M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

madasrabbits
Dziękuję . To farba Luxens Space.
Ja się melduję, jestem po wstępnych rozmowach z deweloperem i doradcą finansowym. Mamy wstępnie zaklepane mieszkanie, 45m2 + balkon 4m2, miejsce w garażu podziemnym i komórką lokatorską 2m2.
Na sam początek wystarczy, ja już szaleję na Pinterescie 🤣
Z jakich darmowych programów do projektowania mieszkań korzystaliście?
Przygotowuje się powoli do wykańczania mieszkania i przeraża mnie to wszystko a najbardziej poszukiwanie ekipy która nie spartaczy i jest w miarę terminowa. Taka chyba nie istnieje, nie w PL  🙄
Poszukiwanie architekta już porzuciłam bo wszystko jest na jedno kopyto a ja bym chciała mieszkanie w stylu starej kamienicy/ boho.....  🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2021 09:53
bawarka, SketchUp od Google 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
02 marca 2021 10:55
W takim stylu z chęcią Ci pomogę, mogę też poszukać wnętrzarzy. :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2021 14:11
Przebieram już nóżkami do przeprowadzki  😅 mam cała piwnice kartonów.
Podpowiedzcie proszę jakieś triki, jak się spakować żeby nie zwariować i jak potem ogarnąć się z tymi tobołkami ?
Ostatni raz przenosiłam się jakieś 7 lat temu  😂
efeemeryda, ja bym zaczęła od melisy a skończyła na... melisie. Przeprowadziłam się na koniec października. Dalej połowa rzeczy jest w kartonach...
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2021 15:24
efeemeryda, w ramach pakowania zrobić BARDZO gruntowną czystkę rzeczy i zdecydowanie nie zabierać tego, czego się już z pół roku lub więcej nie używało. To jest najlepszy moment na rewizję gratów. Pakować a) pomieszczeniami, żeby można było pudła wstawić w odpowiednie miejsce i nie szukać talerzy w sypialni a szczotki od kibla.
Do tego spróbować oddzielnie spakować 'absolutne minimum do życia' a oddzielnie całą resztę. Także do każdego pomieszczenia przygotować sobie set to rozpakowania ASAP. Na przykładzie, kuchnia - dwie szklanki, dwa kubki, po dwa talerze, jeden garnek, jedna patelnia. Tak, żebyście mogli ze 2-3 dni przeżyć bez rozpakowywania absolutnie wszystkiego.
I koniecznie dokładnie podpisuj kartony! Mi się wydawało, że "aaa, będę pamiętać, co tu wkładam", a potem oczywiście musiałam przegrzebać połowę kartonów z powodu jakiegoś drobiazgu...
Porządne kartony z uchwytami/rączkami - mega ułatwiają noszenie i ograniczą wyrzut słów na k... bo się postanowił karton rozsypać 😁
I zdecydowanie czystka, ja z każdą przeprowadzką coś wywalałam, w ciągu roku zmieniałam kanciapę/stajnie 4x i ło matko, ile "przydasię" wyleciało. Wolę nie myśleć, ile takich "przydasię" mam w domu... my nieśmiało przygotowujemy się do zmiany miasta i ogarniemy co weekend jakiś kawałek chaty. Co weekend wywalam jakiś szrot, a niby nie chomikuje i mamy małe mieszkanko 🤔wirek:
Najbardziej nie mogę się zabrać za szafę... odkąd tu mieszkamy przytyłam 15kg i mam sporo ciuchów, które uwielbiam, ale one mnie jakoś mniej. I wiem, że mam och za dużo, ale z drugiej strony nie bardzo mam co wywalić, eh.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2021 17:07
Dzięki  🙂
Pocieszam się, że mój M pracował kiedyś w firmie przeprowadzkowej gdzie robili czasem full serwis czyli kompletne pakowanie i rozpakowywanie.
Wzięłam tez kilka dni wolnego, liczę na to, że uda mi się jednak rozpakować od razu wszystko.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 marca 2021 17:38
Najlepiej sie wlasnie przeprowadzić z firma 😉 myśmy tak jechali z 15 tonowa ciezarowka  😁 ale nic mnie nie obchodziło.

Ale jak dziewczyny mówią, najważniejsze to wywalić niepotrzebne rzeczy, miec porządne kartony i wszystko opisane. I kartony odrazu zostawiacie w odpowiednim pomieszczeniu. Czyli rzeczy z sypialni ida odrazu do sypialni czy z kuchni do kuchni. Inaczej mozna sie załamać.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2021 18:16
Gienia-Pigwa jakby mnie było stać to byśmy na pewno brali firmę, ale nie ma tak lekko 🙂 będziemy mieć za to dodatkowe dwie pary rąk do pomocy na cały weekend 🙂
Kartony opisywać z boku, najlepiej z kilku, ja opisałam tylko z góry a potem wszystkie kartony stały jeden na drugim  😵 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2021 23:22
Jeszcze jedno - nie ładować kartonów na full, których potem nie da się podnieść. Lepiej kilka kartonów więcej ale lżejszych, niesienie jednego ciężkiego wcale nie jest szybsze 😁 to nie jak z zakupami, dam radę w jednej rundzie :P
Zawsze starałam się pakować tak, aby kartony/toboły miały podobną wagę, nie objętość.
Zatem książki w małe pudła a ciuchy - w śpiwory i poszwy.
Starannie szkła i ceramikę, reszta różnie.
I np. tak, żeby puchary były owinięte ręcznikami, sztućce ściereczkami.
Co może się wylać - oddzielnie, chętnie w wiadrach itp - i dopiero do pudła.
Zawsze był problem z obrazami. Tu dobrze dać przekładki z tektury.
Dziś jest o tyle fajnie, że masę rzeczy można owijać folią.
Moon   #kulistyzajebisty
03 marca 2021 06:40
smartini, dokładnie! Pozdrawiam swój extra pomysł spakowania WSZYSTKICH skorup z kuchni w jeden duży karton "bo będzie wszystko razem"...  😁
Mój P. mnie prawie zabił 🤣
Gienia-Pigwa jakby mnie było stać to byśmy na pewno brali firmę, ale nie ma tak lekko 🙂 będziemy mieć za to dodatkowe dwie pary rąk do pomocy na cały weekend 🙂

