strzemiona

Bacik90, to teraz mnie zaciekawiłaś. Serio.....  Ile to jest to "ciut więcej" ?
A z innej puli. Makebe może miałaś w użytku ?
Klami, jeśli sa takiej samej jakości jak ostrogi to nie polecam. Mam ichnie niebieskie i mi od wewnątrz schodzi farba.
Jutro dziewczyny je zważę wagą kuchenną  😀
Makebe totalnie na nie, zwykle strzemiona, które za chwilę zrobią się śliskie bo stopka się wytrze.

Te Air's są w wersji klasycznej ( chodzi o zaczep do pusliska) 0-0, które testowałam lub 0-30 ( oczko skręcone tak jak w bow Balance)
Są jeszcze z pochylonym okiem, ale ich bym nie polecała, ponieważ będą pchać nogi do przodu.
Mam też silki, ale jednak czegoś zaczęło mi w nich brakować, jak zaczęłam jeździć w lepszych 🙂
Bacik90, hahah widze ze co do siodła się zgadzamy 😉 BD team
Ja mialam na testy Flex Ony i nie. Mam Areny i sa ok, ale jednak sa ciężkawe. Ale nie marudziłam. Teraz tak jak mówię, przypadek sprawił ze wróciłam do Silków i ponownie sie zakochałam.
Ale zważ prosze te Airy, z chęcią sobie wytestuje  🤣
xxagaxx, ok.... to nie było tematu.

Bacik90, czekam wtedy grzecznie na info co do tych FJ. Jestem bardzo ciekawa. Wizualnie zupełnie nie wyglądają na lekką konstrukcję.
Czy można gdzieś wziąć areny na testy?
Mam Lorenzini i bardzo je lubię, ale już dość zużyte.
Czy jakieś inne będą mi pasować czy brać takie same?
Bacik90, nie trzymaj tyle w niepewności 😀
Ma ktoś safe riding s2 ? Może ktoś na sobie porównywał windereny kontra freejumpy lub S2 ? Mam windereny (strzemiona za 1000 które skrzypią) potrzebuje drugi komplet. Rozważam S2 lub free jump, flex-on nie chce. HELP!! 🙄
Samshieldy są ciężkie? Czy takie średnie, bo na lekkie to mi nie wygladaja niestety?
Ponawiam moje pytanie: mamy tu kogoś skaczącego w Lorenzini?
Moje zużyte i nie wiem co zamawiać , żeby było podobne w odczuciach ( ciężkie, stabilne, szeroka stopka).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 marca 2021 05:27
Perlica, ja miałam, co prawda mocno zużyte, ale skakałam w nich. Obecnie niestety miłość tkwi w winderenach, wiec nie wiem czy to coś pomoże 🙂
Perlica, ja miałam, co prawda mocno zużyte, ale skakałam w nich. Obecnie niestety miłość tkwi w winderenach, wiec nie wiem czy to coś pomoże 🙂


A próbowałaś areny? Wydają mi się być raczej z tych cięższych, ale bezpośredniego porównania do lorenzini nie mam. Miałam jinny, freejump i flex on. Areny zdecydowanie wgrywają.
Jakie strzemiona do jazdy ujeżdżeniowej sprawdzają się najlepiej? Chodzi mi o konkretne firmy i modele. Do tej pory używałam ciężkich bezpiecznych z firmy BR- model „Kwik Out”, ale mają beznadziejną wkładkę, której nie można wymienić i skrzypią, więc rozglądam się za nowymi. Dużo osób polecało Sprengery, na czym polega ich fenomen?
Jakieś opinie o strzemionach Compositi Eole pro?
https://sklep.bergo.pl/compositi-eole-pro-strzemiona
Szukam czegoś z kolcami i amortyzacją.
Wstępnie jestem zdecydowana na flex on, ale tu cena kusi  😁
azazu93, Ja kupiłam właśnie ze względu na cenę. Liczyłam na jakąś amortyzację która odciąży kolana. Niestety tyłka nie urywały, żadnej poprawy nie było.
Sprawdzałam też Acavallo Opera, ale w tych z kolei kolano zaczęło jeszcze mocniej boleć.
Ostatecznie stanęło na FreeJump Soft Pro i te zdały egzamin.
Jakieś opinie o strzemionach Compositi Eole pro?
https://sklep.bergo.pl/compositi-eole-pro-strzemiona
Szukam czegoś z kolcami i amortyzacją.
Wstępnie jestem zdecydowana na flex on, ale tu cena kusi  😁


