Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 marca 2021 10:56
Gdzieś w komentarzach ktoś pisał, że komornik biby poinformował, że licytacja została zgłoszona na policję przez fundację - jako powód podano, że było za dużo ludzi. Autor komentarza twierdził, że fundacja zrobiła to z premedytacja- żeby przedłużyć zbiórkę pieniędzy.... ile w tym prawdy, nie wiem


Ja widzialam z kolei ze Centaurus dal znac sanepidowi, wiec moze faktycznie cos jest na rzeczy.
Moja znajoma tam była i to samo mi napisała - że to fundacja wezwała policje, sanepid,  wyzywali ludzi , tych handlarzy itp 😉
jeżeli właściciel koni wpłacił chociaż 1000zł do komornika, to "wyraził chęć spłaty długu"
Komornik musiał odwołać.
Niestety mógł to zrobić nawet za pięć 12.


Epikea, proszę podaj na to paragraf z prawa upadłościowego. Ale taki konkretny. Z numerem i cytatem.

To jest etap licytacji komorniczej. Po wyroku sądu z nadaną klauzulą wykonalności komornik nie musi nic odwoływać jak mu właściciel wpłaci 1000 zł.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 marca 2021 11:34
Z jednej strony ciezko sie nie zgodzic bo fakt pandemia. Nie mogli tych licytacji zrobic na raty zeby mniej ludzi sie zjechalo? Przeciez na bank mozna bylo ogarnac jakie jest zainteresowanie patrzac na ilosc wadium ktore wplynely do komornika.

Nie popieram oczywiscie tego ze Centaurus bedzie na tym trzepal kase ze zbiorek, ale serio mozna bylo to inaczej rozegrac. Chociazby online - komornicy maja swiezutka platforme do tego. Jestem ciekawa jak to teraz ugryza.
Nie popieram oczywiscie tego ze Centaurus bedzie na tym trzepal kase ze zbiorek, ale serio mozna bylo to inaczej rozegrac. Chociazby online - komornicy maja swiezutka platforme do tego. Jestem ciekawa jak to teraz ugryza.


Niby tak, ale jednak koń to nie samochód, stół czy komputer, żeby móc go ocenić online po zdjęciach czy filmie. Nie kupiłabyś przecież konia po samym filmiku w Internecie, chyba że byłby naprawdę profesjonalny, długi jak reklama Apartu i idealny pod kątem zootechnicznym. Wtedy od razu można założyć, że zainteresowani byliby rzeczywiście tylko handlarze na rzeź, bo nikt dla siebie nie kupi konia online.
Komornik ewidentnie nie za bardzo wie, jak podejść do tematu żywego inwentarza na aukcji komorniczej.
Sivrite wszystko zależy w jakiej cenie. Przecież nawet na licytacji na żywo nie masz możliwości wsiasc czy zbadać, wiec co za różnica czy to online czy na żywo.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 marca 2021 11:49
Sivrite zdaje sobie z tego sprawe ale realistycznie rzecz biorac aukcje koni online wyrosly jak grzyby po deszczu w zeszlym roku z wiadomych powodow i jakos nie na braku zainteresowania. Niemniej jednak zgodze sie z toba bo komornik dokladnie to powiedzial ale chyba sie przeliczyl z zainteresowaniem.

I tak, kupilabym konia po filmiku, to jest licytacja komornicza i nic wiecej nie zobacze co bym zobaczyla bedac tam na miejscu - zanim sie przemiescisz w takim tlumie jak na filmikach na fb i sie wydrzesz 😀 to kon zostanie sprzedany. No chyba ze komornik wyznaczylby liste i godziny jak na zawodach a kupujacy mogliby podejsc blizej po okazaniu dowodu wplaty wadium.
vissenna   Turecki niewolnik
31 marca 2021 11:52
To, że najechało się dużo licytujących to jedno, ale ludzie tam się pozjeżdżali całymi rodzinami z dziećmi 🤔 Komornik totalnie nie przygotowany, nawet nagłośnienia nie miał. Chociaż nie wiem jak można być nie przygotowanym skoro wystawia się 140 koni na jeden dzień... Toż spodziewał się 10 osób?
Ja rozczarowana nie jestem, miałam blisko to się przejechałam, wróciłam i luz. No ale współczuję tym którzy stracili cały dzień i sporo kasy na paliwo. Pełno ludzi przyjechało z przyczepami.
Generalnie pan komornik musi to przemyśleć, bo w takiej formie to prędko nie uda mu się tego zorganizować.
na facebooku jest filmik z momentu podpisywania dokumentów przez komornika i ludzi z sanepidu i to co komornik mówił bezpośrednio po tym zdarzeniu.
https://www.facebook.com/chutor.jurta/posts/2567788693525753
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 marca 2021 15:47
A ja to jestem ciekawa jak komornik był przygotowany pokazywać ludziom konie, które są w innym gospodarstwie w wychowie bezstajennym. One ludzi widzą tylko jak dowozi im się wodę i jezdzenie. Łapane są bardzo rzadko o ile w ogóle.
A ja to jestem ciekawa jak komornik był przygotowany pokazywać ludziom konie, które są w innym gospodarstwie w wychowie bezstajennym. One ludzi widzą tylko jak dowozi im się wodę i jezdzenie. Łapane są bardzo rzadko o ile w ogóle.

