Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Nic z takimi warunkami wiecej nie ma obawiam sie. Dalej ewentualnie Smogolice - blizej Idalis ale bez hali.
faith, dziękuję :kwiatek:
W Smogolicach są treningu wyłącznie indywidualne - to może wynagrodzić dalszy dojazd.
Aga_Leming, to jest narzeczeństwo i chcą trenować razem - wiesz może czy w takiej sytuacji dałoby się dogadać?
xymena, takie rzeczy warto ustalać już bezpośrednio raczej... Dodam, że w Smogolicach można się dogadać na wiele rzeczy, wystarczy pogadać 😉
xymena myślę że tak - były takie osoby co jeździły we 2 na jednej jeździe (na własne życzenie), chociaż to zależy od poziomu i tego jak się chcą te osoby rozwijać. Są też rodziny co mają treningi zaraz po sobie (np. siostry, mama z córką etc.). Najlepiej zapytać u źródła.
_Gaga, Aga_Leming, dziękuję :kwiatek: przekażę żeby dowiadywać się u źródła 🙂
Czy mamy kogoś ze Szczecina kto zajmuje się układaniem diety dla konia? Warneńczyk dostaje póki co paszę ze Szwecji którą kupuję od kowala. Dobrze się na niej odbudował. Jednak nigdzie jej nie mogę dostać w hurtowniach czy sklepach. Chcę coś dobrać takiego co mam krajowego i na miejscu w Szczecinie.
konikmorski, weterynarz Marta Jaczewska na pewno pomoże... Poza tym on line masz milion możliwości. Taki Opti Feed na przykład, czy St Hippolyt.
Z tych milion możliwości to można cuda na kiju wymyślać. Patrzę na skład pasz i proporcje są bardzo różne. Np nie wiem kiedy do konkretnej paszy dolewać olej? czy mogę z tą paszą mieszać lucerne itd Do tej pory nigdy nie przejmowałam się karmieniem koni w dzierżawie. W każdej stajni było już coś ustalone. Mnie tylko interesowała jazda konna. Teraz mam konia który stoi całodobowo na pastwisku z drugim koniem i to powoduje że nadrabiam zaległości. Drugiego konia podejrzewam o wrzody, więc chciałabym żeby oba miały swoje oddzielne porcje żywieniowe.

Będę dzwonić w takim razie do tej pani weterynarz. Dzięki za polecenie.
konikmorski Galopada jest dobrze zaopatrzona w Hovelera więc jak potrzebujesz paszy na miejscu to możesz żywienia szukać pod jej kątem - mają też katalogi od niej więc łatwo dobrać sobie po analizie  samemu. A z netu to na pewno polecam St.Hippolyt. Zdecydowanie sugeruję też trzymać się jednej firmy - łatwiej kontrolować składy i dawkowanie.
Galopada ma też prolinen. Jak chcesz namiary na dobrych paszoznawców, którzy pracuja na tych paszach to ci podeślę na priv.
Dostaniesz od nich ankietę i stosik pytań oraz widełki- ile możesz miesięcznie wydać. Nie wciskają, nie dopychają "kup paszkę" kolanem.
kotbury to ja bym też poprosiła o kontakt  :kwiatek:

Stacjonarnie mamy też St. Hippolyta w TopHors. Plus Nuba Equi w sklepie Equestria na Mierzynie. Ponadto Hoveler jest też w Cavallo a Galopada ma także Eggersmanna. Trochę tego jest 😉
Mamy też przedstawiciela Saracena / Dengie aczkolwiek nie wiem na ile mobilnego aktualnie.
freya, Galopada Eggersmanna nie prowadzi od bardzo dawna. Nie wiem czy mają jeszcze ProLinen nawet...
St Hippolyt freya, to raczej w Equestia na Mierzynie - sklep otwarty, kontakt i obsługa super, czego o TopHors jako sklepie widmo - powiedzieć raczej nie można 🙁
Ciekawa jestem przedstawiciela Saracena, bo o nim nie wiedziałam, a kupowałam kupę czasu z OptiFeed (całopaletowo). Chociaż teraz w Smogolicach mam paszę w cenie pensjonatu, więc już w sumie nie muszę o tym myśleć  😍
Z dostępnych pasz jest jeszcze Lano w EquiFashion

