sklepy internetowe

_Gaga, Sivrite, to jest opłata za agencje celną i odprawę, nie podwyżka ceny kuriera. DHL ma swoją agencję celną. Dla niewtajemniczonego rzeczywiście może to wyglądać jako dodstkowa opłata kurierska, ale no, to nie DHL zarządził Brexit 😉
85zł to taka stała opłata dla agencji celnej DHL, Annenberg czasami robi ciut taniej, a czasami drożej- zależy co w środku. Fedex to nieterminowe gnojki, co do innych to nie mam aż takiego wczucia.
Tak jak pisałam - płacenie ze swojej kieszeni tej kwoty też by mnie wkurzyło, natomiast sam przewoźnik jeśli chodzi o paczki z cłem jest na prawdę ok. Terminowo, szybko, sprawnie, paczki na tym cle nie utykają przez to, że poniekąd sami sobie to ogarniają. Na paczkę z Amarone wiezioną przez PostNord czekam od sierpnia zeszłego roku i... pożegnałam się z nią i kasą za nią :/ DHL mimo wszystko jakoś odpowiada, dlatego ja nie nazwałabym ich najgorszym kurierem.
keirashara, ale teraz o jakiej opłacie piszesz? Dodatkowej "wykładowej", którą musiała pokryć Sivrite, , dodatkowych kosztach magazynowania, czy podniesionej stawce za przesyłkę z PE? Bo to, że koszt kuriera z obsługą celną jest wyższy jest dla nas jasne (wcześniej przesyłka z PE do Polski od 0 do 25 zł, aktualnie ok 100 zł). To, że trzeba zapłacić VAT również. Ale, skoro duużo wyższy koszt wysyłki zawiera obsługę celną, z czego wynikają dodatkowe koszty "wykładowe" czy magazynowania??
85 zł za obsługę celną - kwota zawarta w kosztach wysyłki
VAT: 23 %
cło: 0%
Co ponadto trzeba opłacić kupując cokolwiek z UK?
[quote author=_Gaga link=topic=81.msg2968176#msg2968176 date=1616489376]
keirashara, ale teraz o jakiej opłacie piszesz? Dodatkowej "wykładowej", którą musiała pokryć Sivrite, , dodatkowych kosztach magazynowania, czy podniesionej stawce za przesyłkę z PE? Bo to, że koszt kuriera z obsługą celną jest wyższy jest dla nas jasne (wcześniej przesyłka z PE do Polski od 0 do 25 zł, aktualnie ok 100 zł). To, że trzeba zapłacić VAT również. Ale, skoro duużo wyższy koszt wysyłki zawiera obsługę celną, z czego wynikają dodatkowe koszty "wykładowe" czy magazynowania??
85 zł za obsługę celną - kwota zawarta w kosztach wysyłki
VAT: 23 %
cło: 0%
Co ponadto trzeba opłacić kupując cokolwiek z UK?
[/quote]

_Gaga, odpisałam Ci na poprzedniej stronie, druga że Pani na infolinii jednak doszła do tego, że osoby fizyczne nie płacą tej prowizji wykładowej (85). Zapłaciłam ją przez zamówienie na firmę.
Cło nie jest 0%, zależy, jak dobrze sprawdzą paczkę. Raz poszła na 0 (rzeczy wyprodukowane w Indii i w Chinach), drugi raz już z cłem 2% (również Indie i Chiny).
Więc dla osoby fizycznej  - VAT i cło.

