Koronawirus

Przyjmijmy że udałoby się zaszczepić wszystkich w Polsce co jest nie realne pewnie przez kilka lat w tym tempie.  😉
Picer 90 parę skutecznosci 😉 🤣 asterka 60  😉 zróbmy średnio 20 % nieskuteczna to przy 38 mln , to daje 7, 6 mln takich Krawczyków.  😉 To jest jakieś 20 tys dziennie.  😉
Osoby które się zaszczepiły kiedy ponownie będą musiały się szczepić co rok.  😉

Mój tato od 3 dni bez gorączki, ogarnięte.  🙂
Ja przez ponad  tydzień  codziennie po kilka razy u covidowców  😉  a lekarze w maseczkach i innych teleporady.  🤣 👍

dea   primum non nocere
25 marca 2021 05:30
Z Pfitzerem jest pewien problem. Preparat jest mocno niestabilny. Wystarczy w którymś momencie transportu, przygotowania zaniedbać warunków - i już mamy placebo 🙁 Brat lekarz poleca modernę 😉 Po Astrze efektów ubocznych sporo, ale w sumie jak się je zaliczy, to przynajmniej wiadomo, że działa - a przy zachorowaniu pewnie byłoby to samo, tylko że bardziej 😉 podobnie jest przy innych szczepionkach, np. przeciw krztuścowi.
A wystarczyło by tych ludzi tylko leczyć, nie było by umierających, nie było by zamykania gospodarki, nie było by zastanawiania się czy szczypawka działa, nie było by skutków ubocznych. Problem jest jeden na leczeniu się nie zarobi na szczypawkach tak.  😉
kermit   Horses horses everywhere ..
25 marca 2021 09:58
Moi rodzice 67 i 69 lat zapisani są na Astrę za tydzień.
Są mocno przerażeni, że przypada dla nich w tym wieku tylko Astra.

Ale mogą się szczepić Astrą albo w ogóle. Ja im radzę, że lepiej odchorować jeden dzień Astrę niż 3 tygodnie ciężko Covid ale sama mam obawy gdyż oni nie posiadają końskiego zdrowia.
Ojciec przeszedł już 2 razy nowotwór w tym guza mózgu dwa lata temu a mama miewa dolegliwości krążeniowe (niedrożność zył u nóg itp). No ale jakie mają wyjście ? Albo/albo. I bądź tu mądry.
Ale każdy post o udanym szczepieniu czytam z przyjemnością  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2021 10:00
kermit Mój tata wczoraj szczepiony Astrą. 69 lat, dość zaawansowana astma. Mówi, że trochę go po ukłuciu ramię boli, poza tym nic szczególnego się nie dzieje 😀
Można mieć COVID nie mając z nikim kontaktu?W zeszłym roku miałam kontakt z setkami ludzi i nic mi nie było a teraz siedzę w domu z dzieckiem i nigdzie nie chodzę ,mąż w delegacji a ja straciłam węch totalnie +gardło ,zimne poty,ból stawów i brak mocy .Dodam,ze od 2 tygodni nie wyszłam poza swoje podwórko i nikt mnie nie odwiedził.
Dekster i przez te dwa tygodnie nie byłaś w sklepie, ani nikt ci zakupów nie przyniósł? Nie odbierałaś żadnej paczki od kuriera itd.?
dea   primum non nocere
25 marca 2021 11:27
kermit największe ryzyko to zakrzepy w tej sytuacji. Szczególnie ta choroba żył jest niepokojąca. Przy covidzie to też czynnik ryzyka. Z lekarzem prowadzącym rozmawiali? Zapytałabym o osłonę polopiryna/acard.
dea jeśli jest stwierdzona niewydolność żylna to pewnie są podawane leki przeciwzakrzepowe, może nawet silniejsze niż zwykły Acard.
Moja mama brała Acard przez 10 dni przed szczepieniem, wczoraj pękło jej naczynko w oku, poza tym nic się nie dzieje, nawet bólu po wkłuciu nie ma.
No nie bo młodemu szły zęby i dawał czadu,mi mleko w lodowce wystarczy wiec do sklepu nie chodzę :p Odratnio 2,5 tygodnia byłam w sklepie po pampersy.
Krzysztof Krawczyk napisał na swoim profilu na fb, że zachorował i idzie do szpitala. Zaszczepiony Pfizerem.


