Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Ja mam plastikową skrzynkę od zawsze, bo najłatwiej to mi myć. Po nastu latach zażyczyłam sobie z braku laku super modną instagramową skrzynkę uniqhorsa i jest super ładna, ale kurde zamszowa w środku :P Ciężko chyba będzie to domyć, ale fakt, że jest bardzo pojemna i właśnie mieści bez problemu szpreje i ma przegródki i tę taką półeczkę wyjmowaną na górze na jakieś gumeczki, kopystki, duperelki.
Torbę możesz wyprać, ale jak coś się usra jakimś dziegciem czy innym dziadostwem, to zostanie, a ze skrzynki zmyjesz jakimś rozpuszczalnikiem nawet bez szkody dla materiału. No i wygoda mycia z kurzu, wystarczy przetrzeć i gitara.
epk, - o, dzięki 😀 Eskadronową w sumie już mam jedną, ale robi mi za torbę do ciągania ciuchów i wszystkiego na zawody czy wyjazdy - bo wszystko wchodzi, pół domu tam spakuje. Natomiast zgodnie z przeznaczeniem jej nigdy nie użyłam 🤣 Z tymi szczotkami to bardzo (nie)dobre info, chyba zostaje mi kupić 😉
budyń, - dziegciu nie przewiduje, raczej sprawy do ogona, na muchy, wcierkę i ewentualnie jakiś octanisept. Dziegciu nie używam od lat, jak już coś się dzieje, to cabi blue, ale z tym mogę podejść po jeździe. Bardziej mnie wkurza wracanie po spray do ogona, muchowy, a tu ranka, a to żel rozgrzewający (zwierz ma miejsce w szyi, które spina i mu masuję przed jazdą czasem). Z brudem bardziej boje się kurzu i takiego codziennego brudu, bo ja mam świra na punkcie czystości rzeczy w stajni 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2021 09:31
Muchozol Dopiero zauważyłam Twoje pytanie. Mam podobną "miotełkę" ale Shimmel będzie o wiele lepszy, ta miotełka fajnie ściąga ale z wierzchu, shimmel do wyciągania z pod spodu lepszy moim zdaniem. Wypróbuj system: najpeirw gumowe/plastikowe zgrzebło i okrężnymi ruchami wszystko porządnie na wierzch wywalić, potem shimmel + magic brusch i na koniec jakaś włosiana, ja teraz używam chętniej Cavaleiere, bo jest nieco sztywniejsza, latem Military.
keirashara te damskie rozmiary serio spoko są, rękawiczki mam 7 i wygodnie się je trzyma.
zembria dzięki :kwiatek:.. Czyli Schimmel 🙂.
keirashara, dopiero całkiem niedawno rozwiązałam sobie sprawę tak, że jestem zadowolona.
Otóż kupiłam w second handzie dużą damską torbę "wiodącej marki", zapinaną na suwak, z takiego jakby satynowego materiału (gęsto tkany syntetyk z połyskiem).
Do środka organizer, oprócz kieszonek - i jest. Zabrudzi się - do pralki.
halo, - dzięki za myśl! Generalnie napisałam dziś do lokalnego sklepu z prośbą o odłożenie tej eskadrona do jutra, odczytali wiadomość, torba zniknęła ze strony, ale nie odpisali 🙄 Akurat mam kod na 50zł do nich na zakup stacjonarnie i chciałam zużyć... podejdę jutro to się dowiem, czy mnie zlali i mam kombinować, czy czeka.
zembria, - ja mam tak 6-6,5... ale 7 to już blisko, więc powinno być git 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 lutego 2021 21:33
HELP! Mokre błoto na zimowej sierści - jest jakiś myk? Bestyja regularnie utytłana, że klękajcie narody  🙇
Na mokre błoto to jedynie...derka  👀
To samo chciałam napisać 🤣 Trzy zimy spędziłam w systemie przyjeżdżania, dawania marchewki i rzucania "eh, może jutro", ewentualnie czekania aż jaśnie koń wyschnie do wyczyszczenia, po czym zmieniłam stajnie, ogoliłam, zarzuciłam derkę i zastanawiam się, jak mogłam funkcjonować z niederkowanym koniem tyle lat :wyśmiewa:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 marca 2021 15:27
Odkopuje, mam pytanie 🙂
Czy końcówka szczotki/szczotek do odkurzacza dla koni, będzie pasować do odkurzacza przemysłowego ? Może mi ktoś zmierzyć średnice końcówki ?
Ewentualnie czy są jakieś przejściówki ?
Oficjalnie włączam Karchera do zestawu pielęgnacyjnego mojego ogona  😁 .

