Ochraniacze

Moniqa Jeśli to mają być ochraniacze naprawdę dobrze oddychające i jak piszesz, na upalne lato to ja polecam te: https://www.theponytackshop.co.uk/equilibrium-tri-zone-all-sports-boot-31-p.asp
Lepszych ochraniaczy na lato nie miałam. WW double lock też mam obecnie, ale na lato używam tylko tych equilibrium bo nie ma porównania z oddychalnością w stosunku do WW. PC miałam elite i mimo tych dziurek i tego, że ogólnie ochraniacze są fajne to również  w naprawdę ciepłe dni nogi grzały, equilibrium znacznie bardziej "odpychające". Mogę jeszcze je porównać chociażby do veredusów olimpiców i też na plus latem dla equilibrium. Ogólnie, ja naprawdę lepszych ochraniaczy na lato nie miałam, odkąd się ukazały na rynku sezon letni mój koń chodzi tylko w nich  🙂
A ja tych ochraniaczy co Obiś nie polecam, bo mają bardzo twarde krawędzie i wrzynały się w nogi konia powodując rany. Z equilibrium tri zone zdecydowanie bardziej polecam te tańsze, są miękkie.
mindgame Serio? Nigdy kucykowi nawet nie zmierzwiły kłaków na nogach  🤔 a mam na przody dokładnie te z linku i na tyły też coś takiego ale krótkie i naprawdę nam sprawdzają się rewelacyjnie.
Niezmiennie - veredusy vento. Tanie nie są, ale niesamowicie trwałe.
Moniqa, Sivrite, rudziczek, xxagaxx dziękuję  :kwiatek: upewniłyście mnie że przyceluję raczej w M, bo mój ma nogi długie, ale dość szczupłe.
Obiś ja kupiłam na tyły takie same jak na przody tylko, że większe. Koń po pewnym czasie zaczął się denerwować przy zakładaniu tych ochraniaczy i okazało się, że się wrzynały na w dolnej części. Może na kucyka są ok, ale na mojej gorącokrwistej kobyle z krótką sierścią się nie sprawdziły. Leżą w domu wyprane. Jak ktoś chce to chętnie odsprzedam 🙂 W zasadzie nie zniszczone.
mindgame Hmmm, ale tylko w tyłach taki problem? Wybacz, że tak wiercę temat ale po prostu jestem naprawdę zdziwiona jako, że jaśnie kucynek (hucuł) jest koniem który ma niesamowicie wrażliwą skórę, potrafił mi się obejrzeć od derki na spacerze stępem w ręce czy od mattesowego popręgu też przez chwilę stępa w ręce zanim w ogóle wsiadłam. Kłaki w tym na nogach latem moim zdaniem ma normalne, nie jest zarośnięty bardziej niż szlachetne konie u nas w stajni. Nie upieram się w żaden sposób nad tymi ochraniaczami, zwyczajnie ciekawi mnie problem jaki się u Was pojawił.
Ja na przody mam te co w linku a na tyły inne, takie o:



Tutaj porównanie tworzyw z przodami bo są trochę inne:

Obiś, na tyły mam takie same jak na przody tylko rozmiar większe 🙂 nie takie jak ty masz krótkie, tylko wysokie. Tylna noga jest szersza, trochę inna niż przednia no i tak jak mówiłam, dolne krawędzie (bardziej z przodu, tak jak pionowa linia się zaokrągla w poziomą) wrzynały się w skórę, aż wytarły sierść. Niby reklamowali, że te same ochraniacze można używać i na tyły i na przody, może w tej wersji krótkiej co ty masz na tyły to się sprawdza lepiej.
Rozumiem, stawiam, że to faktycznie przez inną pracę zadnich nóg ale nie zmienia to faktu, że nie powinno się coś takiego w ogóle wydarzyć. U mnie w tych tyłach cały przód ochraniacza jest otwarty, zupełnie inna konstrukcja ale znając przypadek Twojego konia na pewno na tyły takie jak przody nigdy się nie zdecyduje.
Przekopałam trochę wątek, ale prosiłabym o aktualną opinię. Szukam ochraniaczy ujeżdzeniowych i obczajam następujące modele:

