Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Siesiepy   Ponczek bez rączek
27 lutego 2021 23:11
Pasza i paczka witamin w komplecie? To serio fajne. Tak samo jak to, że każda pasza jest w tej samej cenie, niezależnie czy "sport" czy "Basic". Z minusem dla basicow oczywiście, ale z ogromnym plusem dla reszty.

EDIT: napisałam do nich maila o składy.
Cześć! Mam do Was pytanie.

Jakie macie opinie o Krauter Pellet (ew. Krauter Musli / Reformmusli G) z Hippolyta? Chętnie jedzą Wasze kopytne?

Po jesieni/zimie schudło się mojej i musimy nadrobić ok. 40 kg. Miałyśmy ostatnio konsultacje dietetyczne właśnie z Hippolyta (głównie zależało mi na zważeniu mojej). Na co dzień dostawała Hilight Improver Conditioning Mix (czasem również musli z tej "serii"😉, które właśnie się skończyło, a na Animalii niedostępne 🙁 Dlatego myślę czy nie spróbować czegoś nowego.

Albo polecacie jakąś inną fają paszę, która nie zrujnuje portfela i do tego jest chętnie zjadana? (wybredna bestia, np. Pro-linena nie tyka w ogóle)

Energii musi trochę mieć, bo w grę wchodzi ujeżdżenie/skoki/tereny. Treningi ostatnio nie były jakoś obciążające (sesja...), ale powoli wracamy do trybu 😉

Z góry dziękuję za odpowiedz! 🙂

PS. Co do przybrania na masie, wysłodki ponownie wleciały do naszego menu, musli również podawane. Chodzi mi o paszę.
PPS. Przeszukałam wcześniej forum, ale nie znalazłam za dużo info na ten temat.
aguchaka Mi się udawało na tym utrzymać wagę swojego chudzielca, ale w zestawie dostawał bardzo kaloryczne siano no i energii z tego nie było.
aguchaka ja mam jednego ,,wybrzydzacza,, na Krauter Musli, jest to jedyna jak dotychczas pasza ktorą je nie odmawiając od września tam tego roku, inne które mu kupowałam zazwyczaj po jednym, dwóch workach zostawały w żłobie i trzeba było szukać następnej z odpowiednim dla niego składem, co do energii itp. nie podpowiem bo koń na emeryturze, niepracujacy.
aguchaka, moze Mebio sport plus? Jesli moze byc granulat ot jest nawet tanszy.

Bardzo dobrze cenowo tez wychodzi Eggersmann Energie Pellets, 75 zl za 25kg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lutego 2021 09:41
aguchaka ja też polecam to musli. To była druga zima na tym musli i dawce zbilansowanej przez Hippovet, podczas której mi mój z masy nie zleciał jak zazwyczaj wcześniej. Dodatkowo choć jest wybredny to musli mu bardzo spasowało.
Akurat wysłodki nam zalecono odstawić bo Aleks zapychał się nimi tylko, zamiast siano jeść (dostęp 24/7). No ale to już kwestie indywidualne 🙂 .
Dzięki za informacje i sugestie! Jak ktoś jeszcze ma jakieś sprawdzone pasze, które są korzystne cenowo i składowo, to chętnie poczytam 🙂 Moja siano ma przeważnie siano do oporu, bo gdy jestem (chociaż ostatnio nie codziennie), to jej dorzucam. Wysłodki dobrze trawi i po konsultacjach dietetyczny również wpisane je mamy w dietę 😉 U mnie też był czas, że kupowałam 1-2 worki i na tym koniec, odmawiała jedzenia 🤔 Dlatego wolę podpytać jak to u Waszych kopytnych wchodzi, ale wiadomo co koń to inne gusta 😉 
Ja się wkurzyłam na animalię. Od lat kupuję u nich baileysa. Jakiś czas temu zmienili dostępność z 24h na 14 dni - napisałam wtedy maila z pytaniem o planowaną dostępność pasz i czy przypadkiem nie znikną - oczywiście zostałam w 100% olana, a teraz patrzę, że pasz nie ma już w ofercie i w efekcie konie po zjedzeniu zakitranych u mnie worków zostaja bez paszy;/  🤔 Świetne podejście do klienta;/
Ja się wkurzyłam na animalię. Od lat kupuję u nich baileysa. Jakiś czas temu zmienili dostępność z 24h na 14 dni - napisałam wtedy maila z pytaniem o planowaną dostępność pasz i czy przypadkiem nie znikną - oczywiście zostałam w 100% olana, a teraz patrzę, że pasz nie ma już w ofercie i w efekcie konie po zjedzeniu zakitranych u mnie worków zostaja bez paszy;/  🤔 Świetne podejście do klienta;/


