ciąża, wyźrebienie, źrebak

vissenna   Turecki niewolnik
28 marca 2021 12:26
Ok, teraz wątek powinien działać.
Niestety, nie ustaliłam co sprawiło że wątek klęknął, więc musiałam usunąć wszystkie posty z tej strony.
Wklejam tu usuniętą dyskusję:


Wysłany przez: Siesiepy
Uwaga! Mamy to!  
Pęcherzyk 4,1, charulon podany, jutro rano u Izoprena.  
Trzymajcie kciuki żeby zaskoczyła.
Wysłane: Marzec 26, 2021, 19:28:39

Wysłany przez: Iskra de Baleron
Galopujące Pulpeciątko skończyło dzisiaj miesiąc  
Wysłane: Marzec 26, 2021, 17😲1:50

Wysłany przez: Karina853
Czy ktoś miał u siebie wywoływanie porodu.
Mam kilka pytań jak to wyglądało,  jak długo po podaniu hormonów nastąpił poród i jak przeszła przez to wszystko klacz ?
Wysłane: Marzec 26, 2021, 14:51:59

Wysłany przez: Equigrav
Co dla kobyły z sysakiem przeciwkleszczowo? Chemia typu Farnam/Muchex wchodzą w grę?
Wysłane: Marzec 23, 2021, 18:53:26

Wysłany przez: Siesiepy
Mam nadzieję że niedługo do Was ze swoją dołączę. Na razie mamy wyhodowany pęcherzyk 3,3 bez macicy typowo rujowej, ale kwintesencja rui ma być na weekend/koniec tygodnia, z kalendarzem w ręku. Wybór u nas padł na Izoprena.
Trzymajcie kciuki!  
Wysłane: Marzec 23, 2021, 14😲9:44

Wysłany przez: paaaaaulaa
U nas bez zmian, chociaż zaczyna cos kapać powoli  
Dla pewności zbadana źrebak ok dobrze ułożony już bardzo niedaleko, ale średnio miał chęć na badania i strasznie kopał, mam nadzieje ze jak sie urodzi to sie troche uspokoi  



Uf całe szczęście że się udało reanimować. 😅
vissenna   Turecki niewolnik
28 marca 2021 12:47
Przepraszam, że ostatnie 2-3 tygodnie byłam mało aktywna na forum.
Stan cywilny zmieniałam no i to jednak dość konsumujące czas wydarzenie 😉
vissenna, off top ale gratulacje :kwiatek:
vissenna
Gratulacje!
i Wielkie Dzięki za naprawę  😍 :kwiatek:

Pozwolę sobie wrzucić ponownie Galopującego Pulpecika :P skoro wyleciał  😉




Strasznie to fajne, obserwować jak takie coś się przepoczwarza (wybaczcie - pierwsze moje dziecko)
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 marca 2021 14:55
visenna dzięki za naprawę i ogromne gratulacje.  :kwiatek: niech się Wam wiedzie.

Iskra dr Baleron cudowny Pulpety malowaniec!  😍 nie masz po co prosić o wybaczenie, przynajmniej nie mnie. Też jak mi się wykluje taki to pewnie będę tu wrzucać miliony fot.
Instynkt macierzyński się cholera u mnie odzywa. Tylko nie na te dzieci, co powinno.  😂 Chyba się osram ze szczęścia, jak 15.04 dostanę info, że klacz załapała. Jak ja wytrzymam tyle czasu.
U mnie do teraz to szybko zleciało ale zostały dwa miesiące i teraz to ja już całkiem nie mogę się doczekać!  😜
Super pulpecik Iskra!  😍
Młody ma już 1.5 miesiąca i jest coraz piękniejszy  💘
To ja również pozwolę sobie zapytać jeszcze raz- co przeciwkleszczowo dla kobyły ze źrebakiem? Chemia typu farnam wchodzi w grę?
U nas wet pozwolił na Much-ex w mniejszej dawce niż zalecana.
No trzymajcie kciuki. Moze dzis bedzie maly Vitalis. Kobyla od wczoraj nerwowa, mleko kapie, kopie sie w brzuch i powoli sie poklada.
A poza tym, chetnie bym sie juz wyspala  🏇
borkowa.   silesian team
29 marca 2021 12:14
KaNie są kciuki!
u nas kobyła jak beczka, dziś 335 dzień, poprzednie lata źrebiła się w 331/333 dniu, póki co nic nie kapie i jest bardzo spokojnie 😉
KaNie
borkowa.

