Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Jak dla mnie to najbardziej szczere ogłoszenie, jakie widziałam. Właścicielka ewidentnie sobie z koniem nie radzi, co powoduje narastającą frustrację, której upust daje w ogłoszeniu. Potencjalny kupiec wie, na co ma się przygotować. Lepiej w tę stronę, niż zatajać istotne fakty.


Z mojego doświadczenia, konie "nie do ujechania" przez lata to po prostu konie niezdiagnozowane...
Podejrzewam, ze nawet fiord byłby taki, jeśli stałby w boksie 23,5h/24.
Właścicielka tej klaczy kiedyś chwaliła się koniem na forum, demonstrujac galopy kondycyjne na hali na czarnej wodzy 🙂
E: wrzucam profil.
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=41401;sa=showPosts;start=0
Gillian   four letter word
30 marca 2021 12:58
I skokami bez kasku, także na czarnej, żeby być pro 🙂
tajnaa, pamiętam tą laskę i tą dyskusję nawet, bo kiedyś testowałam konia z tej stajni na zawodach....
W sumie po tym ogłoszeniu myślałam, że ta osoba jest pod 20tkę. A jest chyba pod 30tkę - przynajmniej wnioskując po podanym wieku te kilka lat temu. Z jednej strony współczuję jej tej frustracji, bo to musi być okropne mieć konia i nie umieć się z nim dogadać przez x lat. A z drugiej strony już w przytoczonej przez tajnaa dyskusji było widać, że dziewczyna ma swoje zdanie i choćby ktoś jej tłumaczył, że myśli źle, to zdania nie zmieni. Najwidoczniej trafiała na ludzi, którzy popierali tego typu metody i z jakiegoś powodu utwierdzali ją w przekonaniu, że tak ma być i wszystko jest ok. W sumie to współczuję trochę i jej, i bardzo współczuję koniowi. Pozostaje mieć nadzieję, że klacz trafi w świadome ręce
https://www.olx.pl/d/oferta/kucyk-zimnokrwisty-CID103-IDJeRd8.html#36bec8e4f8

Co to jest kucyk zimnokrwisty ❓
Raczej kucyk spasiony <hihi>
śliczny koń, dopóki nie spojrzałam na kopyta 🙁
wałaszek ogłoszenie
Mnie bardziej zastanawia jak on siodlo przyjal, jak tam nie ma gdzie siodla zalozyc 🤣 masakra taki grzbiet
Faktycznie, z przodu narty, a tyły... no chyba dobrego strugacza tam nie ma..
Ale jaki urodziwy!
Pomijając te kopyta...
Mnie bardziej zastanawia jak on siodlo przyjal, jak tam nie ma gdzie siodla zalozyc 🤣 masakra taki grzbiet


To jest choroba nieprzemyślanych mieszanek najczęściej, od groma jest takich arabów. Kłąb kończy się w połowie grzbietu. Aż nie zwróciłam na to uwagi u tego konia, bo widywałam o wiele gorsze araby. 😀
Jakby to był arab, to bym się aż tak nie zdziwiła grzbietem 😉
Nie wiem co tam urodziwego poza ladna glowa i wyrazistym okiem, szyja i potylica masakryczna, dlugi klab i ekstremalnie ciasny grzbiet, rozwarte stawy skokowe, za darmo bym tego konia nie chciala.

Z dwojga zlego wole konia o dobrej budowie i szpetnej glowie bez oka, na lbie sie w koncu nie jezdzi 😉
A kopyta to temat rzeka. Widziałam już niejednego konia zdecydowanie wyżej wycenianego gdzie pierwsze co rzucało się w oczy, to ... brak kopyt / każde inne itd. itp.
Nie wiem z której strony urodziwy. Biedne stworzenie. Jakby zbudowane z kilku koni.
Biorąc pod uwagę rejony to ten koń może być w trakcie wyciągania na prostą z kopytami. To jest kraina koni stojących w stanowiskach na metrowym gnoju, nie wychodzących i karmionych tak żeby waga się zgadzała (żyto itp itd). Kopyta chłopi robią sami. Kiedyś pojechałam konie oglądać, nie dla siebie... No na mocne nerwy okolice
Tam więcej takich cudnych kopyt w ogłoszeniach, choć konie całkiem, całkiem - no i ceny dość adekwatne.
https://ogloszenia.re-volta.pl/mlody-przyszlosciowy-walach-diego/o/289683/?&strona=3
Za każdym razem jak przeglądam ogłoszenia, to muszę na to trafić 😲 Ta cena za tego konia... no ktoś nieźle pomarzył

Edit: https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-prywatnie-klaczki-CID103-IDJiRtc.html#0762ce651c
Zbieram szczękę z podłogi  🤔
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 kwietnia 2021 10:59
https://ogloszenia.re-volta.pl/mlody-przyszlosciowy-walach-diego/o/289683/?&strona=3
Za każdym razem jak przeglądam ogłoszenia, to muszę na to trafić 😲 Ta cena za tego konia... no ktoś nieźle pomarzył

Edit: https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-prywatnie-klaczki-CID103-IDJiRtc.html#0762ce651c
Zbieram szczękę z podłogi  🤔


