińmy wszystkie cyrki ze zbiórkami). I w tej samej stajni pensjonariuszki radośnie puszczają konie na skoki w korytarzu po dwa, wstawiają na fejsbunia zdjęcia jak konie skaczą prawie jeden na drugim, a szefowa stajni równie radośnie to lajkuje  😵
A wypadek tam nie był po prostu wypadkiem? Czasem bywa tak, że koń "opakowany w folię", wszelkie środki bezpieczeństwa zachowane, a i tak się coś wydarzy.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 lutego 2021 20:34
jestemzlasu no przecież "szefowa" sama tak robiła z taką kasztanką i siwym jak w pensjonacie koło domu stała.
A wypadek tam nie był po prostu wypadkiem? Czasem bywa tak, że koń "opakowany w folię", wszelkie środki bezpieczeństwa zachowane, a i tak się coś wydarzy.


Muchozol, to nie ma absolutnie nic do rzeczy vs. tego jak pani się zachowała potem.

Opis wypadku był taki, że koń wypadł z lonżownika i złamał łokieć. Tak jak napisałam w samej kwestii rozliczenia zbiórki nie jest to ważne.
Constantia a to zmienia postać rzeczy. Może tam dawała instruktaż.

Muchozol podobno był wypadkiem przy zwykłym treningu. Ale jeśli koń ci się poważnie uszkodzi przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, to można by się spodziewać, że tym bardziej będziesz reagować na durne pomysły z końmi w roli głównej. Ale nie, dajesz takim pomysłom serduszka.
jestemzlasu zgadzam się - ja to w ogóle ma pier**ca na punkcie bezpieczeństwa, bo swoje konie mam od lat, a zawsze jak zachodzę to mówię do nich "idę", jak przechodze za zadem, to z ręką na zadzie itp. Zasady jak w szkółce 😁.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
12 lutego 2021 20:48
Dziękuję, że o mnie pamiętacie 🏇 :kwiatek:
eterowa
... i metr mułu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2021 20:54
eterowa, a Ty się dalej w social mediach kreujesz na ofiarę hejtu. Nie martw się, Twoje wpisy o tym jak bohatersko go przezwyciężasz ludzie sobie z radością przesyłają.
eterowa
... i metr mułu.

Normalnie żałuję, że nie można na forum lajkować wpisów 👍
A ja jestem w jeszcze większym szoku. Przed chwilą weszłam na zbiórkę. Tam jest do cholery 30 tys!! Byłam pewna, ze około 16 bo na tym ostatnio stanęło. Czyli do ku*** nędzy ona zbiera kilkanaście tysięcy zł na paliwo?? Czy od razu na auto bo tamto przez dojazdy się zużyło? Ja po prostu nie wierze. Pisząc poprzedni post byłam pewna, ze burza jest o kilkaset zł ... szok... jeszcze te komentarze pod licytacjami... że im nie wstyd!
A ja jestem w jeszcze większym szoku. Przed chwilą weszłam na zbiórkę. Tam jest do cholery 30 tys!! Byłam pewna, ze około 16 bo na tym ostatnio stanęło. Czyli do ku*** nędzy ona zbiera kilkanaście tysięcy zł na paliwo?? Czy od razu na auto bo tamto przez dojazdy się zużyło? Ja po prostu nie wierze. Pisząc poprzedni post byłam pewna, ze burza jest o kilkaset zł ... szok... jeszcze te komentarze pod licytacjami... że im nie wstyd!


Poczytałam tę pomocową grupę z bazarkiem i serio aż mam taki cringe, jak wtedy, gdy oglądam komedie, w których aktor robi z siebie debila i mu wstyd.
Jeszcze popierdzielają po tej grupie i pod każdym postem zachęcają do kontynuowania zbiórki i licytacji. Łot. De. Akszual. Fak.
Koń nie żyje. Zrzutka wypłaci pieniądze na całą fakturę i oddaje ludziom nadwyżkę. Na co one właściwie zbierają, do cholery? Podziękowania za "wspieranie ich mimo odejścia konia"? Wspieranie na nowego czy na straty moralne? Oo
"uważam że zmiana celu zbiórki i przeciąganie tego dalej mogłoby zostać odebrane przez wszystkich conajmniej źle". A kontynuowanie tej zbiórki przez licytacje to czym jest niby? Oo
Sonkowa może jej Q5 dużo pali? a może audiczka potrzebowała nowych opon na okoliczność dojazdu? dużo nieodkrytych spraw może być....
Sonkowa, ale to jest taki typ człowieka po prostu. Dokładnie to samo było w wątku pogonionych przez moderację w sprawie eterowej. Ja jej nie wpłacałam pieniędzy więc mogę co najwyżej opisać.