Kupiłam na jesieni do ujeżdżeniówki, spisują się super 🙂 Mają oczko, które można ustawić torchę pod skosem żeby noga zawsze wchodziła w strzemię obrócone w dobrą stronę. Jak narazie nie mam zastrzeżeń, a miewałam problemy z kolanami. Lepiej mi się podobają niż Freejumpy, które sprzedałam, a normalnie jeżdżę w Winderenach.
Hermes, jakoś Windereny mi się tak wizualnie niezbyt podobają, może to głupie ale jakoś nie jestem przekonana. No i cena mnie wcale nie przekonuje.

karolina_2906, też właśnie myślałam o Arenach, tyle że kurcze nie wiem gdzie je można przetestować?  👀
Ja kupiłam i jestem mega zadowolona! 🙂 fajne, raczej ciężkie, eleganckie, dobrze trzymają. Jakby Ci bardzo zależało na testach, to możemy się jakoś umówić na pożyczenie 😉
Dzięki za odpowiedzi. Czyli lepiej dołożyć lub poszukać używek flex on, testowałam, bardzo dobrze się jeździło i skakało. Rozważę jeszcze free jump, bo winderen mnie nie powaliły + szybko schodzi z nich farba wiec za ta kase wole cos trwalszego.
karolina_2906, oj dziękuję  😍 Myślalam raczej o sklepie, nie będę Ci kłopotu robić.
Najwyżej poczekam aż mi się zetrą całkiem wkładki z lorenzini, bo wymieniłam i wiem, że drugi raz się to nie uda już,bo się gwinty wyrobiły. Po prostu kupię te Areny, bo nie są drogie.
Tak jakby ktoś się zastanawiał, to Safe Ridingi są w pieruny ciężkie  😁  Na oko to jeden waży tyle co dwa (też ciężkawe) Freejumpy Soft Up Pro
A ktoś posada Arena AluPro ?

Edit: mam coś z mózgiem jednak, chwilę temu przecież pisałyśmy o nich, ale sobie w mózgu przestawiłam, że o Opera piszemy 😂
darolga   L'amore è cieco
19 kwietnia 2021 08:05
Czy ktoś może mi wyjaśnić różnice pomiędzy modelami Jinów? Mam od wielu lat jakieś zwykłe czerwone, jedne z pierwszych jakie weszły na rynek. Chcę teraz nowe, ale przy okazji szukania odkryłam, że Jin zrobił wiele modeli i nie wiem czym one się od siebie różnią. Joker są mniejsze, młodzieżowe, to wiem. Anatomic profilowane, ok.
Ale jakie są różnice między Opaque, Kinko, Standard i Alu? Kinko mają tylko innego koloru stopkę czy jak? A reszta?

Pytanie numer dwa - jak nie Jin to jakie w tym stylu, ale w kolorze rosegold? Tak żeby farba nie zlazła od razu, żeby były dobrze wyważone, nie tandetne. Cena bez znaczenia.
Moon   #kulistyzajebisty
19 kwietnia 2021 08:14
Rosegoldy ładne ma Arena.
Problem w tym, że foty netowe to są od sasa do lasa, jeśli chodzi o kolorystykę :/ A to naprawdę ładny odcień 😉

btw. wstawiłam link i mi zjadło posta... Chyba jeszcze nie do końca forum ogarnia wszystkie funkcje :P
Mi się Jiny starły dość szybko 😉 myślę, że wszelkie HKM i HarrysHorse, które mają rose gold w ofercie, tak samo się zachowają...
Zobacz sobie nowe Samshield Shield'Rup Rose Gold😍
Puma, tylko jin są lekkie a samshieldy zdecydowanie ciężkie. Tak mi się zdaje przynajmniej? Czy się mylę?


Btw. Jaka jest różnica między freejump pro a pro light? Te light są niby młodzieżowe, ale czym w zasadzie się różnią? Są przy okazji lżejsze?
Te light mają jedynie plastikowe kolce na stopce przede wszystkim, a soft up mają metalowe "śrubki" dodatkowo, przez co się mniej - prawie wcale - nie ścierają.
Mają też krótsze ramię i nieco węższą stopkę.
Dziewczyny a jak to jest z tymi strzemionami freejump soft up lite? Pisze jedynie ze sa do rozmiaru buta 39. Ale są to jakieś dziecięce strzemiona? Czy dorosła osoba normalnie może w nich jeździć czy sa jakieś np słabsze??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się