Jakie pasze dajecie swoim koniom?

keirashara Pre Alpin dawałam, żarł
Tylko cena...
Golden Chaff cenowo wymiatał
No nic, mamy jeszcze parę worków - 3 konie na tym stoją-jest czas się rozejrzeć
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 marca 2021 01:35
Ja trawokulki kupowałam z Baileys, ale zmieniłam na Heucobs Staubtfrei Muehldorfer i są naprawdę świetne.
Mój kucyk lubi tylko takie mocno zbite.

Z sieczek zobacz Herbal Chaff z MOLLICHAFF :kwiatek:
Czy możecie polecić mi jakąś paszę dla wrzodków bez grama lucerny?
Meise, spillers ulca power
Wygląda całkiem spoko, tylko ma melasę. No i jest wysokoenergetyczna.

Myślicie, że byłaby ok z 1:1 z owsem? I do tego sieczka z tymotki.

Teraz daję pół miareczki owsa na posiłek i do tego tyle samo VITO z Marstalla. Tylko chcę wywalić całkiem lucernę i zobaczyć, czy te nogi w końcu zejdą.
Saracen Releeve
O, fajne  🙂 I cena ok, Saracen mi się zawsze kojarzył z drożyzną  👀
Lusia722
A te które teraz dajesz można na sucho?
Bo trawokulki to u mnie najlepsze smaczki , a często garściami do żłobu sypane
Baileysa mój uwielbia , dla trawokulki zrobi prawie wszystko 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 marca 2021 17:25
Dziewierz ja daję tylko na sucho, zamiast treściwego.
Te są bardziej zbite w typie Baileys, tylko mają większe i ładniejsze(bardziej ciemnozielone) te granulki 😍
Mają jeszcze drugie i one są mniej sprasowane.
anetakajper   Dolata i spółka
04 marca 2021 18:10
Dziewierz ja daję tylko na sucho, zamiast treściwego.
Te są bardziej zbite w typie Baileys, tylko mają większe i ładniejsze(bardziej ciemnozielone) te granulki 😍
Mają jeszcze drugie i one są mniej sprasowane.


Te trawokulki są super. Jakość pierwsza klasa. Jak moja siwa to je to musi być dobre  🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2021 08:04
lusia722 A możesz napisać skład? Nie widzę na stronie nigdzie, albom ślepa. Ja używam Beileysa jako cukierków, ale jak ma być problem z dostępnością to chętnie jakiś zamiennik w zanadrzu bym miała.
Ja do tej pory kupowałam lucernę granulowaną na allegro od użytkownika soymix i do stycznia byłam naprawdę bardzo zadowolona. Duże, zielone, pachnące - konie wcinały aż miło, cena przyjemna.

Niestety, wczoraj otworzyłam worek zakupiony w lutym i..... dostałam drobne szare śmierdzące granulki, które w niczym nie przypominają poprzednich. Jedynie etykieta bez zmiany - czyli, że to lucerna (partia 02/2021)
Napisałam do sprzedawcy, który jest zarazem producentem. Zobaczymy co odpisze.

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 marca 2021 11:21
elita17, ja kupowałam lucernę z ardexu (na allegro soymix)  2 tygodnie temu
i przyszła taka jak piszesz, zielone i pachnące granulki.
U mnie nieco drobniejsze niz zwykle i faktycznie lekko mniej zielone, ale jakosc bez zarzutu.
Ja kupuję lucernę granulowaną od Vital-zam - przez allegro smart z wysyłką gratis.
Granulki są drobne (6mm) i pięknie zielone.
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2021 11:54
iskra podasz linka bo nie mogę zlokalizować. Z lucerny wyskakuje mi tylko sieczka  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 marca 2021 15:35
lusia722 A możesz napisać skład? Nie widzę na stronie nigdzie, albom ślepa. Ja używam Beileysa jako cukierków, ale jak ma być problem z dostępnością to chętnie jakiś zamiennik w zanadrzu bym miała.

Skład: 100% trawa łąkowa (suszona w wysokiej temperaturze, granulowana). Składniki analityczne: 9,30% białko surowe, 2,30% tłuszcz surowy, 27,90% włókno surowe, 8,00% popiół surowy.

