M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

halo, - z powodu idealnej wnęki na szafę pisałam o drzwiach, nie ścianie. Zamiast drzwi może być sama futryna/łuk - moja mamcia ma tak w kuchni i salonie, bo z tych drzwi nigdy nikt nie korzystał w zasadzie, a otwarte utrudniały ustawienie mebli... to zostały same futryny.
Mam problem. IKEA przestała sprzedawać nasze fronty kuchenne zanim zdążyliśmy zrobić górę kuchni, a chciałabym mimo wszystko zostać przy IKEI.

Czy inne fronty na górze a inne na dole mają szansę powodzenia? Na dole mamy białe AXSTAD + szary blat EKBACKEN imitujący beton. Na ścianę między dolnymi a górnymi szafkami chciałam dać to samo, co blat. I teraz nie wiem czy na górę dać jakieś drewniane fronty? Albo szare? Czy lepiej pozostać przy białym?
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 marca 2021 09:33
fin, ja mam dwa rożne fronty i bardzo to lubię. W ogóle podobają mi się różne fronty - dół inny, góra inna 🙂

Co do ustawności małych mieszkań - polecam kanał Never too small, fajna inspiracja, sporo ciekawych rozwiązań - można sobie podejrzeć jakie wrażenie daje konkretny metraż, co można schować, co może być wielofunkcyjne.

No i Pinterest i hasła typu small apartment, small office space.
W części biurowej myślę, że główne pytanie brzmi - czy tam musi na co dzień stać sporo sprzętu (dwa monitory, inne elektroniczne graty, milion przydasiów?) Czy potrzeba raczej po prostu spory blat ale laptop i przydasie można chować? To drugie jest dużo bardziej elastyczne, można kombinować z chowaniem blatu w ścianie, z wysuwaniem go na czas pracy a potem chowaniem, gdy już kończy się pracę.
fin, ja mam w kuchni na dole w szafkach białe fronty, w szufladzie pod zlewem czarne, blat czarny, szafki u góry czarne, na ścianie między dolnymi a górnymi biały panel. Także myślę, że szary z białym też będzie spoko 😀 tylko wtedy na ścianę dałabym chyba coś jaśniejszego jednak, bo w takiej ciemniejszej szarości blat-ściana-górne szafki trochę by mi się chyba "zlewał", ale ja lubię kontrastowanie szarego/czarnego z bardzo jasnym szarym/białym 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 marca 2021 09:14
A ja wrzucę porównanie, bo kiedyś była o tym mowa.

Mieszkanie jest wreszcie na etapie drobiazgów, ramek, szlifowania przechowywania a nie 'e, kiedyś znajdzie się temu miejsce'. Ostatnio była kolejna akcja 'Ikea', na pierwszy ogień poszła sypialnia, bo 'puste' kallaxy nie spełniały swojej funkcji, dostały więc szuflady. Na 'krzesełkach' zawisną koszyko-siatki na drobiazgi ale muszę poprawić dziury w ścianie, ta konkretna jest wybitnie niewdzięczna... brakuje tylko czegoś WOW obok makramy. No i jeszcze kilku obrazków na ścianie

Wstępny koncept (sketchUp)


podest in progress


bardzo wstępny stan



teraz 😍


smartini, bardzo ciekawe wnętrze, pasuje do Ciebie 😍

Ja, z moim "OCD" nie mogłabym mieć ramek w kilku rozmiarach i nie w jednej linii obok siebie, bo miałabym wrażenie chaosu i bałaganu, więc moje wnętrza są raczej "nudne" 😂

