Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Constantia, to oznacza, że jestem mega stara  😵

Można mieć idealną budowę na płytę, ale jak nie ma dzielności i wytrzymałości tkanki to d..a
Dziwię się, bo ja bym w życiu takim ogierem nie pokryła. Co z tego, że piękny i ma wyniki. Skoro pewnie ma zwyrodnienie na zwyrodnieniu.
tajnaa, pewnie nikt by nie pokrył, bo dziś masz wybór ogierów z całego świata i możesz wybrać świetny produkt marketinogwy. Ogiera idealnego budową oraz mającego wyniki.

Tylko "producenci" wiedzą ile razy dany koń był ostrzykany, jak przygotowany itp.

W czasach "tamtych" było ciut inaczej, bo nie było takiego dostępu do oferty czołówki.

A czy konie teraz są zdrowsze, mocniejsze , wytrzymalsze? Mimo, że super prawidłowe nie zawsze dają radę. Często z idealnym tuv i zdrowiem nie są w stanie wytrzymać 3 dni zawodów itp.

Takie mi sie nasunęły spostrzeżenia.
Zgadzam się w 100%
Może warto poszukać zdjęć z przed 20 lat, za coś 80pkt mu dali
Myślę, że jakby go odpicować do zdjęcia, pozawijać nogi, ustawić to nie byłoby tego widać. On się rusza mimo tego jak wygląda, bez osphosów i innych magii, a większość zachodnich ma zdjęcia robione lata temu, albo same głowy, bo na nowych filmikach to byłyby kaleki...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 marca 2021 16:40
tajnaa a pokaż mi konia który był przez prawie całe swoje życie intensywnie użytkowany sportowo i nie będzie miał na starość zwyrodnień. On w roku 2017 chodził jeszcze pod juniorami konkursy do N1 i szedł OOM. Nie mówię, że wygrywał, ale juniorzy łapali na nim doświadczenie. A w 2015 pod Kamilem Grzelczykiem i C potrafił wygrać. To dla mnie więcej mówi, niż teraźniejsze zdjęcie konia. Tak jak pisała Perlica gdyby nie dzielność i jednak wcale nie najgorsze zdrowie to dużo wcześniej poszedłby na emeryturę. Nikt z nas nie wie jak będą wyglądać w wieku 23 lat teraźniejsze młode ogiery. Ja pamiętam jak wiele osób chwaliło super ogiera ściągniętego z Niemiec po Granusie. Tylko ten ogier w wieku 12 lat już miał mega zwyrodnienia i nie był w stanie chodzić pod siodłem. Dlatego też trafił do Polski.

W hodowli małopolaków to z pewnością warty uwagi ogier, zwłaszcza, że w tej rasie bardzo dużo ogierów, to właśnie starsze konie. Qwszem kilka młodych uznano w tym i poprzednim roku, ale jeśli właściciele nie będą ich promować przez sport to też ich mało kto użyje. Wiadomo, że w SP większy wybór i możliwości a też wiele starszych ogierów nie wygląda najlepiej. 😉
Constantia, pomyliłaś się, bo w 2017 pod juniorką wygrywał  😍

Co prawda już tyllko 110, ale za to przylepione do Wago 2*, a parkury jak pamiętam łatwe nie były, bo sama to jechałam.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 marca 2021 12:03
Perlica no widzisz umknęło mi to 🙂
Używał ktoś Tambourine Red Wine? Jakie opinie?  😀
Macie jakieś przemyślenia o ogierze Franklin?
Bardzo dobre do świetnych przodem, ale jak to Ampere, musi być jezdna, grzeczna klacz. Mocno myśle użyć go w przyszłym roku na obecnie 2 latke, chyba że pod siodłem nie okaże się takim ciapkiem jak w obsłudze, wtedy będę musiała zmienić koncepcje
Dziwię się, bo ja bym w życiu takim ogierem nie pokryła. Co z tego, że piękny i ma wyniki. Skoro pewnie ma zwyrodnienie na zwyrodnieniu.


