szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Hejka, czy polecacie jakieś półkolonie dla dzieciaków w warszawie? 7 lat?
Rekreacja na bezpiecznych koniach w okolicach Leszna, najlepiej małe konie dla dzieci? Koniki Małe w Brzozówce, ranczo Oregon Kampinos? W zasadzie w promieniu 20 km dojadę jeśli miejsce fajne.
Cześć! Szukam stajni dla siebie, na początek chodzi mi o przypomnienie podstaw. Kiedyś rekreacyjnie jeździłam, zaczynałam pomału skakać, ale obecnie jestem po jakichś 10 latach przerwy. 😀
Będę wdzięczna za opinie (poprzednie w tym wątku są nieco stare 😀) o stajniach: Sawanka, Aromer, Wex. Chętnie też wezmę pod uwagę inne opcje.
Do tej pory byłam raz w Argosie, pierwsze wrażenie niezłe, konie wyglądają na zadbane, ale instruktor nie przypadł mi do gustu. Chyba że macie tam do polecenia kogoś konkretnego? Bo dojazd bardzo mi odpowiada. Dzisiaj dzwoniłam do Legii i nie mają miejsc, poza tym grupy w szkółce mają dość spore (6-8 osób). Dzwoniłam też do Szarży, ale po usłyszeniu mojej historii pani odpowiedziała "Lonża? Po co lonża?" i sobie odpuściłam.
Jak już zejdę z lonży 🏇 marzy mi się zdać w przyszłości BOJ i pojeździć dla przyjemności na jakieś małe zawody. Niemniej nigdzie mi się nie spieszy, na razie chcę pojeździć raz w tygodniu i z czasem zwiększać częstotliwość. Hala mile widziana. Przez najbliższych kilka miesięcy jestem jeszcze niezmotoryzowana, zatem dojazd komunikacją konieczny. Mieszkam blisko centrum, zatem nie nastawiam się na żadne konkretne rejony.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie :kwiatek:
W żadnej z nich nie jeździłam, ale dobry dojazd komunikacją jest do TKKF Hubert i SKJ Poland Park. Z kim miałaś jazdę w Argosie? Ja trafiłam na taką dziewczynę z kolorowymi włosami i była ok.
DeJotka, poszedł priv, nie chcę na forum imionami rzucać. Na ujeżdżalni były trzy instruktorki i wszystkie z naturalnymi kolorami.
Poland Park już trochę przekracza moje możliwości finansowe niestety. W Hubercie właśnie mi powiedzieli, że ze względu na epidemię nie prowadzą jazd na lonży. 🍴
Grzecznościowo  😉
Nie wiem czy to w ogóle realne, ale zapytać nie szkodzi.
Treningi skokowe (dla osoby z SOJ)  Nie wiem jak to określić ambitna rekreacja (?)
Czy coś takiego w ogóle funkcjonuje gdzieś, ewentualnie stajnia gdzie są możliwe dzierżawy sensownych koni oczywiście wraz z treningami.
Z góry dziękuję za info :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 października 2020 11:42
Jasmine, stajnia Goplana 🙂
Jasmine, stajnia Goplana 🙂

Dziękuję  :kwiatek:
Nie byłam, ale moja instruktorka rozpoczęła tam pracę i bardzo sobie chwali - Stajnia Umiastów. Z tego co patrzyłam na stronie mają grupę "sportową".
Grzecznościowo  😉
Nie wiem czy to w ogóle realne, ale zapytać nie szkodzi.
Treningi skokowe (dla osoby z SOJ)  Nie wiem jak to określić ambitna rekreacja (?)
Czy coś takiego w ogóle funkcjonuje gdzieś, ewentualnie stajnia gdzie są możliwe dzierżawy sensownych koni oczywiście wraz z treningami.
Z góry dziękuję za info :kwiatek:

Ja ostatnio szukałam dzierżawy z trenerem dla znajomych córki (z SOJ) i szukałam po prywatnych koniach ale u osób, ktore startują. U jednej akurat się spóźniłam, u drugiej nastolatka zahaczyła się na jakiś czas, ale widzę, że fajnie im się współpraca układa, dziewczyna zadowolona, więc chyba obejdzie się bez zmian 😉
Witam wszystkich 🙂 to chyba najlepszy wątek, żeby zadać pytanie na temat stajni pod Warszawą 🙂 szukam miejsca, gdzie można umówić się w teren. Chodzi o spokojny spacer dla osób jeżdżących. Jeśli da się znaleźć miejsce, gdzie konie nie chodzą 8 godzin dziennie byłoby super. Może ktoś coś kojarzy? Będę bardzo wdzięczna za informacje. pozdrawiam wszystkich forumowiczów 🙂
Na fajne i bezpieczne tereny ( i nie tylko 😉 ) polecam Stajnię Hucuł pod Wołominem ( https://www.facebook.com/HuculStajnia ) teraz jeżdżą tylko po okolicy, ale w wakacje robią nawet rajdy 🙂
Ja też z pytaniem o teren, ale po zachodniej stronie Warszawy. Miłe, przyjazne i zadbane koniki. Ładne tereny (!!). Z instruktorem który nie boi się trochę żywiej i dłużej pogalopować. Może być do 80 km od Wawy bylebym nie musiała śmigać aż na drugą stronę bo żem pizda nie kierowca i Warszawy się boję.
W piękne tereny zaprasza fb/stajniabunczuk
Hejka, czy polecacie jakieś półkolonie dla dzieciaków w warszawie? 7 lat?