🤣 adresy mu się całkowicie pomyliły  😀iabeł:
Constantia, Kashmir powiedzcie coś więcej 🤔
A ja to jestem ciekawa jak komornik był przygotowany pokazywać ludziom konie, które są w innym gospodarstwie w wychowie bezstajennym. One ludzi widzą tylko jak dowozi im się wodę i jezdzenie. Łapane są bardzo rzadko o ile w ogóle.
a ja się zastanawiałam, gdzie są roczniaki

Zdecydowana większość miała maski, a tłoczyli się bo komornik nie miał nawet megafonu, więc informacje przekazywano sobie po kolei.
A centaurs wrzucił na swoją stronę potwierdzenia przelewów rękojmi za konie, których nie ma na liście komornika...
Byłam tam wczoraj na miejscu zdarzenia i mogę potwierdzić niektóre fakty. Było bardzo dużo ludzi, jak na wielkim festynie. Tablice rejestracyjne z CAŁEJ Polski. Nikt nie wszedł na teren ośrodka. Fundacja Cenaturus wypisuje takie bzdury na swojej stronie na fb, że to jest po prostu masakra. A hitem jest to, że sobie jeszcze cwaniaczki wykupili post sponsorowany. 👀 Nie było handlarzy ze Skaryszewa. Ludzie zainteresowani końmi przyjechali nowymi koniowozami albo samochodami z nowymi/bardzo dobrymi przyczepami. Handlarz mięsny czymś takim nie jeździ -uwierzcie mi. Dodatkowo po grupach widzę pełno informacji od ludzi, że Fundacja Cenaturus usuwa nieprzychylne komentarze jak ktoś im napisze coś prawdziwego.
Sama wpłaciłam rękojmię na 3 konie i też zastanawiam się kiedy dostanę zwrot. Komornika nie widziałam, ale oglądając filmik wydaje mi się, że jednak chciał tą licytacje przeprowadzić. Szkoda mi też tych rolników, którzy w dalszym ciągu nie dostanę pieniędzy za sprzedane bydło, które im się należą. Centaurus załatwił wszystkich po całości i ostatecznie sam sobie też zaszkodził. Fama w necie na grupach i forach idzie na całego. Konie (czy wszystkie czy nawet w jakiejś części) mogły zostać wczoraj sprzedane i trafić do dobrych miejsc, prawdopodobnie w dużej mierze do miłośników koni - dzięki fundacji ich los dalej pozostanie niepewny.  🤔
Pytanie do osób które były na miejscu: a czy w ogóle wyobrażacie sobie, że ten komornik byłby w stanie przeprowadzić tą licytację? Bo ja nie.
On nie był totalnie przygotowany i nie widzę opcji żeby to dało się w sposób sprawiedliwy przeprowadzić (a zarzekał się że bardzo mu na tym zależy).
Nie miał nagłośnienia, nie miał łudzi, którzy byliby w stanie te konie jakkolwiek zaprezentować. Wyobrażacie sobie, że ponad 1000 osób wchodzi do stajni, albo staje przy ogrodzeniu padoku, on palcem wskazuje którego konia licytujemy (chociaż wątpię żeby wiedział który koń jest który), i co? Ludzie się przekrzykują, nikt nie słyszy komornika, a komornik słyszy tylko osoby w promieniu paru metrów... Byłby jeden, wielki chaos, nie do ogarnięcia moim zdaniem. Tego według mnie NIE DAŁO się przeprowadzić.
Dokładnie, komornik również porażka. Pomijając sumę rękojmi, którą dostał na konto-to już kilka dni temu sam w wywiadach przepowiadał o dużym zainteresowaniu licytacją, a w dniu wydarzenia przyjechał na miejsce 10 min przed rozpoczęciem i wielkie zaskoczenie.
Przy tej ilości osób nawet gdyby licytacja się odbyła to połowa nawet nie zobaczyłaby prezentowanego konia. Prawie wszyscy mieli maseczki, to nieprawda że wiele osób było bez maseczek.
Komornik podobno do dnia poprzedzającego aukcję otrzymał na konto ponad 1000 (!) wadiów. Skoro konie, za które należało wpłacić wadium, były w mniejszości, to można było się spodziewać, że licytować tańsze konie przyjedzie minimum drugie tyle osób.
A biorąc pod uwagę, że najniższe wadium wynosiło 540 zł, komornik przytulił leciutko ponad pół bańki 🙂
Też nie wiem jak komornik wyobrażał sobie licytację, możliwe że go to przerosło. Raz udało mi się dodzwonić do kancelarii, bo tak linia była non stop zajęta. Wtedy komornik czy któryś z jego pracowników powiedział, że 30 koni jest w innym miejscu (pewnie chodziło o te na pastwiskach, o których ktoś wspomniał wyżej) i w trakcie licytacji będzie trzeba zmienić lokalizację. A i jeszcze jak pytałam o listę z wyceną szacunkową, czemu jest tak mało danych (brak rocznika, płci, rasy konia) to dowiedziałam się, że późno dostali paszporty koni. No i rzeczywiście później te listy z informacjami zostały dopisane. Ale jak miała wyglądać ta licytacja na wolnym wybiegu i jak pokazywane były by konie - nie mam pojęcia. Może z lornetką jak na wyścigach obserwowało by się licytowanego konia. 🤣
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że rękojmie będą zwracane przez najbliższe 2 tygodnie - jest ich tak dużo.
I potwierdzam fakt, że ludzie byli w maseczkach. TVN24 przekłamuje sytuację. Nawet na tym filmiku przez nich udostępnionym widać bodajże jednego faceta śmiejącego się bez maseczki. Reszta na prawdę je miała.
Powiem szczerze, że ciekawi mnie dalszy rozwój sytuacji i czy komornik jakoś się do tego odniesie. 😁
A biorąc pod uwagę, że najniższe wadium wynosiło 540 zł, komornik przytulił leciutko ponad pół bańki 🙂