Keirashara - ale Agencja Celna jest Agencją DHL, więc dla mnie nadal firmą naliczającą te 85 złotych jest DHL. :P I niezamieszczenie tej informacji w żadnym z dwóch oświadczeń, które podpisałam jest według mnie naginaniem prawa. To, że muszę te oświadczenia podpisać w ciemno, a oni mi nagle świadczą jakąś usługę, o którą nie prosiłam. W ten sposób, to jak przeglądam ich cennik, to mogliby mi nawalić z 10 tych opłat, w zależności od tego, jaką usługę by sobie sami wymyślili, że mi uświadczą. Choćby usługa celna "Dostosowanie do Brexit", domyśl się, co oni mają na myśli. xD
Dla mnie bardzo szemrane podejście i unikam firm z takimi regulaminami jak ognia.
Healthyhorse.pl kupowałam ktos kiedys? Nasza wyszukiwarka nic mi nie wypluła ale ona czasem ciężko działa.
Ja kupowałam u nich equimins kilka razy miedzy 2016 a 2018 r, zawsze bez problemowo i miło
_Gaga, odpisałam Ci na poprzedniej stronie, druga że Pani na infolinii jednak doszła do tego, że osoby fizyczne nie płacą tej prowizji wykładowej (85). Zapłaciłam ją przez zamówienie na firmę.

Ogarnęłam. Nie wiem za to o jakiej opłacie pisze Keirashara i czy jest to wliczone w cenę przesyłki (wygląda jakby było), czy to koszt dodatkowy...
xxagaxx kupowałam w zeszłym roku i żadnych problemów.
[quote author=_Gaga link=topic=81.msg2968338#msg2968338 date=1616581788]
_Gaga, odpisałam Ci na poprzedniej stronie, druga że Pani na infolinii jednak doszła do tego, że osoby fizyczne nie płacą tej prowizji wykładowej (85). Zapłaciłam ją przez zamówienie na firmę.

Ogarnęłam. Nie wiem za to o jakiej opłacie pisze Keirashara i czy jest to wliczone w cenę przesyłki (wygląda jakby było), czy to koszt dodatkowy...
[/quote]

Jeśli dobrze rozumiem, to pisze właśnie o tej prowizji wykładowej. Że jest to opłata dodatkowa dl Agencji Celnej DHL, a nie dodatkowa cena kuriera. I ja to jak najbardziej rozumiem, jednak w ogólnym rozrachunku jest to nadal część kosztu przesyłki, jeśli zamawiasz coś na fakturę. Na firmę naprawdę nie zawsze robi się grube zamówienia po kilka tysięcy w górę - każdy trener, zawodowy jeździec czy właściciel stajni może zamówić sprzęt dla konia na fakturę i odliczyć sobie VAT od podatku. I te 85 złotych robią wtedy różnicę. DHL korzysta z własnej Agencji Celnej, więc to nadal jest opłata, którą nalicza DHL, a nie opłata za obsługę celną, bo ta obsługa jest niechciana, nieproszona i niemożliwa do odmówienia nawet. To po prostu kruczek małym drukiem. A nawet to nie, bo małym drukiem są "możliwe dodatkowe opłaty" tylko. 😀 Kur...o tego Świata mnie czasami zadziwia, że to jest legalne.
agull   Dążąc do celu
24 marca 2021 15:14
4Equine duży plus  :kwiatek: Wymiana produktu bez obciążania kosztami - miłe zaskoczenie  😀
Sivrite, - jakby to powiedzieć... nieznajomość prawa szkodzi 😉 Kupując coś na firmę jesteś traktowana jako firma i DHL też nie docieka jej wielkości. I serio, osobiście też byłabym zła jak osa, ja tu ich nie bronię jakoś zawzięcie, tylko chciałam wyjaśnić mechanizm, dlaczego sobie policzyli i dlaczego zawsze policzą jak kupisz na firmę.

