Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

Po pysku wygląda jak mój tarant, który nie do końca chce się ‚wyciapkować’ na całym ciele.

Jesień:


Lato:


W paszporcie jest gniadotarantowaty, na nogach ma czarne plamki. Na całych ciele coś tam prześwituje jakby chciało ale nie mogło... Ojciec gniadotarantowaty, matka gniada.

Edit: dodałam zdjęcie konia i opis.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 12:26
Jest wersja taranta leopard few spots i one mogą wcale nie mieć plamek na sierści jedynie skóra i kopyta są pstrokate. Ta klacz na taką dokładnie wygląda.
Na_biegunach, na oko siwotarantowata, z jakiej masci podstawowej to raczej nikt ci nie powie 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 12:37
Nie musi być siwa wcale, te taranty mają taki właśnie wygląd. Szkoda że nie wiadomo jakiej maści byli rodzice.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 marca 2021 13:24
Jest wersja taranta leopard few spots i one mogą wcale nie mieć plamek na sierści jedynie skóra i kopyta są pstrokate. Ta klacz na taką dokładnie wygląda.

O właśnie podejrzewałam taranta, tylko plamek się wydawało mało.
Ciekawe jak odróżnić few spot od wyłysiałego taranta... Trop juz jest  👀 Poszperam w necie  😀
Dziękuję za podpowiedzi  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 13:26
Bez rodziców, albo zdjęć z młodości 😉 się nie da chyba. Można jeszcze potomstwo produkować na potęgę i patrzeć czy siwieje 😜
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 marca 2021 13:37
Lol, no nie, na potęgę nie. Niemniej rozglądam się za odpowiedni ogierem, żeby otrzymać miłego konia rekreacyjno-leśnego w mocniejszy typie. M. in. Zoltar mi wpadł w oko. Ładnie malowane potomstwo i ciekawie umaszczone. Słyszałam, że źrebaki mają dobry charakter po nim. Temperamencik dama na iście gorącokrwisty  🤣  I marzy mi się nie siwy. Mam dość czyszczenia  :wysmiewacz22:

Gdzie można zrobić test genetyczny  maści i ile to teraz kosztuje?
[quote author=Na_biegunach link=topic=756.msg2965866#msg2965866 date=1614605872]
Gdzie można zrobić test genetyczny  maści i ile to teraz kosztuje?
[/quote]

na podstawie włosa (możliwe, że i na podstawie próbki krwi) w labie w poznaniu -https://labkonie.up.poznan.pl/cennik pierwsze locus 123zł, kolejne 98,60zł, powyżej 4 chyba cena ustalana indywidualnie, ale taki dopisek z poprzedniego roku kojarzę

na podstawie krwi - https://vetlab.pl/ o cennik się nie doprosiłam bo nie jestem vetem  😁

jeszcze laboklin (krew/włos) - https://pl.laboklin.info/genetyka/ w większości przypadków cena za locus 231zł (za niektóre locus 329zł) - cennik gdzieś na końcowych stronach katalogu do pobrania na podlinkowanej stronie

za granicą można zrobić cały panel w wyjściowo niższej cenie, ale dochodzą koszty wysyłki :/
Nie przypomina mie few spota - one zazwyzaj mają tez ciemniejsze punkty, jak mój ogier z zdjęcia:


Żeby był few spot to oboje rodziców musiałoby być tarantami.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2021 00:13
Mam info o jej jednym źrebaku: urodził się kary i wysiwiał. Niewiele pomoże raczej. Nie wiadomo z jakiego ojca, bo kupiona była źrebna.

any, dzięki, uderzę do Poznania  :kwiatek:

falabana, few spot to podwójny tarant z jakim genem Leopard Print czy Appaloosa?

Edit:
Doczytałam wczoraj po nocy i chyba zaczynam ogarniać co testować w wersji budżetowej 😉
Siwy Gg. Jak podwójny to temat maści zamknięty.
Lp. Bez choćby jednego Lp żaden wzór ciapek się nie ujawni, tak?
Ee najlepiej określi % na karego przydymionego.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
08 marca 2021 14:25
Witam. Czy ktoś spotkał się z kasztanem z ciemną grzywą? Ogon inny, jasny, grzywa ciemna.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 marca 2021 16:28
TinaTigra, sporo kasztanów ma ciemniejsza grzywę.
Witam. Czy ktoś spotkał się z kasztanem z ciemną grzywą? Ogon inny, jasny, grzywa ciemna.

Ja. Grzywa i ogon sporo ciemniejsze, w słońcu (i czyste  😉 ) prawie czarne.
Do tego pręga grzbietowa i delikatne przyciemnienia w okolicy stawów skokowych.
Kasztanka po dwóch kasztanach, gdyby kto pytał  😎
to dla odmiany spotkałam się z kasztanem z połową grzywy w brązie a połową w siwiźnie 😉 a ogon brąz od rdzwawego po wypłowiały.
mindgame moja w grzywie ma wszystko 😉 włosy ciemnobrązowe tak ciemne, że prawie czarne, jasnobrązowe, rude i białe.
Kasix1997   My little Princess
28 kwietnia 2022 11:51
Witam wątek serdecznie 😉 nie wiem czy zadaję pytanie w odpowiednim miejscu, ale może ktoś obeznany w temacie byłby w stanie mi pomóc. Czy kryjąc klacz bułaną ogierem izabelowatobułanym jest szansa na źrebaka właśnie izabelowatobulanego? Czy maść bułana jest na tyle dominująca, że źrebak w 100% będzie byłany? Załączam zdjęcia klaczy i ogiera który mnie interesuje 🙂
C5070567-A46F-4456-9627-53EE8649972A.jpeg C5070567-A46F-4456-9627-53EE8649972A.jpeg
5AD7427A-1B45-4F02-A1C6-E3EFFED8A677.jpeg 5AD7427A-1B45-4F02-A1C6-E3EFFED8A677.jpeg
Hej, czy ktos mógłby pomóc. Matka kara i jej rodzice również, ojciec siwy a jego rodzice siwek i kasztan. Można mnie więcej oszacować jakie maści na około ile % mogą się pojawić? Pytam z czystej ciekawości, bo nie mogę już doczekać się źrebaka i snuje domysły. Z góry dziękuje za pomoc.
Z jakiej maści podstawowej wysiwiał ojciec? Albo jakiej maści potomstwo już dał ten ojciec i ta matka?
Bez tych informacji można powiedzieć tylko, że jest 50 % szans na siwka.
Cześć, witajcie po latach nieobecności na forum 🙈

poszukuje osoby ogarniającej genetykę maści. Mam pomysł na połączenie klaczy z ciekawym ogierem, chciałabym pogadać z kimś kto będzie w stanie określić czy mój plan w ogóle może się udać 🙂 help!
Jakie maści są możliwe u źrebaka od karej klaczy z kilkoma białymi włoskami na czole i ogiera dunalino (czyli palomino z genem bułanym)? Mogę wysłać rodowód. 🙂

Ogier jest dunalino ale z białymi łatami czyli chyba dunalino tobiano.
CD5BB731-5F1A-4B86-A356-38CEDBC27EDF.jpeg CD5BB731-5F1A-4B86-A356-38CEDBC27EDF.jpeg
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się