Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

w rasie slaskiej uznawane sa masci podstawowe poza kasztanowata- czyli siwa tez. i wzorzec rasy jest  jeden, po prostu dopuszczono uzycie wybranych ogierow xx do uszlachetnienia rasy. a z tego co wiem slazaki zawsze mogly byc siwe.
Zauważyłam, że ogólnie temat lekko zszedł z toru na rase śląska... może tam przenieście dyskusje ?
Bischa   TAFC Polska :)
06 lipca 2009 20:45
"Bardzo spokojny " a co widać na zdjęciach  😁 


Wiele razy się spotkałam , że w ogłoszeniach folblutów , które znałam ze Służewca było napisane , że koń dla dziecka , spokojny - a w rzeczywistości - walnięty , jak chociażby Nazaret startujący pod Piotrem Piaseckim - nie biegał , ale w stajni na wyścigach był postrachem . I dalej do grzecznych jak obserwuję na zawodach nie należy .
trzynastka   In love with the ordinary
06 lipca 2009 21:51
Ja też znam konie sprzedawane jako "Koń profesor dla dziecka" ale wiesz jak już koleś ciśnie, że spokojny to niech chociaż nie wstawia jak przywiązany koń się prawie odsadza, staje dęby etc.  🤔
kon moze byc spokojny, tylko np pierwszy raz go uwiazano do zdjec...
trzynastka   In love with the ordinary
06 lipca 2009 22:07
możliwe ale jeśli tak to bym takich zdjęć nie dodawała do ogłoszenia, potencjalny kupiec szukający spokojnego konia a mający chociaż blade pojecie o koniach  takiego oglądać raczej nie pojedzie..
Bischa   TAFC Polska :)
08 lipca 2009 10:10
Znalazłam dziwne ogłoszenie w KP albo SK , ale nie mogę teraz go zlokalizować . I nie pamiętam o co chodziło - jak znajdę wrzucę .
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lipca 2009 07:08
http://www.allegro.pl/item683031185_napiersnik_skorzany_czarny.html
http://www.allegro.pl/item683034520_napiersnik_okragly_skorzany.html
a mi to  na wytok wygląda

czy mi się wydaje , czy z techniką skoku jest coś nie tak . w sumie ja sie na tym nie znam ale  wydaje mi sie mało przyjemny widok dla oka.
http://www.allegro.pl/item682878476_kara_klacz_wlkp_dotacja_sport.html
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lipca 2009 11:52
podbijam ale musicie to zobaczyć, taka okazja
http://www.allegro.pl/item683682620_piekny_ogier_rasy_slaskiej.html
fakt zacny z niego ogier🙂 5-cio osobowy, wow  😁
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lipca 2009 11:56
Siwy , ale model chyba starszy niż 2 lata hihihi
Gracja,
moim laickim okiem to nie technika skoku jest lipna, lecz jeździec. Wygląda to jakby koń się zrywał do skoku dużo przed przeszkodą.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lipca 2009 12:03
_kate oczywiście miałam na myśli jeźdźca, a do tego  chyba dosyć ostre wędzidło i uwieszony na wodzach jeździec bryyy, ja taki laik i widzę to, to musi byc fatalnie
"Koń profesor dla dziecka"


moja roczna klaczka wisi w ogłoszeniach i już parę razy odebrałam telefon z pytaniem czy roczniak moze być dla dziecka, czy da się na nim już jeździć, czy wystarczy za paszę mu łąka  😵
jak widzę takie ogłoszenia (szczególnie dotyczące młodych koni) to mnie .... trafia, koń to duże i silne zwierzę, a nie zabawka dla dziecka, a wciskanie ludziom-laikom koni z odpałami, czy innych niezbyt bezpiecznych to po prostu  chamstwo 😵

gracja
biedna ta kobyłka, jeździec terrorysta, a kondycja ekhm, ale na zawody można jechać po prostu  🤬
armara to jest notoryczne. Kiedys miałam do sprzedania ogiera, wielkie bydle, 180cm wzrostu, łeb jak wiadro, młody, dopiero co przyjął siodło. Oczywiście wszystko zgodnie z prawdą opisane w ogłoszeniu, a tu kilkanaście mejli z pytaniami typu: nadaje się dla dziecka/początkującego etc? Nie wiem czy bardziej mi żal koni które stana się własnością takich ludzi, czy ludzi którzy staną sie właścicielami źle dobranego konia. Wariactwo 🤔wirek:
gracja03, jeździec nie ma w ogóle równowagi, trzyma konia na chama, koń nie baskiluje bo nie daje mu się żadnej możliwości ku temu i coś mi się wydaje, że koń mógłby skakać bez żadnego problemu ale najwidoczniej popełniono tu srogie błędy w wyszkoleniu konia [o jeźdźcu się nie wypowiadam....]. Tylko ciekawe, czy to się jeszcze da "odratować".