Też tak kiedyś mówiłam (że mnie nie stać), po czym się okazało że to wcale nie był aż tak wielki wydatek a wygoda nieporównywalna. Znajomi mi wozili na kilka tur, firma na raz i ponosili szybko wszystko. Tyle że bez mebli, a to może zrobić większą różnicę.
Z przeprowadzkiwego doświadczenia - kupcie sobie coś takiego: https://tiny.pl/r4rsz
Mega ułatwił nam przeprowadzkę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 marca 2021 08:50
epk, o jeny tak! my pożyczyliśmy od kogoś, super ułatwienie.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 marca 2021 11:48
magda
ale ja bede miała do dyspozycji ogromny samochód przeprowadzkowy, więc zabierzemy się na pewno na raz. Ale niestety własnymi rękami..
smartini dziś na szybko patrzyłam ale znalazłam tylko wersję pro i trzeba się zarejestrować żeby pobrać. Muszę na spokojnie jeszcze popatrzeć na to
emptyline dzięki, z chęcią skorzystam.  :kwiatek: Trochę pomysłów i inspiracji już mam ale brak mi wyobraźni żeby to ładnie połączyć do kupy, żeby wyszło spójne mieszkanie a nie wszystko od czapy....
emptyline   Big Milk Straciatella
03 marca 2021 22:13
bawarka, możesz mi w wolnej chwili podesłać rzuty, pomysły, to co Ci się podoba, co chcecie mieć w mieszkaniu etc i coś pomyślimy. 😍
emptyline pozwoliłam sobie wysłać maila.  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
04 marca 2021 19:04
bawarka, jasne, jutro zerknę i będziemy kombinować. :kwiatek:
Potrzebuję namiaru na firmę lub na kogoś, kto sensownie w Warszawie oprawia w ramy obrazy.
Mam trzy olejne obrazy na blejtramie do oprawienia
szemrana, ja starannie mierzyłam i zamawiałam ramy przez allegro w Krakowie.
Tu mnie jeszcze nie było (może okazjonalnie), a chyba zagoszczę na dłużej bo bardzo wstępnie zaczynam myśleć o swoim M i już na początku mam ogromny dylemat.

Osobna kuchnia czy salon z aneksem? Którą macie opcję i czy zamienilibyście na inną? Mówimy o metrażu 40-46m więć bez szału, dla 1 osoby i na pewno za aneksem przemawia przestronność. Nie lubię ciasnych przedpokoi, korytarzy klaustrofobicznych, minus, że jednak pewnie trudniej tą przestrzeń ogarnąć logistycznie żeby nie było wrażenia chaosu. Z drugiej strony ja bardzo mało korzystam z kuchni, nawet jak mam teraz osobną to robię co mam zrobić i i tak jem w pokoju, więc na pewno byłoby to wygodniejsze mieć wszystko pod ręką. Mam wstępnie trzy budujące się osiedla na oku, póki co przeglądam plany i no każde ma jakies plusy, ech a to dopiero początek.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 marca 2021 15:46
Magdzior, ja mam (i zawsze miałam) kuchnię otwartą na salon i nigdy nie zdecydowałabym się na inne rozwiązanie. Ja dużo gotuję, lubię no i wszelkie spotkania ze znajomymi dzieją się w dużej mierze w kuchnio-jadalnej części 😉
Teraz to w ogóle mam całe mieszkanie 'otwarte', drzwi ma tylko łazienka 🙂 też nie lubię ciasnych pomieszczeń, nie lubię przebijania się przez X drzwi żeby gdzieś dojść, zależało mi na maksymalnie dużej przestrzeni. mamy 47m2 dla dwóch osób i dwóch psów 😉

Tu jest tak mniej więcej plan mieszkania (zrobiony dawno, oczywiście 'finalna implementacja' wygląda ciut inaczej ale układ się mniej więcej zgadza 🙂 )


U mnie styl raczej eklektyczny, lubię rzeczy więc może nie spełniam warunku 'braku chaosu' :P ale na pewno da się osiągnąć czystą a otwartą przestrzeń, trzeba ją tylko dobrze zaprojektować, dobrać spójne materiały itp

jak byś miała jakieś konkretne pytania co do tego jak nam się żyje w takim układzie albo jakieś zdjęcia stanu realnego to wal 😉
busch   Mad god's blessing.
10 marca 2021 16:04
smartini, ja mam pytanie czy nie przeszkadza Wam ta wspólna przestrzeń? Ja np. ze swoją drugą połówką mamy inne plany dnia, ja chodzę spać o 23 i wstaję o 7, on chodzi spać po 20 i wstaje po 4. Bez zamkniętych drzwi każde z nas musiałoby chodzić na paluszkach przez kilka godzin w ciągu dnia lub się dostosować 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się