siodło ujeżdżeniowe

dairoxroxi Connecta niestety nie miałam, wiec trudno mi coś podpowiedzieć. Chyba konstrukcją jest zbliżone do Impulsa, wiec możliwe że jest dłuższe. Jak masz jakieś wątpliwości to bardzo polecam omówić wszystko szczegółowo z Panią Olą, mi zawsze wszystko dokładnie tłumaczy.
To może spróbuje z tym freestyl, a jak wypada vittoria? Czytałam ze jest ciut mniej trzymająca. Aktualnie mam equipe olympie 17, wolałabym 16, nawet znajoma ma na sprzedaż takową, ale będzie chyba za wąska na moją babę, a ostatnio jak próbowałam się umówić z p. S. żeby przyjechał to nigdy nie dotarł..
dairoxroxi Vittoria to taka starsza siostra Freestyle'a, dość podobne w konstrukcji, i jedno i drugie ma swoich zwolenników 🙂 Ja jeździłam 2 lata we freestyle'u i bardzo mi odpowiadało, ale przyszedł czas że koń sie rozrósł, ruch stał się większy i musiałam mieć więcej możliwości usadzenia siebie, szczególnie bardziej z tyłu. No i we freestyle'u nie bardzo już mogłam to zrobić bo ono mnie sadzało w bardzo konkretnym punkcie, w dodatku dość z przodu, czego mój koń nie lubi zbytnio. Dlatego przesiadłam sie na Impulsa. Tam siedzisko jest płaskie i jeździec sam decyduje czy chce z przodu, czy z tyłu.
Ja jak wybierałam siodło to też pomiedzy erre i equipem i właśnie kontakt z przedstawicielem miał u mnie duży wpływ na wybór. Chociaż Olympia to też fajne siodło i na krótkie konie sie dobrze sprawdza. No i jak waga jest dla Ciebie ważna, to jest equipy są imo dużo lżejsze 😀
Ja mam od niedawna Vittorię, dla mnie (nieujeżdżeniowca) siodło bomba ale faktycznie jest dość duże i ciężkie, natomiast jazda w nim jest jak dla mnie, rewelacyjna. Chciałam coś do jazdy płaskiej i trzymającego udo i to jest to. Mam dużego konia i ma dlugi grzbiet więc nas nic nie ogranicza. 
Siodła Barnsby.
Szukam opinii  👀
Alaska, mam jakieś Barnsby, na szybko kupioną używkę.
Kupiłam bo moje przejściowo przestało pasować na konie, a raczej - potrzebowałam podkładki, a nie mogłam dobrać.
Generalnie nieźle leży (ale też dość dokładnie wiedziałam, jakiego kształtu szukam) ale Mercedes to to nie jest.
Dla koni ok, gorzej z jeźdźcem, jeśli przywykł do siodła komfortowego.
Nie usadza precyzyjnie, ale to może być kwestia dziwnego wyjeżdżenia siodła.
Jakość dobra, skóra dobra. Do takiego wyboru zachęciło mnie to, że zwykle nie są absurdalnie wypchane.
Ale do Henniga nie ma porównania, zatem aktualnie służy jako rezerwowe.
A jeszcze pytanie jak wypada łęk w erre? Można to tak samo przełożyć jak na prestige? 33 erre = 33 prestige?
dairoxroxi, ErrePlus ma taką samą numerację łęków jak Prestige, być może dlatego, że Roberto Rasia był pracownikiem i współwłaścicielem Prestige zanim otworzył swoją firmę i zrobił markę ErrePlus.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 11:01
A erre nie są przypadkiem robione na terlicach Prestige? 👀 taką kiedyś usłyszałam "plotę".
Dobra to już wszystko wiem, dzięki :kwiatek: faktycznie facet od erre robił kiedyś w Prestige i otworzył później swoją firmę.
A erre nie są przypadkiem robione na terlicach Prestige? 👀 taką kiedyś usłyszałam "plotę".


