preparaty na stawy

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 grudnia 2020 09:15
Djarumm, tak jak pisze Pyzaikonie, mega polecam ten suplement. Mój Rudzielec na bostweli, ani na czarcim tak nie chodził jak teraz po tym.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 grudnia 2020 19:19
https://podkowa.eu/pl/p/Mieszanka-na-osteoporoze-i-regeneracje-kosci-po-urazach-3kg/1655
Czy ktoś może polecić ten suplement?
szukam najlepszego wspomagacza do walki z pękniętą kością  😕
Pati2012, zainwestowałabym raczej w coś np. Audevarda: https://www.animavet.pl/audevard-repair-osteo-3000-g.html
Czy ktoś z Was stosował Tendonflex?  Czy na opakowaniu jest może podany dokładny skład tzn ile jest msm, ile kolagenu i wit ? Albo czy można gdzies go znalezc ? (Horseline nie odpisuje, a potrzebuje wiedzieć do jutra)
Gillian   four letter word
23 stycznia 2021 14:25
Mam w domu opakowanie, zaraz zerknę.
Pytanie do osób które używały DERBYMED Mobility HCC - czy jest to dobra opcja jako suplement stosowany nie na konkretna kontuzję, a w celu poprawienia ogólnej mobilności? Mam 17 -sto latka który strzyka ( strzykał w sumie zawsze mniej lub bardziej - kiedyś jak byłam w klinice z innej okazji i o to zapytałam to powiedzieli, żeby się tym nie przejmować bo "taki urok"😉, ma też zwyrodnienie które zostało ostrzyknięte i się nie odzywa. Chciałabym mu głównie z uwagi na wiek i fakt, że widzę że ostatnio rusza się trochę mniej żwawo podać coś na poprawę mobilności. Wyobrażam sobie to tak, żeby dać mu jakiegoś boosta, bo nie przyjmował nigdy nic konkretnie na stawy.

Polecono mi też Movicur - ponoć ma dobre rezultaty, ale wydaje mi się, ż eto raczej takie codzienne stosowanie więc myślałam, żeby to wdrożyć po tym Derbymedzie. Czy to co pisze ma sens?

EDIT: ewentualnie przy casie opisanym powyżej stosować ten Derbymed w dawce "wspomagająco" czy "profilaktycznie". Chce żeby był efekt, ale jeśli nie ma potrzeby dawać tej większej bo i tak nie będzie lepszego efektu  to chciałabym wiedzieć, bo to nie jest najtańszy suplement 🙂

https://www.animavet.pl/manufacturer/derbymed/derbymed-mobility-hcc-2-x-500-ml.html
Aga_Leming, u nas w stajni podanie Mobility HCC co ok. 3 miesiące dawało efekt super. Na temten moment najlepszy dostępny preparat.

Jeśli chcesz coś profilaktycznie to też polecam ci Pentosan albo Osphos. Drogie, ale skuteczne i działa na ogólną poprawę.
xxagaxx

Właśnie zamówiłam 😉 Koń co do zasady jest zdrowy - po prostu już trochę starszy i chciałabym go wspomóc. Teraz trochę mniej się rusza co na pewno nie pomaga w mobilności i czuć, że trudniej mu być gibkim - chyba uroki starości bo od razu się to odbija na jego mobilności i chęci ruchu do przodu jak ma jakąś przerwę albo mniej pracuje.

Mam nadzieję, że ok. dwa razy rocznie + jakiś tańszy preparat na podtrzymanie efektu u nas wystarczy - koń tez nie jest poddawany jakimś turbo obiciążeniom. Zobaczymy jaki będzie efekt po pierwszym miesiącu stosowania 🙂
Aga_Leming, HCC to jestem z bardzo nielicznych preparatów które wpływają na coś więcej niż stan konta. Dobrze się sprawdza i daje realne efekty. Obserwacja na co najmniej kilkunastu koniach.
U mojego przetestowałam chyba już wszystkie dostępne preparaty na rynku, po żadnym nie widziałam poprawy, chociażby jakiejś ulgi, działania przeciwbólowego, etc. Zaczęłam podawać Premierflex HA i Premierflex Plus z dużych wiader po 2kg (wg producenta starcza na 8 miesięcy, ja podawałam od serca, więc miałam na jakieś 4,5 - 5,5 miesiąca). I teraz po kilku tygodniach przerwy od suplementowania widzę znaczne pogorszenie, gorszą ruchomość, więc chyba to jest to, co u mojego działa.
https://www.equineanswers.co.uk/premierflex-ha/p4
https://www.equineanswers.co.uk/premierflex-plus/p16


Espana, czy nadal podajesz powyzsze suple? Jak ew opinia po 3-4 latach?
Aga_Leming, HCC to jestem z bardzo nielicznych preparatów które wpływają na coś więcej niż stan konta. Dobrze się sprawdza i daje realne efekty. Obserwacja na co najmniej kilkunastu koniach.


Wlałam w konia 3 flaszki HCC, bez żadnych efektów.