A wadium nie jest zwracane jesli licytacja nie odbedzie sie z winy organiozatora?
Wadium zwracane jest zawsze gdy nie dokonasz zakupu. Chyba że przebijesz a potem się wycofasz 😉
Mamy jakieś newsy odnośnie tej licytacji ?
Ktoś znalazł nowe ogłoszenie ?
Bo ja szperam i szperam i nie mogę nic znaleźć ...
Na Świecie Koni jest informacja.
Licytacja odbędzie się on-line.
Tylko aby im serwery nie padły  😁
Ale dobra opcja że będzie to trwać tydzień - wystarczająca ilość czasu na poszukanie info itp
Cytując ze świata koni : "Każdy koń będzie posiadał swoją kartę ze zdjęciem i wszelkimi dostępnymi dla komornika informacjami. "

Nie pogardziła bym filmem z ruchu. Co by nie kupić kulawego w pień konia. Bo zdjęcie w dobrej pozie to każdy może sobie zrobić. No ale pewnie już za dużo zachodu żeby już zdjęcia zrobić, a co dopiero nagrać każdego konia. Ciekawe czy chociaż wyczyszczą te konie do zdjęć, czy wyciągną każdego z boksu w zastanym stanie. 👀
A jak się dowiedzieć więcej ifnormacji o danym  koniu? Interesuje mnie 3 latek , pisze po operacji. Tylko czego?🙂
Donia Aleksandra chyba jedyne wyjście to na własną rękę szukać kogoś, kto tam pracuje i wie coś więcej, bo od komornika nic się nie dowiesz- on się nie zna totalnie. Można by spróbować do weta który robił przegląd tych koni, ponoć teraz, no ale nie wiem czy będzie pamiętać o którego konia chodzi, lub czy będzie mu się chciało jakiejś dokumentacji szukać, przy tej ilości.
Generalnie to jak tak pobieżnie spojrzałam, to w przypadku niektórych koni nawet porządnych zdjęć im się nie chciało zrobić i jest na przykład sama głowa. 🙄 Sporo koni po kontuzjach (oczywiście niewiadomo jakich), przy jednej kobyle zdaje się napisane, że kulawa. No szału nie ma, biorąc pod uwagę, że nawet nie będzie dane ich zobaczyć w ruchu. Ciekawa też jestem jak będzie wyglądał odbiór tych koni, szczególnie tych z wolnego wybiegu.
Będę się przyglądać, ale licytowania raczej nie zaryzykuję 😉
Link do aktualnej aukcji: https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/530677
Fajne na pierwszy rzut oka te niektóre. Tylko tak jak mówicie- kupno kota w worku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się