- Veredusy Piaffe Evo / Revo - nadal jest słabo? - przekręcają się i obcierają czy już coś się poprawiło?
- Zandona King Carbon Air -wygląda na alternatywe powyższych, ktoś coś może powiedzieć po dłuższym użytkowaniu?
- Anky Climatrole - ten system odprowadzającymc ciepło wygląda ciekawie, jak w użytkowaniu?
- Eskadron Allround
- coś innego?

Troche się obawiam, że Anky czy Eskadron czy jakiekolwiek inne bez skorupy od wewnętrznej strony długo nie wytrzymają przy koniu średnio szanującym nogi :/
Veredusy mają nowy model dresiarski - nazywają się Absolute i są w dwóch wersjach: z zapięciem na kołki i na rzep. Nie macałam ich osobiście ale wyglądają lepiej niż te Evo.

https://www.veredus.com/it-it/en_GB/cat/Dressage-8029/

EDIT: Eskadrony allaround miałam kilka par- są super sztywne i mają twardą skorupę. Mój koń mega niszczy tyły a te dawały radę. Przody praktycznie się nie niszczyły, tyły wymieniałam kilka razy, ale niszczył się tylko ten materiał zewnętrzny - sama skorupa niezniszczalna więc można było zakładać np na padok. Mam na myśłi te, bo widze że są jeszc ze jakieś futrzane to te faktycznie wyglądają jakby ie były usztywniane:

https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-eskadron-allround-tyly/333421.html
Mam pytanie do osób, które zakładają koniom ochraniacze na padok. Potrzebuję czegoś dla konia który spędza dużo czasu na dworze, wiadomo nie chcę, żeby się odparzył ani obtarł.

Białe, miękkie, może dziurkowane? Do 300 zł za parę

Znalazłam takie i nie mam pojęcia które się sprawdzą na dłuższe padokowanie. No i pytanie do jakichś temperatur trzymacie konie w ochraniaczach na dworze?

https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/horze-ochraniacze-prosoft.html
https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/hkm-ochraniacze-breath.html
https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/kavalkade-ochraniacze-neoprenowe-przednie-softy.html

Roobina, jak kon musi mieć ochraniacze to musi. Temperatura na zewnątrz nie ma tutaj znaczenia. Moje chodza caly6rok. Ja używam ochraniaczy BR pro mesh i Woof Wear i jestem bardzo zadowolona.
I nie odparza się nawet na słońcu? Moja właśnie się obtarła od woof wear double lock i zrezygnowałam z zakładania. Oczywiście zemściło się to dwa tygodnie później... Czyli jak wezmę białe dziurkowane np te pro mash to powinno być ok.
Roobina, nie, nic się nie dzieje. Moje maja single locki z WW
Mam pytanie do osób posiadających ochraniacze z Premier Equine z futerkiem? Wypadają rozmiarem standardowo czy są trochę mniejsze przez futro? Dokładniej chodzi mi czy L w PE będzie dobra pod nogę konia co nosi Veredusy M. Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Piękne są, będziemy testować 🙂

edit: zmniejszamy foty.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Prosze sie dostosowac do rozmiatlru wstawianych zdjec jaki jest dopuszczalny na forum.
Kunia, ogarnij te zdjęcia Bo kolejny wątek rozjeżdżasz!
Pytanko 🙂 Odnośnie ochraniaczy kontaktowych Horze Prosafe i Brushing

Któryś z modeli lepiej się sprawdza ? Oba można zakładać także na tył tylko rozmiar większe ?

