Stajnie w Warszawie i okolicach

Pytałam 3k
A są tam chociaż padoki, na które konie regularnie wychodzą? Czy to kolejna droga stajnia do trzymania koni w boksach? Pytam bo oferta mówi o "licznych padokach", a na profilu ani jednego zdjęcia tych licznych padoków 😉
w Fiord Ciopan jest aktualnie jeden wolny boks, jak zwykle polecam, solarium, plac kwarcowy z profesjonalnym drenażem, indywidualne podejście i opieka tip-top.  Po wielu latach znalazłam w końcu pensjonat idealny  😍
Gillian   four letter word
11 lutego 2021 22:43
marszylka, konie są na padokach na pewno, aczkolwiek nie zimą kiedy jest gruda i ślisko.
marszylka, konie są na padokach na pewno, aczkolwiek nie zimą kiedy jest gruda i ślisko.


A skąd Twoja pewność?

W Archipp obecnie nie ma padoków, jest jedynie wyznaczony pod nie teren. Stajnia stoi od niedawna i padoki nie zostały jeszcze oddane do użytku ale BĘDĄ.
Gillian   four letter word
12 lutego 2021 09:41
Znajoma wysyłała mi zdjęcie swojego i nie swojego konia na padoku, ba - była tam nawet trawa  😁  chyba, że była to inicjatywa własna z ogrodzeniem miejsca, nie dopytywałam  👀
Hey wszystkim
Orientuje się może ktoś czy w okolicy lewobrzeżnej Warszawy znajduje się jakiś pensjonat mniej lub bardziej westernowy?  :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
20 lutego 2021 17:25
EZ Ranch w Rumiance  😀
BUCK jak atmosfera? Jak dla konia się sprawdza stajnia? Wiesz moze ile miesięcznie liczą sobie za stajnie?  :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
21 lutego 2021 12:58
EZ Ranch nie ma miejsc i jest kolejka. Atmosfera jest super, warunki dla konia bardzo dobre 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
21 lutego 2021 13:04
Zakreconakoniara byłam tam na szkoleniu a nie w codziennym pensjonacie. Spora grupa czynnych zawodników west i nie tylko, zatem takie właśnie szczegóły dnia codziennego. Padoki to raczej bardziej tzw.kwatery. Karuzela. Hala. Kryty lonżownik. 2 ujeżdżalnie. Myślałam o przeniesieniu się tam, ale jak dla mnie zbyt mało czasu choćby na tych kwaterkach i wyjazd w teren dość ograniczony. a atmosfera to rzecz uznaniowa 😉 do nas wszyscy odnosili się z uśmiechem  😀  w katalogu stajni tutaj na re-volcie cena jest 1.350  :kwiatek:
Super, dziękuję bardzo!!
BUCK   buttermilk buckskin
24 lutego 2021 11:44
Zakreconakoniara przypomniała mi się jeszcze mała prywatna stajnia west, która ogłaszała sie na re-volcie czyli RANCZO Zaręby, to dosłownie rzut kamieniem od Centuriona 🙂
A czy ktoś kojarzy, może ktoś się nie
ogłasza na rv, stajnię odpowiednią dla seniora w promieniu 20 km od Grodziska Mazowieckiego? Moczenie żarcia, pellet/trociny, myślący właściciele i padok do oporu? Tyle stajni dookoła, ale jak się zacznie grzebać i przyglądać...  😵
timianowa Seroki-wieś jest nowa stajnia, ogłaszała się nawet na olx albo re-volcie? Jak trochę dalej to Koniki Małe w Brzozówce koło Czosnowa
Oglądałam tę stajnię w Seroki-Wieś i z czystym sumieniem mogę polecić
BUCK   buttermilk buckskin
10 marca 2021 08:22
:kwiatek:  dodam jeszcze ze swojej strony do opisu potrzeb emeryta co warunkuje jaki pensjonat jest poszukiwany 🙂 jeśli emeryt jest koniem odstawionym z użytkowania to wiekszość stajni jest pasująca 🙂 jeśli natomiast koń emeryt ma duuużo lat i NIE MA zębów to wtedy zaczynają się przysłowiowe "schody pod górę" bo: musi bezwzględnie stać na pelecie, trocinach.  musi mieć wielokrotnie w ciągu dnia podawaną karmę zalaną i sprawdzoną czy namiękła w sposób bezpieczny dla trawienia, również podaną na padok, czyli na moment karmienia nie może stać w grupie. Moze być sprowadzany do boksu i trzeba brać pod uwagę iż potrzebuje emeryt sporo czasu żeby zjeść podaną porcję  - znalezienie pensjonatu z otwartym sercem i cierpliwością na lata dla takiego konia to jest wyzwanie  :kwiatek: 
P.S. a biorąc pod uwagę iż ilość takich koni wzrasta, to i ja sama mam nadzieję iż pensjonaty zaczną rozumieć specyfikę takich klientów  😀
Cześć!

Aktualnie przeprowadzam się do Warszawy i jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o tutejsze pensjonaty 👀


Poszukuję stajni w kierunku południa, na Lublin.
Chociaż nie jest to mocno konieczne, bo przemieszczam się samochodem (z Ursynowa).

Potrzebuję:
- dostępu do bezpiecznego padoku, najlepiej jak najdłużej od rana do wieczora (w zimę na wybiegu potrzebne siano)
- karmienie 2-3 razy dziennie z dobrej jakości sianem włącznie
- najlepiej brak szkółki
- plac do jazdy/lonżownik
- czyste boksy


może zwalnia się od kwietnia lub maja jakiś boks?  🙂



Cześć!

