... ślub :) ...

Zmieniliśmy termin z 08.05 na 18.09... Sytuacja w Czechach jest tak zmienna i niepewna, że nie dało się nic zaplanować, a zostały dwa miesiące. Cały czas jest stan wyjątkowy, ograniczenie zgromadzeń. No nie dało się. A jak u Was? Przygotowujecie się, czy rozważacie przesunięcie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 lutego 2021 10:55
fin, w Polsce działa chyba generator obostrzeń, więc nie mam pojęcia czego się spodziewać :P 3 miesiące zostały, w marcu się pewnie będę kontaktować z lokalem i pytać co zakładają...
Ja zarezerwowałam termin na lipiec i liczę, że zostanie do tego czasu zwiększona liczba osób, które mogą być na uroczystości oraz że restauracje się otworzą 🙂
No ale wiadomo, że nie wiadomo co będzie.
My wrzesień dopiero, także względnie bezpieczny termin. Tak czy inaczej, zapraszamy tylko rodziców i rodzeństwo, ewentualnie chrzestnych (około 20 osób), także jak lokale i hotele będą zamknięte, spotkamy się w domu.
Dziewczyny, które miały kameralne przyjęcia - robiłyście zaproszenia?
Mam dylemat, nie planuję wesela, będzie tylko obiad, wychodzi mi, że potrzebowałabym 8 zaproszeń...
little_girl, robiłam zaproszenia dla tych na obiado-kolację i zawiadomienia o ślubie dla reszty. Zawiadomienia robiłam ręcznie, zaproszenia kupiłam w necie a znajoma drukarnia robiła mi nadruk - to były jeszcze czasy drukowania na "sicie" 😉. Myślę, że bez problemu znajdziesz w necie takie, żeby kupić kilka sztuk i zrobić nadruk nawet indywidualnie w punkcie jakimś.
little_girl, my raczej będziemy dawać (dla najbliższych to będzie około 10 zaproszeń), bo mamy też zamiar wydrukować zawiadomienia o ślubie dla reszty, podobnie jak epk. Z tym, że raczej zrobimy to w jakiejś drukarni gotowych zaproszeń, mimo że początkowo miałam ambitne plany samodzielnego wykonania. Jeśli potrzebujesz tylko tych 8 zaproszeń i to dla Was najbliższe osoby, ja bym odpuściła. W masowych drukarniach trzeba dopłacać poniżej iluś sztuk (zazwyczaj chyba 30, z tego co widziałam).
emptyline   Big Milk Straciatella
03 marca 2021 15:13
little_girl, ja robiłam zaproszenia i zawiadomienia. Można wydrukować w normalnych drukarniach, jeśli masz kłopot z projektem to mogę pomóc.
Ja akurat wydałam dużo, bo miałam zaproszenia na sklejce, ale już na zawiadomienia, sztuk chyba 10 wydałam z 15zł.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Spróbuję kupić jakiś gotowy projekt i wydrukuję na ładnym papierze  🙂 Mimo wszystko fajnie byłoby móc coś wręczyć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 marca 2021 12:53
little_girl A nie myślałaś żeby kupić gotowe? Takie w których się tylko dane ręcznie wypisuje? W empiku czy kwiaciarniach takie są i często można trafić naprawdę ładne. Są pakowane po kilka, kilkanaście czy tam kilkadziesiąt sztuk, w zależności od przypadku.
zembria pracuję w serwisie drukarek więc nie mam problemu z drukowaniem. Lubię też takie "ręczne" robótki, chętnie spróbuję coś sama utworzyć. Ale oczywiście jak mi nie wyjdzie to zerknę i na takie gotowe  🙂
jett   success is the best revenge
07 marca 2021 12:19
Dziewczyny, wpadam z pytaniem o obrączki. Gdzie kupowałyście swoje, jubiler czy sieciówka? Wczoraj byliśmy w galerii i przy okazji poprzymierzaliśmy różne modele i spodobały nam się zupełnie inne  🤣  Wybierałyście raczej obie obrączki "z pary" czy całkiem różne? Pani twierdziła, że niezbyt często się to zdarza  👀
My mamy zupełnie różne, kupowaliśmy u jubilera, nie był zdziwiony 😉 od początku sobie założyliśmy żeby każde wybrało po prostu taką obrączkę jaka mu pasuje 🙂 W końcu będziecie je nosić całe życie 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2021 19:04
jett, nam się nie podobają takie klasyczne więc poszliśmy do Unikke w Krakowie gdzie prócz swoich wyrobów sprzedają też 5? 6? innych polskich twórców. Mieliśmy dwa kryteria - podobające się P. (to nie on na co dzień nosi biżuterię 😉 ) no i miały nie być drogie bo ja gubię rzeczy na potęgę i zwyczajnie bym się bała nosić obrączkę za 4cyfrową sumę.
Padło na kanciaste od Filimoniuk, z końcówki kolekcji więc dorabiała dla nas rozmiary 😍
nie mogę się doczekać noszenia, bardzo 'nasz' design 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 marca 2021 19:15
jett, my robiliśmy u jubilera z obrączek po Dziadkach P. Mamy takie same - klasyczne, wąskie.
jett ja planuję zakup w Aclari Diamond, mamy tam zniżkę po zakupie pierścionka zaręczynowego. Będziemy mieli różne obrączki, mój TŻ woli białe złoto, a ja żółte.
My mamy dwie różne. Mąż klasyczna ja bardzo cienka ale z diamencikami.
U nas było tak, ze znalazłam gdzieś sto lat temu na internatach zdjęcie pierścionka który idealnie mógłby być obrączka, zaniosłam zdjęcie do małego zakładu jubilerskiego i tam nam pan w dwa tygodnie zrobił obrączki. Wyszły cudownie 🙂
Chyba musimy zacząć całe to planowanie od początku... Własnie dostałam maila z gospodarstwa, w którym mieliśmy miec ślub i wesele, że kończą działalność z powodu nieustającego lockdownu... 👿
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 marca 2021 10:51
fin, O NIEEE!  😵 🙁
jett   success is the best revenge
22 marca 2021 08:22
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Zamówiliśmy w końcu dwie różne u jubilera, w tym tygodniu mamy mieć już odbiór  🙂  A żeby nie było za wesoło to ostatnio wprowadzone obostrzenia kończą się akurat w dzień naszego ślubu  🤣
jett pokażesz? 🙂 zdecydowaliście się na jakiś "wspólny" element?
fin najgorzej 🙁 ja dlatego czekam minimum do końca kwietnia z rezerwowaniem restauracji.
jett   success is the best revenge
04 kwietnia 2021 21:09
little_girl, ostatecznie nie mają nic wspólnego  😉 a robiliśmy u jubilera na wzór takich:





Na zdjęciu dobrze tego nie widać, ale męska jest matowa, tylko te ścięte boki są błyszczące, na żywo bardzo fajnie to wygląda  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 kwietnia 2021 13:30
Dołączamy do przesuwających, czarno widzimy 70+ osób na początku czerwca, szczególnie, że bardzo dużo gości to młodzi ludzie, którzy się pewnie nie wyrobią ze szczepieniem 'na czas'. Także świętować będziemy za rok, w tym roku robimy tylko cywilny jako formalność.
Trochę przykro ale czuję ulgę, że nie wysypie mi się więcej rezerwacji na tydzień-dwa wcześniej. No i że nikogo, ani gości ani obsługi nie będę narażać.

Będzie w przyszłości co opowiadać, np dlaczego mamy złą datę na obrączkach 😅
smartini jako potencjalny gość na czułabym ulgę. Mamy zaproszenia na dwa wesela w czerwcu, w tym jedno w środku tygodnia w górach. To wiąże się z koniecznością wzięcia urlopu, rezerwacją miejsc noclegowych na 3 dni itp. Obecna sytuacja daje nie tylko młodym ale i gościom problem czy się odbędzie i na jakich zasadach. Czy nie lepiej odmówić udziału i wysłać tylko prezent itp.
Nie wspominam już o tym, że warto wcześniej zarezerwować fryzjera, kupić sukienkę itp. Masakra
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 kwietnia 2021 19:37
bera7, dokładnie o tym też myśleliśmy.
Nie chciałabym moich przyjaciół i członków rodziny stawiać przed wyborem 'jechać i ryzykować zdrowiem czy zadbać o siebie i nie świętować z parą młodą'. Uważam, że to nie fair.
Mi się świat nie zawali jeśli zrobimy sobie tą imprezę (no bo w sumie tym to jest, jakby nie patrzeć) za rok a zyskam tym bezpieczeństwo i spokój ducha, nasz i gości 🙂
Łączę się w bólu i frustracji z wszystkimi którzy muszą odwołać swój ślub lub nie wiedzą jak to będzie.

Ja dziś idę finalnie zaklepać restaurację, obrączki już gotowe do odbioru.
Pozostaje tylko liczyć, że zniosą limit 5 osób w urzędzie 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
10 maja 2021 14:55
a my optymistycznie rozdaliśmy w weekend pierwsze zaproszenia 🙈🙉
smartini doskonała decyzja, rozsądna i bardzo fair wobec gości, na pewno wiele osób z rodziny i znajomych jest ci za nią wdzięczna. Ja zostałam zaproszona na ślub który będzie miał miejsce na początku czerwca i poprzez to postawiona przed niemiłym dylematem czy pojechac i zaryzykować zdrowiem czy stracić ważny rodzinny event. Zwłaszcza ze rodzina panny młodej to negacjonisci i nie będzie zachowywania odpowiednich środków ostrożności na bank. Przykra sytuacja.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 maja 2021 15:52
feno, przykro mi 🙁 właśnie w takie sytuacji nie chciałam stawiać gości. Z resztą już jedna znajoma podziękowała i powiedziała, że mają zaproszenie na ślub (ze 2x większy niż nasz) do znajomych dość daleko od domu, więc to cała wycieczka z małym dzieckiem. A organizatorami są.. lekarze 🙄 niestety musieli więc odmówić.
Ja mam za to dodatkowy rok na ogarnięcie tego wszystkiego bo nie ukrywam, pandemiczny chaos mocno zabił proces przygotowań :/
dziewczyny mam pytanie. Jak duże wcześniej czy może po, płaciłyście za wesele- sale?
Mam wesele w czerwcu 2022 a przyszło mi podpisywać umowę na sale, zadatek jest zrozumiały, ale oni mi całą kwotę rozłożyli na kilka rat i chcą 1 płatność w sierpniu 2021 a kolejną w listopadzie 2021.... i nie wiem czy to standardowe podejście?
Koleżanka ma wesele w sierpniu tego roku, nie płaciła nic oprócz zadatku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się