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
10 lipca 2009 09:52
Szkoda bo fajny konik ,  w dobrych rekach klacz mogłaby fajnie skakać i nieźle wyglądać.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lipca 2009 16:52
wracając do tematu  😉 bardzo ciekawe ogłoszenie z Allegro http://www.allegro.pl/item676247535_kon_czystej_krwi_arabskiej_arab_pokazowy.html  zwłaszcza ciekawa opcja wysyłki : "Towar wysyłam do 48h od zaksięgowania wpłaty zapakowany w ozdobne pudełeczko"  😅
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 lipca 2009 17:09
Misskiedis, Czyli interpretując czysto jeździecko: konia wstawiam do (gratis) trailera pod dom kupującego

😁
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
12 lipca 2009 18:16
gdzie gratis - pod spodem pisze
"- Wpłata na konto: 10zł, - Pobranie pocztowe: 15zł, - Możliwy odbiór osobisty"

Mi się najbardziej podoba opis oferty ("Bogactwo naszej oferty sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy jest to biżuteria złota, srebrna czy stal." = to konik jest złoty, srebrny czy stalowy?) 

i gwarancja jakości -"Nasze wyroby sa cechowane przez Państwowy Urząd Probierczy DzU nr 55/1993 poz 249- Prawo Probiercze"  🤣
Z tego ogłoszenia mnie się jeszcze to podoba:

[Z nami bezpiecznie !! Można zwrócic bezproblemowo nieuzywany towar w ciągu do 10 dni!! Ustawa z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000r., Nr 22, poz. 271 z późn. zm.)]
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 12:41
http://www.allegro.pl/item687890261_walach_wlkp_siwy_4_lata.html
zastanawia mnie co jest pod siodłem, a kiełzno tez nie wygląda najlepiej jak i cała reszta.
ostatnie ogłoszenie z naszej strony:


Sprzedeam pilnie siodło skokowe firmy Bejc Kapril Sprowadzone z Australi CENA 4.500 do negocjacji w B.Dobrym stanie


[url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,2.msg296926.html#new]LINK[/url]
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 12:48
no własnie 🤣 to Bejc mnie rozwaliło 😁


a co do ogłosznia bulwersującego gracje03 - dla mnie to wygląda na bardzo stary rząd ala (albo i nie ala tylko oryginalny) ułański.
wedzidło niestety zardzewiałe, ale za to łańcuszek zapięty full ekologicznie.
jak dla mnie - nic zadziwiajacego.
wałach rasy wielkopolskiej ( w typie araba).OJCIEC: Gag (wlkp) po Harding (wlkp), MATKA: Luna (wlkp) po Lokator (wlkp). W pochodzeniu czysta krew angielska i angloaraby. zdrowy, spokojny lecz mający temperament araba koń.
znowu te araby jako najwyzsza wartos konska  🤔wirek:

a ten rzad wyglada, moze nie na ulanski dokladnie, ale napewno historycznie i sadze, ze przedstawia podobna wartosc co kon  😉. zwlaszcza, jesli jest orginalny i zachowany w stanie nadajacym sie do uzytku...
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 14:18
ale to co pod siodłem to wygląda jak płyta/deska chyba niezbyt komfortowe dla konia, może nic zadziwiającego ale mało estetyczne i zachęcające.
a mi sie zdaje, ze to moze byc oryginalny czaprak od tego zestawu  😉. gacja stare dobre filcaki tez nie wygladaja ladnie i wygodnie ani miekko, a pomimo to uwazam, ze zaden czaprak z "nowoczesnych" im nie dorownuje..... nawet nowe filcaki  😉
z naszych voltowych ogłoszeń...

Sprzedeam pilnie siodło skokowe firmy Bejc Kapril Sprowadzone z Australi CENA 4.500 do negocjacji w B.Dobrym stanie

wiem, wiem, ja mam fioła na punkcie siodeł, ale chyba warto wiedzieć, co się sprzedaje  👀
Dworcika   Fantasmagoria
14 lipca 2009 14:53
Lena, zobacz 5 postów wyżej 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 15:02
ale to co pod siodłem to wygląda jak płyta/deska chyba niezbyt komfortowe dla konia, może nic zadziwiającego ale mało estetyczne i zachęcające.

kurde, nie wytrzymam... nie wiesz nawet o czym piszesz, ale WIESZ oczywiście DUUUUUUZO LEPIEJ.
to nie są zadne płyty ani deski! to jest ławka - i jest jak najbardziej komfortowa - jest podszyta, wyprofilowana i moim zdaniem w tym siodle temu koniowi jest wygodniej niż w wiekszosci siodeł jakie mu zapewne w przyszlosci beda ludziska na grzbiet zakładać - czy to zwykle terlicówki czy nawet i bezterlicowe czy inne "nowoczesne" wynalazki.

tylko dlatego, ze TY czegoś nie znasz, nie widzialas, nie rozumiesz, nie oznacza automatycznie, ze jest w tym cokolwiek złego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się