Oficerki

Flygirl, ja mam chudą i dość długą łydkę oraz dość małą stopę -37. Rozmiar slim tall  leży na mnie najlepiej, ale się trochę marszczy-  co akurat mi nie przeszkadza wcale  🙂. Kolor pasuje mi bardzo do mojego outfitu na starty 😉 🙂. Do tweedowego fraka, beżowych bryczesów i ciemnego plastronu wyglądają super (a do tego konia mam kasztana). Są mega wygodne. Mam już drugą parę takich samych tak mi się spodobały 😂.

KaNie, a mi te nowe modele nie podobają mi się jakoś. Te białe napisy z nazwą brandu na czarnym bucie to tak trochę przaśnie jak dla mnie. Mimo to i tak Ariaty są u mnie nr 1 ze względu na stosunek trwałości i wygody do ceny.
No dla mnie właśnie odcień też idealny, moje Kavalkade jednak są dla mnie za jasne, żebym uznała, że outfit jest na 100%. A ten konkretny model jest w promocji akurat, no i myślę... A brałaś obwód dużo ciaśniejszy?

Jak się zwie nowy model? Ale pewnie i tak nie kupię, bo ja żyd jestem i pewnie będą za drogie. W sumie Kavalkade nawet roku nie mam, na cholerę mi już kolejne, to sama nie wiem.
Czeggra
Widziałaś na żywo? Bo mnie w necie nie zachwycily, ale w sklepie stały obok tych ktore mam. I moim zdaniem mega kobiecie i o wiele, wiele ladniejsze.
Bo wedlug mnie Ariaty to mega oficerki, ale nie sa jakies szczegolnie ładne.

flygril
Ja wiem tylko ze stare kosztuja 299 euro a nowe 325-359 w zaleznosci od sklepu.
Nazywaja sie Palisade.
Tez ładne, napis by mi nie przeszkadzał. Bardziej mi przeszkadza kolor, bo brązowych nigdzie nie widzę, a czarnych nie chcę. No i już 500 zł więcej moja cebulowa dusza nie udźwignie. :P Mam blokadę wydania więcej niż 1000 zł na oficerki. 🤣
KaNie, widziałam tylko w necie, bo u mnie był twardy lockdown dobrych kilka miesięcy i w zasadzie cały czas wszystko jest pozamykane. Krój wygląda bardzo ok, ale ten biały napis bardzo mi nie odpowiada.