Tak czy siak konikmorski, szuka raczej porad żywieniowych, niż skonkretyzowanego planu przedstawionego przed przedstawiciela konkretnego producenta...
W Galopadzie byłam dosłownie z dwa tygodnie temu i jeśli się nie mylę to mieli i Eggersmanna pojedyncze sztuki i Pro-Linen. Nie przyglądałam się co dokładnie, ale zawsze można zadzwonić i podpytać, możliwe że też sprowadzą coś jeśli będzie potrzeba, przynajmniej tak było jakiś czas temu (nie bardzo odległy).

Z TopHorsem nie rozumiem czemu wszyscy mają problemy, wprawdzie dawno u nich nie kupowałam, ale kiedyś kontakt był super - i przez telefon, i przez messengera. Kwestia umówienia się na konkretny termin na odbiór zakupów.

Do uzyskania porady żywieniowej wiedza na temat pasz dostępnych stacjonarnie jest całkiem istotna chyba 😉 przynajmniej dla mnie, stąd piszę co wiem.
freya ja w ten weekend byłam w Galopadzie po pasze - był wyłącznie Hoveler i Derby i wysłodki jakieś polskiej firmy no name, i na pytanie o Egger powiedzieli że już nie prowadzą - możliwe że to była końcówka jeszcze z jakiejś starej dostawy
freya, karmiłam Eggersmannem wiele lat. Galopada nie sprowadzi tej paszy, bo jej nie prowadzą. Sprawdzone info.

Nie każdy może sobie pozwolić na umawianie się konkretnie do sklepu, a nie mam raczej sumienia prosić aby ktoś na mnie 2 godziny czekał, bo np powinnam być między 16 a 18 o ile zdążę... Dla mnie TopHors to jednak sklep widmo - czasem przejeżdżając obok z pewnością bym po coś wpadła, ale zamknięte. Wolę pojechać do Cavallo (chociaż mam dalej i nigdzie nie po drodze), bo wiem że 10-18 jest otwarte zawsze. I czy potrzebuję smar do kopyt, czy szampon czy nowe bryczesy - nie muszę umawiać się na konkretną godzinę ani martwić, że ktoś czeka specjalnie aby sprzedać mi kopystkę.
Szkoda, bo do TopHors mam 5 min autkiem z domu i czasem mogłabym wpaść właśnie po tę przysłowiową kopystkę...

Co do pełnej wiedzy o paszach, składach i zastosowaniu - to w którym z naszych sklepów taką wiedzę mają?  🙄
Bo to, że przedstawiciel handlowy producenta ma kompletną wiedzę o swoich produktach jest raczej dość logiczne... 😉
A w którym momencie ja cokolwiek wspomniałam o doradzaniu w kwestii żywienia w sklepach?  🤔
Jak ja kontaktowałam się z żywieniowcami to istotne dla mnie było które pasze mam dostępne na miejscu żeby po prostu nie dopłacać za przesyłkę za każdym razem. Stąd wspominam o sklepach.

P.S. Galopada faktycznie rezygnuje z Pro-Linen, rozmawiałam z nimi dzisiaj...  🙄
freya, tak zrozumiałam twój post :
Do uzyskania porady żywieniowej wiedza na temat pasz dostępnych stacjonarnie jest całkiem istotna chyba 😉 przynajmniej dla mnie, stąd piszę co wiem.