Widziałam! Ja akurat brałam Improvera, ale chciałam teraz zamówić np. trawokulki z Baileysa, a tu ani tego, ani tego... 🙁
Import z Uk - mozna bylo sie spodziewac takiej sytuacji w tym roku.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2021 18:55
Uwaga, mała aktualizacja po skarmieniu próbek Polskiego Żłobu. 🙂
Najchętniej wchłonięte wręcz zostało Basic Musli, pojawiło się "daj! jeszcze! tu! teraz! albo dziurę w wiaderku wyliżę!", a od niechcenia "zjedzone bo jeść lubimy" Breed Granulat (ale jednak w całości i nic nie zostawiły). Zarówno Basic Granulat i Energy Efficient było bez szału, jak Basic Musli, ale zjedzone chętnie i z wylizaniem żłobu.
To tyle.  :kwiatek:
aguchaka, jeśli koń je granulat, a trzeba energii i przytyć, to niezmiennie polecam blattin sport.
Który jest wydajny jak balancer. W jednej przesyłce kurierskiej przychodzi mi 25 kg paszy za mniej niż 60 PLN i 4 kg reformin plus
i mam super balancer do owsa. Blattin działa nawet dodawany po kubeczku na posiłek.
Wychodzi mi, że 3 worki na miesiąc pozwoliłyby trzymać konia pełnoporcjowo na paszy bez owsa, zupełnie bez owsa (nie ma w składzie)
I chyba nie ma tańszej takiej opcji, nawet licząc +16 na worek.
2,5 kg blattina da prawie 40 Mj energii. To plus nawet średnie siano wystarcza na potrzeby energetyczne nawet ciężko pracującego konia.
O ile, rzecz jasna, koń może jeść takie koncentraty.
Nie sprawdzałam tego, ale niewykluczone, że do wyżywienia lekko pracującego konia wystarczyłby worek blattina (niecałe kg dziennie) plus dobre sieczki.
[quote author=olq link=topic=25.msg2965703#msg2965703 date=1614521835]
Ja się wkurzyłam na animalię. Od lat kupuję u nich baileysa. Jakiś czas temu zmienili dostępność z 24h na 14 dni - napisałam wtedy maila z pytaniem o planowaną dostępność pasz i czy przypadkiem nie znikną - oczywiście zostałam w 100% olana, a teraz patrzę, że pasz nie ma już w ofercie i w efekcie konie po zjedzeniu zakitranych u mnie worków zostaja bez paszy;/  🤔 Świetne podejście do klienta;/


Widziałam! Ja akurat brałam Improvera, ale chciałam teraz zamówić np. trawokulki z Baileysa, a tu ani tego, ani tego... 🙁
[/quote]
Ja dostałam od nich maila że Baileys będzie w przeciągu 2 tygodni
anetakajper   Dolata i spółka
01 marca 2021 07:16
Już mi ręce opadają. Czy nie robią pasz bez, granulatu, soi, które nie będą ciekły czymś do czego mój koń nawet nie podejdzie :/ Czy tak ciężko wymieszać i zbilansować jęczmień, kukurydzę, słonecznik itd bez jakichkolwiek witamin, premixów, granulków !

Otworzyłam wczoraj worek Original Vollkorn-D-Mix  . W składzie u producenta płatki owsiane, a tam ok 30-40 % całego owsa. Każde ziarenko nasączone toną melasy ! Jesu co za drama !

Fitmin sprawdziłam i nawet w biotynie jest soja :/



anetakajper, Pavo Nature's Best? Marstall Vito? 🙂 Jeszcze Magic Horse/ Magię, obczaj, na pewno znajdziesz coś bez melasy.
Tak całkowicie bez granulatu to ciężko, ale mniej wymyślate pasze istnieją.
aguchaka, jeśli koń je granulat, a trzeba energii i przytyć, to niezmiennie polecam blattin sport.
(...)


halo,
a jak na tym z głową u koni? Gotują się mocno? - w sensie czy w trakcie nabierania masy nie ma efektu spalania się?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 marca 2021 09:17
halo brzmi całkiem nieźle. Gdzie kupujesz Blattin sport? Również szukam zamiennika Hilight Improver, bo w animal niedostępny.
xequus, a build up z Hippovetu? Albo Saracen improver?
Blattin to marka Hoveler
anetakajper   Dolata i spółka
01 marca 2021 10:28
Gdzie można zamówić próbki pasz? bo widzę że marstall ma.
aguchaka, jeśli koń je granulat, a trzeba energii i przytyć, to niezmiennie polecam blattin sport.
Który jest wydajny jak balancer. W jednej przesyłce kurierskiej przychodzi mi 25 kg paszy za mniej niż 60 PLN i 4 kg reformin plus
i mam super balancer do owsa. Blattin działa nawet dodawany po kubeczku na posiłek.
Wychodzi mi, że 3 worki na miesiąc pozwoliłyby trzymać konia pełnoporcjowo na paszy bez owsa, zupełnie bez owsa (nie ma w składzie)
I chyba nie ma tańszej takiej opcji, nawet licząc +16 na worek.
2,5 kg blattina da prawie 40 Mj energii. To plus nawet średnie siano wystarcza na potrzeby energetyczne nawet ciężko pracującego konia.
O ile, rzecz jasna, koń może jeść takie koncentraty.
Nie sprawdzałam tego, ale niewykluczone, że do wyżywienia lekko pracującego konia wystarczyłby worek blattina (niecałe kg dziennie) plus dobre sieczki.