Trochę późno i już pewnie po fakcie, ale super półkolonie są w Szarży w Popówku (co prawda pod Warszawą, ale szybki dojazd i piękne zielone tereny wokół).
Szukam super instruktora w Warszawie lub okolicach, takiego od ciężkich przypadków, który się angażuje, któremu naprawdę zależy, i który potrafi tak przekazać wiedzę, aby kursanta czegoś nauczyć. Nie chcę znowu "Łydka tu, pięta w dół, wyprostuj się i trzymaj pozycję"! Tylko kogoś, kto pomoże nauczyć się prawidłowego dosiadu nie wyginając kursantowi stawów w strony, w które się nie wyginają 😉 Chodzi mi o konkretną osobę, a nie szkółkę.


NADAL nieprzeczytany regulamin forum! Pisanie postu pod postem jest niezgodne z regulaminem, od tego jest opcja edycji ostatniego posta.
Viss

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Pisanie postu pod postem,
nieprzeczytany regulamin. NADAL.
[/center]
kachat, a czytałaś może regulamin? Myśle, że nie, więc moze zacznij do przeczytania.
kachat, a czytałaś może regulamin? Myśle, że nie, więc moze zacznij do przeczytania.

Czytałam. Czy na tym forum wszyscy są tak niegrzeczni i czepialscy? Jak coś ci się nie podoba, to może napisz uprzejmie o co ci chodzi, wyjaśnij, pomóż - to takie trudne??

NADAL nieprzeczytany regulamin forum! Pisanie postu pod postem jest niezgodne z regulaminem, od tego jest opcja edycji ostatniego posta.
Viss

[center] Pisanie postu pod postem,
nieprzeczytany regulamin. NADAL.
[/center]
[/quote]
Vis, przeczytałam regulamin, i nie ma w nim nic o tym, że nie można pisać postu pod postem. Więc może sama go przeczytaj dokładniej? Jest ZALECENIE, a nie nakaz, aby w przypadku gdy chce się coś dopisać, zmodyfikować swój post zamiast kontynuowania myśli w kolejnym. Ja nie chciałam nic dopisywać, ale odpowiedzieć na pytanie jednej osoby, i zacząć kompletnie nowy temat ważny tym razem dla mnie w nowym poście. Jestem tu od niedawna, a już naprawdę mam was dosyć. Od początku same pretensje, niejasności, brak jasnych i przejrzystych zasad. Zamiast coś grzecznie i kulturalnie napisać, wyjaśnić, to od razu do mnie z, za przeproszeniem, gębą bez jakichkolwiek wyjaśnień. I odsyłanie do regulaminu, w którym nic nie ma, a już na pewno nie odpowiedzi, o co wam konkretnie chodzi. Dziękuję, nie będę więcej tracić czasu na to forum.
Cześć wszystkim - gościnnie się odzywam 🙂
znajoma z Kanady się w czerwcu przeprowadza na jakiś czas do PL i podpytuje mnie o stajnie do nauki jazdy - jeździła w stylu western/dzierżawiła konia na wyjazdy w teren, myślę że pasowałyby skoki oraz ujeżdżenie - taka porządna nauka ogólna z możliwością np dzierżawy konia w przyszłości i treningów pod okiem instruktora, ktoś ma do polecenia dobrą szkółkę w Warszawie i okolicach? Jazdy by musiały być prowadzone w j.angielskim.

z góry dziękuję za wszelkie sugestie - mogą nawet być "tam absolutnie niech nie idzie" 😉
rybka   Różowe okulary..
26 stycznia 2021 20:03
Cześć wszystkim - gościnnie się odzywam 🙂
znajoma z Kanady się w czerwcu przeprowadza na jakiś czas do PL i podpytuje mnie o stajnie do nauki jazdy - jeździła w stylu western/dzierżawiła konia na wyjazdy w teren, myślę że pasowałyby skoki oraz ujeżdżenie - taka porządna nauka ogólna z możliwością np dzierżawy konia w przyszłości i treningów pod okiem instruktora, ktoś ma do polecenia dobrą szkółkę w Warszawie i okolicach? Jazdy by musiały być prowadzone w j.angielskim.

z góry dziękuję za wszelkie sugestie - mogą nawet być "tam absolutnie niech nie idzie" 😉


