M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dekster, bardzo mi się spodobały twoje kwietniki. Ja kwiatów za dużo nie mogę mieć (zero ręki do nich) ale cały czas nie miałam pomysłu na osłonięcie tuby okapu od salonu i chyba już znalazłam 🙂

Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 marca 2021 21:06
Dekster, przepiękna ta kuchnia!!! 😜 I jaki metraż  😲
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2021 21:22
Dexter cudowna kuchnia  😍 jak z katalogu  :kwiatek:

My dzisiaj odebraliśmy klucze  😍 nagrałam film ale niestety chyba tak długiego tu nie wrzucę.
Chciałam nie robić nic No ale nie ma opcji, po zabraniu wszystkiego widać jak bardzo jest brudno i nie ma opcji bez malowania. Pamiętacie pewnie moje dylematy... zostaje zieleń avocado i delikatna szarość, już kij z krzesłami, które za jakiś czas wymienimy.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
25 marca 2021 11:15
Dekster ta zieleń kwiatów powoduje, że ta kuchnia mega przytulnie dla mnie wygląda. Super pomysł. 🙂😉 Bardzo ładna, mogłabym w takiej gotować. Biel połączona z drewnem super wygląda. 😍

A ja przychodzę z kolejnym dylematem. Mój chłop upiera się na meblościankę rodem z salonu pod tv w sypialni. Od razu zaznaczę, że mamy małą garderobę doczepioną do sypialni i docelowo w sypialni miało stać samo łóżko (po to nie za duża sypialnia...), a tv wisieć na ścianie. Nie mogę ani znaleźć nic na tyle delikatnego (łóżko będzie pewnie białe/jasnoszare kontynentalne z pikowanym zagłówkiem i zanóżkiem, coś takiego wizualnie mniej więcej), żeby mi się podobało, ani nic na tyle funkcjonalnego (jego nie przekonuje sam stolik rtv, musi mieć półki... na co? "na zdjęcia i dokumenty, książki" - jakby salonu i gabinetu/biura było mu mało  🙄 ), żeby odpowiadało jemu.  🤣 Ma ktoś może jakiś pomysł na dojście do kompromisu? Może jakieś propozycje mebla?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2021 11:43
Sisiepy A jakiś ażurowy, lekki regał z jednym większym miejscem na tv na środku? Nie sprawi wrażenia meblościanki, a będzie gdzie "pierduty" pozostawiać. Postawisz jakieś rośliny do tego to całkiem fajnie może się komponować.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 marca 2021 19:39
zembria dobry pomysł! Popatrzmy, jak będziemy się rozglądać. Przyznam, że w ogóle nie pomyślałam o tym.
Jezu, nie ogarniam życia ostatnio totalnie  😵
Ale! efeemeryda, wrzucaj na yt i dawaj link!

Edit, wrzucam to co na razie u nas. Łazienkom trudno zrobić foty. Jutro składam łóżko  😍 😍 😍 i krzesła. Większość lamp zamówiona. Szafka do przedpokoju nadal poszukiwana. Schody nam się opóźnią i nie wiadomo jak z kuchnią, a wyprowadzamy się z końcem kwietnia 😀 także wyścig z czasem 
Ale już bym chciała być na tym etapie. 😜
A jestem na etapie: "zabrakło materiału na dach, nie wiemy jak to się stało...". 🤔
efeemeryda   no fate but what we make.
27 marca 2021 20:06
Jesteśmy w ferworze przeprowadzki, nie wiem już jak się nazywam. Robiliśmy na wariata malowanie  😵

Postaram się na dniach przesłać Wam kadry przed i po.

Stanęło na zieleni boho jak u Ciebie FurryMouse. Różnica jest kolosalna i mega mi się podoba  😍
efeemeryda, poka filmik, moze na yt wrzuć jako prywatny 😀
FurryMouse, pięknie, świetna jest ta ceglana ściana!

Przytrafiła nam się nieprzyjemna sytuacja zdrowotna i moja druga połowa spędzi najbliższe dni, a może i święta, w szpitalu. Muszę sobie zająć czymś czas i postanowiłam złożyć górne szafki kuchenne. Muszę w tym celu wywiercić dziury na listwę naścienna, ale boję się, że trafię na kabel. Czy mogę założyć, że tam gdzie są kontakty, kable idą prostopadle do podłogi w kierunku sufitu? I czy kable są prowadzone zwykle przy samym suficie, czy niżej? Nie mam żadnego planu tej ściany, elektroinstalacja była robiona zanim się wprowadziliśmy.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 marca 2021 13:36
Fin są takie niedrogie czujniczki, którymi wykrywa się przewody w ścianach - wyglada to trochę jak śrubokręt, polecam bo kable wcale nie muszą iść w oczywisty sposób.
Przykro mi z powodu Twojego partnera  :kwiatek:

Mam film dajcie znać czy działa  😀

Sprobuje zaraz dodać zdjęcia do galerii jak teraz wyglądają ściany. Generalnie zgodnie z moim założeniem zero białego  😁


Edit: udało mi się wrzucić co nieco do galerii http://re-volta.pl/galeria/album/7962
efeemeryda, filmik działa, ale foty się do końca nie wgrały
To Secret Garden z beckersa? Zapowiada się fajnie! Mega jestem ciekawa jak to będzie wyglądało jak już wszystko ogarniesz! A jaki masz pomysł na pokoje na górze? (jeśli pisałaś już to przepraszam  :icon_redface🙂. I planujesz coś robić z płytkami w kuchni?

fin, ta cegła jest boska  💘 dokładnie taka jak sobie wymarzyłam, taka trochę zniszczona, "brudna". Jest też na klatce schodowej aż do samej góry.

Łóżko poskładane. Jest idealne! W ogóle, kurde, absolutnie wszystko mi się podoba w tym mieszkaniu, spełniłam chyba wszystkie swoje marzenia (a właściwie planuję spełnić, bo nie wszystko jeszcze gotowe)
efeemeryda   no fate but what we make.
28 marca 2021 20:43
Furry Mouse zaraz sprobuje naprawić foty w galerii. To zieleń boho z duluxa.
Cieszę się razem z Tobą  😅

W kuchni marzą mi się lustrzane płytki ale kiedy to nie wiadomo. Raczej po ślubie  😁
U góry jeszcze się nie zdecydowaliśmy co do kolorów - pomalowany jest tylko korytarz. Sypialnia zostaje sypialnia, ten niebieski dziecinny jest mój - jest tam już toaletka itp. Ostatni jest mojego M. Biurko z komputerem i te sprawy. Chciałabym tam wcisnąć jakaś dwuosobowa kanapę żeby było dla gości w razie czego.

Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy na swoim  😍 😍

FurryMouse, super klimat!

fin, kup czujnik, to jest najbardziej przydatne urządzonko za małą kasę jakie możesz mieć, serio!

Moja łazienka po roku jest prawie gotowa:





I od razu pytanie: dobry dywan, skąd dostać?
U Was kolory dziewczyny a ja mam wszystkie ściany białe i je uwielbiam 💘
efeemeryda to jest mieszkanie dwupoziomowe?
BTW fajny narzeczony 🙂 Długie kręcone włosy i na pewno porządnej muzy słucha 😉

Kupiłam niedawno dwa kwietniki, jeden do sypialni, drugi do salonu. Stoją jeszcze nierozpakowane i są całkiem spore, a ja już się nie mogę doczekać aż je zobaczę w moich pokojach 😍

szam, dzięki 😉 Jaka przestrzeń w tej Twojej łazience!  😲 Fajna ta wanna, wygląda tak, że ta zabudowa z góry dodaje jej przytulności. Aż by się poleżało 😀

efeemeryda, nooo faktycznie jest różnica! Zajebiście ta zieleń wygląda z tą podłogą!  😍 Na sztukaterię się ostatecznie nie decydujesz?  🤣

edit: gdzie znajdę dobrej jakości pościele i obrusy  👀 ręczniki ze Zwoltexu powaliły mnie jakością więc ufam Wam bezgranicznie 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
29 marca 2021 09:07
Furrymouse malowanie było na wariata, robił to teściu z narzeczonym, dlatego sztukaterii nie ma ale będzie  😁 muszę tylko wymyślić jak ją zamontować przy tym falowanym kuchennym suficie.

Szam łazienka jest mega  😍 marze o czarnej toalecie, daj koniecznie znać jak się ją użytkuje (mam na myśli utrzymanie czystości)

Larabarson tak dwupoziomowe. Co do kolorów to ważne żeby każdy miał jak lubi  :kwiatek:
Narzeczony muzy słucha oj słucha - ciężko nam znaleźć coś wspólnego w tej kwestii ale się zdarza  😁
szam, to płytki imitujące drewno? Uwielbiam takie połączenia w łazienkach i jak kiedyś będziemy robić remont łazienki, to na pewno będę chciała coś podobnego.

Zanim będę miała czujnik, wykorzystałam dzisiejszy urlop na pomalowanie ściany. Jak dla mnie zmiana bardzo na plus:

efeemeryda   no fate but what we make.
29 marca 2021 13:33
Fin bardzo ładnie, pokój nabrał wyrazu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2021 13:43
fin, super, niby niewielka zmiana a robi różnicę 😀

FurryMouse, zagłówek cudo!

szam, super taki prysznic półotwarty, jak się kiedyś będę budować to na pewno taki zrobię, łatwiej w takim pieski wyprać 😁