Teraz rozumiem, że nie chodziło Ci o wiedzę nt pasz jako takich (w sensie zastosowania), a ich dostępności stacjonarnie.
Tak czy siak u nas paszowo wyboru wielkiego nie ma. W poprzednim pensjonacie (Leśno Górne) zamawialiśmy całe palety z OptiFeed i Eggersmanna - ceny przy całopaletowych zamówieniach, nawet z przesyłką są całkiem przyjemne. Aktualnie (Smogolice) po skarmieniu zapasu Saracena przerzucam się na paszę oferowaną przez stajnię w cenie pensjonatu  😍 co kończy moje rozterki paszowe - przynajmniej póki co 😉
Warneńczyk nie przepada za Pro-Linen  😀iabeł: dostał w tamtym roku próbkę z Galopady i nie szło mu to jedzenie. Po zmianie paszy na to co ma teraz oraz z dodatkiem Mebio Basic już bardziej chętniej jadł i nawet bronił swojej porcji przed drugim koniem. Próbowaliśmy też worek Mebio Frutti i tak jechało z tej paszy perfumami że więcej tego nie kupię. Konie też nie jadły tego zbyt chętnie choć pasza do tanich nie należy... Po świętach mam zamiar już to ogarnąć do końca. Na razie mamy jeszcze worki paszy.
Cześć Wątku! Poszukuje namiarów na godnego polecenia weterynarza, który zdiagnozuje kulawiznę. Dr Groblewicz jest zawalony robotą po sam korek, dr Januszewski aktualnie nie jeździ. Może jest ktoś ze Szczecina kto dojeżdża w stronę wybrzeża? Z góry dziękuję!
Może dr Antczak by tam podjechał?
freya, a skad pan dr jest? mozesz podac nr telefonu prosze?
gocunio, z Wielkopolski. Ciężko złapać i się umówić, ciężko się doczekać, ale fakt warto. Chociaż nie wiem czy na wybrzeże nie będzie łatwiej ściągnąć Kujawskiego... Albo Paulinę Landsberg ze Szczecina po prostu
Namiary na wetów masz tu:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/100674/1/
Witam wszystkich. Poszukuje stajni w okolicach Szczecina zeby przyjechac z kopytnym na miesiac, dwa od czerwca. Chlopak jest alergikiem wiec boks angielski ew. 24h na dworze. Karnienie 3xdzien + siano pod korek. Wyprowadzanie w reku i byloby super gdyby mogl kosic trawe do wieczora. Zalezy mi tez na dlugich trasach w teren i placu z przeszkodami. Co mozecie polecic ?
Pozdrawiam
Retman, nic nie doradzę niestety
Napiszę jedynie, że łatwo nie będzie. Stoję aktualnie w Smogolicach i polecam, ale ani tam boksów angielskich nie ma, ani opcji 24 h na dworze.
Może Wierzchosław... (?)
Bliżej miasta ciężko będzie te wymogi spełnić
Retman Brzózki mają stajnie angielskie, puszczę i zalew szczeciński za stajnią, przeszkody na placu, niektóre konie też wychodzą w ręku - z trawą ciężko raczej baloty z sianem bo mało miejsca na padokach i kwaterkach ale resztę warunków spełnia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2021 09:49
Retman, zależy co rozumiesz przez „okolice Szczecina”. W Jagienkach masz 24h na zewnątrz, plac z przeszkodami (wprawdzie nieduży i dużego parkuru tam raczej nie złożysz), ale za to możesz sobie podróżować do po Wolińskim PN, są zrobione ścieżki konne. Teren jest oszałamiająco piękny.
Dzieki wszystkim za podpowiedzi 🙂
O Smogolicach i Brzozkach czytalem sporo pozytywnych opinii.
Wierzchoslaw i Jagienki nie rzucily mi sie w oczy na forum, moze jest ktos kto moze sie wypowiedziec o warunkach ?
@Facella - myslalem o stajni w promieniu 50km od miasta, ale jesli jest cos dalej z dobra infrastruktura i opieka to tez ok
Wierzchoslaw jest spoko, tereny piękne, pastwiska duze, żarcie 2 razy dziennie ale mozna sprobowac sie dogadac.
Plac jest, ale podloze no sredniawka. Jest jeszcze polanka z kilkoma przeszkodami, to juz lepsza opcja. Tyle ze nieduża.
Ale ogolnie polecam, stalam pol roku, kon byl.mega zrelaksowany 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się