Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja polecam tę paszę, w okresie wymiany sierści w sam raz 🙂

https://eggersmann.com.pl/pasze-specjalistyczne/21-derma-vital-cubes.html
tarisa, dzieki za info.
No to próbujemy tego Hovelera. 😉
BUCK   buttermilk buckskin
20 marca 2021 20:10
epk   :kwiatek:  ja opisane dawkowanie rozumiem jako podaną ilość na konia na dzień, nigdzie nie ma przelicznika na 100kg, jak to zawsze jest wszędzie indziej  😀

BUCK, faktycznie, dawkowanie takie jak mówiłam, znalazłam na forhorses, na fitminie jest tak ja na worku, ale to tak na prawdę niewielka różnica, a podejrzewam jednak że dawkowanie dla konia 450kg a 700 się różni 🙂
Ja Hovelera też próbowałam , ale koń schudł od razu po 2 tygodniach, a koszt miesięczny wychodził więcej niż RM.
Wychodzi na to że od nadmiaru lucerny kobyłce, którą mam pod opieką puchną girki, więc pewnie będę celować w sieczkę agrobs z zielonego owsa (jakieś opnie?), ale jakie mamy jeszcze na rynku sieczki bez lucerny (lub chociaż z bardzo małym jej udziałem) i najlepiej bez melasy? :kwiatek:

BUCK stosowałam to kiedyś u jednego konia, ale efektu pobudzenia nie zauważyłam  🙂 ale sierść się błyszczała pięknie! 😍
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2021 09:02
charlieeee  :kwiatek:  dengie meadow grass albo baileys ultra grass  🙂
charlieeee marstall Wiesen-Heu 🙂
meise pytałam o otreby że stronę, dwie temu 😉 zamówiłam te z unikasz i czekam

wiem, że pytałaś chwilkę temu ja zamawiam te https://allegro.pl/oferta/otreby-ryzowe-granulat-20-kg-10448229727
I teraz moje zagwozdki, czy ktoś używa tej paszy i wie gdzie będzie stale w magazynie? Mam Dwie kobyłki jedna grubasek i dostaje tą https://stajniahawana.pl/pasze/musli-marchewkowo-jablkowe-naturalny-przysmak-dla-niejadkow-2984.html druga na odwrót chuda, więc dobrałam tą https://wsiodle.com.pl/pl/p/EQUESTRIA-FEEDS-Musli-kokosowe-15kg-musli-na-bazie-otrebow-ryzowych/6129 . Tylko jest jeden problem - trzeba ją sprowadzać - koszt oczekiwania to ok 3 tygodni i stąd pytanie, czy ktoś karmi i wie gdzie byłaby dostępna przez internet od ręki - zmieniać bym nie chciała, bo wcinają aż miło zwłaszcza wybredny chudzielec.

Sorki za post pod postem ,ale nie chce mi edytować 🙁.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 marca 2021 11:45
Jesteśmy po pierwszych testach otrębów ryżowych Unipaszu  wyglądaja i pachną jak dla mnie mega :p tak jakoś owocowo i ziołowo
Siw zmieszane w paszy zeżarł bez mrugnięcia okiem, ale same bez dotatków nie podeszły :p a jest to raczej mało wybredny koń
No ale nic, będziemy mieszać w paszy i czekamy na efekty 😉
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2021 11:52
>
wiem, że pytałaś chwilkę temu ja zamawiam te https://allegro.pl/oferta/otreby-ryzowe-granulat-20-kg-10448229727

Pomadka  daj znać proszę, jak Ci ten produkt firmy MAR-ROL podpasował (u nas w stajni dwa inne wylądowały w oborniku.....) ciekawość czy robią coś godnego uwagi 😉
Podaję te otręby z paszą chudzielcowi + do tego wysłodki jabłkowe i łuski słonecznika - wcina aż miło, nie wiem czy to kwestia paszy, która jej podpasowała, czy utopienia ich w dodatkach ale nie widzę żeby je omijała. Ale dobrze wiedzieć, że to nie do końca dobra firma. Zależało mi na zbilansowanych otrębach a te co kupowałam wcześniej nie były akurat dostępne w moim sklepie.
Wstawiam fotę sieczki (lucerny), o której pisałam.
Lekko olejowana  i ma lekkie frakcje pyliste ale ogólnie ja jestem zadowolona.



