Kącik Ujeżdżenia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 marca 2021 19:53
Kentucky ma bardzo ładne i dobre nauszniki wyciszające.
Po sprawdzam 😉 Jeszcze trochę czasu mam, dziękuję 😉
Jak dojdzie do tych zawodów, i pojedziemy, i przejedziemy to będzie wyczyn  🥂
tulipan, Z tego powodu ? Przecież można przeciąć gumeczkę i już nie są przytwierdzone, trwa to 0,5 sekundy.

Dobrze,że mój koń nie potrzebuje nauszników, bo sama bym się denerwowała,że mu majtają, a planuje pojechać jakieś ujeżdżenie otwarte w tym roku, bo ma być na Partynicach.
Perlica, ale co ci się tam majta? Przecież nauszniki są pod ogłowiem a przód w miejscu przytrzymuje naczółek. Ta końcówka się już nie majta za bardzo.
Zależy jakie to nauszniki, te cienkie i lekkie się majtaja, a te cięższe nie bardzo. Ale sama bym tez nie pojechała ujeżdżenia w nausznikach skoro nie można ich przytwierdzić do nachrapnika, bo by mnie wkurzał ich najmniejszy ruch. 

A co do wyciszających, to tez polecam Equiline.
tulipan, Z tego powodu ? Przecież można przeciąć gumeczkę i już nie są przytwierdzone, trwa to 0,5 sekundy.

Dobrze,że mój koń nie potrzebuje nauszników, bo sama bym się denerwowała,że mu majtają, a planuje pojechać jakieś ujeżdżenie otwarte w tym roku, bo ma być na Partynicach.



Ja nie potrzebuje gumeczki, mam wielkie, błyszczące, brylantowe i długie naczółki, które perfekcyjnie trzymają nauszniki i przy okazji świetnie wyglądają.

Proszę, na moim wybuchowym Boleczku:


Ja tam mam teorię, że po prostu w ujeżdżeniu chcą mieć wszystko jak najbardziej odkryte i widoczne, tak jak nogi bez ochraniaczy, kiełzno bez ślinianek itp. I tak fajnie, że przełknęli jakiekolwiek nauszniki. Ja bardzo nie lubię nauszników na zawodach. Jestem fanką "im mniej dodatków, pasków itp. tym mniej roboty", trochę z lenistwa, a bardziej  chęci uproszczania wszystkiego.

Tulipan zainspirowałaś mnie 😉 Zamiast w nauszniki, zainwestuje na razie w opadający naczółek 😉
epk, majta się ta końcówka nauszników przecież i mnie to osobiście denerwuje bardzo, dlatego praktycznie nie jeźdżę w nausznikach, bo jestem leniwa i nie chce mi się gumką przytwierdzać. Za to jak komuś siodłam to przytwierdzam  😀 tymbardziej, że ostatnie nauszniki jakie miałam myszy przerobiły sobie na gniazdko 😂

tulipan fajnie to wygląda, w sensie na 1 foto, bo na drugim to nie widać, że je ma. Przy takim naczółku jest szansa, że się nie majtają rzeczywiście.

Edit:  flygirl właśnie, mam dokładnie tak samo.

Perlica, no ja mam tak samo jak tulipan, , szczerze to ja zapomniałam, że ktoś jeszcze używa naczółków prostych, przy których faktycznie może trochę skakać. No mi przy nawet ciut mniej opadającym niż u tulipan - wszystko leży jak przyklejone 🙂
epk, no mi się takie świecidełka nie podobają, mam wszystko super klasyczne. Wszystkie ogłowia skokowe to jednak mają proste naczółki, typowo skokowe firmy jak np. Cwd czy Bruno to nawet nie mają innych naczułków.
Wszystkie ogłowia mam zupełnie proste.
Jedyne świecidła jakie uznają to czarne kamienie w nausznikach Kentucky, no jestem zakochana w tym modelu, ale jest uboga, a to fanaberia  😉

Zresztą w sumie nieistotne, byłam ciekawa czemu tej gunki nie można, bo nie wpadłabym po prostu, że nie wolno i tyle.

