Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Tak co do zawody konne to ja kiedyś postanowiłam sprawdzić, czy w historii są nasze stare wyniki. Jak bardzo się zdziwiłam, że mój koń w czasie kiedy przebywał na emeryturze (i wsiadane było na niego może raz na 3 miesiące) - startował sobie w zawodach skokowych  😀iabeł:. Nie, nie ma innego konia o tym samym imieniu, po tych rodzicach z tego rocznika i tej samej maści 😉.
Ktoś startował na jakimś koniu z rekreacji, wziął sobie dane jakiegoś Dylana z netu i tak się zapisał na zawody. W związku z czym mój koń w zawody konne ma udokumentowane wyniki w konkursie 90cm  😂 . Ja go opchnę jak nic jako konia profesora - i ujeżdżenie i skoki  😂
epk w sumie to dziwne, że nikt tego na zawodach nie zweryfikował. I trochę przerażające.
mindgame, na zawodach pewnie zweryfikowali, zresztą nie wiem. Szoku doznałam i tyle 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2021 14:14
epk znając życie po prostu ktoś przyszedł z paszportem z tym samym imieniem. Zakładając ze twój koń był wbity do bazy przed tymi zawodami to pewnie komuś w sekretariacie ręka się opsła bądź nie patrzył co wrzuca. Kwestia kliknięcia nie tego Dylana w bazie. Być może więcej razy niż jeden, no cóż nie brak ludzi bez uwagi do detalu bądź po prostu mających XYZ koni do wklepania - mogą się pomylić.
donkeyboy, ależ ja nawet nie wnikam jak to się stało. Piszę tylko, że na podstawie "zawody konne" to można uznać, że mój koń skoki szedł i to całkiem niedawno. Stawiam że nie pierwsza i nie ostatnia pomyłka - więc byłabym ostrożna i próbowała potwierdzać jakieś informacje, które odbiegają od normy.
Sivrite, ale ja pisałam o tym kilka stron dalej i pokazywałam ogłoszenie kobyły, która nigdy P nie ukończyła na 0, nie chodzi zawodów i przekonywał mnie ktoś, że to spoko koń bo coś tam śmignął w korytarzu, ale była ciut tańsza , 80-90.

Moon, tak, wielu rodziców dzieci nie kuma,że jest baza , a dzieci mają gdzieś wyniki konia, bo chcą mieć konia.
Jestem tym też wielokrotnie zaszokowana, ale przy naprawdę duzych transakcjach nikt nie sprawdzał wyników, co mnie zadziwia również,