Najpierw był jakiś biznes, który okazał się szemrany, zostały wciągnięte znajome, które zorientowały się, że zostały wzięte na nie lewe kredyty. Sprawa w prokuraturze, komornik etc. Eterowa, która wciągnęła koleżanki w ten biznes i pomogła im wpaść w szambo, te które dochodziły swoich roszczeń nazwała osobami „z bólem dupy” - mnie też by dupa bolała, jakbym musiała czyjś oszukany kredyt spłacać.

Następnie był wypadek konia, założona zbiórka, eutanazja, kupno, czy zadatkowanie nowego konia bo „namówiły ją osoby, które znają ją najlepiej” a przecież reszta to hejterzy, i w ogóle wszyscy mają ból dupy. A ona biedna ma depresję i ten nowy koń byłby dla niej psychologiem. Nie wiem tak naprawdę czym się skończyło bo wersje się zmieniały, ze koń w cenie mięsa, że zadatek zwrócony - w sumie nie interesuje mnie to, bo nie wpakowałam w to swoich pieniędzy.

W przypadku Little Kemma sytuacja zaczyna powoli wyglądać podobnie. ZERO REFLEKSJI, że ktoś wsparł ostatnim groszem LECZENIE a nie wożenie dupy właścicielki, podawanie swojego numeru konta na dokończenie zbiórki - ale w jakim celu? Zrobiłam sobie herbatę i czytam do poduszki. No niedobry portal zbiórkowy, że nie chce za Taxi zapłacić i parę innych rzeczy.

EDIT: a tekst że jak portal wam zwróci ze zbiórki to jak ktoś jest uczciwy to podajemy numer konta żeby jednak nam bezpośrednio wpłacił jest normalnie tekstem roku.
EDIT: a tekst że jak portal wam zwróci ze zbiórki to jak ktoś jest uczciwy to podajemy numer konta żeby jednak nam bezpośrednio wpłacił jest normalnie tekstem roku.


To jest mistrzostwo. Przeczytałam to zdanie 3 razy, bo byłam pewna, że ktoś coś popierdzielił pisząc i miał na myśli coś innego. "Liczymy na uczciwość", że wpłacicie te pieniądze, mimo że faktura już opłacona. Oo
Przyznam szczerze, że jest to niezła żenada. Jestem ciekawa ile z tych osób poszłoby z kubkiem pod kościół i wyciągało rękę do obcych ludzi. Ale przez internet jakoś łatwiej i nie czuć obciachu
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 lutego 2021 22:18
współczuję tym, którzy z dobroci serca pomagali, przelewali pieniądze na ratunek konia
A od właścicielki nie widać zbyt dużego udziału to raz, dwa nie ma żadnej faktury czy podsumowania kosztów!!... a trzy albo ten opis jest tak wydumany albo to nie brzmi na osobę o niskim statusie "Zajmuję się marketingiem na skalę międzynarodową w zakresie sprzedaży asortymentu dla zwierząt i ludzi oraz Social Media firm i marek. Prowadzę własną działalność oraz strony internetowe poświęcone edukacji młodzieży jak i dorosłych chcących poszerzać swoją wiedzę w zakresie zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem koni."
A o tym upominaniu się na licytacjach nie wspomnę... I dalszym z bieraniu pieniędzy bez podanej kwoty za leczenie, to na co będzie przeznaczona ta "górka"??
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 lutego 2021 22:41
Koszty podsumowane były bo żeby otrzymać kasę od zrzutki to potrzebne były rachunki. I właśnie dlatego nadwyżka została zwrócona. Oczywiście zamiary po uśpieniu konia były inne, bo napisane było ze kontynuują zbiórkę pomimo ze koń już uśpiony. Tylko właśnie chyba nie pomyślała ze zrzutka będzie chciała dokumentów i cały misterny plan w p...zdu 🙂 Zrzutka.pl przypilnowała ile mogła, teraz jak ktoś leci wpłacić to jest sam winien swojej głupoty/naiwności bo ona na konia już nie zbiera. Tzn. może zbiera ale nie na Kemma.
donkeyboy, ale jak ta dalsza zrzutka była umotywowana?
Epk, no właśnie praktycznie nijak...

"Jak na pewno wiecie, poniesione koszty za całą sytuację związaną z ratowaniem Kemm'a, to nie tylko faktura wystawiona przez klinikę - także inne trudne lub wręcz niemożliwe do jasnego udokumentowania np. kilkukrotne wizyty w klinice i związane z tym chociażby koszty paliwa".

Jak już ktoś wspomniał, niech im ktoś tam wytłumaczy, jak się używa apostrofów. -_-
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 lutego 2021 22:53
donkeyboy, ale jak ta dalsza zrzutka była umotywowana?