Ten pan to mial kiedys “lepsze” ogloszenia wydaje mi sie 🙂

A co do OLX to na pierwszym i drugim wyglada to jak slaby photoshop. Az trudno uwierzyc ze to prawdopodobnie realne zdjecie.
kortina, 20-30 tysięcy to jakaś nierealna cena za 2 latka?
Perlica, no przecież najlepiej, żeby było za darmo.
kortina a ile taki 2 latek powinien kosztować wg Ciebie? Z ekonomicznego punktu widzenia hodowcy, koń to produkt jak każdy inny.
Dla łatwej matematyki przyjmijmy miesięczny koszt utrzymania na średnim poziomie 500 zł miesięcznie
500 zł/mc x 12 m-cy x 3 lata (bo wliczam w sumie też utrzymanie klaczy w ciąży), to nam daje 18 000 zł, dla samego wyjścia "na zero".
Koni na handel raczej nikt charytatywnie nie hoduje więc cena podana w ogłoszeniu wydaje się rozsądna.
A poza tym, jak mówi stare chińskie przysłowie: "Koń jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić" 😉
Ale mi nie chodzi o cenę za 2 latka 🙄 Ja się zgadzam to jest ok cena za 2 latka, ale nie za tego?
Jak ten koń jest zbudowany... Nie wiem może ja jestem dziwna, ale tak zbudowanego konia to bym nie kupiła, a na pewno nie za taką kasę i nie do sportu. A nawet jeśli ten koń tylko tak stoi czy takie zdjęcia, to po co je dawać do ogłoszenia, jak aż straszą.
Ok, to zupełnie poważnie pytam, bo może zwyczajnie nie widzę: co z tym koniem jest nie tak?
Poza tym, że jak to (prawie) każdy 2latek, jest szpetnym 2latkiem, który wszystko ma "nie od kompletu" i raczej się wyrówna?
Bo serio jedyny potencjalny problem jaki tu widzę, to krótkie plecy. No ale nie oszukujmy się, nie on pierwszy, nie on ostatni.
[quote author=ptyśmiętowy link=topic=190.msg2970238#msg2970238 date=1617880837]
Ok, to zupełnie poważnie pytam, bo może zwyczajnie nie widzę: co z tym koniem jest nie tak?
Poza tym, że jak to (prawie) każdy 2latek, jest szpetnym 2latkiem, który wszystko ma "nie od kompletu" i raczej się wyrówna?
Bo serio jedyny potencjalny problem jaki tu widzę, to krótkie plecy. No ale nie oszukujmy się, nie on pierwszy, nie on ostatni.
[/quote]

Też nie rozumiem. Akurat kręgosłup to u konia rośnie dość sporo, w przeciwieństwie np. do nóg. Nogi się nie poprawią u dwulatka, plecy mogą. Miałam takiego, odsadkiem miał klatkę piersiową sprasowaną z zadem. Dorosły był krótki, ale już w granicach normy.
Akurat ja też nie widzę w tym koniu nic aż tak horrendalnie złego... Kiepskie kopyta i dość wysoko osadzona szyja, utrudniająca ustawienie. Ale to chyba tyle, może mnie ktoś oświecić? 😀 Zad wyżej czoła się wyrówna prawdopodobnie i będzie zupełnie inaczej wyglądał. Skoki trochę rozwarte, ale tak stoi też. Więc co z nim tak nie tak?
Ładne zwierzę, nawet jak na 2 latka to nie taki szpetny 😉 w fajnej kondycji, z ogłoszenia wynika, że udokumentowane pochodzenie. IMHO wyrośnie z niego łapiący za oko zwierzak. Nie miałabym problemu dać za niego taką kasę.
Też nie rozumiem, koń nawet rzekłabym, że ładny. Tylko jedyne co na lewym przodzie widzę jakąś taką bułe od przodu? Nie wiem czy to kwestia fotki czy coś tam było uderzone.
[quote author=kare_szczescie link=topic=190.msg2970242#msg2970242 date=1617882122]
Nie miałabym problemu dać za niego taką kasę.
[/quote]
O to to. I wydaje mi się, że jeśli po drodze nic się nie spier.... to ten koń ma prawo tylko drożeć.
Sivrite Mój własny prywatny ma taką paskudną szyję, że sam z siebie jej nie opuści, i raczej naturalnym ustawieniem bliżej mu do lamy/żyrafy, ale nie jest to problem nie do przejścia, zwłaszcza u konia za takie pieniądze jak ten powyżej.
anetakajper   Dolata i spółka
08 kwietnia 2021 13:06
Ten koń to 2 latek, który ma 170 cm.  Takie konie zazwyczaj wyglądają pokracznie wręcz okropnie!
Mój chyba wyglądał jeszcze gorzej 😉
ptyśmiętowy, dobrze, że zadałaś to pytanie, bo ja myślałam, że też zwariowałam  😀
Nie widzę nic złego w tym koniu i myślę, że to będzie fajny koń za 2 lata.
Ma ciut małe kopyta, a jeśli chodzi o długość grzbietu to potrafią się bardzo zmienić jeszcze.
Sama znam konia kupionego 3,5 latkiem, to wyglądał jak jakiś kuc i nie było gdzie siodła założyć, 6 latkiem był duży, miał normalny grzbiet, kawał szyji itp.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się