_Gaga, - towar, kupowany na firmę musi być oclony, jeśli jest spoza Uni. Agencja celna ogarnia tą czynność, za co się płaci. Jako osobie fizycznej może Ci się udać uniknąć tej opłaty, firma zawsze ją poniesie i przy DHL to jest właśnie 85zł. To nie opłata z tyłka, a opłata za przepchanie pączki przez urząd celny. DHL robi to jakby wewnętrznie, przez co szybciutko i sprawnie, ale nie za darmoszkę.
robił ktoś z Was zakupy w sklepie edaga.pl ? 👀
Moon   #kulistyzajebisty
01 kwietnia 2021 06:38
Znowu nudny plus dla Bergo - bo teraz to już przegieli  🤣 - mam wrażenie, że wysłali paczkę, zanim zdążyłam kliknąć "wyślij przelew" w apce banku...  😲 😁  😍

i wcale nie jest to prima aprillisowy żart!  😉
robił ktoś z Was zakupy w sklepie edaga.pl ? 👀

Zamawiam u nich pasze z odbiorem własnym, czasem inne pierdoły. Nigdy nie Milan żadnych problemów, wszystko na czas i spoko kontakt telefoniczny w razie dodatkowych pytań, na maile tez odpisują.
Duży minus dla sklepu Parkur. Opisywałam już sam proces zakupu, jednak to nie był koniec problemów.
Na bryczesy miałam czekać do 10 dni roboczych, po tym czasie nie dostałam jednak ani informacji ze sklepu, ani bryczesów. Dopiero po trzecim (!) telefonie do sklepu dostałam informację, że zamówienie już dawno zostało anulowane (nie dostałam żadnego maila, a na stronie status zamówienia był nadal 'w realizacji'😉 i że mogą dokonać zwrotu pieniędzy. Wcześniejsze telefony były zbywane hasłem "oddzwonię do pani" - po czym następowała cisza  😉
Gdybym nie zadzwoniła, to nadal byłabym bez informacji.
Przy zwrocie kasy też były jakieś dziwne krętactwa, ale ostatecznie pieniądze wróciły na moje konto.
Nie polecam, szkoda nerwów  👿
Duży minus dla sklepu Parkur. Opisywałam już sam proces zakupu, jednak to nie był koniec problemów.
Na bryczesy miałam czekać do 10 dni roboczych, po tym czasie nie dostałam jednak ani informacji ze sklepu, ani bryczesów. Dopiero po trzecim (!) telefonie do sklepu dostałam informację, że zamówienie już dawno zostało anulowane (nie dostałam żadnego maila, a na stronie status zamówienia był nadal 'w realizacji'😉 i że mogą dokonać zwrotu pieniędzy. Wcześniejsze telefony były zbywane hasłem "oddzwonię do pani" - po czym następowała cisza  😉
Gdybym nie zadzwoniła, to nadal byłabym bez informacji.
Przy zwrocie kasy też były jakieś dziwne krętactwa, ale ostatecznie pieniądze wróciły na moje konto.
Nie polecam, szkoda nerwów  👿


Ale że zostało "dawno anulowane" i oni "MOGĄ" zrobić zwrot? Sami anulowali zamówienie i czekali aż się zgłosisz po swoją kasę? Oo
Tak  😂 I to zgłaszać musiałam się 3 razy, dopiero jak powiedziałam, że ostatni raz kontaktuję się w ten sposób i że proszę o konkretne informacje, dowiedziałam się o tym anulowaniu. Przekopałam też cały spam i nigdzie nie było żadnego maila. Co ciekawe, kasa już u mnie na koncie, a status zamówienia na stronie nadal "do realizacji". No cyrk generalnie.
BUCK   buttermilk buckskin
01 kwietnia 2021 17:01
zapomniany DUŻY PLUS dla Jar-pasz  za tempo realizacji dostawy !  :kwiatek:  (wczoraj kupione przed południem z natychmiastowym przelewem i dziś kurier wnosi pod drzwi)
Czy ktoś kojarzy ten sklep ? Jest ok ?  :kwiatek:
https://prohorse.pl/
Czy ktoś ma rabat do sklepu ntb24.pl ??
Meise jest chyba 10% na pierwsze zakupy z nowym kontem
O, super  💃
Czy ktoś orientuje się jak działa rabat na -10E na stronie Spooksa? Zarejestrowałam konto, zapisałam się na newsletter i teoretycznie powinnam dostać jakiś kod rabatowy? Ale nic nie przyszło. Nie jestem zbyt biegła po angielsku i niemiecku więc nie wiem czy czegoś nie zrozumiałam czy jeszcze coś muszę zrobić? help
Czy ktoś orientuje się jak działa rabat na -10E na stronie Spooksa? Zarejestrowałam konto, zapisałam się na newsletter i teoretycznie powinnam dostać jakiś kod rabatowy? Ale nic nie przyszło. Nie jestem zbyt biegła po angielsku i niemiecku więc nie wiem czy czegoś nie zrozumiałam czy jeszcze coś muszę zrobić? help