Jakiś czas temu mój znajomy anglojęzyczny chodził na lekcję tu:
https://www.polandpark.pl/pl/zuzanna-pekala-790
Cześć! Jeżdżę od października zeszłego roku i w żadnej stajni nie zagrzałam miejsca dłużej niż 2 miesiące. Zaczęłam w Best Horses i szybko uciekłam, byłam gościnnie na kilku jazdach w Posterze (i bardzo chciałabym tam zostać, ale trenerka u której chciałabym mieć jazdy ma zapchany grafik i nie da rady już nikogo wcisnąć), jeździłam też w stajni w Starej Miłosnej (to ta ze szklarnią przerobioną na halę). Obecnie jeżdżę w stajni Czeremchowa i w Hipomanii. Szukam porządnej stajni z halą, dojazd jedynie ztm/skm/pociągiem z Warszawy, może być nawet 1,5 godz w jedną stronę, nie będę wybrzydzać.
Próbowałam się dodzwonić do Końskiego Parku - po kilku dniach usilnej próby skontaktowania się (telefony, sms, nawet wiadomości na fb) dałam spokój.
Dzwoniłam na Legię Kozielską, zapisy prowadzą raz w roku, tak to mają full.
Dzwoniłam do Hubertusa (w Duchnicach pod Warszawą), ale mnie zbyli. Miesiąc później akurat byłam w okolicy, więc tam zajrzałam - znów mnie zbyli.
Polandpark odpada ze względów finansowych, do Huberta będę niedługo dzwonić.
Czy ktoś mógłby polecić jakieś w miarę zadbane miejsce (nie oczekuję idealnej czystości, byle było przyzwoicie), z halą i dojazdem transportem publicznym z Warszawy? Jestem naprawdę zdesperowana. Dodatkowo mam kilka pytań... Czy ktoś coś wie o:
-Hippica Varsovia (czytałam tu dużo pozytywnych opinii, ale nie jestem pewna, czy to miejsce dalej funkcjonuje?)
-Aldragho
-Stajnia Mario/Na kępie
katica A Argos? Przystanek autobusowy praktycznie pod stajnią. Ewentualnie Akademia Kucania, prowadzą też jazdy dla dorosłych, przystanek 715 bardzo blisko stajni. Widywałam na zawodach ludzi od nich, całkiem ok to wyglądało.
katica od jakiegoś czasu w Posterze zaczęła prowadzić treningi moja dobra koleżanka. Ma miejsca na indywidualne treningi. Z czystym sercem mogę ją polecić. Jest dogadana z właścicielem i bierze od niego konie.
A ta stajnia Na kępie w Skierdach to sensowna jest? Znajomi tam po półkoloniach raczej pozytywnie oceniali, ale oni niekońscy, więc szczegóły im trudno oceniać. Pytam pod kątem bardzo lekkiej rekreacji i ew. jazd dla bardzo początkujących dzieci.
Hejo!
Wypadłam kompletnie z obiegu - regularnie nie jeżdżę konno już z... 8 lat? Więc kompletnie się nie orientuję  👀

Szukam miejsca, w którym mogłabym sobie rekreacyjnie, raz na 3 tygodnie/raz w miesiącu pojeździć (chociaż nie wykluczam częstszej jazdy, wszystko zależy od różnych czynników). Chodzi mi o treningi indywidualne, na fajnych koniach, a najlepiej na jednym, stałym koniu. Chciałabym, żeby to była ambitna rekreacja, żebym odświeżyła to, co umiem i żebym mogła się chociaż trochę rozwijać  😉
W grę wchodzi także opcja jazdy na prywatnym koniu pod okiem jego właściciela, nie naciskam na szkółkę.

Jeżeli chodzi o lokalizację, to zależy mi na dobrym dojeździe samochodem z Wawra. Nie musi być super-blisko, byle jechało się wygodnie. Dlatego chętnie przyjmę polecenia z okolic Starej Miłosnej, Otwocka, Sulejówka, Falenicy i wszystkiego na tej linii. Inne kierunki też są ok, byle spełniały warunek z dojazdem  🙂

Ktoś, coś?  :kwiatek:
Też kompletnie wypadłam z obiegu, piona 😉 i tez zaczelam ostatnio szukac w tej samej okolicy. Nowe miejsce na mapie: Stajnia Magnes, czy ktoś je zna i może się podzielić opinią?
Poszukuję stajni w mazowieckim, najlepiej okolice Piaseczno/Tarczyn (ew dalej) celem udania się w dłuższy teren bądź rajd  :kwiatek:
infantil, byłam w lecie na kilku treningach w Józefowie w stajni Pani Katarzyny Żórawskiej. Myślę, że możesz tam spróbować po przerwie- konie są bezpieczne i całkiem ułożone, Pani Kasia chętnie dawała mi do jazdy profesora na moją prośbę oraz dostosowywała trening do moich oczekiwań (ofc prosiłam o wycisk  😉 )
Ja też wiele lat temu jeździłam chwilę u pani Kasi i tak samo wspominam. Konie fajne na różnym poziomie, dla każdego. Fakt że było to dawno temu i mogło się coś zmienić, ale ja wspominam bdb 🙂
Tu masz ogłoszenie link
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się