Perlica, da, to tego się właśnie odniosłam.
Ja jestem dość mocno bazodanowa i byłam taka nawet przed wejściem w stricte bazodanowe rzeczy. Po prostu lubiłam tabelki i sprawdzać sobie informacje, głównie konikowe of kors. Jak mnie koń ciekawił, to wyciągałam informacje i tyle. Lubię też śledzić znajome mi konie, więc parę tych stron mam do przeglądania. I np. rozbraja mnie, jak ktoś po wyniku rajdowym nie umie określić czy koń ukończył w dobrym stylu czy zajechany jak szmata. Że ludzie np. nie sprawdzają, że dany koń został zagrany w 4 miesiące (bardzo szybko, za szybko, to bardzo daje koniowi w nogi, psychikę i metabolizm), czy ktoś to racjonalnie rozłożył na 2 sezony i koń jest świeży. Zagrany? Zagrany. Można jechać. A że po wynikach widać, że koń stanowczo nie był gotowy jeszcze na dystans zagrywkowy, a co dopiero wyższy, to już wsio rawno.
Rozumiem konie z potencjałem za miliony monet. Rozumiem konie, których budowa wskazuje na potencjał, za miliony monet. Ale koni, które przeszły już wstępną selekcję w danym sporcie i wyglądają top, ale zostały sprawdzone, że to tylko wygląd, kompletnie nie ogarniam. Ta klacz za 120 tysi rzeczywiście wygląda jak milion baksów i jakby miała klamki zamykać, ale jak nie może przejść dwóch L z rzędu na 0, to o jakich w przyszłości dużych konkursach właścicielka pisze? To nie jest to, że koń jest dobry na niższe konkursy i może będzie dobry na wyższe (jakiś potencjał), ma problem już na niskich. Kiedyś była rozmowa o tym, że płaci się za nadzieję lub za umiejętności, a tu ani jednego ani drugiego. Grzeczne szkółkowce potrafią przejść L na czysto (rzadko, ale niektóre potrafią. A tutaj podobny koń, jeszcze ciężki w obsłudze, ale ładny i duży, to mu napiszmy, że przyszłościowy. 😀 Mimo, że on już w teraźniejszości sobie nie radzi.
Sivrite, ja konia nie bronię, ale jakieś 120 chodził, inna kwestia czy to dobry wynik... 😉
https://zawodykonne.com/zawody/uchwatteam/145/kon/10462
Sivrite, tylko nie ma filmów tej klaczy, trza by znaleźć na Youtubie. Może być, że to jest super koń, wrażliwy, który pod amatorem L nigdy nie pójdzie, bo zamiast robić zrzutkę się zatrzymuje. Konie trupy się nie zatrzymują raczej, zrzuci i idzie dalej, a konie dobre często są wrażliwe i jak zrobią kilka zrzutek to skakać nie chcą, ale to nie będą nigdy konie profesorskie.
Może być, że kupi zawodowiec i będzie 130-140 śmigał, ale wiadomo, że nie za taką kasę.
Trza by spojrzęć na konia, gdzie jest problem.
Ale taka kariera nie wróży nic dobrego i marne szanse, że to "ukryta" top fura.
Nie wiem jak szukacie, ale chodzi regularnie 120, pod Koszi chodziła nawet:

[[a]]https://zawodykonne.com/zawody/szukaj/kon?szukaj=Kon%27Amie[[a]]

Wyniki ma, ale te wyniki ma spod zawodowców niezbyt ...


Melanie twÓj link to akurat prezentuje całkiem niezłe wyniki, bo jednak zrzutka w MR to dobry wynik, ale to własnie wyniki spod Gosi są.
Uuu, spoko. To są dwie Kon’amie w bazie, jedna jako SP, druga jako Estoński koń sportowy. Po tym samym ojcu, z tego samego roku. ktoś ją wpisał drugi raz do bazy. Tyle, że to te wyniki, które ja opisywałam są tymi aktualnymi właśnie, te z P-tek i L-ek. Klik.
Te z N-ek są z 2019 roku, a przez cały sezon to koń się może nieźle stoczyć.
Ale zwracam honor, mea culpa, jak się zaznaczy "Wszystko", zamiast "Koń", to w ogóle nie pokazuje tych wcześniejszych wyników pod innym jeźdźcem. Co dziwne trochę, ta baza zwykle tak nie działa...

EDIT: Acz nadal uważam, że patrzy się na aktualne wyniki i jest to idealne podsumowanie tego, co miałam na myśli, pisząc odpowiedź do Mindgame. Zepsuty koń z potencjałem to już nie jest koń z potencjałem, tylko koń zepsuty, do odrobienia lub nie.
Ja ostatnio zwątpiłam, jak dowiedziałam się, że koń, który miał same eliminacje, szedł może kilka razy 90 na czysto, L już duużo gorzej (zawodykonne.pl, nie żebym śledziła na bieżąco), nigdy więcej niż L, do tego konkretnie zryty łeb i poszedł za niezłą sumkę do stajni jednego z lepszych polskich zawodników skoków - dla dziecka! Uwaga uwaga był tarantowaty, całkiem ładny..  😁
Sivrite, zgadzam się, bo takie konie to zazwyczaj tzw. okazja, odrobi się albo nie.
Ale ona ma wyniki spod 2 zawodowców na P i N, czyli jest to problemowy koń na nic wyżej, bo jakby była na wyżej to przecież by chodziła.