Muszę powiedzieć, że ciężko jest pracować nad mieszkaniem w obecnych czasach. U nas zamknięte są nawet sklepy budowlane (można kupować tylko na firmę), więc każdy głupi drobiazg musimy zamawiać online i ustalać odbiór na konkretny dzień... W środę składaliśmy szafę, okazało się, że nie ma śrub do przymocowania do ściany. Sklep budowlany widzę z okna, a nie mogę do niego pójść, muszę czekać dwa dni na realizacje zamówienia 👿
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2021 09:06
fin, ja właśnie nie mogłabym mieć takich samych ramek równiótko, bo widziałabym każdy milimetr przesunięcia, każdą nierówność :P a tak w tym natłoku linii mi te drobne nierówności giną i nie walą po oczach. Z moim pixel perfect i niedoskonałościami wiercenia/wkręcania.... no byłoby źle :P

jeszcze gdzieś muszę czarną fajną pościel znaleźć... kojarzycie jakieś fajne źródło? Żadnych śliskich materiałów i z cenami w granicach rozsądku. Ja wiem, że dobry materiał kosztuje, ale 350 za jeden komplet to dla mnie lekkie przegięcie :P jeszcze jakieś fullprinty ciekawe to zrozumiem (mam słomę z Hayki) ale no chciałabym jednak zestaw za mniej niż 500 :P
smartini, a gdzie kupujesz plakaty? Oprócz zdjęcia mojego cudownego pieska 😁 nie mam nic na ścianach i potrzebuję pomysłu. Widziałam na Twoich stories jakiś minimal mall, czy coś takiego, ale nie mogę znaleźć tej strony w necie 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2021 09:51
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 12:42
Smarcik
Twoje mieszkanie jest mega  😍

ja chyba się jeszcze nie chwaliłam, w niedziele odbieramy klucze i ruszamy z przeprowadzką  😍 😍 docelowo zamieszkamy w kolejny weekend, a ja na razie wybrałam żyrandol  😁 😁 zamierzam wszystko pod niego dopasować.

Wpadam też z zapytaniem, czy któraś z Was ma może te złote sztućce z ikei ? nie zniszczą się w zmywarce? Czy ten kolor jakoś nie zejdzie? a może możecie polecić mi jakieś inne ? byle złote  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 marca 2021 12:45
efeemeryda, dziękuję <3

Co do sztućców ikeowskich nie mam, mam złote i czarne z Homli, kupowane w tej promce co teraz jest. Z rok mają na pewno, normalnie myjemy w zmywarce, nic się z nimi nie dzieje.
Nieśmiało pochwalę sie pierwszą metamorfozą w moim domu 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 13:07
smartini wyglądają super, ale jest ewidentnie napisane o myciu ręcznym, naprawdę nic im nie jest od zmywarki ? nie trzeba jakoś ich płukać specjalnie przed myciem zasadniczym ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 marca 2021 13:17
Szalona Fajnie! Niby niewiele, ale charakter się zdecydowanie zmienił. Cieplej i bardziej przytulnie jest 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 marca 2021 13:23
efeemeryda, Od zmywarki im się raczej nic nie dzieje, nie ma żadnych odprysków, bardziej im szkodzi przechowywanie bo na przykład noże są lekko porysowane w newralgicznych miejscach. Ale ja nie mam życia na przejmowanie się sztućcami, rzucam nimi do szuflady, myję w zmywarce, no są narzędziami a nie ozdobą 🙂


Złote sztućce są też w H&M
[img][[a]]https://lp2.hm.com/hmgoepprod?set=quality%5B79%5D%2Csource%5B%2F58%2Fc1%2F58c1660a0fc16dcaaa74dffd68578bc0a106bffe.jpg%5D%2Corigin%5Bdam%5D%2Ccategory%5Bhome_kitchen_ware%5D%2Ctype%5BDESCRIPTIVESTILLLIFE%5D%2Cres%5Bm%5D%2Chmver%5B1%5D&call=url[[a]][file:/product/main][/img]
[img][[a]]https://lp2.hm.com/hmgoepprod?set=quality%5B79%5D%2Csource%5B%2F8a%2F7d%2F8a7dad50208eaed307cd8a5a80dc833934fa0754.jpg%5D%2Corigin%5Bdam%5D%2Ccategory%5Bhome_kitchen_ware%5D%2Ctype%5BDESCRIPTIVESTILLLIFE%5D%2Cres%5Bm%5D%2Chmver%5B1%5D&call=url[[a]][file:/product/main][/img]

