Ogłowia

darloga - o Ontario zapomnij, miałam, umarło bardzo szybko (kiepska jakość skóry). Mam Waldhausen S-Line Sensation skóra rewelka, nachrapnik właściwie proforma, skośnik można wyciągnąć. Jeszcze w nim nie startowałam, więc nie wiem czy sędzia mnie nie zdejmie z czworoboku, ale nie widzę powodu 😉.

Czy używał ktoś ogłowia anatomicznego Balotade Azur i mógłby się podzielić opinią?  👀
Czy ktoś z Was wie co to za oglowie? Trafiłam na to zdjecie w internecie i mnie zaciekawiło
morale dziękuje za odpowiedź. Czyli polecasz? Jest warte swojej ceny ?  :kwiatek:
azazu93, polecam. Ale mam go niedługo, tak że nie wiem jak będzie po roku użycia... Na razie ja i koń są zadowoleni =) Bardzo wygodnie jest to, że można szybko odpiąć ten "skośnik" przy rozstępowaniu na przyklad. W ogólie, bardzo  szybko zakłada się. No i gumki na policzkowych też trochę zmiększają działania ręki, co dla mnie jest plusem.
Poszukuję ogłowia anatomicznego/z szerokim paskiem potylicznym, a najlepiej szerokim i cofniętym. Czarne, miękkie, do 500zł. Marzy mi się ze złotymi częściami metalowymi. Może ktoś gdzieś widział lub posiada i poleci?  :kwiatek:
Poszukuję ogłowia anatomicznego/z szerokim paskiem potylicznym, a najlepiej szerokim i cofniętym. Czarne, miękkie, do 500zł. Marzy mi się ze złotymi częściami metalowymi. Może ktoś gdzieś widział lub posiada i poleci?  :kwiatek:


KaWal Anatomic Black Gold i Anatomic Black Gold Slim. Ewentualnie brązowe też jest Anatomic Choco Gold. Wszystkie Gold to złote sprzączki, a te 3 są anatomiczne. Skóra miękka, potylica wielka i jeszcze miększa.
Rose Gold KaWala, moja miłość.



Sivrite, - piękne! 😍 Kusi mnie dla mojego...
Sivrite, - piękne! 😍 Kusi mnie dla mojego...


Polecam mocno. 😀 Ale prawdziwy szajn widać dopiero na filmie, jeśli chcesz, to prześlę na PW. 🙂
Sivrite - czy to jest full?

Mogłabyś mi zmierzyć dlogość nachrapnika pomiędzy paskami policzkowymi?
Przymierzam się do tego konkretnie i na zdjęciach na stronie producenta tak niefajnie te paski na kościach leżą, a moje bydle jest ultra wrażliwe w tym obszarze. Nic tam nie może dotykać bo o laboga.

I długość naczółka - pretty pease też  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Sivrite - czy to jest full?

Mogłabyś mi zmierzyć dlogość nachrapnika pomiędzy paskami policzkowymi?
Przymierzam się do tego konkretnie i na zdjęciach na stronie producenta tak niefajnie te paski na kościach leżą, a moje bydle jest ultra wrażliwe w tym obszarze. Nic tam nie może dotykać bo o laboga.

I długość naczółka - pretty pease też  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


To Cob, arab by mi utonął w każdym Fullu. 😀 Ale duży Cob, w Pony też by wszedł.
Mój gładki lakierowany naczółek Cob ma 42. Jak kiedyś pytałam o Full, to miał 44 centymetry. Właścicielka firmy na pewno Ci zmierzy Full nachrapnik, napisz do niej na FP. Chyba że chcesz długość Coba, to jutro zmierzę. 🙂

EDIT: To be clear, zmierzyłam lakierowany, bo to też KaWal, one wszystkie mają tyle samo i pamiętam, że mój Nyx Cob też miał 42.
Ok, dzięki. Ja muszę Full stanowczo🙂


tuch
karolina_


Na konia z szrokim czołem i szeroko rozstawionymi kośćmi jarzmowymi polecam Schockemohle z serii Equitus

