dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

anetakajper   Dolata i spółka
03 marca 2021 09:26
No to spróbuję. Dzięki wielkie  :kwiatek:
Miałam ostatnio witaminy Meganutril z Equina i byłam z nich bardzo zadowolona, ale postać proszkowa trochę mi życie utrudniała. Czy znajdę równie dobre i z podobnym składem witaminy w formie granulatu?  :kwiatek:
Dołączam do fanów Boswelli, może to zbieg okoliczności, ale zwierz dotaje jakoś drugi tydzień i rzeczywiście ruszą się chętniej 😀 Od kilku dni jest super na treningach, wczoraj został konkret przeorany, a dziś taki świeżynek, że z radości z powodu zagalopowania w terenie zasadził sążnistego barana. Ciocia na niego doniosła, że co jak co, ale tego się po nim nie spodziewała... 😂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 marca 2021 22:36
Jaką boswellie dajesz?
Chciałam tylko napisać, iż polecony mi kolagen z horseline wraz z wit C nie dał żadnych zauważalnych skutków porostu włosów. Kobyła zjadła ponad połowę opakowania, ani grzywa ani ogon ani sierść nie zaczęła odrastać.
Czy ktoś podawał Bonutron leisure ?? Jak wrażenia  😅
xxagaxx, a kolagen to nie na stawy i ścięgna jest? Bo ja podaję po kontuzji ścięgna (z tym że z Dromy), na sierść raczej biotyna + cynk + miedź.
A jak w ogóle w miarę upływu czasu oceniacie horseline? Mam wrażenie, ze maja milion supli na wszystko i to w kilku odmianach. Opisy te które czytałam brzmią dość hmmm ogólnikowo i tak o wszystkim i o niczym.
Ja mam mieszane odczucia. Np Hoof's Help skarmiłam dwie duże puszki. Kopyta się zrobiły bardzo ładne, dobrze przyrastały w sezonie.
Po gamma oryzanolu - raczej nie zauważyłam efektów.

Teraz kupiłam też ten kolagen, bo słyszałam z wiarygodnych źródeł, że grzywa i ogon po nim rosną jak szalone (tak, po nim właśnie). W końcu to też jakiś budulec  😉

Ogólnie ja nie lubię za dużo proszków sypać. Myślę, że oni mają przede wszystkim dooobry marketing.
Klami stosowałam kilka produktów i z różnym skutkiem. Tak jak mówi Meise po gamma oryzanolu nie widziałam żadnych efektów, lepiej sprawdziły mi się otręby ryżowe. Po muscle maker były jakieś efekty, ale i tak wolę otręby 😉 Fajnie sprawdził mi się czystek (buzz off?) na owady. Po nim koń który dostawał wysypu bąbli po ogryzieniach, w zeszłym sezonie zniósł to dużo lepiej. Za to ten ich spray na owady ma tak dziadowską butelkę i spryskiwacz, że szybko się psuje i sam się odkręca. Zdarzyło mi się, że się wylał sam. Używałam jeszcze próbkę limphatic gel na nogi, ale nie mogłam tego później doczyścić z nóg przez kilka dni, więc na pewno nie kupię. Stosowałam jeszcze boswellię po kontuzji jako kontynuację po lekach i to chyba było ok. Koń doszedł do siebie w pełni. Tak więc wrażenia częściowo na plus i na minus 🙂
_Gaga, na forum dziewczyny pisały ze nie tylko stawy, ale właśnie skutek uboczny to porost włosów. I w sumie ma to sens, włókna kolagenowe występują jako budulec w wielu tkankach.
Ja podawałam cały czas suple na kopyta na bazie biotyny i efektu nie widzialam.
domiwa, - HorseLine Pro
Klami, - ta moja boswella to właśnie HorseLine Pro, zadziałała dużo fajniej niż Devil Claws z Dromy. Mają inne składy, możliwe, że zwyczajnie w tym HorseLine są te bardziej potrzebne mu składniki, niemniej czuć wyraźną różnicę w chęci do ruchu.
Swego czasu porównywałam Dromy do HorseLine i te pierwsze mają zdecydowanie mniej wszystkiego w składzie. Dlatego zdecydowałam się na HorseLine.
Od tygodnia stosujemy muscle maker. Mięśni jeszcze wielkich nie ma ale na pewno jest różnica w zachowaniu, koń stał się ekhm troszke bardziej "kreatywny" podczas jazd  🤣



i jak byłaś zadowolona po pełnej kuracji? 🙂
szukam opinii na temat musclemaker z horseline 🙂
Oleeek w zeszłym roku zużyłam 1 opakowanie muscle maker z horseline i efekt był ale bardzo mały. Lepsze otręby.
dzięki 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 marca 2021 18:53
Ja używam Dromy, miałam już prawie wszystko i efekty są.
W postaci choćby wyciszenia stanu zapalnego przy szpacie.
Co do suplementów na mięśnie to mogę powiedzieć, że miałam na pensjonacie konie, które stały kilka miesięcy na Muscle Maker z Horseline i efekt był znikomy.
zależy mi na jakimś dodatku do paszy, który wspomoże trochę rozbudowę mięśni po przerwie po źrebolu, więc szukam czegoś konkretnie na "przybyczenie" 🙂
stosował z Was ktoś kiedyś suple z Cavalora? Muscle Force?
oleeek, - u mojego były efekty po Gold Medal z hippoveta, tj budował się bardzo wolno, a po wprowadzeniu tego do diety widać było różnicę.

lusia722, - u mnie efektów po Drodze właśnie nie było, mimo wielu pozytywnych opinii. Może kwestia tego, że stan jest bardzo lekki i super zareagował na kucie. Po bioswelli jest dużo chętniejszy do ruchu... widać ma tam coś bardziej potrzebnego dla siebie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 marca 2021 21:38
oleeek efekt faktycznie był, może nie efekt wow i tucznik w tydzień, ale na pewno na plus 😉 pewnie dla super efektu musiałby zjeść z 2-3 opakowania, może na lato się skuszę jeśli do tego czasu nic więcej nie nabuduję:p
czy takie MSM dla ludzi różni się czymś od koni? Prócz ceny? czy można takie dla ludzi podawać też koniom?
Jeśli to czysta siarka organiczna (a nie preparat z MSM) to jest to dokładnie ten sam związek chemiczny. Jeśli chodzi o czysty to podawałam taki "ludzki" kupowany w dobrej cenie na Allegro.
espana, no właśnie na allegro też kupuję czystą witaminę C i widzę, że sprzedawca ma też MSM i stąd moje pytanie. A ceny diametralnie różne od tych końskich preparatów.
Też tak robię - MSM + wit C plus SMART 😉
agull   Dążąc do celu
19 marca 2021 10:32
espana podlinkujesz sprawdzonego sprzedawcę? :kwiatek:
Ostatnio kupowałam od użytkownika trzyziarna

edit: link
agull   Dążąc do celu
19 marca 2021 12:37
mindgame espana dziękuję bardzo  😅 Faktycznie różnica w cenie jest mocno widoczna.
Dziewczyny a jak dawkujecie MSM+VitC z alledrogo?  🤔 mam dziewczynke 600kg  😀
Ja sypałam po ok 1 łyżce stołowej jednego i drugiego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się