Ogłowia

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 marca 2021 10:53
xxagaxx, chodziło mi właśnie, że lepiej wywalić już te 1300 zł i mieć coś, co posłuży na lata i będzie dobrej jakości, niż kupić coś za 350/400 zł i co roku bujać się i wymieniać, bo się popsuje.
zembria, Ja też szukałam takiego. Jak widać nasz rymarz jeszcze się nie urodził. 😀
A nie wiecie gdzie jest promocja na schokemohle lub ps?
na Schocke masz w gnl do dziś jeszcze (i na PS chyba też).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2021 14:36
tajnaa No chyba, kurka, nie 🙄 😉 Ale jak jakiegoś znajdę, to dam znać. Przecież muszą gdzieś być dostępne takie ramki na szlufki w złotym kolorze.
zembria, ja kiedys spotkałam na jakims ebayu takie własnie ogłowie plus miało naczółek ze złotych kosteczek. Szlufki metalowe, złote. To było jakieś zdjęcie archiwalne ale na pewno było firmy gold medal.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2021 11:18
Czyli ten Graal gdzieś istnieje 😍 😁
Edit. Znalazłam, ale tylko ogloszenie.
Widział ktoś może takie ogłowie, ale ze sprzączkami w kolorze złotym?
Ps. Uściślę, że chodzi mi głównie o takie sprzączki, a nie budowę ogłowia.



Zembria wprawdzie ze szwedem, ale sprzączki złote i potylica anatomiczna.
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/swedish-nosebands/oglowie-waldhausen-x-line-goldheart.html

i cena niezabójcza
Wszystkie oglowia jakie miała moja szefowa w Norwegii były ze złotym, ale za nic nie pamietam firmy. Jak będę w domu to pogrzebie w zdjęciach, może gdzieś dojrze. 😀
ale z tego co pamiętam zembria nie szuka zwykłych złotych okuć tylko zamknięte klamty lub od biedy właśnie z taka metalową szlufka zaraz za jak ma ten gold medal
😉

Zembrii chyba chodzi o dokładnie takie sprzączki, z jakimi zamówiłam tydzień temu biothanowe ogłowie. Te na podgardlu - klik. Jak mi je dziewczyna wysłała, że może zrobić z takimi, to umarłam i od razu poprosiłam. 😀
zembria, obłędne!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2021 20:19
kotbury Widziałam to ogłowie już wcześniej, ale ono nie ma możliwości wypięcia nachrapnika, a obcinanie pasków mi się średnio widzi, tym bardziej dyndając luzem 😉 Do tego właśnie tak jak napisała azzawa szukam jakiś ciekawych sprzączek, a najchętniej właśnie szlufek, bo odkąd zobaczyłam to z Kraemera, to przepadłam 😍
flygirl Jakby się udało odszyfrować jakąś nazwę, czy logo to byłoby super. Zawsze to inne możliwości do sprawdzenia, a nóż coś się ciekawego znajdzie 🙂
Sivrite Jak już będziesz je miała, to podrzuć proszę lepszą fotkę. Na tej z linku wyglądają mało zachęcająco, ale fota bardzo kiepskiej jakości i może to takie wrażenie tylko. Jakby same ramki były ładne, to się uśmiechnę o namiary na wykonawcę, może się źródłem ramek podzieli 😀
tajnaa Ano 😉 Choć mi się bardziej okucia podobają w tym Kraemerowym, tylko kolor nie ten.

Dzięki dziewczyny za odzew 😀 Może coś się w końcu uda znaleźć. Mam 3 ogłowia, mniej lub bardziej już dobite, ale każde z nich jest "nie tym" 😁 Kupowane używki, metodą prób i błędów, głównie błędów.
Zembria, no powiem tak... Mnie się podobają, ale widać po nich, że nie były wybitnie drogimi sprzączkami, ale mnie w pełni satysfakcjonują. Musiałam odesłać, bo podgardle było za krótkie, a jej się już właśnie skończyły te sprzączki (😀), więc musiała wyjąć z mojego i czekam na powrót. Jak dojdą, to Ci zrobię zbliżenie, bo mam tylko na koniu, w niewybitnej jakości.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 marca 2021 07:24
Puma no właśnie wszystko srebrne. Połączenie czarna skóra + złote okucia jest chyba passe  🤣
Sivrite Będę wdzięczna za fotki :kwiatek: Nie oczekuję niewiadomo czego, ale zależy mi żeby były gładkie i błyszczące  😀
Czy ma ktoś może ogłowie Venice lub Sion Horze i mógłby napisać jak się sprawują?  :kwiatek:
Mój rymarz też się nie narodził.
Szukam dużego ogłowia z mocno anatomiczną potylicą, paskami od nachrapnika i wędzidłowymi puszczonymi górą przez potylicę i tam zapinanymi na jedną sprzączkę. Paski wędzidłowe do wędzidła na kołki, nachrapniol szwedzki lakierowany, z wycięciem na wędzidło i odpinanym całkowicie skośnikiem... i nie ma 🙁


