ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ponawiam pytanie. Czy temperatura ptoczenia 19+ moze jakos wplynac na wyzrebienie? Przyspieszyc termin?

Moja Hawana ma juz wyraźnie dosc. Zasypia na kazdym kroku.. postekuje. Cycki bez zmian, maly mocno sie wierci ale na porod aie nie zanosi


Jak ja wam zazdroszczę  :kwiatek:, podglądam wasze "mamy". Moja dopiero za kilka dni wyjeżdża do inseminacji...
Dzisiaj o 4:42 zaczął się właściwy poród.
o 4:57 Calineczka już była na świecie.

Poszło bardzo sprawnie.
Do stajni przyszłam dopiero gdy Esme wstała i wylizywała źrebaka.

Mała jest straszną gadułą  😍

Von und Zu x Samarant x Sandro Hit
Iskra de Baleron ale wymalowana, gratki! 🏇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2021 12:39
Cudna 😍 Tfu!
anetakajper   Dolata i spółka
26 lutego 2021 12:56
Gratulacje. Maluch jest okropny 😉  😍
Ale skarpety!  💘 💘 💘
paskud  😍
Ramirezowa   Ania i Urania !
26 lutego 2021 13:41
Iskra de Baleron Gratulacje  😍 😍 😍
Gratulacje, słodziak  😅
Iskra de Baleron Prześliczna mała, cudnie malowana  😍
Dostała w końcu świeczki przed porodem?

U nas wszystko pozapadane, aż mi szkoda jak na nią patrzę jak się czołga zamiast chodzić ale wyźrebić się nie zamierza.. 6 dni po terminie, świeczek nadal brak
Dziękuję Wszystkim  :kwiatek:





Niech się zdrowo chowa!!!

peeepejack
świeczek takich jakie pojawiają się w tym wątku nie było.
Dwa dni przed porodem pojawiły się wieczorne "skurcze zwiastujące"
Klacz była niespokojna, kopała, grzebała, pokładała się, miała kilka skurczy ... i nic - jak na filmie który wstawiłam.
Dobę przed porodem, w szparze sromowej, w jej w dolnej części, pojawiło się malutkie (0,5cm) rozwarcie.
pH w dniu porodu wynosiło 6,2.
Wymię było takie samo przez 5-7 dni.
Dwie doby przed porodem dało się zaobserwować skrystalizowane mini kropelki na strzykach ale takie malutkie i suche.
Na nogach pojawiały się malutkie zaklejki od mleka - prawdopodobnie tarzając się wyciskała - takie moje domysły.
Jakie skarpety!!! Uwielbiam takie malowańce! Gratulacje!
Naszej Wiewiórce mocno brzuch opadł, coraz częściej podkurcza tylne nogi , może w końcu coraz bliżej  🙇
Fotka sprzed chwili, szkoda tylko że świeczek nie ma..
Cześć mam pytanie miesiąc temu kupiłam 2 klacze zrebne . Pierwsza jest 6 dni po terminie druga ma termin na 3.03. Brxuchy opadły odbyt luzny srom też ale cycków nic .ta co jest po terminie przed cyckami  ma  takie dwie bułeczki. Wet musi że to normalne. Ale czemu cycki  nie rosną. Miał ktoś tak??
Ja tak miałam, tzn moja klacz. Brak cycków, mleko było.

Oźrebiła się, źrebie wykarmiła.


🙂
U mnie nawet mleka nie ma 😡 🤔
Sylwian
pokaż ten brak cyca.

To pierworódki?
tajnaa piękne to źrebię 🙂 co to za rodowód ?
Wczoraj pojawiły się u nas przezroczyste kropelki na strzykach, dzisiaj z godziny na godzinę są coraz bielsze, już zaczynają skapywać. Ruda co jakiś czas z miejsca zaczyna aż biegać po boksie i machać ogonem, coś czujemy że to ta noc  👀 8 dni po terminie...
Zdjęcie z rana
peeepejack
😅
Dawaj znać!

Słuchajcie co dodać do jedzenia żeby wspomagać laktację - wybredna małpa jest - pasza jedyna jaką je to granulowany Sukces Hodowlany...
Wszystkie inne to zuo... nie zliczę ile przeróżnych musiałam skarmić pozostałym koniom  😵
Ciąg dalszy wymagań księżniczki - sypkie nie przejdzie, mokre nie przejdzie.
Jedyną słuszną postacią jest granulat! ale nie może być gruby bardzo  😵
Musli od biedy też pójdzie  🙄

Więc jest na paszy z Sukcesu z małym dodatkiem oleju słonecznikowego (lniany niejadalny...)

Czy ktoś sprzedaje otręby pszenne w formie peletu?
Iskra de Baleron widziałaś Hovelera Terabb ZF pelet? Pasza dla klaczy zrebnych i karmiących właśnie w takich drobnych granulkach.
Iskra de Baleron Gratulacje! Ślicznie malowana! 😍 Niech rośnie zdrowo!

Byłam dziś w odwiedzinach u mojej zawieźć jej suple na te ostatnie 3 miesiące.
Jeszcze "tylko" 3 miesiące 😜 Bardzo jestem ciekawa co mi wyjdzie z tego połączenia. 😁
Iskra de Baleron widziałaś Hovelera Terabb ZF pelet? Pasza dla klaczy zrebnych i karmiących właśnie w takich drobnych granulkach.


Wypięła się na niego jesienią  😵
Wcześniej właśnie nim karmiłam.
Iskra ja podawałam otręby pszenne z łyżką kakao (wg zaleceń weta), rozmaczałam tylko trochę bo moja też papki nie ruszy więc były takie a la granola  😉 I laktacja pięknie ruszyła, kobyła miała dużo mleka  😀
Iskra de Baleron Kurcze to na prawdę wybredna...
Podobno już rodziły wczesniej 🤔 🤔
Sylwian
Ja jestem początkująca, ale cycki w takim ujęciu nic mi nie mówią  👀
Jakbyś zrobiła od dołu to prędzej 🙂

asiaj
Niestety księżniczka mi się trafiła... jeszcze brandon XS jest jadalny.

kortina
Spróbuję ale bardzo wątpię, może raz spróbuje z ciekawości a potem będzie pluć  😵
Młody  ma już 17 dni 💘 zaczyna pokazywać po co się urodził 😵  uczymy się grzecznie chodzić na uwiązie, mycie kopytek po wyjściu z wybiegu na myjce już ogarnięte,  ten paskud niczego się nie boi, jest bardzo pewny siebie , najlepsza zabawa to skakanie przez lonże.. genów nie da się oszukać 🤣
Mamy go! W końcu jest, wielki kasztanowaty ogierek z gwiazką na czole  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się