Moja chęć pojechania ujeżdżenia na chęci może się jednak zakończyć, bo jak zacznę czytać program i dostanę szału, że jest w cholerę literek i mnie wkurzają, bo nie mam wyobraźni przestrzennej i nie wiem nigdy jak zrobić koło o konkretnej średnicy, które nie jest jajem 😂
Perlica, - prosty trick na koło - wyznacz sobie 4 punkty po x i jedź cztery łuki między nimi. Nie robisz koła, robisz 4 takie same łuki, od punktu do punktu 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2021 12:51
Perlica moze tobie to nie pomoze bo literki znasz, ale byc moze sie komus przyda - u mnie weszlo z wierszykiem “All King Edwards horses...” (20x40) i “All King Victor’s Expensive Show Horses” (20x60), w skrocie sa to smieszne wierszyki z literkami na ujezdzalni 😀

Co do zapamietywania- ja zawsze biore kartke i “jezdze” dlugopisem, programu bym slownie po prostu nie zapamietala tylko “co robie po czym i gdzie”.
Perlica, ja się nigdy nie uczyłam literek jako literek. Uczyłam się jeżdżenia od punktu do punktu - nie ważne jaka literka, tylko, że jest ostatnia na ścianie albo przedostatnia. Albo że dany element jest przez 2 / 3 literki. Większość elementów staje się logiczna jak to sobie pojedziesz wcześniej na kartce. 
Dziewczyny znam podstawowe literki, ale tych dodatkowych nie, a interesuje mnie tylko C1, a tam są te dodatkowe literki właśnie, ktore mnie denerwują, te które nie są na ścianach tylko w środku jakby niczego.

keirashara, Dobry patent w sumie!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 marca 2021 16:53
Ja też nigdy się nie uczyłam literek. Wiem gdzie C X A B E . Uczyłam się zawsze w domu palcem po mapie
ElaPe, tyle ja też wiem, ale skąd wiesz w takim C od ktorego punktu do którego robić poszczególne rzeczy jak nie wiesz gdzie są "małe" literki?
Perlica, ale które pozostałe literki? Te na linii środkowej? Są dokładnie na wysokości tych na ścianach.
Ja nie umiem literek na pamięć, i nigdy nie próbowałam się uczyć 😉
Czworoboku uczę się na pamięć, ale jak już wykuję to ogólnie nie zapamiętuje tip-top literek, wiem, które elementy gdzie są i tyle.
W praktyce jak się pogubię i tak się domyślam zwykle szybko, że coś mi literki jednak nie pasują 😉 Jednak może nie będę się wypowiadać jak ekspert, bo pomimo, że jeździłam sporo czworobok swojego czasu to ile wtop ja z pomyłką czworoboku zaliczyłam to nie pytajcie... To samo mam co jakiś czas na parkurze - totalną albę 😀
epk, SVRP i GILD
To jest jakiś dramat to zapamiętać dla mnie , jestem ułomna  😂
Ale przecież one są na ścianach i linii środkowej. Mam wrażenie, że ty oglądasz literki do małego czworoboku 40m, dlatego ci się to miesza.
Duży czworobok - "normalny" - ma literki na długich ścianach w odległościach 6, 12, 12, 12 i zostaje 6m do końca czworoboku, . Konkursy poniżej C także jeździ się z wykorzystaniem SVRP.  GILD są na lini środkowej dokładnie na tych samych odległościach. Nie musisz wiedzieć gdzie są dokładnie na linii środkowej, orientujesz się po bocznych.
epk, nie ogarniam co do mnie piszesz.

Oglądam do dużego, bo C1 jest na dużym. Czytałam ten program już kilka razy od stycznia.

