Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Czyli tylko kolor 🙂
/BUCK czyli calość 40 ml rozcierasz w obydwie pachwiny? Spróbuję w takim razie tak. Po deltametrynie sierść też zawsze trochę posklejana, ale ze względu na choroby odkleszczowe wolę sklejoną sierść niż znowu leczenie... Absorbinę mogę psikać w razie potrzeby? Bo chyba i w Muchexie i Absorbinie jest permetryna.
Dzięki za pomoc  :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
02 kwietnia 2021 14:29
tarisa jeśli masz konia normalnego a nie 850kg to może spróbuj bliżej 30ml  :kwiatek:  a co do "łączenia" to muchex by działać na kleszcze musi być wchłaniany do krwioobiegu, a wszelkie spraye działają na sierści głównie odstraszająco, więc w moim rozumieniu nie wchodzą w konflikt. wspólnie działają i od środka i na zewnątrz 🙂 
Moje konie są raczej niewielkie- 550-600 kg  😉 w takim razie kupuję Muchex. Dzięki!  😀
Jak się sprawdza siatkowa z Decathlonu ? Nie grzeje bardzo? https://www.decathlon.pl/p/derka-przeciw-owadom-dla-konia-i-kuca/_/R-p-176911
Jak się sprawdza siatkowa z Decathlonu ? Nie grzeje bardzo? https://www.decathlon.pl/p/derka-przeciw-owadom-dla-konia-i-kuca/_/R-p-176911

Nie wypowiem się co do grzania, ale zamówiłam ją i właśnie przyszła. Sprawia wrażenie mega pancernej i takiej dobrej jakościowo. Wygląda też na taką w miarę przewiewną mimo wszystko. Niestety na mojego grubasa okazała się być za mała, wymieniam na większą i będę testować (o ile w 165cm w ogóle kobyła się zmieści) czy się koń upoci czy nie.
Ta derka jest z poliestru więc sama jestem ciekawa czy koń w upał się w niej nie zapoci.

Poszukuję derki przeciw owadom, jakieś modele godne polecenia? Mój koń cały dzień na padoku, w tej chwili już cały pogryziony 🙁
patrycjasz, ja mam horze Freja Combo z szyją, nie jest jakaś bardzo pancerna bo nie zasłania całego brzucha i ud ale jest spoko.
Dziękuję, zaraz sobie zerknę. Niuniek najbardziej pogryziony na klacie, szyi i łopatkach.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 kwietnia 2021 13:51
Przy upałach, jakie mamy w ostatnich latach, to niestety w każdej derce siatkowej koń się zapoci. W tej z Deca również, aczkolwiek to derka która chyba najwięcej na moim Starszaku wytrzymała. Teraz dla niego mamy zebrę z Loveson Horseware'a - ale zamiana dokonana tylko dlatego, że akurat miała klapę na brzuchu, a model z Deca jej nie miał. Natomiast na zmianę ustrzeliłam na olx horseware'a z klapą i kapturem. Dam znać jak się będzie sprawdzać, ale wygląda na porządką
Natomiast młody-niszczyciel ma już kolejny sezon derkę z Bucasa i tfu tfu na razie nie działo się z nią nic szczególnego. Do tego młody nie był jakoś mega pogryziony (a sporo czasu spędza na padoku).
bjooork, ale ta z Deca ma klapę na brzuch  👀