Poprosiłam męża by mi szybko wyczyścił konia, zanim zarzucę derkę i mój ślubny stwierdził, co on się będzie męczyć (Aleks uwalony konkretnie), jak można załatwić to szybciej. Wziął więc i go odkurzył  🥂
Koń zadowolony, mąż też tylko nakazał szczotkę zakupić 😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 marca 2021 16:03
aleks dzisiaj właśnie myślałam o uzyciu odkurzacza na koniu 
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 marca 2021 18:27
Pati2012 chyba polecam  😀
Nasz Karcher jest głośny i duży, wygląda jak żółty R2-D2  😍 i ma konkretne ssanie z możliwością regulacji. Sławek zaciągnął odkurzacz do boksu, postawił przy koniu odpalił i załatwił sprawę. Aleksowi ani obecność, wygląd i głośność nie przeszkadzały zupełnie, nastawiał się gdzie odkurzać jeszcze. Jak się trochę znudził staniem to pobawił się rurą i tyle. Nie jestem jednak pewna czy z taką beztroską przyjąłby to nasz drugi koń 😉 .
Spróbować warto, okres przejściowy przestał mnie dobijać dziś 🙂 . Na dworze zrobiło się, na tyle ciepło, że pościągałam derki na dzień, aczkolwiek było leżakowanie i turlanie w błocie także no ....
Aleks, konie z reguły lubią odkurzanie. Skoro masz tego karchera, pewnie WD5, to nawet na allegro kupisz przejściówkę, stopniowaną, taka piramidka.
A warto taką kupić, bo można wtedy podpinać szczotki od zwykłych odkurzaczy, różnych, to dosyć zmyślne jest.
I nie musisz kupować szczotki stricte od końskiego odkurzacza, szczotek na odkurzacz do końskiej sierści trochę jest,
a można też w zwyklej drewnianej wyciąć otwór na rurę.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 marca 2021 07:48
halo - Dzięki za pomysł  :kwiatek: faktycznie taka przejściówka by mnie najlepiej urządzała bo, jak piszesz, mogłabym używać też tych końcówek do standardowych odkurzaczy. W międzyczasie rozejrzałam się na allegro i widziałam właśnie, że są dostępne różne szczotki/końcówki do pielęgnacji koni produkowane przez niekońskich producentów odkurzaczy. Mam na oku jedną taką szczotkę i w zestawie z przejściówką na prawdę byłoby idealnie.
U nas na futrach w okresie przejściowym nie jest błoto tylko błotny gruz ... Żuławy ... nawet jak skrobię szczotką tradycyjnie to wdycham ten pył i kurz, lata to wszędzie, włazi do oczy jak zawieje wiatr to masakra. Takie szczotkowanie z pochłaniaczem to jest zbawienie  💃

Mamy WD6 premium i .... zaraz zaraz, taką piramidkę powinnam mieć w zestawie  👀

Dzięki serdeczne  :kwiatek:
Mam odkurzacz karchera wd3 i szczotki:
https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-pielegnacji-siersci-koni-35mm-8455356317
https://allegro.pl/oferta/innowacyjna-szczotka-do-czyszczenia-koni-35mm-8455492668.
Sprawdzaja się! 😀
Dokupilam sobie tylko dluższy wąż z metra.
Musisz zmierzyc końcówkę z odkurzacza, może wcale nie potrzeba przejściówek. Te akurat szczotki sa na dwie średnice.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 marca 2021 09:49
tamizalis Dzięki serdeczne za informację i opinie  :kwiatek:  i od razu mam pytanie do Ciebie.
Czy ta szczotka-zgrzebło z Twojego linku nada się to takiego konkretnego, zastygłego błota ?. Czy ten plastik jest z tych solidnych twardych plastików ?
I drugie, przymierzam się do tego iglaka https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-koni-podlaczana-do-odkurzacza-sr-32mm-8455462558 w tym ogłoszeniu średnica 32mm, ale są i 35mm. Zastanawiam się jednak czy te igiełki są solidne i twarde na tyle by z konkretnym błotem sobie poradzić. W codziennej pielęgnacji mało używam zgrzebła nie-iglaka, za to iglaki namiętnie. Zastanawiam się co wybrać w pierwszej kolejności, bo docelowo skompletuje sobie chyba także tę miękką szczotkę.

