Derki

Ok, w takim razie zamówię Horseware z klamrą.
Szkoda, że ten model Bucas u nas odpadł.
Dzięki!
Extra, uwielbiam te decathlony, kroj jest taki jak 300g?


ajś, odpisuję po prawie miesiącu, ale może się jeszcze komuś przyda. Nie wiem jaki krój ma 300g, ale imo ta 50g jest dosyć wąska w klacie i w łopatkach, w innych miejscach luźna i obszerna. Na moim gniadym niestety zbyt dobrze nie leży, uwierała go przy schylaniu i jedzeniu z ziemi, zsuwała się też trochę do tyłu. No i nam nie przypasowała podszewka (poliester z bawełną), mój gniady jednak woli derki śliskie od spodu. Dla porównania dobrze leżą na nim derki Bucas freedom oraz Horze nevada.
Mam nawet wrażenie, że ta z deca lepiej leżała założona na inną derkę w deszczowy dzień, niż sama bezpośrednio na koniu  😂
anetakajper   Dolata i spółka
21 marca 2021 07:26
Gdzie mogę dostać dobre, mocne gumy do pasów między nogi.
Kiedyś kupiłam u siodlareniki i były super, ale nie widzę u nich na stronie  🤔
anetakajper, - caball robi super pasy do swoich derek i sprzedają też osobno 😀
Gdzie mogę dostać dobre, mocne gumy do pasów między nogi.
Kiedyś kupiłam u siodlareniki i były super, ale nie widzę u nich na stronie  🤔



decathlon, fouganza
co zakładacie teraz na konie? ja już zgłupiałam. w nocy -2 derka 150g a rano przy 1oC koń spocony. Całą zimę tak hulał i było idealnie.. Już nie wiem czy nic nie zakładać czy co robić. Mam wrażenie, że teraz koniowi cieplej niż w zimie mimo, że temperatura taka sama.
Mój lekko już odrośnięty, w dość ciepłej stajni stoi w plandece na cienkim polarze i jest mu ok. Nic cieplejszego nie wchodzi w grę, zaraz się czochra.
Moje 2 ogolone , stoja 24h na dworze w 2 plandekach. W tym ta gorna z kapturem. Ale w dzien jak jest slonce to sciagam im jedna. reszta nie golona stoi w jednej plandece, ale tylko na noc.
Mój zaboksowany kontuzyjnie, zimna stajnia, lekko odrośnięty w 200 gr stoi , tydzień temu przebrany z 250 tylko dlatego, że zmienialiśmy stajnię a derka była mocno brudna. Niegolona, ale derkowana od jesieni , 23 letnia Byśka łazi w 150 gr. Żadne się pod deką nie poci, wręcz rozważałam doubranie na moźne noce...
Tyle, że u nas przy + 10 stopniach i wietrze, odczuwalna jest pewnie w granicach - 5ciu 😉
Mój ciągle stoi w 200, spocony absolutnie nie jest, lekko ciepły. Ale on stoi w stajni, w której jest może 1-2 stopnie więcej niż na dworze. A nocki ciągle mocno zimne.
anetakajper   Dolata i spółka
22 marca 2021 12:13
Ja swojego ogoliłam w sobotę i zgoliłam garstkę włosów, a goliło się to tak wspaniale  😵
Stoi w 300  + kaptur 100 i jest ciepły.  Mam nadzieje  że w tym tyg. ściągnę choć po jednej derce!
Mój 300 gram bez kaptura, ale jest łysy od listopada, bo golę na 0.
Nie jest spocony, a ogólnie lubi się rozebrać jak jest mu za gorąco. Teraz o dziwo się nie rozbiera nic,a nic.
to chyba mój koń jest jakiś dziwny. Jutro chyba już całkiem ją rozbiorę i będzie latać na golasa.
Moj tez juz lata na golasa i jest wysoce ukontentowany 🙂
"Mój" niegolony stoi w setce i nie jest przegrzany, ale ogólnie jestem zachwycona tą derką, bo jest naprawdę oddychająca i utrzymuje go w stałej temperaturze niezależnie od tej na zewnątrz.
flygirl, - a co to za dera? 😀
Mój ogolony cały bez nóg i głowy, lekko odrośnięty stoi w plandece 0g na polarku bez kaptura. Boks angielski, cały dzień na padoku. Nie widzę, żeby marzł, zawsze jest ciepły. Także jestem trochę w szoku, że Wasze tak ciepło poubierane  👀
keirashara Trinity. 🙂
Czy kaptury bucasa pasują każdy do każdego modelu? W sensie czy wszystkie mają taki sam typ mocowania, ten na rzepy? Chodzi mi o wersje padokowe.