i np. Zara
[img]https://static.zarahome.net/8/photos4/2021/V/4/1/b/2282/000/302/BH/DV/2282000302_2_1_2.jpg?t=1606130285618[/img]
[img]https://static.zarahome.net/8/photos4/2021/V/4/1/p/2752/311/302/2752311302_1_1_2.jpg?t=1610532710212[/img]
[img]https://static.zarahome.net/8/photos4/2021/V/4/1/b/7944/000/302/BH/CO/7944000302_2_1_2.jpg?t=1610540497533[/img]
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 13:33
Smartini No ja tez kupuje rzeczy żeby je używać i nie lubię się cackac, natomiast nie chce tez żeby za pół roku były do wyrzucenia
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 marca 2021 13:40
efeemeryda, no to moje po conajmniej roku używania wyglądają jak widać na zdjęciu, noszą raczej zwykłe ślady użytkowania i przechowywania, drobne ryski, no i oczywiście łapią zacieki czy odciski palców trochę mocniej niż matowe, 'srebrne' sztućce ale to bardziej kwestia tego, że są wykończone 'na połysk' 🙂 nie cackam się z nimi zdecydowanie 🙂
W sumie te czarne mam wrażenie, że znoszą trudy życia ciut gorzej niż złote, nadal są w dobrym stanie ale jak się przyjrzeć, to ta czerń się ciut ciut wybarwia, wpada w miedziane tony gdzieniegdzie (tam, gdzie bardziej wyślizgane, głównie na rękojeściach 🙂 )
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 14:35
Smartini dzięki  :kwiatek: wiem, że pełno ich można znaleźć ale zależało mi na sprawdzonych  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 marca 2021 14:52
efeemeryda, jasne, wrzuciłam te dodatkowe bo miałam przyjemność je pomacać w sklepach :P nie wiem jak się zachowują w myciu oczywiście ale nad tymi z H&M poważnie się zastanawiałam a te z Zary mnie ostatnio zachwyciły <3
galopada_   małoPolskie ;)
19 marca 2021 16:51
efeemeryda, ja mam jeden komplet złotych z aliexpress a drugi z BRW. Jakościowo wygrywają te pierwsze 🙂 po ponad roku mycia w zmywarce mają się dobrze 🙂 mam też czarne, które mimo traktowania tak samo jak te złote mają smugi
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 18:18
Galopada a podlinkujesz sprzedawcę ??

Powiem Wam, że spoko to czytać, że te złote czy czarne sztućce to żaden wymysł i dużo osób ma  😁
galopada_   małoPolskie ;)
19 marca 2021 18:36
efeemeryda, https://a.aliexpress.com/_B0I5QK

Ostrzegam, że są ciężkie. Nie wszystkim to podpasuje 😉 z BRW znacznie lżejsze.
Wrzucilabym foto ale jest za duże dla naszej galerii  😵
efeemeryda piękny żyrandol, bardzo w moim stylu 😍 Wykańczam dom i prawie wszystko mam w takim stylu retro/glamour 🙂 Tylko akurat kryształy w żyrandolu to ciężkie w utrzymaniu - ja się wyleczyłam z tego, miałam kiedyś i już nie chcę 😉 ale nie zmienia faktu, że ten podlinkowany przez Ciebie jest bardzo efektowny.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2021 20:20
Larabarson pokaz koniecznie jakieś zdjęcia  :kwiatek:

Galopada dzięki ! Już patrzę  :kwiatek:
efeemeryda póki co nie mam co wrzucać, bo wszędzie syf i bałagan po robotnikach, nawet nie ma jak ładnej foty ustrzelić, no i czekamy 8 tyg na meble, bo dopiero one zrobią efekt 😎
efeemeryda   no fate but what we make.
20 marca 2021 07:27
Larabarson to już się nie mogę w takim razie doczekać  😁
Moja kuchnia w końcu skończona
Dekster, - ta zieleń 😍 o borze szumiący, jaki cudowny pomysł! I jaka wielka kuchnia, umarłabym ze szczęścia  😜

Za to mam mikro łazienkę :p kwietniki bardzo prosto zrobić.Kupiłam dwie dechy jesionowe po 150 zł,haki i łańcuchy w zwykłym żelaznym i pomalowałam farbą olejną.
Dekster, jest pięknie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się