A gdzie zamawiasz? Chętnie bym spróbowała, może mojej podejdzie 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 marca 2021 11:38
xxagaxx o dzięki, tego Build Up nie znałam. Wypróbuję, bo skład zachęca 🙂
xeguus Build Up z Mebio jest kozak  😎
Ja widzę super efekty, konie błyszczące, zaokrąglone, wciągają aż uszy się trzęsą.
Zresztą ogólnie jestem bardzo zadowolona z całej serii Mebio. Stosuje i Aktiv Balance i Frutti i Basic, każde mogę z naszej strony polecić.
Jedyne co, to jak już ktoś wyżej pisał, czasami trudno nabrać tą paszę, nie jest taka lekka, sypka. Przy tych największych mrozach mi zamarzła w pojemniku  😁
Zdarzają się zbite grudki, ale szczerze to przy tym co znajdowałam w paszach innych producentów, typu martwa mysz, czy jakąś twarda plastikowa część od czegoś, to nijak mi ta grudka znaleziona czasami nie przeszkadza  😂
Kupuję w sklepie Hoveler. Blattin jest robiony w PL - chyba. Dla koni jest tylko ta pasza. Robią dla krów, alpak etc.
Czy daje na głowę? Moim - nie. Działa, cóż, jak bezowsowa.
Np. u jednego nie mogę przekroczyć dawki 2 kg owsa - bo natychmiast to niemiło odczuwam.
Mogę dodać sporo blattina - i tego złego efektu nie ma.
xequus, ja mam moje 2 gady na Mebio build up od dłuższego czasu i też jestem zadowolona. Wyniki krwi bomba, nawet mój 19 latek wygląda miodzio
halo,
To super. Mam jedną gwiazdę z mega gorącą głową, która muszę utyć. Niestety nie wszystko kaloryczne się u niej sprawdza. Chętnie spróbuje czegoś nowego 😉
Ja po roku stosowania, mogę polecić paszę Fitmin. Na ich podstawowym granulacie trzymam wszystkie konie, a tym które pracują dodatkowo daje musli. Zresztą przetestowałam chyba wszystkie rodzaje paszy, jakie mają dostępne na stronie. Konie, nawet te staruchy wyglądają super. A to wszystko w przystępnej cenie i z darmową wysyłką (nawet pobraniową).
Musli wygląda tak, że samemu ma się ochotę je zjeść. 🙂



A nie miałaś problemu z granulatem FITMINA? Składy wydają się ok, zamówiłam na próbę dwa worki Junior dla mojej młodej i były tak pylące że szkoda gadać, przesiewałam przez sitko przed podaniem. Po reklamacji dostałam dwa następne worki z innej partii i niestety problem się powtórzył dlatego odpuściłam..  1/3 worka takiego drobnego pyłu..  Może przesadzam ale oczami wyobraźni już widziałam kichającego młodziaka wdychającego ten pył w żłobie..  Załączam zdjęcie ale nie wiem czy się doda, mam z tym małe problemy...
Noneczka98, akurat ten granulat o którym piszesz to jedyny jakiego nie testowałam, więc się na jego temat nie wypowiem. Z pozostałymi nigdy nie miałam najmniejszych problemów. Jedyny produkt do którego się mogę przyczepić to elektrolity. Miały być w proszku a były jak kamień. Reklamowałam, chcieli mi wymienić ale ostatecznie rozbiłam i zużyłam. Powiedzieli mi, że znają problem i pracują nad ulepszeniem receptury.
  No się załamałam
Z oferty Animalii zniknął Baileys 😲
W sklepie Baileys wszystko z czasem oczekiwania do 30 dni...
Mój koń wciąga sieczkę Golden Chaff
I moje najukochańsze trawokulki
Rozpacz level high
Co ja teraz będę kupować?
Jakaś smaczna sieczka w równie miłej cenie?
Koń raowiec, stoi na trotach, sieczka jako dodatkowy posiłek  co by wrzodów nie dostał (słomy i siana ma zakaz, wcina sianokiszonkę)
Dziewierz, - pre alpin aspero? Wygląda to cudnie. Co do zjadalności, to ja mam odkurzacz, nie konia i wciąga jak wszystko 🤣 Natomiast wygląd i faktura są fantastyczne.
Ogólnie Hippovetowy Agrobos puścił teraz całkiem sporo nowych sieczek, które bardzo ciekawie wyglądają składem. Może zerknij? Trawokulki też jakieś są, jakieś siano odpylone, sieczki z płatkami kwiatków i inne cuda. Ciężko mi powiedzieć, co potrzebujesz, ale oferta dość szeroką mają, aż mi było ciężko wybrać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się