Ewentualnie jakaś alternatywa? Już pomijając cenę, to dostępność 14-21 dni jest co najmniej niefajna  😵
freya, jak na razie u mnie wszystkie kaptury pasują.
Z innych na bank pasuje Premier Equine, ale dostępność wcale nie lepsza. Pasuje również weatherbeta Ale pl też słabo. Myślę że można dogadać się z cabalem i uszyją.
To przeszukam jeszcze internety, a póki co odezwałam się do caballa (oby mnie uratowali), dzięki za podpowiedzi :kwiatek:
Ludzie, help    :kwiatek:
Miał ktoś z Was do czynienia z derkami firmy Shires (ripstop 600 d) Szukam takiej na wiosnę bez kaptura co jak pada deszcz to nie przemoknie.
Mam weatherbeeta i mega sobie chwalę, ale nie ukrywam, że w Shires bardzo spodobał mi się pewien wzór  😁 🏇
blysku, Shires 600D są całkiem przyzwoite jeśli chodzi o trwałość i nieprzemakalność. W mojej opinii dużo lepsze niż ładnie wyglądające, ale łatwo niszczące się Amigo Hero 600D. Shires wypadają też dość kuse i krótkie w porównaniu do np PE.

Edit.
Poniżej ten sam koń w derce Shires i PE- obydwie derki w rozmiarze 6’6
Shires Highlander 100g (600D):




PE Titan 300g:


[b]czeggra1[/b]  myślisz, że z tej firmy się sprawdzi dla nas taka derka ? Niestety muszę mieć pewność, że nie będzie przemakać  😵
Nie wiem - ja nie mogę obiecać Ci takich rzeczy. Od tego jest producent 🙂. W UK się sprawdzała u konia który wychodził na pastwisko na każdą pogodę. Pamiętam też, że tarzając się w błocie potrafił się upanierować pod derką na zadzie, a w takiej PE nie.
czeggra1 wezmę pod uwagę Twoją opinię. Dzięki  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 kwietnia 2021 08:30
Hilfe - muszę na cito nabyć plandekę z kapturem - do tej pory celowałam w Bucasy i Horseware, bo przynajmniej miałam pewność, że wytrzymują w deszczu.
Czy ktoś może coś napisać o doświadczeniach z Horseware MIO a Bucasem
bjoork, mam trochę doświadczenia w użytkowaniu przeróżnych derek Horseware. Mio na moich koniach żyje tylko kilka dni, albo i krócej - drą w strzępy. Mio będzie się pewnie lepiej sprawować na koniu, który jest padokowany w pojedynkę i nie włazi w krzaki. Tak samo jak Mio, nie mogę również polecić Hero. Trudno mi powiedzieć coś o nieprzemakalności, bo zanim spadł deszcz to moje konie je porwały 😁 🙇.
Z Horseware, z tych nie ultra drogich modeli, z tej średniej półki to u mnie dobrze sprawowała się plandeka Amigo Bravo 1200d. Przeżyła bez dziur, nie przemakając, dobrych kilka lat.
Po Rhino spodziewałabym się większej pancerności w użytkowaniu, ale leży na koniu super i nie przemakała łatwo. Z Rambo mam tylko przeróżne coolery i mucha nie siada - są suuuper.
Wie ktoś może gdzie w Polsce można dostać osłonę na brzuch jak na zdjęciu?
Ewentualnie jakiś model derki która dobrze zasłania brzuch (wymiona u klaczy)
derka.png derka.png
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie….
Szukam derki siatkowej z polarem na plecach w rozmiarze 165 cm.
Mam bardzo fajna i chyba niezniszczalna mająca już x lat z Eskadrona, ale jest 155 cm i niestety leży niczym skurczona firanka. 🤣 Nie znalazłam 165. :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się