PSY

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 marca 2021 09:27
To wiekowy piesek, że są problemy z gryzieniem? Warto byłoby na 100% wykluczyć jakiekolwiek problemy zębowe 🙂
Z karmy moje psice jedzą Carnilove. Kulki raczej nie są szczególnie twarde bo 13 kot im podbiera i gryzie bez problemu 😉 mimo braku 2 zębów
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 marca 2021 09:54
Cyśka, ja mam Simpsons, czasem biorę meat + potato, teraz mam z powrotem mixed meat and fish, bardzo jestem zadowolona z tej karmy. Mogę potem zrobić zdjęcie chrupek. Mixed meat ma mniejsze niż te z ziemniakiem i jakby trochę bardziej tłuste. Ale nie wiem jak z niejadkami bo moje to żarłoki a młodszy to zjada wszystko razem z miską 😁

I jak ma problem z gryzieniem to też bym sprawdziła zęby
Cyśka   Załoga G :D
26 marca 2021 10:20
Pies ma 3 lata i zęby totalnie zdrowe, świeżo po przeglądzie, myte i dbane jak tylko się da 🙂. Także ta opcja odpada. Ona nie ma problemu z gryzieniem, bo twarde gryzaki, zabawki, gałęzie itd. męczy bez opamiętania 🙂. Tylko po prostu tych chrupek z Purizona mi nie gryzie, nawet jak trafię na smak, który chętnie zjada  🙄 . Purizon ogółem jest dość... suchy (tak, wiem, rozmawiamy o suchej karmie), moim zdaniem nie pachnie też jakoś mocno i psica zjada go, ale bez zachwytu. Alphę zjadała super chętnie, ale chociaż trochę rozdrabniała, a kulki były mniejsze niż w Purizonie large breed. To chyba ten typ, co po prostu woli jedzenie innej konsystencji, u poprzednich właścicieli była na surowym mięsie z warzywami.
smartini zdjęcie chrupek Simpsonsa 80/20 widziałam na zooplusie i właśnie wyglądają zachęcająco  🙂 . Jak z ich twardością? Mocno pachną? 😀 Masz może zdjęcie tego z ziemniakami?
A co z Essentialem? Ktoś karmił, ma jakieś opinie? Jak skład waszym zdaniem, warto zwrocić uwagę na tą karmę? 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 marca 2021 12:17
ja karmiłam. Wstawiam link, bo mam recenzję na blogu
https://dobraaura.home.blog/2020/04/09/cztery-worki-essential-foods-test-recenzja-miniporadnik-o-wyborze-karmy/

ogólnie wypróbowałam już większość karm z dobrym składem i dużą zawartością mięsa na rynku (Eden, Purizon, Farmina, Simpsons, Fitmin Purity, Alpha, Wiejska Zagroda, pewnie coś było jeszcze po drodze, ale nie pamiętam) i Essential to moje TOP 3 zdecydowanie. Ale nie wszystkim podchodzi.

Teraz mam Celtic Connection. Jestem bardzo zadowolona, myślę, że zostanie z nami na stałe, super się trawi i przyswaja.

edit: ja zmieniam karmę co worek, mi i psu to pasuje, Essentiala skarmiłam chyba najwięcej ze wszystkich. Więc myślę, że zostanę w takiej opcji rotacyjnej z EF, Celticem i Edenem. Simpsons zawsze jej pasował (była to pierwsza karma jaką jadła, jeszcze w wersji z bizoniną), ale w pewnym momencie coś się zmieniło i mimo dużej dawki ruchu strasznie nie dojadała i zaczęła mi wpierniczać śmieci na spacerach. Nie wiem dlaczego (pies zdrowy, regularnie badany co ok pół roku) 🤔wirek:
Cyśka   Załoga G :D
26 marca 2021 12:43
madmaddie, dziękuję za opinię, rozważę poważnie tego Essentiala. Chyba będę musiała zrobić wyliczankę, żeby zdecydować czy wybrać Simpsonsa czy EF 🤣 . Recenzję czytałam zanim zadałam tu pytanie i już w trakcie zastanawiałam się czy nie jest właśnie twojego autorstwa 🙂. Bardzo mi pomogła, zwlaszcza w kwestii wyglądu tych chrupek 🙂.
Celtic wygląda ekstra, ale jak na razie mój budżet mi na niego nie pozwoli 🤔 .
Ja dotąd przerobiłam wszystkie smaki Purizona i też musiałam kupować co miesiąc inny smak, bo psicy się nudziły 🙂. Z Alphą był strzał w 10, jadła już trzeci worek i zawsze z apetytem. Jakieś 2kg przed końcem trzeciego odmówiła jedzenia, kupy brzydkie, a brzuch się zrobił zgazowany. Pies zbadany, zdrowy, więc zmieniliśmy karmę. Nie wiem co się stało, bo żadnej pleśni nie widać na tej końcówce, zapach się nie zmienił 🤔 . Chciałabym kiedyś wrócić do tej Alphy, bo byłam z niej bardzo zadowolona, ale jak na razie wolę poszukać alternatywy 🙂.
Cyśka, co to za karma celtic? Nie kojarzę jej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 marca 2021 13:13
Cyśka, obie karmy są bardzo dobre 🙂 więc możesz wybrać po granulkach 🙂

epk, a nowość z UK.
te nowe ceny zostają, bo pytałam, jakby co 🙂
http://premiumpetfood.pl/
tylko groszki też takie małe mniej więcej jak w Simpsonsie 80/20, to jedyna wada dla mnie, bo wolę większe 🙂