https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-horze-prosoft-przednie/19302.html
https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-horze-brushing/19301.html#color=B
Macie jakis sprawdzony sposób na przyspieszenie gojenia odparzeń ? Pierwszy raz mi się kobyła poodparzała od gum na padoku, na obu nogach ma takie buły :/
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 kwietnia 2021 16:40
Smaruj Alantanem w maści. Bardzo skuteczny na wszelkie tego typu historie. Także paprzące się rany, oparzenia czy spękania skóry.
Pochwale się 😍 jestem zadowolona, dobrze się czyszczą, fajnie wyglądają, no i chronią. Jedyny minus to rozmiarówka, normalnie z veredusów mam M więc takie też zamówiłam przody ok ale coś czuje że na tyłach będę musiała skracać gumę.. dość duże wypadają 🦄
tempImageUPnMdf.png tempImageUPnMdf.png
Czy ktoś miał już te ochraniacze kompresyjne z Kraemera? Na stronie Kraemera mało opinii ale jest info, że się ślizgają i opadają mimo dobrze dobranego rozmiaru. Ktoś użytkował?
https://ogloszenia.re-volta.pl/bandaze-kompresyjny-felix-buhler-ceramic-rehab-r-l-tyly-para-nowe/o/355616/?szukaj=kompres&kodkm=10&sortowanie=0
Ultra lekkie ochraniacze na zad, nie zaciskowe, najlepiej bez żadnej gumy. Poleciacie coś?
xxagaxx, equicki te najzwyklejsze na rzep są bardzo lekkie.
Klami mam i nie powiedziałabym że są bardzo lekkie. Szukam czegoś w ogóle na jeden pasek najlepiej.

https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/fetlock-boots/jumping-guards/ochraniacze-tylne-eskadron-basic-protection-boots-h.html

chyba to się nada, wyglądają na mega proste. Dalej jeszcze szukam, co by mieć wybór 😀
Roobina, Już bym prędzej te Breath sprawdziła. Te Horze Prosoft są takie, hmm, niby lekkie-cienkie, ale nie przepuszczające powietrza w ogóle. Mam je do jazdy tak od czasu do czasu i raczej nie wypuściłabym konia w nich na padok (inna sprawa, że te rzepy są takie se, tj. na jazdę może wystarczą.... choć też nie zawsze.... ale ruchliwy koń mógłby je zgubić na padoku). Zobacz York, Tattini - te firmy na pewno miały takie ochraniacze typu "air" z dziurkami... ale czy nadal mają, to nie wiem.

Karutek, A Busse Dressage Pro? Macałam, nie są złe (pytanie czy nóżki konia w nie wejdą :P bo ichniejszy rozmiar L to jest taki, hym, mógłby być większy... ale może mają XL też, nawet nie wiem). Nie przekręcają się.Takie, hm, "cieńsze", bym powiedziała, więc jak koń mocno się "okopuje" i depcze, to nie wiem, ale nooo, nieźle się prezentują, dobrze leżą. Tylko, kurde, nie wiem jak z trwałością. Jest jeszcze wersja bardziej przepuszczająca powietrze czyli Pro Mesh, ale nie widziałam ich na żywo.
Jeszcze są Lemieux Snug... Może warte spróbowania?

Sankaritarina, kupiłam te Breath, są bardzo fajne, więc używam je na razie na jazdy. Jak już nie będę takie piękne to idą na padok 😅
Czego używacie na nogi w większe temperatury? Czy może wtedy nic nie zakładacie? Póki co najlepiej mi się jednak sprawdzają owijki na podkładkach, ale no czasami nie mam czasu/weny na zawijanie i szukam czegoś w zamian. Mam Covalliero neoprenowe, ale nie do końca mi się podoba w jakim stanie zostawiają nogę w cieplejszy dzień, a HKMy z futrem to w ogóle była pomyłka.
czy ktoś się wypowie na temat ochraniaczy LeMieux carboin air ? czy warto? czy oddychajace?
Mam pro mesh i są super ale niestety nowy koń ma nogę krótką a grubą i pro mash są za wysokie a nie ma S ( przynajmniej te modele które mnie interesują) więc szukam czegoś na piach i błoto w teren
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się