ciąża, wyźrebienie, źrebak

Mamy go! W końcu jest, wielki kasztanowaty ogierek z gwiazką na czole  😍



Gratki  :kwiatek:
peeepejack
Gratulacje!
Niech się zdrowo howa!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2021 08:10
Kawał konia! 😀 Gratulacje 😅
peeepejack Gratulacje, sliczny marchewkowy chłopak  😍 😅
sotniax Niezły gagatek  😲 nie wyskakuje z padoku? Widać po co natura go stworzyła 😉

Dostałam foty od dzierżawczyni, śląska kluska Kalimera z wczorajszego spaceru po łące, za tydzień sie wybieram osobiście
zobaczyć jak tam śląska kluska się rozwija.



Mam jeszcze takie pytanie, jak wdrażacie kobyły po urodzeniu źrebaka pod siodło. Koń jest i tak do raczej spacerowej jazdy w teren, za tydzień chcemy pojechać na stępa źrebak jedzie z nami oczywiście. Będzie wtedy ponad 3 tyg. od wyźrebienia, na koniu będzie jeździć lekka osoba. Jak długo sam stęp i po jakim czasie można wdrażać kłus? U mnie pierwsza kobyła źrebiła się 17 lat temu i już nie pamiętam jak to było z wdrażaniem.
tak z ciekawości. Cofnęłam się kilka stron i nie wiedzę ani tu, ani w wątku "od odsadka..." co z forumową monią? Przestała się udzielać, czy porzuciła hodowlę?
Megane normalnie mnie przyciągnęłaś w myślach  😁  wieki nie byłam na volcie . Hodowle dalej prowadzę, dwa na minusie od najlepszych klaczy.  Wczoraj urodził się chłop, 4 skarpety i latarnia  😍 
Odsadków nie mam bo wszystko wyjechało do nowych właścicieli . Dla porównania 10 miesięczna klacz z 2020 i tegoroczny ogierek 2021 - matka ta sama. 
Mam tylko takie narazie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2021 11:13
monia ale tytan! Czy tak wyszedł tylko na zdjęciu? Bo wygląda na takiego fest solidnego chłopa! Piękny będzie z tymi skarpetkami i pyskiem 😍
Megane normalnie mnie przyciągnęłaś w myślach  😁  wieki nie byłam na volcie . Hodowle dalej prowadzę, dwa na minusie od najlepszych klaczy.  Wczoraj urodził się chłop, 4 skarpety i latarnia  😍 
Odsadków nie mam bo wszystko wyjechało do nowych właścicieli . Dla porównania 10 miesięczna klacz z 2020 i tegoroczny ogierek 2021 - matka ta sama. 

Oooo ... super chłopaczek 🙂 będzie chodliwy 🙂
Dobrze monia, że się odezwałaś 😀 bo miałam jakiś niedosyt 😀 Ja też rzadko tu zaglądam (ostatnie swoje źrebię 2012, a przyszywane ma 4 lata 🙂 ) ale czasem lubię popodglądać "problemy", przeżywanie, ciągłe płacze forumowiczów, że źrebaki ich w konia robią  😁 😁 😁 😁
monia ale tytan! Czy tak wyszedł tylko na zdjęciu? Bo wygląda na takiego fest solidnego chłopa! Piękny będzie z tymi skarpetkami i pyskiem 😍

Na zdjęciu miał 10godzin  😁  wielki i gruby, szyja masywna.

Megane jeszcze czekają nas 4 porody, ta pierwsza przeciągła 8 dni a rodziła chyba z 5 razy  😵 nie dziwię się, że takie miała bóle jak chłop mutant wielki.  Poród był ekspresowy, pomogłam jej, pępowinę odcięłam. Jestem dumna z siebie bo 3 tyg pilnowania opłaciło się, jak klacz wstała wypadło łożysko, więc jakby zostawić poród naturze to źrebaka by nie było . Mieliśmy taki przypadek już kiedyś i straciliśmy źrebaka.
monia jeszcze raz gratki. Okropne ogrzysko  ;
Sylwian te wymiona faktycznie nie wygladaja jak u zaraz rodzacej... Jestes pewna ze to na juz? Probowalas cos suplementowac? Otręby pszenne to bardzondobry pomysł.