Trzymam kciuki!
Kciuki podzualaly. Wczoraj dokladnie 2 tygodnie po terminie, o 20.30 urodził się ogierek 🙂
Klacz caly dzien miala bole, a jak sie polozyla to w 30 sekund bylo widac nozki i zdazylam dobiec do stajni i pomoc jej szybciej urodzic. Zrebak wstal 10 minut (!)  po porodzie, 20 minut pozniej juz pil mleko.
https://www.instagram.com/p/CNB7cDQh4nC/?igshid=1msnwcvgs277o
Z dzisiaj . Z pierwszego wyjscia.
KaNie
tfu tfu Brzydal!!!
😍
Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 marca 2021 08:15
KaNie superowy pająk!  💘
Tfu tfu!  😀
Moja mała Heszka ma juz 21 dni. Rosnie babsko w dodatku jest taka miziasta. Nic tylko drap glaszcz...
Oo udało sie wrócić  😀
U nas dalej w dwupaku, w sobote ciężka noc od 22 krążyła po boksie kopała obijała sie brzuchem o ściany ogon w górze do południa następnego dnia.. Już myślałyśmy ze to juz tuż tuż a źrebaka dalej nie ma w niedzielę badanie bo znowu powtorka z poprzedniej nocy i poranka... Maluch (podobno bardzo duzy) wszystko ok dobrze ułożony gotowy do wyjścia : 🙂 czop śluzowy odszedł i rozwarcie szyjki na ok 2 palce miałyśmy nadzieję ze do dziś będzie, ale nic kobyla sie uspokoiła apetyt wrócił  😲 troche sie obawiamy ze kobyla panikara i pierwszy źrebak, na dziś wet ustalił wizyte jako ze źrebak się nie pojawił zobaczymy co dalej... Oprócz tego wszystko luźne siara jest i swieczki byly teraz zanikły brzuch w sobote opadl tak ze juz nizej sie nie da caly kręgosłup na wierzchu, a myslalysmy ze wcześniej byl juz max 😵
wczoraj koło godziny 20 przyszedł na świat taki oto chłopak 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 kwietnia 2021 09:45
Uuuu.. jaki męski 😁
tu już trochę bardziej jak koń wygląda 😀
Mam dylemat, termin teoretycznie na ok 15 maj  klacz jest  corocznie szczepiona tężec grypa w październiku , odrobaczanie co 3 miesiące i ostatnio było robione badanie zero robaków, szczepionkę na herpes dostała więc tutaj nie ma żadnych wątpliwości, ale co z grypą tężec przed porodem ?  Jeden wet mówi tak inny siak, w necie piszą żeby zaszczepić klacz na ok 6 tygodni przed porodem bo przeciwciała  wet mówi nie ma potrzeby bo jest regularnie szczepiona , co robić ? Zaszczepić  dodatkowo czy nie szczepić ?  🙇
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 kwietnia 2021 01:10
Może szczepić sam tężec?
Zamówiłam kamerę panel solarny, baterie i internet z karty gsm  😅 Powinna dotrzeć miesiąc przed porodem. Teraz tylko wybrać najlepszy plan taryfy i sprawdzić zasięg internetu w wiacie.
Pomocy, kiedy można najpóźniej odrobaczyć źrebną klacz? Mam jedną w pensjonacie, odrobaczanie całej stajni wypada w okolicach jej terminu wyźrebienia. Poleciłam właścicielce zorientować się w temacie, ale oczywiście to olała. Termin za niecałe 3 tygodnie, można teraz czy lepiej po porodzie, a jeśli po to kiedy?
enonae, brałam udział w szkoleniu z wet Olga Drewnowska i sprawdziłam w notatkach. Mam napisane, ze jeśli klacz zrebna i nawet mamy podejrzenie, ze nie była szczepiona to i tak można zaszczepić Max 4-6 tyg przed wyzrebieniem.  Jeśli termin jest bliżej to wówczas zaszczepić dopiero po porodzie. Także jeśli masz termin na 15 maja to jeszcze można teraz zaszczepić

EDIT: Teraz doczytałam, że jej termin szczepienia to październik. W takim razie nie ma potrzeby dodatkowego szczepienia (wersja z tego szkolenia 🙂 )
Dziękuję  😀  Czyli mogę spać spokojnie i nie martwić się o doszczepianie  😀
vanille ja również dziękuję za Twoją odp  :kwiatek: Moja była szczepiona na początku lutego a termin ma na maj i też się zastanawiałam czy nie zaszczepić dodatkowo jeszcze raz.
Spoko, nie dziwię się waszemu zakręceniu bo faktycznie teraz spojrzałam i w necie jest info, że źrebne klacze szczepi się na tężec. Ja mam tak w notatkach jak napisałam ale wieczorem jeszcze odsłucham dokładnie tej części wykładu, bo teraz nie mam do niej dostępu i dam znać 🙂
vanille to czekam cierpliwie bo no właśnie tak mówią, że miesiąc przed powinno się ale nasz termin wypadał na początku lutego i doopa. 😜
Nie ma sensu szczepić co 6 miesięcy przeciw tężcowi, obojętne czy źrebna czy nie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się