Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 marca 2021 21:44
Ja się po kucyka wybieram ,ale nie wiem czy się uda i czy dojadę.
Jedzie ktoś z Warszawy ? 
Ja się po kucyka wybieram ,ale nie wiem czy się uda i czy dojadę.
Jedzie ktoś z Warszawy ? 


ja jadę 😀
Widziałam gdzieś info, ze jakaś fundacja zbiera od naiwniaków kasę na wykup tych koni wciskając im, że konie pojadą na rzeź? To prawda?
Widziałam gdzieś info, ze jakaś fundacja zbiera od naiwniaków kasę na wykup tych koni wciskając im, że konie pojadą na rzeź? To prawda?


Centaurus. Że też ludzie po tylu latach nadal na to łożą... -_- Oni już nawet nie zbierają przez portale zbiórkowe, bo wtedy trzeba się z kasy rozliczyć. Robią zbiórkę u siebie na stronie na prywatny numer konta, nawet nie wiesz, ile nazbierali ani na co to poszło.
Btw... Przypomnę, że Zbyszko to ZAKŁADY MIĘSNE. Gdzie, myślicie, trafiały u nich chore, kontuzjowane czy padłe konie? I jakoś przez te wszystkie lata nikt ich nie ratował... Wystarczy spojrzeć, jakie konie właściciel hodował. Jak długa jest lista klaczy źrebnych z objawami i tych nadal na wyźrebieniu. Co roku masa źrebaków wątpliwej jakości. I jakoś żadna tfundacja wtedy nie chciała konikuff ratować. -_- Ręce opadają.
Teraz u nich przeczytałam, że będą licytować konie starsze, chore i kuce. Bo z tej pierwotnej wypowiedzi zrozumiałam, że oni zamierzają 'iść po wszystko' strasząc ludzi, że 140 koni czeka rzeź. A to akurat przecież nieprawda, bo chyba sporo tam osób jedzie z zamiarem wyjechania z koniem
Licytacja odwołana bez podania przyczyny, wg info z FB.
Tak przeczuwałam ;-)
Widziałam filmik na fb, ile ludzi się zjechało!
Gdzie filmik można zobaczyc?
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce fb "zbyszko licytacja", pan Sławomir dodał kilka filmików na swoim profilu
vanille, ktoś to sprawdził jak widziałam na FB. Po analizie listy koni wyszło, że koni które mogłyby kwalifikować się do "starsze, kuce, chore" było aż 4. Podchodziły pod przymiotnik "starsze". Ogiery i klacze na bardzo dobrych papierach. raczej do użytku hodowlanego.
Ale jaja... ludzie z tej licytacji nie dość przywiozą sobie Covid to i jeszcze Herpes....
Jestem ciekawa relacji osób, któe tam pojechały. Czy można było zobaczyć konie, w ogóle dostać się na teren ośrodka.
Komornik wyraźnie nie zna jeździeckiego światka 😀
Podrzucicie linka do tego fb? Nie mogę znaleźć  🙇
Klami, No to faktycznie jak na 140 koni to bardzo mało. Co do koni chorych to jeśli koń nie wyglada jak ostatnia miernota to nie wiem jak fundacja miałaby to sprawdzic skoro na takiej licytacji nie ma opcji zrobienia badań
Perlica, serio odwołane? Masakra. Zwłaszcza jak ktoś jechał pół Polski. A z drugiej strony patrząc na zapowiedzi ile osób zamierzało tam jechać to ja sie w ogóle dziwie, ze ktoś to pozwolił zorganizować w dobie covida
anetakajper   Dolata i spółka
31 marca 2021 09:01
Podrzucicie linka do tego fb? Nie mogę znaleźć  🙇


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=440356940394343&id=100032601229924
Poncioch, nie można było wg informacji z Fb. Brama zamknięta i nikt nie został wpuszczony.

vanille ale to było do przewidzenia, juz po tym jak było wiadomo ile ludzi wpłaciło vadium, bo ponad 1000 osób.

Ale jaja... ludzie z tej licytacji nie dość przywiozą sobie Covid to i jeszcze Herpes....


Perlica, jak oglądam te filmiki to jestem w szoku. Kurde nie wierzę, że ludzie w obecnym czasie są tak nieodpowiedzialni  🤔
Jestem właśnie w trasie powrotnej.
Na teren stajni nie dostał się nikt, zablokowane było przez Policję i komornika, ponoć też sanepid, ale tego nie potwierdzę, bo ciężko rozróżnić.
Wszystkie filmy są sprzed bram.

A tak ogólnie to nawet na festiwalach czasem tylu ludzi nie widziałam.  😁

Ciekawa jestem info oficjalnego na stronie komornika i co z wadium, patrząc na ilość ludzi to mają dziś koło 10-20 mln.  😂
brzezinka, mnie to szczerze wogóle nie szokuje w naszym kraju,  bo wiadomo, każdy chce zarobić.
Jeśli powodem był sanepid i covid to serio mało odpowiedzialne ze strony komornika. Bo myśle, w on miał wgląd w to ile osób wpłaciło wadium i ilu można sie spodziewać na licytacji +\- bo przecież wadium nie dotyczyło wszystkich tamtejszych koni. Wiec w domyśle tych ludzi zamierzało przyjechać jeszcze więcej. Myśle, ze mozna było to odwołać wcześniej a nie ciągnąć ludzi z całej Polski tylko po to, żeby zawrócić ich w drogę powrotna.
Perlica, ja wszystko rozumiem, ale narażać własne zdrowie, zdrowie własnych koni, tylko dlatego żeby kupić trochę taniej coś, co faktycznie może okazać się przysłowiowym kotem w worku 😲
jeżeli właściciel koni wpłacił chociaż 1000zł do komornika, to "wyraził chęć spłaty długu"
Komornik musiał odwołać.
Niestety mógł to zrobić nawet za pięć 12.
brzezinka, ja osobiście myślę tak samo jak Ty, no ale większość ludzi tak nie myśli ;-)
Gillian   four letter word
31 marca 2021 09:15
Poczytałam komentarze na stronie Centaurusa i dostałam raka oczu. Wygrywa ten - czy nie można tych koni oddać do rezerwatu?
😵 ❗ 😵 😵 😵 😵
Do lasu lub na pola, będą biegać razem z sarnami i dzikami  😁
Gillian, ciekawe kto te konie utrzyma w tym 'rezerwacie' 😀
Kon to przeciez podstawowy gatunek rodzimej fauny lesnej 😀

Ludzie od tfundacji da glupsi niz ustawa przewiduje 🤔wirek:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 marca 2021 10:01
Ciekawe kto będzie utrzymywać te nie sprzedane konie
brzezinka, ja osobiście myślę tak samo jak Ty, no ale większość ludzi tak nie myśli ;-)


No tak, januszy biznesu ci u nas dostatek. 🙄
Gdzieś w komentarzach ktoś pisał, że komornik biby poinformował, że licytacja została zgłoszona na policję przez fundację - jako powód podano, że było za dużo ludzi. Autor komentarza twierdził, że fundacja zrobiła to z premedytacja- żeby przedłużyć zbiórkę pieniędzy.... ile w tym prawdy, nie wiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się