Jakie pasze dajecie swoim koniom?

[quote author=Perlica link=topic=25.msg2966803#msg2966803 date=1615368493]
Lub u osób w PL, które go sprzedają. Mogę podać kontakt na PW, to będzie taniej niż u weta.
Nawet jeśli to nie to, to te leki nie szkodzą, a mogę pomóc.


Oczywiście, że szkodzą. Istnieją badania dotyczące użycia omeprazolu u koni, u których nie występują wrzody. Przeprowadzone badania pokazują, że rośnie ryzyko kolek związanych z zaburzeniami pracy jelit. podając omeprazol upośledzamy wydzielanie kwasu żołądkowego, zmieniamy procesy trawienia u konia więc podawanie go bez wyraźnego wskazania może być szkodliwe.

Serio nie ogarniam kupowania leków bez konsultacji z lekarzem.. Tymbardziej, ze koń jest stary i chory wiec byłabym bardzo ostrożna w takim „leczeniu” i doradzaniu na odległość.
[/quote]
O, to, to. Aż podkreśliłam, co potrzeba. Ba - istnieje nawet ryzyko wystąpienia wrzodów po takim leczeniu w ciemno omeprazolem...
Jeszcze rozmawiamy o starszym koniu. Nawet można rzec "bardzo starym". 32 lata to już taki koński Matuzalem...

timianowa, O, właśnie, może wytłoki z jabłek? Albo jakimś sokiem marchewkowym polać...? Takim full-natura 🙂 Dobra, brzmi to dziwnie, ja wiem, ale tak sobie pomyślałam, że może pójść w stronę czegoś takiego "smacznego", żeby mu ładnie pachniało, było słodkawe...?
Albo trochę rzeczy zabrać i zostawić taką mniej bogatą papkę z meszu, otrąb, ale w większej ilości...? I może 1 rodzaj trawokulek? Jakichs takich "lepsiejszych"....Pisałaś kiedyś, że on nie je siana, tylko trawokulki (pamiętam nawet zdjęcie Twojego konia! I jestem pełna podziwu dla Ciebie :kwiatek: )
Ktoś tu miał już ten nowy mesz Agrobs Alepen Grun?
Tudziez Hoveler Pur mash?
Wytłoki, marchewka tarta, zaparzone suszone buraki, ukochany mesz, trawokulki agrobs w płatkach są... A to koń który nigdy nie wybrzydzał, dlatego wiem, że jest źle.
Jestem w trakcie umawiania transportu na Służewiec.
Klami, my chyba przetestowaliśmy wszystkie mesze 😉 Te, o których wspominasz wyglądają dla mnie jak błoto, ale koniom to absolutnie nie przeszkadza. Hoevelerem już nie karmimy, Agrobsem i owszem. Ważna uwaga: oba potrzebują naprawdę dużo wody. Co jeszcze chciałabyś wiedzieć?
Klami, ja go mam, tego grun. Co chcesz wiedzieć?
Buck
brzezinka.  :kwiatek:
Sukces znowu nie ma sieczki z lucerny.
Poszukuję namiarów na sieczkę z lucerny bez dodatków.
Nie granulat i nie susz (bo za drobny)
Pomocy !
paa, epk, przede wszystkim właśnie czy jest bardziej konkretny czy totalnie „błotny”. Czy smakuje koniom które nie są typem „zjem wszystko włącznie z wiadrem”, bo patrząc na skład to trochę mam mieszane uczucia czy ma tam co smakować.
fabapi jak Cię cena satysfakcjonuje:
https://allegro.pl/oferta/sieczka-z-lucerny-10-kg-sukces-hs-10431460274

Klami mój niejadek twierdzi, że agrobs jest pyszka  😉
Klami, hm, on jest dość ziołowy i po zalaniu wodą właśnie ziołami głównie pachnie. Nie wydaje mi się błotnisty, ale nie wiem co nazywasz błotnistymi meszami - bo takimi dla mnie są mesze spillersa. Wymaga sporo wody - na pół miarki meszu wlewam prawie 2l wody i jest to wtedy taka ciapa (nie zupa). Kupiłam go kiedy mój koń odmówił jedzenia wszystkiego - nie powiem, żeby się na niego rzucił, ale przynajmniej po odpowiednim rozwodnieniu pochłaniał jakoś tą zupę. W tej chwili zjada go z dodatkami i nie marudzi. Mam wrażenie, że ten mesz jest dość wydajny - ja daję codziennie pół miarki suchego i mam wrażenie, że niewiele go ubyło.
Klami, Najlepszy mesz wg mnie to jest ten z Saracena Recovery.
Pachnie bosko, fajny skład, mało skrobii, bardzo polecam.
Sukces znowu nie ma sieczki z lucerny.
Poszukuję namiarów na sieczkę z lucerny bez dodatków.
Nie granulat i nie susz (bo za drobny)
Pomocy !