"Kiedy po raz pierwszy zarejestrujesz się w celu otrzymywania biuletynu SPOOKS, otrzymasz kupon rabatowy o wartości 10,00 EUR, który możesz wykorzystać na przyszłe zamówienie o wartości 79,90 EUR lub więcej. Aby zrealizować kupon rabatowy, musisz mieć zarejestrowane konto klienta w naszym sklepie internetowym i być zalogowanym. Kod rabatowy zostanie wysłany e-mailem w ciągu 24 godzin od zarejestrowania się do newslettera SPOOKS. Ten kupon rabatowy nie może być wykorzystany do zakupu kuponów, przedmiotów już przecenionych i zestawów. Zniżki tej nie można łączyć z innymi promocjami i kuponami rabatowymi, można ją wykorzystać tylko raz na klienta i wyłącznie na stronie www.spooks.de/.com. Całkowity rabat jest dzielony proporcjonalnie do cen sprzedaży wszystkich rabatów. W przypadku rezygnacji zostanie zwrócona obniżona cena sprzedaży. Zwrot kosztów już dokonanych zakupów oraz płatność gotówkowa kwoty rabatu są wykluczone. Zastrzega się możliwość pomyłek, błędów składu i druku. Obowiązują wyłącznie ogólne warunki handlowe firmy SPOOKS GmbH. "
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 kwietnia 2021 09:34
martrix sprawdź spam, powiadomienia i inne 😉
Dzięki.
Za drugim razem mi się udało 😉
Niestety na pierwszego maila nic nie przyszło. Dopiero, jak zapisałam newsletter na swoją skrzynkę służbową to dostałam maila z kodem - w ciągu około minuty.
Wielkie plusy dla healthyhorse.pl i TackShop.pl. I jeszcze standardowy dla zabookuj.
Tak  😂 I to zgłaszać musiałam się 3 razy, dopiero jak powiedziałam, że ostatni raz kontaktuję się w ten sposób i że proszę o konkretne informacje, dowiedziałam się o tym anulowaniu. Przekopałam też cały spam i nigdzie nie było żadnego maila. Co ciekawe, kasa już u mnie na koncie, a status zamówienia na stronie nadal "do realizacji". No cyrk generalnie.


Hej, może na tą sytuacje miał wpływ fakt, że ich prawie wszystkich poskładał covid.
Tam spora cześć personelu to osoby starsze i niestety ich dopadło.
Nawet zamknęli stacjonarny sklep na amen teraz na kilka tygodni- bo ekipę wymiotło.



A czy otwiera wam się strona sklepu stajnia?
U mnie wskakuje jakiś durny komunikat o weryfikacji. I nie wiem, czy ja mam na kompie jakiś syf, czy to przez ostania awarię serwerów w Eu dużą.
Kotbury, otwiera się.
Healthyhorse.pl kupowałam ktos kiedys? Nasza wyszukiwarka nic mi nie wypluła ale ona czasem ciężko działa.


Zamówienie przyszło bez problemu, trochę czekałam, ale do przeżycia. Takze plus dla sklepu
Sklep SKAWIŃSKI ?  👀
Na allegro same dobre opinie, ktoś zamawiał z ich strony?
Mają najtaniej czapsy, które potrzebuję na wczoraj...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się