  Ciekawi mnie bardzo wjaki sposób napodstawie zdjęć wogłoszeniu stwierdziłaś, że ogier ten ma ,,zwyrodnienie na zwyrodnieniu " ?  Na miejscu właściciela ogiera, nie przepuściła bym takiego pomówienia......
Bo po karierze i w takim wieku i z tak ukątowanymi nogami to więcej jak pewne.
Szukam ogierów dla swoich klaczy:
Samanda Mandura xx, ojciec Manduro, matka Samando. Kobyłka 160 cm w kłębie, drobnej budowy, będzie to jej pierwszy źrebak.
Baletnica małopolska, rodowód: https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-210200.html ,  aktualnie źrebna Hippica Koh-I-Noor.
Obie kobyłki grzeczne, jezdne, spokojne.
Zależy mi na ogierach sprawdzonych, skocznych i z dobrą głową. Cena około 2000 zł.
Od jakiegoś czasu poszukuję srokatego ogiera, zrobiłam małe rozeznanie i z dostępnych reproduktorów tej maści w PL mamy:
1) DOLAR, Sp (chyba jedyny homozygota) Antek-Arnold (śl)
2) RAMIREZ, Sp, Liberatto P- Romario ( jedyny który poza licencją reproduktora pokazał się w konkursach skokowych)
3) HELIN, m, Drop-Emetyt
4) M-KOMANDOR, Sp, Ulco-Ipsos
5) REJENT, Sp, Efez-Genius

za pośrednictwem firmy GFE Polska można zakupić nasienie mrożone dwóch srokatych ogierów
6) LIMBO, KWPN, Concorde-Rivaal
7) TROUBADOUR D'AUREL, SF, Aiglon Rouge-Limbo

czy ktoś coś słyszał o jakimś ogierze srokatym lub dostępnym nasieniu w Polsce?


Edit. literówka
Zagranica - Bonanza
Polska - Nadir, Mag
[quote author=Malina_M link=topic=5087.msg2971013#msg2971013 date=1618433195]
Od jakiegoś czasu poszukuję srokatego ogiera, zrobiłam małe rozeznanie i z dostępnych reproduktorów tej maści w PL mamy:
1) DOLAR, Sp (chyba jedyny homozygota) Antek-Arnold (śl)
2) RAMIREZ, Sp, Liberatto P- Romario ( jedyny który poza licencją reproduktora pokazał się w konkursach skokowych)
3) HELIM, m, Drop-Emetyt
4) M-KOMANDOR, Sp, Ulco-Ipsos
5) REJENT, Sp, Efez-Genius

za pośrednictwem firmy GFE Polska można zakupić nasienie mrożone dwóch srokatych ogierów
6) LIMBO, KWPN, Concorde-Rivaal
7) TROUBADOUR D'AUREL, SF, Aiglon Rouge-Limbo

czy ktoś coś słyszał o jakimś ogierze srokatym lub dostępnym nasieniu w Polsce?


[/quote]

Jest jeszcze małopolski Artedy (Emir x Artystka).
3) To HELIN nie HELIM.
Srokaty dość znany za granicą jest jeszcze UTAH VAN ERPEKOM, dostępny przez GFE Polska  😉 Wstawiłabym link, ale nie działa mi ich strona...
dzięki za info.
noneczka98 poprawiłam literówkę 🙂
kortina sprawdzałam całą ofertę z GFE i nie wiedziałam tylko te dwa srokate, spróbuję  do nich napisać.

Czy ktoś ma może jakieś potomstwo po tych srokaczach?
Tez go dzisiaj już nie widzę, ale był na pewno! Z tego co widziałam na Facebook ogier jest we Włoszech może można ściągnąć nasienie bez pośredników  😀

https://www.biancospinocavalli.com/it-it/allevamento-cavalli-sportivi/stalloni/utah-van-erpekom-1016

Edit po wygooglowaniu Utah van Erpekom  5 wyszukanie to strona gfe Polska, ale jak klikam w link to wyświetla się błąd.. Może już go nie mają ;(
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 kwietnia 2021 15:31
Fajny ogier , nie za miliony monet. Skokowy i rudy
Rolf Optimus albo w Racocie jest Urano de cour au bois  😀 i w verso la natura masz kilka rudych, wszystkie w przystępnych cenach
Wie ktoś może co dzieje się z ogierem Late Night (Cornet x Calvaro Z)? Fajnie pokazał się w czterolatkach, a później z tego co wiem wyjechał do Holandii. Może ktoś ma namiar do jakiego jeźdźca trafił?
Equigrav, wedlug bazy kwpn i knhs nigdy nie startowal w Holandii.
Czy ktoś z was w tym sezonie inseminowal swoje klacze którymś z ogierow skokowych Schockemohle i mógłby się podzielić informacją odnośnie jakości nasienia?
Dla swojej kobyłki potrzebuję nasienie super jakości, śmigające 😁 a wchodzą w grę tylko ogiery z ww stacji.
asiaj, nie skokowym ale ujezdzeniowym od nich, nasienie bez zarzutu, klacz źrebna
karolina_ inseminowalam moją już 2 razy i niestety nic nie wyszło, wetka zasugerowała zmianę ogiera bo ten którego miałam nasienie niestety nie było za bogate ...
Post został usunięty przez autora
Czy ktoś ma informacje na temat ogiera Piko i jego potomstwu?
0000079433_Piko.jpg 0000079433_Piko.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się