Flygirl, ja ma tak samo. Jestem kutwa i poluję na promocje. Ariaty nówki sztuki w pudełku wyhaczam na e-bayu za jakieś 100-150£.
Cześć wszystkim 😀
Szukam oficerek ale mam bardzo duży problem z rozmiarówką. Mam rozmiar stopy tak 41,5-42 zależy od butów, ale mam długą i szeroką łydkę, za to bardzo wąsko w kostce. Długość butów minimalna to 51 cm i to jeżeli się za dużo nie złamią, a szerokość łydki 43,5 cm, za to mocno zwężą się w kostce, więc generalnie słaba sytuacja, bo z seryjnych butów prawie takich nie ma!  😵 😵
Rozważam wzięcie kavalkade, mimo że według tabeli będą za wąskie, ale mają wysokość 51 cm i wiem że się rozciągają, znalazłam też hkm latinum style ale mnie nie przekonują. Może ktoś ma podobny problem i ma jakiś pomysł 🤣
Hej, słuchajcie szukam na siebie pierwszych oficerek (całe życie jednak sztyblety i czapsy :p).
Zależy mi na tym, aby nie usiadły zbyt mocno, wygląd raczej klasyczny, zamek z tylu. No i koniecznie brąz. Mam obecnie sztyblety i czapsy roma z hippiki. Wiekowe już bo maja z 5 lat, sztyblety zaczynaja niebezpiecznie jakby lekko pękać po bokach no i wymiana zamków tez była kilkukrotna :/. Szukam czegoś w wersji budżetowej, ale żeby chociaż polowe tego czasu co sztyblety posłużyło. Jeżdżę jednego konia dziennie, z dwa treningi skokowe w tygodniu.
Rozważam jakieś Ariaty na promce jak dorwę, zakochałam się w Tattini boxer i breton ale nigdzie nie mogę znaleźć swojego rozmiaru :/. Myślałam jeszcze o BR, ale z racji takiej ze żadnych z nich nie miałam póki co w ręku, totalnie nie wiem jaka skóra. Ktoś pomoże? 🙂
wikaa1507, - a wiązane wchodzą w grę? Też mam bardzo wąskie kostki, kupiłam Busse Laval, mogę je sobie zasznurować ciaśniej w stopie i kostce, a potem puścić szerzej 🙂 Jakościowo jak na tą półkę cenową są bardzo ok, moje zastrzeżenia są głównie takie, że wcześniej miałam lepsiejsze buty i jestem nimi zepsuta 🤣
Keirashara, sznurowane tez wchodzą w grę, Busse mu się podobają, ale niestety nie produkują tak wysokich
keirashara, a jak te Busse wyglądają po chwili użytkowania? Czy dopiero co kupiłaś i jeszcze się nie wypowiesz? Poka foto :P
wikaa1507, mam dokładnie ten sam problem, nawet rozmiarowo dość podobnie. Mnie ratują oficerki Hippiki robione na zamówienie, ale moje mają już sporo lat, ponoć aktualnie są jakościowo sporo gorsze 🙁 Stare powolutku zaczynają się przecierać na wylot, więc rozważam uszycie kolejnych (Las Vegas)... Z tym, że w przypadku tej firmy - zamki to jakiś dramat. Co chwila się rozwalają... polowałam zatem na jakieś seryjne oficerki na czas napraw zamków.
Upolowałam Premier Equine model Chiswick i leżą całkiem nieźle. Totalnie nie mogłam dobrać oficerek standardowych przy moich różnicach kostka - łydka i rozmiarze butów 41/42... a te może nie są idealne, ale dużo im do ideału nie brakuje. Z uwagi na podobne wymiary - mogę Ci je udostępnić do przymiarki 😉
Busse Laval miałam. Piękne. Upolowałam na promocji. Leżały fatalnie. Spadały mi z nogi podczas jazdy 🙁 Więc na nogę o sporej różnicy kostka - łydka - totalnie nie polecam.
Sankaritarina, - stronę temu pisałam 🤣 Fotki zrobię na dniach. Generalnie są spoko, ale przy porównaniu do cavallo to niestety, nie to. Skóra cieńsza, wymaga częstego smarowania, bo się robi śliska, amortyzacja w podeszwach słaba. Mam od grudnia, coś tam od środka już widać, ale tyle, że używane, pod tym względem ok. Taka średnio-niska półka cenowa i to po nich czuć, ale za ten pieniądz to też trzeba się z tym liczyć 😉
wikaa1507, - przysięgłabym, że robią, bo sama mam 49 - stopa 38, łydka 34. W stopie mam 2 rozmiary za duże i nie ma dramy (oficerki w rozmiarze 36 i z moją długością łydy to też tylko w erze/na wymiar 🙄
_Gaga, właśnie zamówiłam z gnl kavalkade i hkm, do hkm nie jestem
Zupełnie przekonana, ale uznałam że za taka kasę, warto zaryzykować. Jak okaże się ze muszę je odesłać to zgłaszam się na przymiarkę 🙂
wikaa1507, nie ma sprawy. Oficerki mam w stajni w Smogolicach - więc jakby co muszę je tylko wrzucić do auta.
Wszycie nowych zamków w Warszawie i okolicach? Najlepiej Żoliborz/Bielany ...
Cześć dziewczyny! Jestem zielona w temacie oficerek ale bardzo chciałam je mieć wiec kupiłam takie które były przystępne cenowo :
https://www.horze.pl/obuwie-jezdzieckie/oficerki-damskie-skorzane-horze-duvall/39088.html
I kurcze mam problem bo nie jestem pewna czy dobrze leżą? Wzięłam rozmiar 38regular ale chyba za bardzo odstają na gorze nie? Są mega niewygodne gdy chodzę, wbija mi się kawałek materiału zawijający się tuż nad piętą ale może to normalne ze są tak niewygodne..? Pomóżcie
Nie kupiłabym niewygodnych butów, to jest rzeźnia potem. Zobacz sobie oficerki Kavalkade Maximus.
Tzn no jak oficerki sa mocno dopasowane to bywa rzeznia na poczatku ale raczej w takich miejscach strategicznych typu pod kolanem 🙂
Przy tych skokowych tj miękkich nie warto też kupować zbyt wysokich bo one potem niefajnie siadają. Natomiast jak by mnie coś przy stopie żarło na dzień dobry to ja dziękuję za takie buty.
Super, dziękuję Wam czyli to jednak nie jest normalne 😀
Hm, a mnie w wielu nowych butach coś żre. W oficerkach to już musowo. Mi się generalnie podopasowywały w tych żrących miejscach, a na okres rozchodzenia stosowałam np. podpiętki...
A sprawdź sobie czy jak masz pozycję jak w  strzemieniu z piętą w dole to też cię uciska. "kucnij" sobie z czubkami palców na jakiejś encyklopedii.
Ktoś z Was ma/miał König Palermo? Jak z trwałością, wygodą i rozjeżdżaniem? Dużo siadają?
Męczyłam blisko rok Petrie Sublime i skapitulowałam. Wyglądają prześlicznie, ale wciąż obcierają, gniotą, robią sińce.
Kupiłam skórzane oficerki, nowe, firma noname. Skóra licowa. Wszystko cacy pieknie, wygodne i dopasowane. Tylko bardzo ślizgają się o tybinke siodła i to tak że kompletnie nie mogę nogi przylozyc.. Co z tym można zrobić? Czymś zapastować?
nefferet, - potraktuj smarem do siodła 😉 Moje Busse robią podobnie jak wyschną, co jakiś czas muszę je przelecieć czymś tłustym.
Może się ktoś zechce wypowiedzieć na temat Petrie Trento. Nie widziałem żadnych opinii w necie, a rozważam zakup takiej pary
Czy ktoś z Was może wie jak to jest z lakierowaną skórą w Königach? Czy łatwo się rysuje, niszczy?
Zamówiłam dzisiaj oficerki Pioneer 😀 zakochałam się po fotach kolekcji PS of sweden. Zobaczymy co to przyjdzie :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2021 07:58
Czy takie przetarcie zamka podlega reklamacji, czy to raczej zużycie po prostu i nie ma co reklamować? Mam te oficerki niecałe dwa lata, użytkuję niezby intensywnie, weekendowo, jakieś 5h jazdy średnio w tygodniu. Przetarła mi się nitka trzymająca tą "sprężynkę" suwaka. Boje się, że to się całkiem rozwali, na razie się trzyma i zapina, ale nie wiem jak długo.
20210429_075705.jpg 20210429_075705.jpg
20210429_075640.jpg 20210429_075640.jpg
zembria, możesz próbować reklamować, skoro 2 lata nie minęły. Ostatnio odrzucono moją reklamację jak z ząbków wyskoczył zamek, a buty też jeszcze 2ch lat nie miały. Natomiast sklep przejął koszt naprawy na siebie i mi oddali kasę za naprawę u szewca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się