Cyśka, Purizon rzeczywiście jest mocno suchy, ale moja w sumie chętnie to jadła. Simpsons ma mniejsze chrupki od Essentiala. Wiejska spoko wchodziła, ale top of the top dla mojej krówki był Eden-większe chrupki, ale za to zapach super. Alpha od pierwszej porcji została uznana za truciznę, więc chyba jak każdy musisz wyczuć metodą prób co podpasuje. Za Essentialem też jakoś nie przepadała, ale to jest jedzeniowy tyfus jakich mało.
madmaddie, a czy jakaś dobra karma półwilgotna, prócz Alpha Spirit?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 marca 2021 14:02
Perlica, Platinum 🙂
Ja karmię Simpsonem puppy 15 miesięczną malinę. Jestem zadowolona, smakuje jej i nie spada z wagi, co w jej przypadku jest sukcesem bo spala jak szalona.
Zawsze ewentualnie można namoczyć kulki w razie potrzeby.
Edit: od wtorku testuję też Raw Paleo small puppy, którą dostałam w wyprawce od hodowcy (tak, mam trzeciego psa XD). Też spoko karma, ładnie pachnie, szczeniak chętnie je.
kurczak_wtw, a masz same Maliny?

madmaddie, dziękuję, obczaję.

Cyśka   Załoga G :D
26 marca 2021 17:47
Bardzo wam wszystkim dziękuję za pomoc 🙂. Chyba stanie na tym, że zamówię EF i Simpsonsa, jedno po drugim i zobaczymy co mój kapryśny pies uzna za godne zjedzenia  🤣
kurczak_wtw, a masz same Maliny?

nieee, mam 9 letnią borderkę, 15 miesięczną malinę i od niedawna szczura - 3 miesięczną grzywkę chińską z kłakiem
kurczak_wtw, ale zestaw fajowy 😉

A Malina niechcący nie stratuje takiej delikatnej Grzywki?

kurczak_wtw, ale zestaw fajowy 😉
A Malina niechcący nie stratuje takiej delikatnej Grzywki?

Malina jest w stosunku do grzywki bardzo delikatna. Borderka na nią burczy, bo już jest starszym psem i ma ograniczoną tolerancję na szczeniaki.
edit: grzywka była też dobrana pod względem charakteru, żeby była pewna siebie i czuła się dobrze z dużymi psami. póki co słąbo ją znam, bo to dopiero kilka dni razem, ale już ma fajny aport i jest super dzielna jak na taką pchłę.
kurczak_wtw, brzmi dobrze 😀

Tak się naczytałam na forach o Malinach, że one takie nieokrzesane całkiem, stąd moje pytanie.
Czyli jak zawsze, to zależy od dużego jaki ma charakter i od małego także  😉


Perlica
malinki są bardzo trudne, to prawda. trzeba coś konkretnego z nimi robić na codzień, żeby się nadawały do życia.
Pytanko  👀 👀
9 miesięczny DON - przedszkole mamy zaliczone, podstawowe komendy zna, ale... Nie wiem na ile to moja niekompetencja, a na ile wiek. To mój pierwszy pies od szczeniaka.
Bardzo zywo reaguje na psy. Smaczki i tak dalej próbujemy, zazwyczaj wychodzi jak pierwsza namierzę obcego czworonoga. Czasami nie jestem w stanie jej zainteresować przy psie, normalnie za smaczki da się pokroic, ale są momenty, że ma tak głęboko smaczka  👀
Jak drugi pies jest spokojny to też jest łatwiej, gorzej jak rozbrykany, szczeka. Mówie, są gorsze i lepsze momenty, ale ile można wymagać na tym etapie ?
elle, a DON to jest jakaś rasa? 👀
pewnie długowłosy owczarek niemiecki 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2021 22:00
elle, ze smaczkami jest ten problem, że żeby działały to pies musi mieć zbudowaną... motywację na jedzenie 😉 Sporo psów wbrew pozorom wcale nie ma żarcia najwyżej na liście swoich zainteresowań, bardzo często środowisko (zapachy, obcy ludzie, psy, szybko poruszające się obiekty) są jednak wyżej niż żarcie, jeszcze częściej wyżej niż przewodnik 😉
To ile możesz wymagać to 'bardzo zależy' od tak wielu czynników, że nikt Ci online tego nie powie.
Jeżeli jest to pozytywne (nie agresywne czy lękowe) zainteresowanie psami to poszłabym do szkoleniowca (np. trener z doświadczeniem w obedience) i a) nauczyła siebie jako przewodnika jak z psem prawidłowo się komunikować i jak te narzędzia komunikacji zbudować b) zbudować w psie motywację na żarcie i zabawki i twoją pozycję jako najbardziej atrakcyjną 'rzecz' w świecie.