Aktualnie przeprowadzam się do Warszawy i jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o tutejsze pensjonaty 👀


Poszukuję stajni w kierunku południa, na Lublin.
Chociaż nie jest to mocno konieczne, bo przemieszczam się samochodem (z Ursynowa).

Potrzebuję:
- dostępu do bezpiecznego padoku, najlepiej jak najdłużej od rana do wieczora (w zimę na wybiegu potrzebne siano)
- karmienie 2-3 razy dziennie z dobrej jakości sianem włącznie
- najlepiej brak szkółki
- plac do jazdy/lonżownik
- czyste boksy


może zwalnia się od kwietnia lub maja jakiś boks?  🙂




Jeśli przemieszczasz się samochodem z Ursynowa to poszłabym w kierunku Łosia, Piaseczna, za lasem masz Aldragho pod Piasecznem. Wyjazd na Lublin może oznaczać dla Ciebie stanie co najmniej godzinę w korku. I to dwa razy: wyjazd z Ursynowa i wyjazd z Pragi na Lublin. Tym bardziej, ze tam ciągle roboty drogowe, i cały czas kwestia autostrady słabo chyba jeszcze wygląda.
Dzięki!
Właśnie takiej wiedzy mi brakowało jeżeli chodzi o dojazdy etc.  🙂
Dzięki!
Właśnie takiej wiedzy mi brakowało jeżeli chodzi o dojazdy etc.  🙂


Pierwszy który bym sprawdziła to Aldragho. Możesz szukać: Łoś, Piaseczno, Powsin, Konstancin, Wilanów.

[url=https://www.facebook.com/Klub-Jeździecki-Aldragho-476164455799027/]Aldragho[/url]
Do nas z Urysnowa jest 40 minut. Do godziny - jeśli się jedzie w porze szczytu.
Cześć, jestem w trakcie poszukiwań stajni, czy macie do polecenia jakąś fajną dla niezmotoryzowanych od lewej strony Wisły? Priorytetem jest dla mnie możliwość terenów, jakieś miejsce do jazdy i przede wszystkim stanie na pastwiskach jak najdłużej (z sianem w jesień i zimę). Jestem bardzo otwarta na stajnie wolnowybiegowe, ale niestety ciężko jakąś znaleźć 🙁 Myślę nad JF Ranch, z tym, że tam nie ma trawy - co uważacie o tej stajni? Może być tutaj, może być na priv. Błagam o pomoc, bo nie wytrzymam dłużej w obecnej.
Jeśli zależy Ci na sianie w opór i padokowaniu dzień/noc do tego fajnych terenach to Koczargi powinny być dobrym wyborem. Nie ma tam typowych wielkich pastwisk ale jest kilka zielonych padoków. Za to siana nie brakuje nigdy, jest w paśnikach na padokach i w siatce boksie i w paśniku przy boksie, a to na prawdę rzadkość....niestety. Wyjazd do Kampinosu prosto ze stajni. Mój koń był bardzo zadowolony.
Cześć! 😀 Przeprowadzam się do Warszawy i poszukuję stajni dla mojego kopytnego z dobrymi warunkami i dogodnym dojazdem z Mokotowa. Co moglibyście polecić  :kwiatek:? Dodam, że jestem dość wymagająca jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt (dobre siano, czysto w boksach itd.) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi  💘
Szarlotka z Mokotowa to do większości podwarszawskich stajni będzie Ci jednakowo blisko / daleko (zależy jak kto na to patrzy 😉) Może napisz coś więcej na czym Ci zależy - jaka infrastruktura potrzebna, czy ważne są wyjazdy w teren, czy stajnia ma być profilowana na jakąś dyscyplinę, co z padokami , czy będziesz dojeżdżać własnym transportem czy komunikacją miejską itd... Bo przy tych kryteriach które podałaś możnaby wymienić całe mnóstwo ośrodków, które jednak diametralnie sie różnią 😉
Kottex Już zawężam kryteria🙂 Dojazd autem, infrastruktura z hala i dobrym podłożem umożliwiająca treningi, padoki (bez błota 😉) dyscyplina ujezdzenie, natomiast nawet w Salio z natłokiem skoczków jakoś dawaliśmy radę.
rybka   Różowe okulary..
20 marca 2021 08:44
Kottex Już zawężam kryteria🙂 Dojazd autem, infrastruktura z hala i dobrym podłożem umożliwiająca treningi, padoki (bez błota 😉) dyscyplina ujezdzenie, natomiast nawet w Salio z natłokiem skoczków jakoś dawaliśmy radę.

Stajnia w Zarębach P. Martynuskiej,mają od połowy kwietnia wolny boks, hala jest, w boksach czysto, siano dobrej jakości, błoto bywa jak leje jak z cebra, ale nie takie do kolan (niestety pod Wawą sporo piachów a pod spodem glina i taki ambaras), latem konie mają padoki trawiaste (przestawiane na łące), plac zewnętrzny kwarcowy.
BUCK   buttermilk buckskin
20 marca 2021 11:25
o matkooo.... mała wieś Zaręby, a okazuje się, że tam stajnia obok stajni  😲
o matkooo.... mała wieś Zaręby, a okazuje się, że tam stajnia obok stajni  😲

I powstają następne. Małe, duże i przydomowe na 2-3 konie 🙂
Ceny działek jeszcze niedawno były jak na podwarszawskie grunty w dobrych cenach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się