Kucyk większości trawokulek nie je, te polskich firm które próbowałam śmierdziały takich trochę bagnem/szlamem, jakby zrobione były z roślin rosnących przy zbiornikach wodnych.
Potem były Pavo, ale one takie luźniejsze i zdarzało się kucykowi zostawić, Baileys były bardzo fajne, ale te zdecydowanie są najlepsze( zwłaszcza jeśli ktoś używa ich jako cukierków lub wkładów do piłek/ zabawki Equi Design)
Z czego lekki power z efektem cool? Waham się miedzy cavalorem pianissimo albo hoevelerem relax. Inne typy?
rox   ogony trzy
06 marca 2021 08:23
Nie wiem czy lepiej tutaj, czy w śląskim wątku, ale spróbuję.
Mamy na Śląsku lub w opolskim kogoś od Hippolyta?
Nadal jestem w smutku po Nubie i szukam alternatywy. Mam obok siebie Hovelera, ale miałam kiedyś parę worków pasz i mesz i jakoś tak... nie leży mi  🙄
rox, HippoVet ma siedzibę pod Wrocławiem i stad jeżdżą po kraju. Pisz / dzwon do nich bezpośrednio, to na pewno Cię pokierują itd.
iskra podasz linka bo nie mogę zlokalizować. Z lucerny wyskakuje mi tylko sieczka  🤔

Proszę:
https://allegro.pl/oferta/trawokulki-granulat-z-lucerny-bez-gmo-25-kg-hs-10036034553

Zdjęcie granulek sprzedawcy jest dalece krzywdzące  🤣
Są pięknie zielone  😀


Edit: dodałam zdjecie
Pytanko do karmiących sieczkarni  Molischaff-gdzie kupujecie? Tak żeby koszty wysyłki nie zabijały?

Może inne propozycje ekonomicznej sieczki która mogłaby zastąpić Golden Chaff Baileysa? :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2021 21:51
W Forhorses najlepiej jakiś kod rabatowy ogarnąć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2021 09:39
Lusia Dzięki! Skoro lucerny tam brak, to pewnie się przerzucę na nie jak mi się Beileys skończy.
W Forhorses najlepiej jakiś kod rabatowy ogarnąć.


A masz takowy, bo w wątku promocyjnym nic nie ma i dawno nie było? Dengie nie ma chwilowo sieczki jabłkowej i jedyna smakowa jaką znalazłam, to właśnie molichaff , ale zważywszy na pakowanie w worki po 12,5 kg, to wyjdzie mi trochę droga ta zamiana  🙄
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2021 12:36
KOD RABATOWY: JS5 lub PM5
U mnie nieco drobniejsze niz zwykle i faktycznie lekko mniej zielone, ale jakosc bez zarzutu.


To już raczej nie jest lucerna tylko trawokulki, tylko etykieta jest lucerny. Koleżanka ma właśnie trawokulki od nich i porównałam z tą otrzymaną niby drobniejszą lucerną- są absolutnie identyczne, wygląd, kolor, zapach...
Nie wiem, czy można zaufać - przypuszczam, że lucerna się skończyła, a mają nadal zbyt, to pakują trawokulki. A kto to jest w stanie sprawdzić, a biznes się kręci, a sprzedawca "soymix" jest zarazem producentem.
Ja już tego nie kupię, przynajmniej do następnego sezonu zanim będą nowe zbiory.

Edit. A po mojej korespondencji ze sprzedającym nagle cała jego oferta na lucernę zniknęła, łacznie ze zdjęciami  🤔
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 marca 2021 15:24
No ja właśnie zamówiłam lucernę i trawokulki, także się okaże, czy to to samo,
tylko z inną etykietą.
W poprzednim zamówieniu była różnica między tym a tym.
lusia722 dziękuję! Niby kilka zeciaków, ale zawsze cieszy 🙂 :kwiatek:
Katasia, a widziałaś może to?
https://hrsfeed-sklep.pl/nowosci/281-hrs-sieczka-z-lucerny-fruit-15kg.html
Nowość - sieczka z lucerny + olej lniany + dodatek owoców. Na stronie piszą, że wyprzedane, ale może Forhorses coś poradzi. Cenowo nie powala, ale zawsze to 15 kg, nie 12,5 😀

Dziewierz, a musi być koniecznie owsiana? Equiherbs ma całkiem przyzwoitą sieczkę z lucerny, 50 zł za 10 kg. Nie jest zła ta sieczka 🙂 Taka "czysta", żadnych "cosiów", pyłów, pleśni, posklejanych kulek, dziwnych zapachów...
Potem jeszcze masz wspomniany już wcześniej PolskiŻłób - też jakoś 50 zł za 10 kg. No i jeszcze jest Pro-Linen, ale powiem szczerze, mój koń tej sieczki nie chciał jeść, a to dziwne w jego wykonaniu - no ale jak tak obserwowałam, to ta sieczka wygląda dość OK (w sensie, nieprzesuszona, niepylista...), tylko zapach dla mnie nieciekawy, jakby tytoń.
Potem jeszcze masz Derby (to Hoveler chyba) z tymotki albo lucerny, ale tu już bodajże 80 zł/15 kg.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się