Sama posiadam przypadek iście patologiczny jeśli chodzi o nastawienie na środowisko, bez silnego motywatora (u nas to trening sam w sobie + dyski) niestety pełnej kontroli brak. Ale mija się z psami akceptowalnie, ludzi już ignoruje. Tak do 1.5 roku miał istną sieczkę w głowie i praca z nim była... wymagająca.
Szczenię za to jest normalne :P (cóż, więcej pomyślunku i dobór miotu robią swoje), ma 7 miesięcy i nawet jak już się mocno psem zainteresuje to nie mam problemu ze skupieniem go na sobie i kulturalną mijanką czy z odwołaniem go. Ale on też nigdy szczególnie na środowisko nastawiony nie był, ot dość typowy przedstawiciel rasy z niego.

Także bardzo wiele zależy od charakteru psa, podatności na bodźce środowiska, jego zdolności zarządzania swoimi emocjami + jakości waszej relacji, komunikacji i wypracowanej motywacji.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2021 07:48
hm, a co robiliście na przedszkolu, że nie wiesz jak sobie z tym radzić? Pytam z ciekawości, niezłośliwie, bo też prowadzę przedszkole i akurat się skupiam na tym, żeby psy nie zwracały uwagi na inne na spacerach i były prawidłowo zsocjalizowane 😉
Proszę o pomoc bo już wszystko mi opada.. od razu zaznaczę, ze tu gdzie mieszkam nie ma dostępu do dobrego behawiorysty.
W grudniu adoptowałam psa ze schroniska. Pies około 2 lata, niekastrowany samiec. I od tamtej pory mamy ogromny problem z załatwianiem się w domu. W styczniu go wykastrowaliśmy, zniknął problem znaczenia wszystkiego ale nadal potrafi zrobić zwykle siku na meble, łóżko.. kupę robi praktycznie codziennie w domu. Bardzo dużo czasu spędza w ogródku, dodatkowo psy są wyprowadzane na spacery, na których normalnie się załatwia. Nie objada się, psy karmie dwa razy dziennie odliczoną ilością jedzenia. Psy mam cztery. Z jednym miałam większy problem z załatwianiem się w domu ale poradziłam sobie. Na tego psa mam wrażenie, ze nic nie działa ... Wszystko odbywa się bez nerwów, krzyków ale powoli wszyscy tracą cierpliwość. Ja tez już załamuje ręce.. Już nie mam pomysłu co z nim robić..
Sonkowa, bardzo ci współczuję, aczkolwiek nie tego oczekiwałaś na pewno.
Może założenie pampasa by pomogło?
Słuchając hodowców różnych ras wiem, że zdarzają się osobniki, co prawda niekastrowane, i niezmiernie rzadko, które niestety nigdy się nie oduczyły sikania w domu czy w pomieszczeniach obcych.

No, ale na kupę pampas już nie pomoże.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2021 10:38
Sonkowa, Może ktoś sensowny zrobi Wam chociaż konsultację online? Pandemię mamy, nie takie rzeczy się robi. A pewnie i tak byś musiała nagrać psa w domu i tak. Niestety nikogo nie polecę, nie ogarniam behawiorystów zupełnie
Z nagraniem może być problem bo on nie robi tego przy nas. Wystarczy chwila nieuwagi. Mam cztery psy wiec nikt za nimi nie biega. Dom tez jest spory. Staramy się zamykać drzwi od wszystkich sypialni, itp ale nie zawsze da się upilnować. Pies jest przekochany, opcji oddania na pewno nie przewidujemy ale naprawdę wszystko już nam opada. Zawsze mniejsze czy większe problemy bahawioralne u pozostałych zwierzaków się zdarzały ale byłam sobie w stanie z tym poradzić. Totalnie zielona nie jestem. Z jednym musiałam poradzić się behawiorysty ale wtedy mieszałyśmy w Warszawie. Ta porada online głupia nie jest. Tylko tak jak mówię, nie jestem w stanie go nagrać bo on robi to przez chwile nieuwagi.. Nie ma tez stałego miejsca do załatwiania.

Pampers chyba w tym przypadku jest bez sensu bo już oduczyłam go znaczyć. Wtedy faktycznie chodził i obsikiwał wszystko. Teraz po prostu sika a nie znaczy. I zrobi to raz czy dwa razy dziennie. I to potrafi stanąć na środku łóżka i się zesikać. Wczoraj rodzice musieli spać w salonie bo zasikał im pościel i materac i zrobił kupę na zasłonę..
Sonkowa, Pampas to nie pampers.
Założony zniechęca psa do sikania.


Źle przeczytałam.  🤦 Super, zupełnie o tym nie pomyślałam!
Sonkowa, mieszkasz w Kołobrzegu? W Koszalinie mieszka Ewa Kiryk, nie behawiorysta, ale bardzo sensowna osoba, szkoleniowiec. Może zgodziła by się do Was przyjechać, to chyba nie jest bardzo daleko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się