M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Zembria, keirashara dziękuję  🙂 nie sądziłam, że może się komuś podobać prócz mnie  🤣 Siesiepy bierz, bierz. Robił mi stolarz ale jak będziesz mieć pytania techniczne to służę na pw  😉

Ps. Zwoltex ma też super ręczniki kuchenne 😀
Dzięki! Dobrze wygląda ten zwoltex, jakie macie modele? Wącham się między frotte i bawełną egipską, wychodzą bardzo podobnie cenowo.
Podpisaliśmy w końcu umowę kredytową  💃
To teraz powoli do przodu.
falletta, super ten przedpokój!

madasrabbits, gratulacje, najgorsze za Wami  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2021 19:54
Madasrabbits gratulacje  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
21 lutego 2021 07:32
A ja znowu z pytaniem. 😡 Szukam farby, ecru/off white. Wczoraj próbowałam kilkanaście i wszystkie po wyschnięciu są żółte albo sine, no i za ciemne. Chodzi o coś, co będzie ładnym beżem, ale tak bardzo delikatnym i jasnym, żeby w sumie to blisko było mu do białego. Duluxy sprawdziłam, Beckers też i jeszcze kilka próbek było innych firm,  z OBI i Castoramy. Macie pomysł jakie jeszcze firmy zerknąć, żeby mieli do wyboru coś z takich bardzo jasnych kolorów?
mils, którego Beckersa sprawdzałaś? Ja mam Snow w jednym pomieszczeniu i spełniałby twoje wymagania jako offwhite. Chyba, że szukasz czegoś jeszcze cieplejszego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2021 10:10
mils, tikkurila, nigdy mnie nie zawiodła kolorystycznie, zawsze było to co w próbniku
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lutego 2021 11:52
Tikurilla alpo Caparol.
mils, A ceramiczny Magnat Kocie Oko - za ciemny? Jest nieco jaśniejszy niż kolor tła ecru na re-volcie.
a którą farbe polecacie pod względem zmywalności-  w domu mam duluxa i często po próbie mycia robi sie wielka mazista plama. Dom chce cały na biało a na stanie mam 1,5 roczne dziecko więc szukam czegoś co jest jednak zmywalne
Umowa kredytowa podpisana, umowa deweloperska też... To znaczy że chyba już można się cieszyć i śmiało planować 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
22 lutego 2021 19:52
espérer, Beckers, Caparol, Tikkurila

Cricetidae,  😅
efeemeryda   no fate but what we make.
22 lutego 2021 20:02
Cri gratuluje !!!!!!!!!  😅 😅 😅
I na jakim banku w końcu stanęło ?
espérer, ja pomalowałam Beckersem. Mam z nim dobre doświadczenia. Ale jeśli masz na to duży budżet to polecam farbę Para - my się szarpnęliśmy tylko na łazienki i ścianę po jednej stronie wzdłuż schodów ale już widzę że to był dobry wybór. Tym ponoć nawet lecznice wet malują i krew ścierają bez problemu  😉

Cri, czad! Gratulacje!  😅
Ja sie w koncu zabralam za remont mieszkania ( wynajmowanego niestety - bo kupilabym je bez zastanowienia gdybym mogla ) .
Juz rok mieszkamy, wiec stwierdzilismy ze czas sie faktycznie urzadzac, bo raczej sie nigdzie nie wybieramy juz.
Sypialnia byla biala, ma skos z belką i jedno okno na cala sciane z wyjsciem na taras. Sciany byly puste.
Ogolnie bylo mi bardzo za jasno tam.



W ramkach jeszcze sie cos pojawi. Narazie nic nie ma. Mam tylko pomysl w glowie na suszony zielnik.
Dzięki dziewczyny, trochę bałam się cieszyć ale teraz chyba już mogę 🙂

efeemeryda, w końcu mBank 😀 ING niby dało pozytywna  odp ale u nich czekanie na wszystko wydłuża nam czas o kolejny miesiąc... I ostatecznie wyszedł ten kredyt droższy w ING.
efeemeryda   no fate but what we make.
23 lutego 2021 15:16
Cri czyli taki sam jak u nas  😀 będziemy się wspierać mentalnie w spłacaniu rat  😁 😁

Ja już odliczam tygodnie do przeprowadzki  😍 koniec marca tuż tuż

Kanie bardzo moje klimaty kolorystyczne, super  :kwiatek:
efeemeryda, nie pisałaś albo mi uciekło   😡 działacie tam już coś teraz czy dopiero po przeprowadzce?

Do mnie jutro przyjeżdżają drzwi i część "brudna" zakończona  🏇 Marzec na meblowanie, a w kwietniu kuchnia i schody. Niech już będzie maj!  😀

efeemeryda, ja na razie odsetki do spłaty, kapitał to jak się budowa skończy i będzie kilka mcy biedowania zanim się przeprowadzimy 😀 Zazdroszczę, że u was to już! My do jesieni czekamy...
Wstawili mi czerwone okna, oficjalnie jestem dziwadłem we wsi.  😅
efeemeryda   no fate but what we make.
25 lutego 2021 07:46
FurryMouse czekamy na razie, bo ludzie tam wciąż mieszkają  😉

Cri No tak tak, my tez spłacamy w sumie odsetki, koszty i hgw co jeszcze, a kapitału w tej racie są jakieś grosze, we wiem, że przy czekaniu na budowę jest inaczej.


Poki co z planow remontowych to byliśmy wczoraj w Castoramie Ot tak pooglądać  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 lutego 2021 09:44
Aprilla poka 👀
efeemeryda, no tak, to ma sens  🤣

Ej, właśnie łażę po tym naszym mieszkaniu i...prawie się poryczałam... Jestem tak zakochana, że aż nie mam słów  💘
Aprilla poka 👀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2021 09:25
Szukam kozy. I od roku nic fajnego znaleźć nie mogę. Koza raczej w rustykalnym stylu, ale nie jakaś mega zdobna, nie żadne "późne rokokoko" 😉 ale na pewno nic nowoczesnego. Nie duża, chętnie wysoka. Widziałyście może coś fajnego?

Aprilla Dzięki za fotkę 🙂 A jakiego koloru planujesz elewację i dach?
zembria nie wiem czy masz coś takiego w okolicy, ale kozy są na pewno na lokalnych targach, takich organizowanych raz lub dwa w tygodniu. I na prawdę są całkiem ładne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2021 13:13
Nie słyszałam o czymkolwiek takim w naszej okolicy. Najbliżej to pewnie w Trójmieście by coś było, ale u nas niet.
Ja z kolei poszukuję komody max 80cm wysokiej i max 150cm długiej. Białej albo bielonej, z czarnymi uchwytami. I żeby miała zarówno szuflady jak i szafki.
Ta byłaby idealna gdyby nie to, że jest taka wysoka  😵
Jakby się komuś rzuciło w oczy to ozłocę!
U nas od poniedziałku zaczęła działać już ekipa - najpierw hydraulik przesuwał przyłącza, jutro już powinni działać z płytkami. Bierzemy wykończenie pod klucz, więc większość „przyjemności” z wykańczania nas ominie.
KaNie, świetny kolor ścian  😍 Co to za farba?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się