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 kwietnia 2021 21:09
Kasska Moja (ale kupowana jakieś 12 lat temu albo i lepiej) właśnie nie miała 🙁 ale patrząc na model wystawiony teraz na stronie Deca - to wygląda jakby w nowych zrobili klapę.
jett   success is the best revenge
24 kwietnia 2021 15:12
Czego używacie na klacze źrebne i karmiące? 🤔
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 kwietnia 2021 10:19
Ekonomiczny cenowo preparat z ikarydyną?
BUCK   buttermilk buckskin
26 kwietnia 2021 22:47
Na_biegunach na alegro "happs" z ikarydyna 10% , ostatnio kupiłam ze smartem dwa litry to mi wyszło ok. 136 zł 😉 tyle tylko ze to jest 10 szt 🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 kwietnia 2021 23:38
BUCK   buttermilk buckskin
28 kwietnia 2021 16:30
tak 🙂
BUCK, w sensie na konie to stosujesz, tak? 😀 Jak skuteczność w porównaniu z absorbina? A może coś jeszcze skuteczniejszego na meszki, komary i gzy?
Moon   #kulistyzajebisty
29 kwietnia 2021 06:11
Testował ktoś psikadlo Hoofgolda?
Moon no niestety słabe u nas....
Moon   #kulistyzajebisty
29 kwietnia 2021 08:29
xxagaxx, łeeee, się łudziłam ze może jakiś nowy sztos, jak ich smary i oleje do kopyt ;p
Czyli zostaje nieśmiertelna czarna absorbina (opcjonalnie zielona)
Moon na zamianę z Endure.
Pomocy, ratunku!
Potrzebuję derki siatkowej na wielką i grubą kobyłę!
Już nie mam normalnie siły, odsyłam czwartą derkę, bo się klapa pod brzuchem na tym bebzunie nie dopina i w klacie za ciasna (w sensie ta dziura na głowę).
Teraz testowałam derkę z Deca, rozmiar 165cm i nie ma opcji, ściśnięta jak baleron...
Kobyła 3/4 ślązaka, 172cm w kłębie.
Proszę, poratujcie jakimś konkretnym modelem, który wypada duży...

Podsyłam zdjęcie lipcówkowego grubasa:
L-Karina.jpg L-Karina.jpg
PE są ogromne, jeśli masz większy budżet. Najbardziej polecam Super Lite, ona jest taka trochę metalowa, nie do rozwalenia. Ale one są bez klapy pod brzuchem i sama przez to wymieniłam na inną. Teraz mam Sweet Itch Buster Fly Rug, ale jeszcze nieużywaną, więc nie ocenię wytrzymałości. Ale są naprawdę ogromne.
Sivrite, niestety musi być z klapą pod brzuchem 🙁
Tak podejrzewałam, ale w tym linku wyżej masz też takie. I sama zamówiłam też taką, wydaje się dość mocna. Ta z Deca przy tych z PE to jest naprawdę delikates, macałam ją w sklepie i zrezygnowałam.
Trochę boli mnie ich cena szczerze mówiąc. Może jakieś bardziej ekonomiczne opcje się znajdą... Jak nie, to jakoś to przełknę, przynajmniej będzie na długo, bo kobyła akurat derek nie niszczy.
Sivrite czy jesteś w stanie podpowiedzieć coś z rozmiarem PE? W jaki celować? Bo dla mnie to jakaś czarna magia jest...
Obstawiałabym chyba 7'0 .
BUCK   buttermilk buckskin
29 kwietnia 2021 17:03
lenalena tak, stosuje ten "happs" dokładnie tak jak czarna absorbine, trafilam na to szukajac spray waldhausena zwierajacy IR3535. Przy moim duzym koniu i jezdzeniu w teren, zuzywam kilka litrow w sezonie 🙂 "happs" sprawdza mi sie na rowni z repelentami z najwyzszej połki 🙂
Ja musiałam kupić rozmiar mniejszą, niż wychodziło mi z tabelki. Koleżanki 176 wzrostu jest teraz na rozmiarze 6"6', ale to jest wysoki przecinek. One są bardzo obszerne, ale chyba najlepiej by było, żebyś zmierzyła coś, co na niego pasuje i poprosiła ich o wymiary. Bo największym bólem PE jest to, że u nich każdy model ma swoją rozmiarówkę, kurde. -_- Już był poruszany ten temat kilkukrotnie w wątku derkowym, u nich to niestety ruletka.
Regularnie są promocje -20% na jakiś rodzaj produktu. Strzelałabym, że gdzieś w dwa tygodnie jakieś derki na owady będą na promocji. Przy zamówieniu z PE musisz opłacić VAT do DHL-u (bo wyszli z Unii) i przesyłka może zająć trochę dłużej niż zwykle, więc jeśli urządza Cię każdy jeden dzień, to też bym nie ryzykowała. Nie pomyślałam o tym, proponując je...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 kwietnia 2021 23:49
Na ślązaku z deca była jak baleron. Nam się bucas zebra z szyją i klapą sprawdziła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się