W dniu kiedy uśpili Kemma napisała posta gdzie opisała sytuacje i co zeobili, podziękowała i napisała ze nie zamykają aukcji bo koszty które musza opłacić to ok 30tys zł. Jeśli zrzutka nie dostała rachunku z taka suma to jest to po prostu kłamstwo. A nie wierze żeby weterynarz nie wystawił faktury na całość leczenia.

Cytat poniżej:

Zrozumiemy osoby, które zdecydują się wycofać swoje licytacje czy aukcje. Zrobiliście dla nas coś niesamowitego.

Koszta związane z leczeniem, badaniami, operacją oraz wszystkim co było niezbędne - nadal są po naszej stronie w kwocie ok. 30 tys zł.

Zrzutkę zostawiamy jeszcze otwartą, jednak decyzję pozostawiamy Wam i wszyscy dziękujemy za potężne wsparcie.
Z tego co było napisane koszty leczenia zostały całkowicie opłacone dzięki wsparciu ludzi. Więc teraz jest zbiórka na paliwo i inne 'niemożliwe do udowodnienia' koszty.
A nie wierze żeby weterynarz nie wystawił faktury na całość leczenia.



To jest akurat bardzo częste. Fakturę ludzie biorą wtedy kiedy jest im to potrzebne do ubezpieczenia (a te ma dużo mniej ludzi niż w UK) albo kiedy konie są na firmę. Ktoś kto ma konie jako osoba prywatna już bierze tylko paragon (te oczywiście skrupulatnie wystawia każdy wet, nawet jak kasuje gotówkę  :cool🙂. Inna sprawa że rzadko nawet na fakturze jest rozbicie ile za co - zwykle to po prostu "usługa weterynaryjna". O szczegółowa fakturę trzeba poprosić.
Gillian   four letter word
13 lutego 2021 05:23
Można wystawić fakturę tzw imienną, bez nr NIP i bez firmy 🙂
karolina_, ta klinika wystawia wszystkim faktury a nie paragony. Konkretnie miałam tam konia. Już pomijam fakt, że jak robisz zbiórkę to wiesz, że musisz udokumentować koszty.

Poza tym paragon to też dokumentacja kosztu.

Zrzutka nie zwraca po prostu za tak wydumane rzeczy jak paliwo właścicielki na dojazd. Albo nowy koń. Pani myślała, że jak ludzie wpłacili 30 tys to sobie te 30 tys spokojnie wypłaci i zderzyła się z regulaminem który pilnuje jakiej takiej uczciwości. Więc poprosiła tych „co są uczciwi”, żeby zwrócone pieniądze wpłacili jej na konto bo przecież jej się należy. Chyba jej się zrzutka pomyliła z działaniami marketingowymi ale raczej po prostu to taki mindset jest.

[quote author=karolina_ link=topic=885.msg2963737#msg2963737 date=1613175545]
A nie wierze żeby weterynarz nie wystawił faktury na całość leczenia.



To jest akurat bardzo częste. Fakturę ludzie biorą wtedy kiedy jest im to potrzebne do ubezpieczenia (a te ma dużo mniej ludzi niż w UK) albo kiedy konie są na firmę. Ktoś kto ma konie jako osoba prywatna już bierze tylko paragon (te oczywiście skrupulatnie wystawia każdy wet, nawet jak kasuje gotówkę  :cool🙂. Inna sprawa że rzadko nawet na fakturze jest rozbicie ile za co - zwykle to po prostu "usługa weterynaryjna". O szczegółowa fakturę trzeba poprosić.
[/quote]

Akurat ta klinika i jej veci maja inne (nie dzikie) standardy i ja zawsze od nich na rachunku dostaję wszystko wyszczególnione. Z reszta liczą zawsze przy człowieku. Mam więc dojazd, leki (i to po kolei jakie więc widać ile sedacja a ile jakiś preparat kosztuje), usługa, usg itd.
Gdy płacę przelewem zawsze na maila dodatkowo dostaję dokument (fakturę imienną) z taką sama listą.
Gdy opłacałam rachunek odbierając konia z kliniki- to samo. Wszystko jak na spowiedzi.
To jest akurat za duża klinika, żeby im się chciało i opłacało robić szwindel i kilka PLN, przecież oni zakupione i zużyte leki muszę rozliczyć.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 lutego 2021 10:04
Jakkolwiek by nie było nie sadze żeby ta laska miała 30k w gotowce i zapłaciła bez żadnego dowodu wpłaty, już pal to sześć jaka to klinika, nawet jakby nie wystawili rachunku to by miała przelew na konto kliniki jako dowód. Ale go nie ma.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2021 10:20
Mój koń był w trzech różnych klinikach i zawsze, bez żadnego proszenia dostawałam fakturę bądź rachunek na którym było dokładnie wyszczególnione co ile kosztowało (zabiegi, leki, sam pobyt konia)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się