Jest to pierwsze i jak na razie jedyne ogłowie, w którym paski nie wchodzą mojemu kucykowi do oczu... (no z oczami to przesadziłam, ale w końcu nie leżą na kosciach jarzmowych)
Ja nabyłam Equitus Beta i jesteśmy z koniem mega zadowoleni. No i jest bardzo ładne 😍

Ktoś pytał też o ładne ogłowie xfull - obok Scocka mogę polecic Kavalkade (ja miałam Moonlight) - duże, ładne, b. dobre jakościowo
Sivrite, - nie wiem czy mój portfel tego chce 😁
Dzięki Dziewierz ja jestem co raz bardziej załamana, tyle tego na rynku, obejrzałam już chyba wszystko co jest dostępne w Polsce. I póki co chyba najlepszym wyborem byłby taki Kieffer z regulacją.
Edit.: Ew może rzeczywiście coś z Schockemöhle w rozmiarze xfull, ale też nie jestem przekonana czy mój portfel tego chce 😁
tuch, ja Schockemohle Equitus rzeczywiście bardzo fajnie i akurat u mojego konia różnica widoczna. Ja mam wersję Zeta z „barankiem”.

tuch
Mój portfel też nie chciał...
Czekałam do Black Friday 😀
Ale nie żałuję ani złotówki
Ja aktualnie mam tego schockemohle jako ogłowie na lonze, dwa razy wypruły mi się te skośne paski... za trzecim razem dałam już do zaufanego rymarza i robi za ogłowie do ciurania 🙁 na plus, że Koninie służy i jest raczej zadowolona, chociaż cob na naszym kucykowym pysku cobowym wypada całkiem spore
W opisie tego ogłowia widziałam gdzieś, że nie należy w nim lonżować.
A wiadomo dlaczego? Jak coś to pękło przy normalnym użytkowaniu, nie od lonży
Edit. Byłam na prezentacji tego modelu przez przedstawiciela schockemohle i nie kojarzę żeby coś mówił o lonzowaniu  🤔
dairoxroxi, poniżej wklejam link. Może przez to zapięcie na kołki z boku.

klik
Aa dobra rozumiem, z tego co pamiętam to pierwsza wersja tego ogłowia nie była do końca dopracowana i faktycznie istniało większe ryzyko ze te guziczki się rozepną, znajomej regularnie się rozpinały nawet przy zwykłym machnięciu. Te co ja mam to chyba już druga generacja(?), może z innej taśmy produkcyjnej, nie wiem, ale niejedną wikse przechodziliśmy i trzyma się jak dzikie to zapięcie 😎
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 lutego 2021 20:05
U mnie w stajni ktoś miał takie Schockemohle i piękne, ale bardzo nietrwałe.
Używane na jednego konia i po kilku miesiącach mimo dbania wyglądało słabo.
Urywał się co chwilę skośnik i coś jeszcze pękło.

Ja ogłowie Equitus używam drugi rok, na jednego konia i wygląda jak nowe
Jeździłam w ogłowiu alfa i konie dawały w nim lepsze odczucia na kontakcie, co mnie przekonuje do tego typu ogłowi, no ale takie atrakcje jak odpinając się paski czy nietrwałość na dłuższą metę nie mają u mnie racji bytu. Szukam ogłowia na dużego, silnego konia, ale miło by było gdyby udało się wybrać coś i trwałego i ładnego i jeszcze nie wrzynającego się w kości jarzmowe.

tuch, - sorry za  🚫 ale ojesu, jaki on piękny! 😍
tuch  😍 😍 😍
Hej, widziałam ostatnio na ig bardzo proste ogłowie z karabińczykami do wędzidła i regulacją na potylicy czy wiecie może co to było? Coś przychodzi na myśl? Jeśli mi się uda to dodam później zdjęcie bo nie chce mi się załadować z telefonu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się