Ekscytuję się bardzo, bo na prawdę zwłaszcza jesienią i zimą (jeśli nie jest śnieżna) czyszczenie moich koni to katorga. Jeśli dzień jest krótki, mi często nie starczało czasu by jeszcze pojeździć, jeśli czyszczenie zajmowało mi ponad godzinę. Fakt, przez ostaniach kilka lat derkuję konie, właśnie z tego powodu, by zaoszczędzić czas na czyszczeniu, ale takie odkurzanie w okresie przejściowym, kiedy już ściągam derki, a jeszcze jest błoto, jest dla mnie zbawieniem  💃
Szczotki są solidne. To moje zgrzebło jest twarde, nie gnie sie pod naciskiem. Wczoraj szorowalam błotną skorupę i byłam czysta  😅 Jedynie przy mocno zarośniętym szetlandzie trzeba tak czy siak ściągać zbite włosy- ale w dalszym ciagu nic nie fruwa dookola! Nie wiem jak ten iglak by sie sprawdzal..moze lepiej by wszystko wciagalo?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 marca 2021 21:26
No to mnie namówiłaś 🙂  dam znać jak moje wrażenia jak tylko dostanę ją w swoje ręce  😀

edit: jestem po pierwszym crash teście szczotki do odkurzacza - iglaka i jest SUPER i godny polecenia jeśli chodzi o czyszczenie konia  💃 . Nie wiem jak to się stało, że odkurzacz mam tyle czasu, a wcześniej na to nie wpadłam 😉 .
Natomiast ten iglak nie nadaje się już tak dobrze, do zeskrobywania przyklejonego błota z derek, sprawdziłam  😁 idealnie do tego nada się szczotka-zgrzebło z linku tamizalis także zakupiłam również  😜
Cieszę się, że jestes zadowolona😉 a jak ten iglak zbiera włosy? Nie zapycha się? Trzeba ściągać?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 marca 2021 12:49
Iglak zbiera włosy, ale nie zapycha się tak szybko jak zwykły bo jednak część tego futra od razu leci do rury. Natomiast to co zostaje w iglaku w sekundę ściągam odkurzaczem, ściągam szczotkę i raz dwa wciągam kudły z iglaka. Nie muszę tam grzebać, wystukiwać i nie zostaje kurz. Szczotka jest jak nowa. Dodatkowo nic nie fruwa w powietrzu, to jest genialne, ponieważ nie mam po czyszczeniu futra na twarzy, na ubraniu i w zębach ...  😁
Zmniejszam sobie tylko siłę ciągu we wrażliwszych miejscach np słabizna, okolice brzucha i głowy. Na reszcie ciała odkurzacz ustawiony mam na max-a. Aleks ewidentnie to lubi.
Kiedyś kupiłam spray dla siwych koni firmy Gold Label. Teraz nie mogę go namierzyć:/ nie chodzi o spray czyszczący tylko maskujący. Jest on biały i tak jakby przykrywa żółtą plamę. Może ktoś z Was widział takie cudo?🙂
BUCK   buttermilk buckskin
03 października 2021 12:53
D+A jak nic nie znajdziesz poszperaj w wystawowych kosmetykach dla psów 🙂
https://groomershop.pl/dog-generation-whitening-spray-400ml-puder-wybielajacy-4410
O jest jakaś wskazówka. Dzięki🙂 ale typowo końskie też chyba powinno coś być?🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 października 2021 08:36
D+A, jest wybielacz/puder wybielający z NAF
O dzięki poszukam.
Pierwszy raz od lat mam konia bez derki i poszukuję szczotki-miotełki z dłuższym włosiem do odkurzania go po padoku. Macie godnego coś do polecenia? Tak przeglądam i nie wiem, czy brać najtańszą czy inwestować w coś lepszego.
Choć po dzisiaj to kusi mnie zwyczajnie pozbawić go futra I zapakować w derkę... 😂
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 08:17
wszelkie szczotki do szorowania podłóg 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 marca 2022 09:41
keirashara, ja mam świetną z cottage craft, mam dwie i jeszcze jedną muszą na zapas dokupić
szczotka cc.jpg szczotka cc.jpg
BUCK, - od razu na długim kiju, żeby być poza obszarem rażenia kurzem? 😂
lusia722, - dzięki! Idę kupić 😁
keirashara, bardzo polecam Haas Groovy. Rozsądna cenowo "miotła do piachu" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się