https://allegro.pl/oferta/lucerna-balot-drobno-cieta-medicago-sativa-l-22-kg-8987447366

http://jarpasz.pl/lucerna-prasowana-balot-22kg

Fabapi, miałam tę z jarpaszu i była ok, tylko strasznie wkurzało mnie to, że była mocno zbita i ciężko się to porcjowało.

A odnośnie meszu, to moje ostatnie odkrycie:
https://allegro.pl/oferta/mesz-ziolowy-dla-koni-20-kg-10081425813
Jest świetny, po zalaniu gorącą wodą robi się z tego prawdziwy, śliski glut. Nie ma na stajni konia, któremu by nie smakował.

fabapi,
a Prolinen ?
Klami, dla mnie- totalnie błotne oba😉 No ale ostatecznie ja ich nie jem, tylko zalewam. Żaden koń nie odmówił jedzenia, większość naszych nie wybrzydza, ale akurat w przypadku tych obu meszy (meszów?), to były one kupione specjalnie dla delikatesików- niejadków. I żarły, że hej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 marca 2021 15:06
Dobre i niedrogie otręby ryżowe? Najlepiej juz zbilansowane 🙂
Dobre i niedrogie otręby ryżowe? Najlepiej juz zbilansowane 🙂


Z Unipaszu, dostępne na allegro.
Tak, polecam! Ze smartem jest darmowa przesyłka.
u mnie pół stajni wzgardziło Unipaszem. Moja kobyła była wręcz obrzydzona nimi niestety 🙁
Miał ktoś lucernę od dlakoni.pl?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 marca 2021 06:57
Dzięki dziewczyny będziemy próbować🙂 mój koń mało czym gardzi, ale zobaczymy jak wyjdzie  :p
Miał ktoś lucernę od dlakoni.pl?

Masz na myśli trawokulki z lucerny czy sieczkę?
Miałam sieczkę, fajna 🙂 Bezpyłowa, sucha (ale nie na wiór) bez niczego 😉
Sankaritarina sieczkę właśnie  😀 dzięki  :kwiatek:
u mnie pół stajni wzgardziło Unipaszem. Moja kobyła była wręcz obrzydzona nimi niestety 🙁


Mój koń generalnie gardzi wszelkimi granulatami. Dlatego muszę mu je bardzo wolno wprowadzać do diety bo inaczej stoi i płacze nad tym jedzeniem 😉 Wcześniej jadł otręby z Pro Linen ale po podwyżkach na produktach zrezygnowałam z musli/otręb. Otręby z Unipaszu były polecane wielokrotnie na forum (skład, cena i darmowa wysyłka z allegro - super).
Jedyne co sobie zostawiłam z Pro Linen to sieczka z lucerny: nie pyli, dobrze wygląda/pachnie, kolor bez zarzutu, koń je, cena: kiedyś - super, teraz - do rozważenia. Mam teraz 3 worek po 20kg i zero niespodzianek.
A ktoś ma porównanie otrębów z Nuby (zwykłe, nie smakowe) i Unipasz? Mam je w tej samej cenie i pytanie, które wybrać.
Ja mam porównanie i naprawdę skłaniam się ku Unipaszowi. Mój koń oba jadł chętnie, Unipasz ma mniej frakcji pylistej i obłędnie pachnie.
espana, na razie na allegro znalazłam tylko takie z dodatkiem suszu z marchwi, siemienia i ziół jakiś nieokreślonych. Wolałabym czyste jednak.
Innych nie ma. Unipasz ma bogatszy skład, więcej włókna, więcej białka i bardziej szczegółowo rozpisany skład.
Różnica w białku minimalna, za to tłuszczu wyraźnie więcej. No nic, napiszę co to za zioła tam ładują.
Elżbieta Sobczak Unipasz 500529359, na FB ma profil również
epk, wybierz prolinen ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się