Patrzyłam na zachwalanego tu Kawala ale to jakaś totalna porażka- prawie na każdym zdjęciu paski leża koniom na kościach policzkowych, a góra się w uszy wrzyna.

kotbury, generalnie większość tych niby anatomicznych nagłówków jest tak wyprofilowana, że i tak leży koniom na uszach. Serio tego nie czaję. I to nie jest kwestia, że ktoś źle dobrał - bardzo często już po zdjęciach widać, że profilowanie jest w miejscu kompletnie od czapy.
kotbury, ale ty chcesz rurkowe? Bo na sprzączkę na potylicy są chyba tylko rurkowe.
No i to się geometrycznie nie da: zapinanie u góry i mocno anatomiczna potylica.
Szwedów wycinanych na kółko też jest mało, a czy do grubego szweda można zrobić całkowicie odpinany skośnik?
Były takie matowe brązowe, z przekładanym skośnikiem, ale takie wkładanie i wyciąganie może uszkodzić lakier.
a czy do grubego szweda można zrobić całkowicie odpinany skośnik?



PSoS GP ma szwedzki nachrapnik z całkowicie wyciąganym skośnikiem
Ja już niedawno wklejałam, znajoma ma nachrapnik tmd czarny, lakierowany, z możliwością wyjęcia szlufki skośnika
Coś takiego:
https://ogloszenia.re-volta.pl/ogloszenia/galeria/86149/#52
alcatraz, wciąż? Cos mi się obiło o uszy ze z tego rezygnują
Puma  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Halo- nie musi być rurkowe.
Da się ze zwykłym ale wtedy musi być niewielki przedział tej regulacji w górę. W sumie to powinna być przedłużona w dół potylica, która by trochę te paski "cofała".

Ja coś czuję, że siądę z rymarzem i razem pokombinujemy taki design.


Korcą mnie dwa wstawione przez Pumę, ale nie jestem teraz w mega parciu na nowe ogłowie.
Niech mi najpierw ten koń do roboty wróci porządnej.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 kwietnia 2021 21:21
Niby prosta rzecz, ale jakoś nie umiem znaleźć takiego co mi pasuje w 100%

Czarne ogłowie, lakierowany w miarę szerszy niż węższy nachrapnik podszyty na biało z opadającym naczółkiem z błyskotkami, profilowana potylica.
Tak do 500 złotych maksymalnie.

Start woden mam, ale wypada małe według mnie dość. Widziałam horze grayson w sumie wyglądają identycznie. Kawala obczaiłam i jakoś nie umiem wybrać. Podoba mi się bardzo Kawal Unicorn ale jakby miał nachrapnik właśnie na biało podszyty z lakierkiem  😵

Ktoś coś?
Kastorkowa, - w Kawalu możesz trochę pomieszać z części różnych, w sensie zmienić naczółek czy nachrapnik 😉 Ja mam takie prawie z Twojego opisu, tylko beż błyskotek (bo nie chciałam) z Daw-Maga, jakościowo rewelacyjne 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 kwietnia 2021 22:15
Keirashara chyba właśnie napiszę do Kawala czy by mi poskładali takie jak mi się marzy. Bo zaczynam wątpić w powodzenie.
Puma właśnie je widziałam bo nawet dziś zamówienie robiłam, ale jednak to zdecydowanie nie mieści się w moim pojmowaniu blingu  😀 A nie chce mi się kombinować z naczółkami. Chciałabym coś gotowego od razu.
Do użytkowników Kawal-ów anatomicznych- jak Wam się trzyma ten "skośnik" od nachrapnika? Kobyła mi się mocno ślini i pasek chyba od wilgoci wygląda jakby spuchł, zrobił się taki nieładny zwłaszcza na brzegach. Nie miałam takiego problemu nawet w tańszych ogłowiach 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się