Edit: kortina szczerze to nie wierzę w takie rzeczy. Zawodnicy nie kupuja drogo, tylko szukają okazji, bo sami chcą kupić tanio żeby drogo sprzedać. A ludzie też opowiadają czasami , że za nie wiadomo ile konie sprzedali, a potem się okazuje, że owszem, ale za połowę  😵
A ja właśnie totalnie tego nie ogarniam. Totalne trupy, wyniki tragiczne a w ogłoszeniach za jakieś ogromne pieniądze. I te konie szybko znikają z tych ogłoszeń.
A z drugiej strony moja koleżanka wstawiła super konia, ma go od źrebaka, 8 latek chodzący 120 z predyspozycjami na więcej ale niestety problemy rodzinne ją pokonały i rok nie startowała, teraz musi konia sprzedaż. Z ceny po miesiącu zeszła już o 20tys bo jej się pali.. I telefony nie dzwonią...
Sonkowa, jak taki super koń tej znajomej to nikt ze znajomych nie chce go kupić? Takie dobre konie sprzedają się szybko pocztą pantoflową zanim jeszcze trafią do ogłoszeń.
Nie, znajomych końskich mamy wspólnych i nikt obecnie nie szuka w okolicy konia w takim budżecie. U nas to raczej rekreacyjni jeźdźcy wokół.
Sonkowa, A jaki to budżet ? 120 na zero chodzi pod amatorem?
Teraz 75tys. Iza na nim jezdzi od zawsze i tylko ona startuje. Raz chyba dała synowi znajomej na jakąś Nke pojechać to poszedł czysto.  Ale czasami jak nie miała czasu co ostatnio zdarzało się często to wsiadała juniorka i śmigała. Ale ogólnie całe życie był to koń jednego jeźdźca. Czasami wyjeżdżał do trenera na kilka tygodni jak Iza musiała z córką jechać do kliniki.
Sonkowa, To bardzo dziwne, bo takie konie na 2 klasę są bardzo poszukiwane i chętnych jest na pęczki. Może ogłoszenie słabe ? Ale dziwne, bo i bez ogłoszenia powinien się sprzedać max w miesiąc.
Sonkowa, wrzuć na fb, ludzie udostępnią 😀 jak zdrowy to pójdzie jak świeza bułka 😀
Nie moje ogłoszenie wiec ja wrzucać nie będę  😜 na fb jest udostępnione przeze mnie i znajomych.
Chodzi mi po prosto o to, ze widzę turbo dziwnych ogłoszeń, trupy totalne i te konie idą dalej...
Sonkowa, napisalam ze na fb a nie na revolte.
Ale sobie zobaczyłam ogłoszenie. Szczerze? Mi się ten kon nie podoba. Nie wygląda na łatwego, bardzo płasko galopuje. Przez przeszkody się przerzuca. Może i owszem skuteczny, ale wrażenie robi takie se. Plus film z 2018... to 3 lata temu.
Nieee, filmy nie są wszystkie z 2018. Chyba jeden tylko. Reszta nowsze. I fakt, koń poprzedni sezon nie startował właśnie z powodów problemów właścicielki, które ostatecznie skłoniły ją do sprzedaży. Jednakże jest cały czas w treningu i w domu skacze.
Interesujące:
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-klacz/o/344498/

Czy ludzie nie oglądają ogłoszeń po ich wrzuceniu? Ani przed?
jestemzlasu, padłam  😂

Może to klacz zrobiła? 🤣 i to część prezentacji jej umiejętności  😂
Na poważnie to wygląda na bańki  🤣
Interesujące:
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-klacz/o/344498/

Czy ludzie nie oglądają ogłoszeń po ich wrzuceniu? Ani przed?

Klacz była bita  😁
majek   zwykle sobie żartuję
17 marca 2021 16:32
Uwaga klacz gryzie!
Uwaga klacz gryzie!


Raczej zasysa  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się