BUCK ja teraz mam musli od MAR-ROL z allegro i jest super. Ale wyglada (skladem i opisem) jak hest musli ze zlotowitala i obstawiam że to to samo musli w worku mar-rol 🙂 stosunek cena - jakość swietnie wypada 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2021 19:04
:kwiatek: dziękuję za info o paszach MAR-ROL które na szczęście są jadalne 🙂  to już tak przy okazji wyrzucę frustrację dotyczącą trawokulek polskich producentów.......w ciągu ostatniego miesiąca kilka worków wymagało wyrzucenia... rolnet, rolmix, florazoo, polskiżłób - ich zapach był równie podobnie masakryczny, aż grupa "keeperów" stajennych podrzuciła myśl, że jest jeden producent tego "czegoś" a sprzedawcy to workują pod własną marką...... jak na razie poziom trzymają Złotów, Bogusławie, Jar-Pasz. Oby nadal trzymali 😀
Siesiepy   Ponczek bez rączek
21 marca 2021 19:17
BUCK a Velti patrzyłaś? Mam teraz rolnetu i dupy nie urywają, potrafią nie napeczniec zalane ciepła wodą i wystawione na mróz, a Velti pęczniały zawsze (poza  momentem jak zalalam zimna woda). Ale zapach ogólnie bdb, trawiasty. Za to lucka mega, chyba się przerzucę.
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2021 19:39
Siesiepy Velti faktycznie zapachowo bez zarzutu, ale worek się skończył i akurat padło na chwalony rolnet, który po 2 tygodniach w domu, zaczął śmierdzieć stęchlizną 🙁  no to przyszedł polskiżłób, który już po 1 nocy w domu, dorównał smrodem rolnetowi  🤬  (w międzyczasie florazoo & rolmix już w zimnych warunkach stajennych nie dały się zaakceptować)  🤔  ja akurat jeszcze nie mam problemu z tym, że pod wpływem zalania nie rozpada się tak na 100% 😉

edit: przepraszam na co się  przerzucisz ? 🙂  :kwiatek:
Siesiepy   Ponczek bez rączek
21 marca 2021 20:39
BUCK na lucerne granulowana.  😂
Wychodzi na to że od nadmiaru lucerny kobyłce, którą mam pod opieką puchną girki, więc pewnie będę celować w sieczkę agrobs z zielonego owsa (jakieś opnie?), ale jakie mamy jeszcze na rynku sieczki bez lucerny (lub chociaż z bardzo małym jej udziałem) i najlepiej bez melasy? :kwiatek:

BUCK stosowałam to kiedyś u jednego konia, ale efektu pobudzenia nie zauważyłam  🙂 ale sierść się błyszczała pięknie! 😍


Dengie
hoof help molases free, fioletowy worek
Epikea, ta sieczka ma dużą zawartość lucerny, charlieeee pytała o sieczkę bez lucerny i melasy.
Mnie sieczki dengie rozczarowały, ostatnio wypróbowałam kilka różnych i każdy worek zawiera beznadziejnie mało źdźbeł i strasznie dużo granulek. Trudno to nazwać sieczką i ciężko używać jako spowalniacz do treściwego bo sama jest jak granulat z odrobiną sieczki.

charlieeee ja polecam Agrobs PreAlpin Aspero, bez melasy i bez lucerny, niepyląca i łatwo miesza się z treściwym.
BeAtra, też ja polecam, przez to, że ma niezbyt długie źdźbła to właśnie fajnie miesza się z paszą.
W ramach moich ostatnich poszukiwań paszowych zaczełam w weekend analizować składy. Zafascynował mnie ten Hoveler Puritan po którego chciałam sięgnąć. Pasza z linii Pur rekomendowana dla koni problemowych, w tym w zakresie układu pokarmowego. Tym czasem w składzie mamy łubin. Ktoś mi jest w stanie to wyjaśnić ? Łubin nie jest zalecany dla koni jako, że zawarte w nim białko ma niską wartość biologiczną a proces jego trawienia u konia może być przyczyną zatwardzeń i wzdęć, a w konsekwencji kolki.


Epikei chyba chodziło o HiFi mol. Free
Czardasz, albo Healthy Hooves Mol. Free, też fioletowy worek 😉
Miałam obie te sieczki, mają podobny skład i zawierają sporo lucerny.
I obie mają bardzo dużą zawartość granulatu z lucernokulek.
Jeśli koń charlieeee puchnie po lucernie to nie polecałabym tych sieczek, mojemu wałachowi nabierały trochę nogi kiedy je jadł.

Może podrzuci ktoś sieczkę ze słomy bez lucerny, najlepiej sama słoma, ew. z sianem. I bez melasy i granulatów?
Ja tylko podrzucę, że na Agrobos jest teraz promka -20% na hippovecie z kodem wiosna. Mnie trochę kusi ta kwiatowa dla grubasków, ale jakiś czas temu zeszłam całkiem z sieczki i teraz mam trochę za dużego lenia, żeby wrócić do diety pudełkowej tylko dla wrzucania sieczki w celu większego ciuciania konika 😉
https://opti-shop.abstore.pl/sieczki-dengie-healthy-hooves-mol-free-20kg,c34,p33,2756571e53484105a,pl.html#tabCommonDescription

o tę mi chodziło
Healhy hooves, ona ma glownie słomę, lucerny mniej zdecydowanie
Bo niebieska wersja jest mocno lucernowa z melasą... a niby na kopyta
Jakby ktoś  ie zauważył, to uprzejmie donoszę, że do oferty Anomalii wrócił Baileys-większość z dostępnością 24h  💃
Odnośnie paszy Pur.itan i łubinu - tam jest go baaaardzo malutko, czasami na miarkę paszy trafi się z 4-5 płatków.
Aczkolwiek teraz mam saracena re-leve i trochę mam wrażenie, że puritan próbuje naśladować re-leve.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: chyba wezmę na próbę agrobsa jedna te z zielonego owsa  jedna pre alpin (te kiedyś miałam i była fajna), bo dengie tez mnie niestety kiedyś mocno zawiodło i mam obawy co do tych sieczek  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się