Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
07 kwietnia 2021 15:20
Pasza o której pisze noneczka - https://amberpetfood.pl/c-40-horses-maintenance

Ani dawkowanie szału nie robi, ani nie wygląda inaczej, ani nawet cena nie rzuca na kolana. W tej cenie można mieć paszę o duuużo lepszym składzie.
Sieczka z eggersmanna ma sporo pyłu, ale takiego "ciężkiego"? Nie wiem do końca jak to nazwać, ale nie unosi się w powietrzu, tylko grzecznie spada na dno, jedynie to do mokrego wiadra potrafi się przyklejać  😉 mój koń za nią absolutnie szaleje, wylizuje wszystko do czysta, ale co do zasady jest odkurzaczem
Dla mnie, na taką cenę jaką dał producent (załapałam się na kod -10% i dodatkowo wysyłkę za free bo robiliśmy bardzo duże zamówienie), to jest poprawna, do Dengie się nie umywa, ale daje radę
Ten pył właśnie to jest to co lucerna ma najcenniejsze, ale niestety nie wszystkie konie to lubią.
Ja będę zamawiać na próbę, bo mamy Egge teraz w stajni, więc też wysyłka za free.
Jak pisze Perlica, wysuszone listki lucerny się kruszą, nie ma mocnych. I dlatego podobało mi się np. rozwiązanie Nuby, ten proszek jest granulowany i masz sieczkę z granulatem. Większość składników odżywczych lucerny jest niestety właśnie w tych pokruszonych liściach, dlatego np. nie robi się nigdy siana z lucerny. Bo to same badyle są.
No ale że Nuba mocno poszalała z cenami, to wracam do skarmiania pylastych opcji. 😀
Ten pył fajnie się miesza z siemieniem 🙂.
Hej, skąd zamawiacie mebio? Bo widzę, że ceny różne, czas oczekiwania także, no i wszędzie dodatkowo koszt wysyłki niemały. Może ktoś ma dobrego dostawcę :P Na allegro niestety nie znalazłam, aby wyhaczyć smarta.
Pasze Derby. Ktoś karmi / karmił? Przeglądam właśnie i np. Gastro mix wyglada interesująco.
Ta pasza podlinkowana przez Gillian ma genialne dawkowanie  👀
5kg na dzień załóżmy. Ale przy pełnoporcjowym karmieniu producent zaleca dokładanie owsa i witamin. To w sumie po co ta pasza  😉
budyń ja osobiście staram się robić zapasy jak wyhaczę gdzieś jakiś kod rabatowy działający też na pasze. I jeśli np.mam wtedy worek te 10-15zł tańszy i do tego dochodzi koszt wysyłki to jakoś można przeboleć, że za trzy worki paszy dochodzi 45zł za wysyłkę przykładowo. Ze smartem też nigdy nie wyczaiłam niestety. Zdarzało mi się wieźć kilka worków że Śląska (mam blisko 400km) jak akurat byłam żeby ominąć koszt dostawy kurierem  😁. Ale osobiście mebio/hippolyta sensowniej niż właśnie korzystając z jakiś kodów rabatowych nie udało mi się chyba nigdy kupić a karmię tym już od dawna.
A z ciekawości, co myślicie o granulacie z Sukcesu (obojętnie czy podstawa czy sport)?
Starałam się przeszukać forum, ale myślę, że od 2013 mogło się trochę zmienić 😉

I kolejne pytanie. Kilka razy przewinął się Blattin Sport. Chciałam go kupić, ale nagle zobaczyłam, że skrobia jest na poziomie 47,62%. Czy to nie "powala", że tak powiem. Czytałam, że miałyście wątpliwości przy ok. 40% w Terabb- E Standard, a w Blattinie jeszcze więcej... 😲
Obiś, Mebio w smarcie ma czasem na allegro sklep Skoczek. Najczesciej maja build upa, ale Sport plus tez sie trafia. Moze ich sobie dodaj do obserwowanych?

Ja mam to szczescie ze Loft mi sie otworzyl prawie pod domem i co prawda na stanie Mebio maja rzadko, ale nie ma chociaz problemu sciagnac i nie place za dostawe.

A wracajac do Fitmina, czy ktores z ich musli/granulatow nadaja się dla wrzodowca? Nie zauwazylam niestety zawartości cukrow/skrobii w skladzie.
Obiś, dzięki za rozczarowanie 😂 Nie no, żartuję, wyczaiłam potem, że niedaleko babci jest nowy jeździecki i miewają mebio, także tam się na szczęście będę mogła zaopatrywać. Bo te koszty wysyłki to mnie dobijają :/
A wracajac do Fitmina, czy ktores z ich musli/granulatow nadaja się dla wrzodowca? Nie zauwazylam niestety zawartości cukrow/skrobii w skladzie.


Marzena , Fitmin Horse Reformer, poziom skrobi 14,5 %,
Pasze Derby. Ktoś karmi / karmił? Przeglądam właśnie i np. Gastro mix wyglada interesująco.