MoniaaA nie podaję, bo nie mam komu. Aczkolwiek to były jedyne suplementy, po których był widoczny efekt u mojego konia.
espana, ja też. Pamiętam jak znajome konie zaczęły super po tym chodzić - i serio to nie opowieści ludzi tylko widziałam te konie na żywo. No i zainwestowałam (bo to jeszcze były czasy gdzie to na serio było mega drogie) - 4 flaszki przetrawił i wy....ł bez efektów.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
16 marca 2021 11:10
To w moim przypadku nic już nie działało, a po HCC efekty były konkretne. Podawałam staruszce z mega zwyrodnieniami, która większości suplementów przyjmować nie mogła ze względu na wrzody. HCC schodził u nas "wiadrami" bo po ustaleniu z wetem podawaliśmy spore ilości.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
05 kwietnia 2021 08:13
Znowu ja, tym razem z pytaniem 🙂
Szukam jakiegoś sprawdzonego suplementu na stawy dla kucyka, któremu tydzień temu zdiagnozowano zmiany szpatowe w jednym stawie skokowym. Kucyk dostal Osphos (mamy to powtarzać co 8-10 miesięcy) ale chce też podawać coś na co dzień. Pomożecie? 🙂
ostatnio ja i kilku moich klientów stosujemy to - https://www.silvita.cz/hyalgel-horse-liquid-1000-ml , widze że działa, cena też fajna tylko trzeba ściagać z Czech,
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
05 kwietnia 2021 09:54
blucha  stosujesz u konia ze szpatem? Normalnie zamawia się z tego sklepu?
wysłałam priv
blucha, te preparaty mają mniej więcej zawsze to samo: boswellia, siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, kwas hialuronowy, MSM. Te składniki kupisz na Allegro Ew. Na podkowa.eu i zmieszasz. Będziesz miała preparat za pół ceny. Przy kilku koniach do suplementacji od dawna przestałam kupować w końskich sklepach i gotowe preparaty bo można pójść z torbami. A to jakby nie było w większości są związki chemiczne więc nie ma tutaj EKO, czy lepszej jakości itede. human grade MSM kosztuje na Allegro 32 zł za kilogram. W końskim sklepie 100 zł prawie. Glukozamina, chondroityna są w opakowaniach po pół kilo.

Robaczek M., - ja podaję Boswellię z HorseLine i czuję różnicę w chęci do ruchu, aczkolwiek myślę o ściągnięciu premierflex z UK na próbę lub mieszaniu samemu ze względu na koszty.
Dance Girl, - w jakich proporcjach mieszasz? Czy "na oko"?
Dance Girl kupujesz od jakiegoś konkretnego producenta/ sprzedawcy na allegro?  👀
Chętnie dałabym coś swojemu teraz na stawy, ale wiadomo koszty, koszty koszty. Tu kowal, tam pasza, tam wet.... 😵
keirashara, na Kramerze można zobaczyć całe opakowanie jak wygląda razem z info o składzie, albo czasem w innym sklepie jeździeckim. Zwykle oglądam metki z tych najdroższych i stamtąd biorę proporcje. To samo robię z suplementami dla psów.

Alaska, dzisiaj wieczorem znajdę chwilę to ci podlinkuję. Przy moich koniach bym zbankrutowała  jakbym jechała tym co polecają na forach

Update:
MSM

witamina C

chondroityna

glukozamina

Kolagen i kwas hialuronowy kupuję w podkowie. Zioła również w kilogramowych opakowaniach na Allegro.



Dance Girl wiem że wychodzi taniej, jak potrzebuje ,,pojedyńczy,, suplement to też kupuje na all ale mieszanki wole jednak kupić gotowe.
prośba o pomoc w znalezieniu odpowiedniego składu, czy zioła do tego są konieczne czy tylko główne składniki? a jak ze skutecznym mieszaniem aby proporcje były poprawne czy dawać z każdego opakowania 1 porcję?
Ja zamiast wit. C podaję suszony owoc róży. A poza tym trzymam się cortaflexu High strenght powder, widzę różnicę. Koń mega trzeszczkowy i z problemami ze stawami, a chodził dwa lata regularnie i było ok (teraz walczymy z płynem w nadgarstku i flegmoną...). Wet po zrobieniu zdjęć kopyt stwierdził, że to kopyta innego konia niż widzi przed sobą, bo to generalnie nie gra. Ale ja podaję od trzech lat non stop ten suplement. Teraz dokupiłam też czarci pazur. MSM podawałam osobno, ale teraz przerwa, bo w cortaflex mam wystarczająco - zamówiłam tej wiosny też HA jako uzupełnienie.
Kiedyś jak odstawiłam ten suplement to koń przez rok był nieregularny i lekko kulawy, trafił na łąki, wet mi powiedział, że to właśnie przez odstawienie suplementu. Jak do niego wróciłam to po kilku tygodniach było ok, więc nawet nie myślę o zmianie na coś innego.. Kobyłka ma 17 lat, więc też nie chcę kombinować, wolę wydać trochę więcej ale mieć pewność, ze działa i jest ok.
blucha,
Można prosić instrukcje jak zamówić w Czechach ten środek? Bo ostatnio próbowałam to mi odpisali że do PL nie wysyłają
encia pytałaś w tym konkretnym sklepie ? bo w innych to ciężko znależć taki który wysyła
a sorki , bo ja podlinkowałam producenta , w wątku o sklepach internetowych podawałam link do sklepu w Czechach który wysyła do Polski, tam też mają ten preparat
blucha,
Dobrze to poszukam sobie. Dzięki
encia prosze - https://www.mazlickuvraj.cz/hyalgel-horse-liquid-1000ml?search=hyalgel
to nowe forum jest straszne🙁 nawet na własnej karcie nie można cofnąć sie do kilku miesięcy zeby znależć swój post 🙁
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się