U nas dzis big cyc i świeczki. Ciekawe kiedy dzieciak. Kobyła zwodzi mnie juz kilka dni. Dzis w nocy mocno wie krecila przez jakis czas az poszla spac... Juz jej nie wierze  🙇 i blagam zeby to juz sie skonczylo bo przestaje normalnir funkcjonowac od podpatrywania jej w nocy

Jaki kantar dla takiego małego bobka polecacie?
Kupiłam jakiś ładny i miękki z metką "foal" i mała w nim utonęła  😂
Jaki kantar dla takiego małego bobka polecacie?
Kupiłam jakiś ładny i miękki z metką "foal" i mała w nim utonęła  😂


Dla takich małych to pony lub z regulacją .

Hesko ile po terminie ?
monia, WOW, ale klamocik! Cukierek! Zoltar chyba te szyje przekazuje, moja mimo, ze klaczka tez ma szyję jak ogier.
monia narazie 4 dzien po terminie mam nadzieje ze zamknie się w 7.

Cały czas podglądam co tu nowego się narodziło ,po roku przerwy czekam na lipiec . Brakowało już tej adrenalinki przy wyczekiwaniu źrebaka .
monia gratulacje wielkie złotko Ci się trafiło .
Ale matka chyba też ciekawie umaszczona ,ma ciapki na boku czy mi się wydaje ?
Iskra, śliczny maluch. Kantar - moje chodzą w foal z dorobionymi dziurkami, jeśli to dalej za dużo to mam jeden kantar mini, ale on tak na 2-3 tygodnie max, bo to bardziej chyba na źrebaki kucyków.
Iskra de Baleron Przepiękne dzieciątko!  😍 Marzyło mi się takie malowane a wyszło z malutką gwiazdką  😁 Ale co się dziwić jak rodzice niemalowani  🥂
Na zdjęciu 3dniowy maluch, mieliśmy lekkie problemy z nim.. Przez pół doby po urodzeniu nie ogarniał gdzie jest cycek, musieliśmy ściągać i mu dawać, na szczęście w końcu załapał ( podstawialiśmy butle przy cycu) i już jest wszystko ok, biega jak szalony  🏇


A teraz następna w kolejce kucka 105cm, termin na 14 kwietnia, zaczyna już powoli wymię nabierać, to jej pierwszy źrebak więc trochę się obawiam.. Na dodatek tatuś tinker 130 cm. Wpadka, zwiała z wybiegu do niego na wybieg i dopiero po czasie zauważyliśmy że rui nie dostaje, zbadaliśmy a tu bum, już prawie drugi miesiąc. Była badana już 3 razy, źrebak dobrze podobno się rozwija więc wet mówił żeby się nie przejmować..
Iskra de Baleron fajny maluch, nie wiem czemu wcześniej mi się nie wyświetliło .

peeepejack najważniejsze, że zdrowe  😍

tajna możliwe ale moja klacz jest bardzo duża a szyje ma konkretną .

Mój ogr wyszedł dziś pierwszy raz, jest słodki  😜
Cudnie malowany!  😍 😜
monia Ojaa, ale on jest cudowny!  😍
Na dodatek te skarpety  😍

Mam w planach w tym roku zaźrebić jelonke wielkopolską czymś jasnym, znacie może warte uwagi ogiery wielkopolskie? Ale w programie bo klacz też dopłatowa.. Tą kasztanke, mame małego, od razu też. 6 źrebaków na przyszły rok wstępnie ma być jak wszystkie zajdą, będzie pilnowania  😜
Termin na 16 Marca
Czy to wymie nie jest zbyt małe
Klacze jest pierwiastką
Źrebak Vandamme x Bolshoi x Carry Son
Mam w planach w tym roku zaźrebić jelonke wielkopolską czymś jasnym, znacie może warte uwagi ogiery wielkopolskie? Ale w programie bo klacz też dopłatowa..

Nie znam, ale jest w naszych ogłoszeniach:
https://ogloszenia.re-volta.pl/stanowka-ogierem-programowym-rasy-wlkp/o/55990/
3 tygodniowy "maluszek" 💘
Piekny maluch.

Hawana właśnie wchodzi w 8 dzien po terminie..
Dlugo jeszcze?
Hesko
u mojej kobyły takie lekkie rozwarcie sromu, jak na twoim zdjęciu, pojawiło się dobę przed porodem 🙂
Hesko to już bliżej niż dalej! Trzymam kciuki!!! 🙂

U nas też 3 tygodnie stuknęły nie wiadomo kiedy, byłam wczoraj u sudeckiej ślązaczki w odwiedzinach, ależ ona szybko rośnie  😲
Robi się coraz fajniejsza, będzie piekny koń do zaprzęgu. Cieszę się, że poszła w ojca 🙂
327 dzień
Mała świeczka na prawej połowie
Często się kładła w nocy
Często sika ze  śluzem
Myślicie że długo wytrzyma ?
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się