Zembria, z tego co wiem, ErrePlus robi ta sama osoba, która tworzyła Prestige ale w końcu miała inną wizję niż Prestige i założyła własną firmę. Skąd fizycznie bierze terlice nie wiem, bo dla mnie było ważne z jakiej skóry siodło jest i czy mi się w nim wygodnie jeździ. Terlica ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Na pewno technicznie zmniejszanie/zwiększanie rozmiaru siodła w obydwu markach jest takie samo. Ale to nie stanowi czy mają identyczną terlicę.
Czy errePlus nadaje się dla osób niskich? Całkiem niedaleko mnie mieszka półka która ma erreplus dressage d na sprzedaż, napisała ni że tybinka ma 40cm i zastanawiam się czy by się na mnie nadawało. Jestem z metra cięta i kość udową też mam krótka. Czy macie jakieś doświadczenia z tym problemem?  Zdjęcia?
Mam 160 cm wzrostu i jeżdżę w Freestyle. Bardzo dobrze mi się jeździ.
_kate, akurat dressage de ma dość długi klocek i dość pionowy. Musiałabyś przymierzyć. 40cm to tybinka S (skrócona), ja mam 167cm i dość krótką kość udową i zarówno w Adelinde jak i Victorii ma tybinkę S czyli 40cm.
Tybinka S to 40 cm? Bywają krótsze? Nie wiem czy z moim 155 cm wzrostu w takiej długiej się odnajdę  😁
dairoxroxi, jest jeszcze rozmiar Y, ma 36cm
Dziękuję Epk, ty to wiesz wszystko! Ja mam 159cm. Nie sądzę aby na rynku wtórnym udało się znaleźć to siodło z tybinką Y. Ja przynajmniej nie widziałam a szukam już od jakiegoś czasu. Na rynku angielskim te siodła są praktycznie niedostępne. Tu nie są popularne po prostu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 13:29
Kate ja mam tyle samo wzrostu, jeśli chcesz to zmierzę tybinkę w swoim siodle (Prestige Lucky Idol).
tak mi noga wypada:
edit. ze dwie strony wcześniej jest moje jeszcze jedno zdjęcie w tym siodle.
_kate, wiesz co, ja mam 18 z tybinką S, uwierz, że to też niespotykana sprawa, przede mną chyba jedna osoba w PL takie zamówiła 😉. Ja w sumie jestem tak między Y a S, ale zamówiłam S w razie, gdybym chciała je sprzedawać, bo z tybinką Y byłoby kompletnie nie handlowe.
Dla pocieszenia powiem Ci, że ta tybinka nawet za długa nie jest aż takim problemem - musiałabyś zobaczyć jak klocek. Serio czasem to nie jest aż taki problem. Szczególnie, jak twist jest dość wąski i noga się dobrze układa.
_kate w Equipe krótka tybinka ma jakoś 36/37 cm jak coś i sprawdza się super przy nas mikrusach.

W temacie erre mam jeszcze pytanie o serwis, czy można liczyć na jakieś korekty pomimo, ze siodło nie zostało zakupione u przedstawiciela? Na chwile obecną nowe siodło jest poza moim budżetem finansowym, a młody ciagle zmieniający się koń nie ułatwia sprawy dlatego myślałam o jakiejś fajnej używce do 10k i zadbać o dopasowanie go chociaż na aktualny moment.
dairoxroxi, - można, koleżanka tak skokówkę serwisuje. I szczerze? Jeden z najlepszych o jakich słyszałam!  😀
_kate w Equipe krótka tybinka ma jakoś 36/37 cm jak coś i sprawdza się super przy nas mikrusach.

W temacie erre mam jeszcze pytanie o serwis, czy można liczyć na jakieś korekty pomimo, ze siodło nie zostało zakupione u przedstawiciela? Na chwile obecną nowe siodło jest poza moim budżetem finansowym, a młody ciagle zmieniający się koń nie ułatwia sprawy dlatego myślałam o jakiejś fajnej używce do 10k i zadbać o dopasowanie go chociaż na aktualny moment.


Mysiałabyś spytać przedstawicielki ale nie sądzę, żeby był problem. Szczerze mówiąc to jest najlepszy serwis i pasowanie siodeł z jakim miałam kiedykolwiek do czynienia. Jedno z siodeł mam spasowane na zasadzie „ja-siodło-koń” z moimi krzywymi biodrami i krzywizną konia tak, że jedziemy razem prosto. Nie używam podkładek, a mój koń który był obrażony na wszystkie inne siodła nawet uchem nie ruszy.

Jak mi się konie rozbudowywały to co 3-4 miesiące był serwis i zmiana. Tylko na Olę Wróbel trzeba czasem poczekać, bo jest dość zajęta.

EDIT i dopytaj przedstawiciela, może ma używki do sprzedania
Jezu, same dobre wiadomości 💘 zmiana siodła to zawsze taki dramat jest mam wrażenie, a tu chociaż z serwisem nie będzie (oby) problemu. Jutro powinnam dostać jakieś info czy moje siodło zostaje po przymiarce i będę mogła zacząć dzwonić i męczyć ludzi. Dance Girl na pewno zapytam o używki, może jakieś 16” się znajdą, chwilow obserwuje jedną w ogłoszeniach i sprawdzam raz dziennie czy jeszcze wisi  🤣 ale od razu wiem, ze będzie do poszerzenia bo w 33 to możemy się nie zmieścić
Informacyjnie, siodło Erreplus Vittoria, ja 170 cm, długonożna, puśliska Daw Mag 65 cm są dla mnie ok, zapinam na przed-przed i przedostatnią dziurkę przez co nie haczą mi o tybinkę.
szukam opinii  👀
Jaguar XKC Harry Dabbs, ktoś coś może sie wypowiedzieć
Które czapraki ujeżdżeniowe są mniejsze i nadają się pod siodło z krótką tybinką? Jakieś propozycje?
Ja używam mattesow w rozmiarze M lub ps of sweden cob. Eskadron PD wypada już malutki, winderen chyba tez zrobił rozmiar pod krótkie tybinki
adriena, ja pod siodła z krótszą tybinką używam Anky (przy tybince 38cm wyglądały bardzo ok).

Jak jest tybinka po niemiecku?  🙄
epk, sattelblatt
paa, dzięki, już mi koleżanka podpowiedziała, jakieś zaćmienie miałam  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się