Podłączam się do pytania.
Biorę sieczki z Derby i ogólnie jestem zadowolona, ale musli jeszcze nie widziałam na oczy...
Zapytam tutaj bo to wątek dotyczący pasz a mam problem: kilka miesięcy temu zauważyłam, że ktoś podbiera mi paszę. Sprawa została nagłośniona i problem zniknął. Nie byłam jedyną osobą której podbierano jedzenie. Przez kilka miesięcy był spokój i złodziej znowu się uaktywnił: wczoraj zauważyłam podebraną paszę i nawet ktoś pojemnika nie zamknął. Nie wdając się w szczegóły: czy ma ktoś jakiś sprawdzony pojemnik/skrzynię na paszę, którą można zamykać na kłódkę? Obecnie paszę trzymam w dużych plastikowych pojemnikach. Zależy mi na tym aby było to niedrogie rozwiązanie. Wczoraj ze złości włożyłam swoje pasze do auta ale nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.
patrycjasz, jak u nas był taki problem to w plastikowych pojemnikach porobiono dziurki i przełożono małe kłódki. Jasne, że jak ktoś będzie chciał to otworzy ale tego się już nie da zrobić szybko więc działało.
Też mam w plastikowym kuble przewiercony otwór przez kubeł i pokrywę i zakładam kłódkę. W drugim nie mam, ale liczę na to że nikt się nie skapnie 😉
Niektórzy mają niebieskie beczki takie jak do kiszenia kapusty/ogórków i tam przez to zamknięcie dobrze przechodzi taka miękka kłódka z wężykiem zamiast sztywnego zamknięcia.

Swoją drogą ja to bym się bała podawać swojemu koniowi przypadkowe różne pasze na zmianę. Nie wiadomo co. Więc dziwi mnie fakt podbierania przez kogoś.
epk, to byłoby bardzo dobre rozwiązanie, dzięki wielkie. Sprawdzę dziś czy w moich pojemnikach da radę się przewiercić.

mindgame, uwierz, że nas też to dziwi. Bo jeszcze gdyby znikał jeden rodzaj, a tu każdy karmi czym innym i swojego czasu znikało każdemu wszystkiego i po trochu - łącznie z przeróżnymi suplementami i dedykowanymi witaminami dla konkretnego konia. Koleżance odsypano połowę opakowania biotyny, innej selenu a jeszcze komuś innemu zniknął olej. Produkty znikają z 2 stajni na terenie obiektu...
patrycjasz, u nas kradła osoba, która swoje pasze też miała... Po prostu zamawiała ich mniej a resztę dobierała sobie od innych.
U nas są podejrzenia kto to robi ale niestety nikt nikogo na gorącym uczynku nie złapał. Brak monitoringu + duży obiekt nie ułatwia nam sprawy.
patrycjasz, nie ma szans na kamerkę? Taka zwykła, do podłączenia z kartą to koszt maks 400zł.
Uwierz, że gdyby to było ode mnie zależne to kamerka chociaż w tym miejscu już by wisiała...

A możecie podlinkować mi pojemniki w których macie przewiercone dziurki? Gdyby w moich się nie dało to kupię nowe.
patrycjasz, u nas to były takie zwykłe ikeowe białe co można stawiać jedno na drugim.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2021 10:49
patrycjasz Każdy pojemnik z tworzywa da się przewiercić. Jeśli masz taki z twardego, nieelastycznego plastiku, to dobrze przed wierceniem go rozgrzać np. suszarką do włosow, albo chociaż na słońce wystawić. Nie powinien wtedy pęknąć.
zembria, z samym przewierceniem nie ma problemu. Chodzi o to, aby zrobić to w miejscu gdzie połączę kłódką pojemnik z pokrywką. Tak myślę, że u mnie nie będzie gdzie. Jak rozmiar wziąć tych białych aby mi się musli 25kg zmieściło?
Dziękuję wszystkim za pomoc 😉
patrycjasz, te największe. Przy czym polecam, jeśli byś stawiała jeden na drugi kupić płytkę 50x50 - jakiś kawałek płyty sztywnej, bo jak postawisz 25 na górze to pęka pokrywka po jakimś czasie
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 kwietnia 2021 10:09
Wyskoczę trochę z lodówki, ale czy spotkał się ktoś z Was z końskim dietetykiem, który rozpisuje diety, ale nie jest związany z daną marką paszową? Jakie to są koszta?
Jak bardzo zbita jest sieczka z lucerny z Agro-vital (22 kg)? Da radę ręką w rękawiczkach, czy do rozbijania kopystką?


Nikt nic?
O Agro-Vitalu nic niestety nie wiem. Zakupiłam z Eggersmana sieczkę AlfaAlfa Gastro i jestem bardzo zadowolona. Pachnie bardzo fajnie, wygląda super i też już szykowałam się na to, że siekierką będę ją rozbijać, a tu miłe zaskoczenie. Dałam radę bez problemu w rękawiczkach, samymi rękoma 😉 Na prze czekanie aż Sukces się odpali, jak znalazł 😉

Mam fotki i bardzo wam chciałam pokazać, ale galeria ReVoltowa ze mną nie współpracuje... Wczoraj nie było w niej żadnych zdjęć, ani moich, ani innych użytkowników, a dzisiaj wszystko ok, ale za to nie chce mi się nic załadować  🙄
Może później jakoś przez google dysk wstawię.
Marzena Dobrze wiedzieć, bo właśnie sport plus zamawiam. To może kiedyś uda się ze smartem  🏇

budyń Polecam się na przyszłość  😁 i miło mi, że ktoś jeszcze będzie taszczył paszunię przy okazji wizyty u kogoś  😁. Ale prawdę mówiąc, jak mam płacić do każdego worka właśnie np. 15zł dodatkowo to kilka worków i jeden miałabym w cenie tej przesyłki, to jak mam okazję, wolę wozić. A i tak mam mega szczęście, że kucyk je "na kubeczki" 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się