Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

😲 nieźle...a na najbardziej plotkarskim portalu informacji jeździeckiej cisza... 😁
A mamy tu kogoś stacjonującego/jeżdżącego właśnie w Zbyszko?
Mam pytania dotyczące koni tam przebywających związanych z licytacją.
Może być na priv, będę wdzięczna za kontakt.  :kwiatek:
Dołączam się do prośby 😀  :kwiatek:
To ja tak przerywając wątek Zbyszka.
stajnia dla RAOwca w okolicach Łodzi. Znajdzie się coś sensownego?
[quote author=ptyśmiętowy link=topic=1096.msg2968472#msg2968472 date=1616672023]
To ja tak przerywając wątek Zbyszka.
stajnia dla RAOwca w okolicach Łodzi. Znajdzie się coś sensownego?
[/quote]

Chyba tylko Kaskada przychodzi mi na myśl.
Czy jest tu ktos kto pracuje/pracował w kj zbyszko, przy rekreacji?
poszukuje info odnośnie koni dla początkujących jeźdzców

potrzebne konio dla 12 latki , na pierwsze samodzielne galopy i wyjazdy w teren, nie do szkółki

będę wdzieczna za info  :kwiatek:
Czy jest tu ktos kto pracuje/pracował w kj zbyszko, przy rekreacji?
poszukuje info odnośnie koni dla początkujących jeźdzców

potrzebne konio dla 12 latki , na pierwsze samodzielne galopy i wyjazdy w teren, nie do szkółki

będę wdzieczna za info  :kwiatek:


i ja dołączam się do prośby o info o koniach względnie nadających się do rekreacji/małego sportu 🙂
I ja również, jeśli ktoś ma jakieś informacje o koniach z KJ Zbyszko proszę priv.
Widzę, że sporo osób zainteresowanych końmi ze Zbyszko. A jak myślicie? Jak to z tym herpesem u nich? Na stronie komornika jest napisane, że oświadczyli, jakoby padło u nich na herpesa kilkanaście koni. Później z innego źródła się dowiedziałam, że faktycznie wirusa mają. No ale nigdzie indziej takiej informacji nie ma, inspekcja weterynaryjna też nic nie wie 🙄
Wydaje mi się, ze powinno być głośno jeżeli faktycznie kilka koni padło u nich z powodu herpesa.. Może ktoś ma jakieś sprawdzone źródło?
Również podłączam się do pytania o KJ Zbyszko  😉
Może być na priv.
A może wykorzystali wirusa, aby najcenniejsze konie schować przed komornikiem? Herpes nie wymaga zgłoszenia, więc nikt nie musiał o niczym wiedzieć. A zaświadczenie o utylizacji, no myślę, że i na to chętni znajdą sposoby.
To ja tak przerywając wątek Zbyszka.
stajnia dla RAOwca w okolicach Łodzi. Znajdzie się coś sensownego?

ptyśmiętowy  - Stajnia Juna w Sierżni , jest strona na facebooku
jagoda1966 podobnie myślałam właśnie, a potem zadzwoniłam do osoby która ma kontakt z kimś kto tam pracuje i przekazała, że na 200% wirusa mają 🙄 no i teraz to już sama nie wiem co o tym myśleć... W dodatku na wykazie biegłego kilka koni ma dopisek "koń chory" no ale żadnych szczegółów, więc sobie można gdybać na co. Poza tym ponoć są to konie nie z tej "głównej" stajni, bo te najlepsze przed komornikiem uchronili. No ale też nie wiem czy to jest prawdziwą informacja. Pewnie okaże się na miejscu o co chodzi...
Właściciel przepisał cenniejsze konie na słupy w kwocie 4,5 mln.
Czy ktos moze polecic fajna rekreacje w okolicy Koluszek? Dla 18 latki, fajna mlodziez, pokorna i z zacieciem, porusza sie w 3ch chodach powiedzmy 🙂
Witajcie !

Okolice Łodzi to dla mnie całkowicie nowe okolice. Chciałabym się rozejrzeć za dobrym miejscem dla swojego konia.
Zależy mi na :
- czystych bezpiecznych boksach najlepiej boks angielski bądź przewiewna stajnia.
- jak najdłużej na padokach trawiastych wiosną/ latem jesienią i zimą też jakby wietrzył się długo to byłoby świetnie
- jedzenie dobrej jakości itd możliwość moczenia siana.
- super jakby była hala/ oświetlona ujeżdzalnia.
- siano na padokach zimą byłaby super opcja.

Najbardziej mi zależy by koniu było dobrze 🙂

Za wszelkie wasze polecenia będę mega wdzięczna !

Odwiedziałam stajnie Kaskada, Campoverde. Spodobała mi się stajnia Bractwa w Klęku i też wielka prośba o informacje od osób które trzymają tam konia bądź wszelkie info będzie cenne 🙂. Nie mogę skontaktować się z właścicielem ;/

Bardzo dziękuje !
Gabi, wysłałam Ci wiadomość o Klęku.
czy jakaś dobra duszyczka orientuje się, która stajnia w łódzkim oferuje odchów źrebiąt?
Hej, poszukuje trenera, który pomoże osobie poruszającej się w 3 chodach, trochę podskakującej ogólnie się rozwijać - taka transformacja z "plecaczka" w bardziej świadomego jeźdźca. Trener dojeżdżający - wschód Łodzi.
Prośba o opinie, zarówno te dobre - kogo polecacie i przed kim ostrzegacie (może być na priv).
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
31 maja 2022 18:18
Trochę odkopię wątek - zerkałam w stajnie, które obecnie mają wolne miejsce, ale większość jest dość daleko od Łodzi albo nie ma wolnych miejsc - czy komuś się obiło o uszy, że w jakieś stajni jest wolne miejsce/zwalnia się od lipca?
Malinowaa, napisz może, która strona Łodzi Cię interesuje.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
01 czerwca 2022 09:54
Ja mieszkam okolice dworca Łódź Widzew - więc tak do 25 km stamtąd
Z tego co wiem to w Campoverde są miejsca
Czy w okolicach Łodzi jest opcja wypożyczenia gdzieś koniowozu na 2 konie?
Ew. prośba po namiary na kogoś kto wozi, potrzebuję transport na sobotę
Moje konie wozi Sławek Supera 660484115
Cześć!
Szukam osoby prowadzącej treningi na swoim koniu lub małej, kameralnej stajni, gdzie mogłabym się rozwijać nie mając (na razie) swojego konia. Zależy mi przede wszystkim na indywidualnym podejściu i nauce świadomej, dobrej technicznie jazdy i co najważniejsze szczęśliwych, wypoczętych koniach z dopasowanym sprzętem. Interesują mnie zarówno skoki, jak i ujeżdżenie.
ptyśmiętowy, https://m.olx.pl/d/oferta/koniowoz-wynajem-transport-koni-24h-7-CID619-IDRkiOf.html coś takiego ostatnio mi wpadło w oko. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 lutego 2023 07:42
Czy ktoś zna tego Pana? https://ogloszenia.re-volta.pl/profil/57949/
Czy to sensowny hodowca? W jakich warunkach konie są utrzymywane? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się