A czy napisał, kiedy od przyjęcia szczepionki zachorował?
trusia, drugą dawkę przyjął dwa-trzy tygodnie przed zachorowaniem
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 marca 2021 11:55
Czy w kwestii osób wspolmieszkających z chorym się coś zmieniło? Bo było tak, że nigdzie się nie zgłaszało kwarantanny poza drukiem z ZUS dla pracodawcy i siedzeniem w domu, a jak teraz?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 marca 2021 12:35
Do mnie dzwonił sanepid i pytał z kim mieszkam - mąż dostał telefoniczną informacje o kwarantannie a do pracodawcy poszło zgłoszenie jak przy l4. Najprawdopodobniej ma też na ikp, ale nie wchodził
Brat lekarz poleca modernę 😉


Żeby jeszcze można było wybierać. Ja byłam szczepiona w pracy. Nie tylko ja nie miałam wyboru, pracodawca też. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Pfizer czy Moderna. Ale przyznam, że było mi wszystko jedno, bo obie są na tyle podobne, że każda może stać się placebo. Jak również każda inna, jeśli nie będzie odpowiednio traktowana.
dea   primum non nocere
26 marca 2021 21:38
Poleca z przymrużeniem oka, bo właśnie wybierać nie można. Moderna nie ma aż tak restrykcyjnych wymagań co do warunków przechowywania. Najstabilniejsza jest Astra, ale ma inne wady 😉 Pozostaje mieć nadzieję, że jednak ludzie w łańcuszku dostawców byli odpowiedzialni. Poza działaniem w najlepszym wymyślonym kierunku i nadzieją, tak naprawdę niewiele mamy aktualnie.
majek   zwykle sobie żartuję
27 marca 2021 06:45
Zaszczepiłam się w czwartek AZ. W czwartek wieczorem zaczęły się dreszcze więc poszłam do łóżka. Rano ból głowy jak przy moich migrenach, dodatkowo ból w krzyżu, stawach  i niedobrze mi było. Przeszło o 15😲0 wszystko jak ręką odjął. Podobno to znak, że działa!
Mam 42 lata, dostałam od pielęgniarki naklejkę!

Po jakim czasie od szczepienia można oddać krew?
majek
AZ najwcześniej po 4 tygodniach od szczepienia.
Pfizer / Moderna najwcześniej po 7 dniach.
majek   zwykle sobie żartuję
27 marca 2021 20:55
Dzięki!
Scottie   Cicha obserwatorka
30 marca 2021 00:47
Jest sens robić wymaz na COVID po 10 dniach od wystąpienia pierwszych objawów, czy sobie darować? W tej chwili nic absolutnie mi nie jest.
Gillian   four letter word
30 marca 2021 08:25
U mnie na 11 dzień wyszedł test dodatni 🙂
Dodatni może wychodzić jeszcze długo, mimo, ze dawno nie jest się zakaźnym. Z drugiej strony, za cenę kwarantanny, daje status ozdrowieńca.
Ale burdel z tymi szczepieniami.

Mąż pojechał na szczepienie, wg obecnych zasad miała być Astra. Tymczasem na miejscu "ma pan świąteczny bonusik, Pfizer". Zapytał dlaczego. Pani powiedziała, że jakie dostają, takimi szczepią. Właściwie to nigdy nie są pewni, co dostaną. Ciekawe, jak to rozwiązują przy drugiej dawce.  Ktoś zaszczepiony Astrą, a tu tylko Pfizer, ktoś zaszczepiony Pfizerem a tu tylko Astra.

Podobno do grupy zero dodali lek wetów. Wczoraj czy przedwczoraj czytałam, ze jeszcze nie wyszczepilki 70- i 80-latków, a dziś, że szczepią 40-latków. 
trusia, to prymaprilis jest z tymi 40 latkami ....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2021 08:23
Perlica, znam osoby poniżej 50. które się dziś zarejestrowały.
Perlica, to mega głupi żart w takim razie
_Gaga, tzn. na moją percepcję jest to prima aprilis, bo kilku znajomych ma to na tablicach na fb,że się niby zarejestrowali
Perlica, póki co serwery na pacjent.gov.pl padły na pysk, więc nie mam jak sprawdzić... bo oczywiście próbuję się zarejestrować...
I mam nadzieję, że to jednak nie żart, zaszczepię się i doczekam bezpiecznych wakacji za granicą
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2021 08:33
Jeśli jest to prima aprilis, to ze strony rządu. I ja znam ludzi, którzy się zarejestrowali.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się