U mnie pusta, irytująca ściana, której finalizację zaczęła pandemia w końcu jest 'pełna' <3 i doszło trochę przechowywania, trochę pierdół znalazło swoje miejsce. Jest też %0 łapek Fileta 😉 muszę tylko pocztkówkę z Chicago przesunąć trochę w dół i w prawo bo teraz tak ni w kij ni w oko

a było tak
szam, piękna łazienka! Wow, serio super 🙂 Masz resztę wnętrz? Pokaż tu albo na fb, lubię taki styl, szukam inspiracji 😀

efeemeryda, super macie przestrzeń do zagospodarowania! Ciekawy układ, oj macie teraz co robić 😀

FurryMouse, łóżko super, robi robotę. Fajnie, że Cię wszystko cieszy, to świetne uczucie 😀


szam, specjalnie przyszłam tylko napisać, że prześwietna łazienka! Ta ściana plaster miodu przepiękna 😍 I w ogóle dodatki, kolorystyka, układ super.
FurryMouse, dzięki! ta wanna to jest życie! serio, nie trzeba wyjeżdżać do spa. Obrusy to nie moja bajka, ale pościel to ja kupuję z Home&You.

efeemeryda, ja testuję tą czarną armaturę i toaletę już dobrze ponad pół roku i sprzątam ją tak samo często jak białą. Natomiast przy mocnym drapaniu szczotą istnieje ryzyko, że farba zacznie schodzić. Dogeł mi w jednym miejscu pacnął łapą i zrobił białe rysy. Tylko teraz nie wiem, czy to tylko kwestia tej mojej, czy po prostu czarnego koloru.

fin, tak, wszystko na podłodze i ścianach to płytki. Zabudowa pod umywalkami to drewno. Właśnie uwielbiam takie klimaty drewna i betonu i przede wszystkim- nie widać za bardzo nawet jak nie jest ultra czyste; ) A ściana wyszła super!

smartini, tak! te prysznice są boskie i takie bardzo mało obsługowe, nie ma miliona uszczelek i zakamarków, co mnie irytuje w zasuwanych. Ale piesek akurat kąpie się w łazience na dole, bo zdarza jej się z nieszczęścia chcieć opuścić to miejsce.
Btw. pomysł na taką grę kolorami na ścianach jest mega!

Cricetidae, dzięki! Reszta to jest work in progress. Dół robiliśmy na szybko, żeby móc normalnie mieszkać. Ja przyjęłam strategię, że to co ma posłużyć długie lata i jest stosunkowo drogie, to robimy od razu docelowe, czyli kuchnia, łazienka, drzwi, kominek. Resztę można ogarnąć na szybko IKEA a potem stopniowo wymieniać.

A foty bardzo proszę:





Reszta to się chwilowo nie bardzo nadaje do pokazywania, nikt się nie zgłosił na ochotnika do ogarnięcia po imprezie 🤣

budyń, no kochom ją miłością wielką, dlatego cierpliwie czekałam na ostateczny efekt



szam nie wiem co bardziej uwielbiam w twoim domu: łazienkę, kominek czy pieska. Wszystko bardzo w moim guście, marzę o takiej chałupie  😍
szam, - przegenialna łazienka, prysznic, lustra, te heksadecymalne kafelki, kolory, no czysta miłość 😍 Kominka też zazdroszczam, jak kiedyś wygram w totka to zdecydowanie chce w domu kominek 🙂
smartini, - jesteś dla mnie mistrzynią kompaktowych i nie banalnych rozwiązań, sciana zdecydowanie nabrała charakteru 😀
szam, dywany? Polować na aukcjach allegro, outletowe. Tam trafiają się Naprawdę Fajne.
FurryMouse, co masz na podłodze?

szam, Ty też mi napisz proszę co masz na podłodze 🙂 I skąd drzwi do łazienki? I ile m2 masz łazienkę 😀?

Ja na razie mam tylko foto z mojego poddasza 😉
szam, udostępniaj za drobną opłatą  🤣 wbijam pierwsza!  😂
Mega też to miejsce na stół, zawsze mi się podobały takie części jadalniane z półokrągłą ścianą z oknami  💘
To ten okrągły z Ikei? Jeśli tak to jak Ci się sprawuje?

smartini, ja to bym chętnie na żywo to Twoje mieszkanie zobaczyła, bo jakoś nie mogę se go do kupy poskładać po zdjęciach  😀 mimo, że wstawiałaś projekty też. Myślę, że na żywo wygląda jeszcze ciekawiej niż na fotach.

Cricetidae, panele winylowe od Nomad Flo. Konkretnie Lleida. Zobaczymy jak w użytkowaniu ale na razie jestem zachwycona. Łażę po nich na boso i nie mogę się nadziwić jakie są ciepłe. Pies też ciszej po nich stuka. Bardzo przyjemne!
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 marca 2021 20:36
szam, keirashara, dzięki dziewczyny!
FurryMouse może też nagram taki spacer jak efeemeryda, tylko musiałabym mieć całe mieszkanie sprzątnięte jednoczenie a to wyzwanie 😁 może przez święta się uda?

szam super ten terrakotowy kolor w sypialni!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się