Co za różnica gdzie te literki są? w sensie czy na środku czy na ścianie, jak nie umiem zapamiętać gdzie one są? 😂
I jak mają mi boczne pomóc jak ich też nie pamiętam? 👀

Edit: donkeyboy a co chodzi z tymi wierszykami?
Dobra już widzę, to jest lewa strona czworoboku  😉
Perlica, dobra, inaczej. JA nie uczę się literek. Uczę się czworoboku - rysuję go sobie na kartce. Jasne, że pierwszy raz lecę sobie po literkach czytając program (ale nie muszę ich znać, na kartce je sobie rozpisuję wcześniej) ale od kolejnego wiem, że przekątna jest np. od pierwszej literki do przedostatniej. I tego się uczę. Nie ważne dla mnie jest czy to jest M-V, ważne , że po wyjściu z łuku mam wjechać na przekątną w pierwszej a skończyć w przedostatniej. Tak się uczę całości i mam w nosie literki jako literki - uczę się w którym miejscu na czworoboku mam się znaleźć. Tak samo środkowe - tu trudnością może być wycyrklowanie gdzie są te punkty jak jedziesz więc patrzę sobie na boczne i wiem gdzie jestem 😉.
Jadąc przecież nie będziesz czytać co to za literka ale zobaczyć kątem oka jak jedziesz którą z kolei mijasz jest dość łatwo 😉
Perlica Ale po co masz je pamietac? 😉
Przejedz palcem po kartce i zapamietaj ze ten ruch od srodku, ten od pierwszej za rogiem, ten od drugiej itp 🙂
Przejdz sobie na nogach potem na czworoboku jeszcze zebys miala orientacje przestrzeni i finito.
Przeciez literki sa tez zawieszone na zawodach na czworoboku. Orientuj sie w przestrzeni zamiast uczyc sie literek na pamiec 🙂
Edit: dokladnie jak epk opisuje 🙂
Ja również nie uczę się literek, a układu, jakie figury są po sobie. I po kartce często mi nie wchodzi, ale jak sobie pojadę z dwa razy na treningu, to już tak 🙂
Rozumiem. Na kartce to  mogę zrobić

Potem wyjadę na normalny czworobok i bankowo nie będę wiedziała gdzie jestem, na pewno zapomnę i nie będę wiedziała jak się odnaleźć, bo nie będę znała literek  😀

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
Perlica, - zawsze ktoś Ci może czytać program, chyba, że lecisz od razu na mistrzostwa 🤣
Perlica, ale jak nie będziesz wiedziała? Na parkurze się orientujesz podejrzewam bez patrzenia na numerację przeszkód  😀iabeł:.
Uwierz, że raczej nie będziesz miała szans podczas przejazdu C klasy powtarzać sobie w pamięci czworoboku i jednocześnie analizować w pamięci gdzie jest która literka. Program jeździsz kilka / kilkanaście razy przed zawodami jeśli nie jeździsz tych programów regularnie (uczysz się też sekwencji w danym programie). I uczysz się kolejności tego co jest po czym (co zazwyczaj dość logicznie wynika jedno z drugiego). Zacznij jeździć te czworoboki i zobacz, że serio łatwo jest się nauczyć miejsca na czworoboku i uprość sobie  😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2021 20:19
Perlica tak, chodzi o to ze wierszyk to literki, mała ujezdzalnia to All King Edwards Horses Can Make Big Farts np,
duża: All King Victor's Expensive Show Horses Can Make Really Big Pongy Farts.

Na linie środkowa (od A) Doing Lots Xtra Is Good

I popieram epk, tzn powiem tak - jak się to rozrysowywuje to możesz sobie to podzielić tak żeby sobie nie zamazywać i te rysunki pamietac. Ja jestem osoba która ma pamięć fotograficzna i tez to pomaga. Aczkolwiek tak jak mówi epk - praktyka na czworoboku (dlugopisem po papierze bądź nie) jest najlepsza.
Perlica, Na nogach też sobie "przejeżdżaj" program, tylko nie po czworoboku, bo padniesz 😉 Dywan jest dobry, miejsce parkingowe, takie tam...
paa, tak robiłam zawsze, ale całe życie jechałam sobie L3 i L4, to znam je na pamięć.
Na dywanie właśnie wychodziło mi super, a w trakcie zawodów miałam zaćmienie  🤣
Choć raz w Rybnicy wygrałam właśnie  😲 i nie pomyliłam  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się