M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

efeemeryda, w salonie to dojeżdżasz po prostu do końca ściany (bo akurat masz tam gzymsy z obu stron). Więc chyba jedynym problemem byłoby to okno w kuchni, ale zawsze możesz dojechać aż do tego sufitu podwieszanego na milimetry i to po prostu połączyć. Czym to nie bardzo mam pojęcie, ale przypuszczam, że przy dobrym spasowaniu to nawet akryl by to złapał a na takiej wysokości różnice w strukturze nie będą widoczne.
efeemeryda ale ten sufit podwieszany masz tylko w kuchni jak widzę? W kuchni tez chcesz mieć firanki pod sztukaterią? Jak dla mnie kuchnia to kuchnia i spokojnie może być oddzielona od salonu i będzie dobrze wyglądać bez listwy sztukateryjnej.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 kwietnia 2021 21:31
Kuchnie bym zostawiła w spokoju, raczej mi chodzi o połączenie z klatka schodowa i dalej kominkiem ? Czy dolecieć po prostu do końca gdzie zaczyna się klatka i dalej nie robić ? Czy ścianę z kominkiem olać ?
Nie wiem czy się teraz rozumiemy, jak nie to postaram się rozrysować  :kwiatek:
efeemeryda, ja już czaję o co ci chodzi. Jak dla mnie to są dwie opcje: zakończyć za oknem w narożniku tak, żeby było symetrycznie (czyli na taką samą długość jak będzie przed balkonowym), albo dojechać do klatki schodowej (chociaż dla mnie to będzie dziwnie wyglądało, bo niby po co tam takie rozwiązanie). W reszcie jakoś nawet nie umiem sobie tego wyobrazić.
A rozkmina jest dlatego, że napisałaś, że to ten falowany sufit ci przeszkadza a on akurat w tej sytuacji jest niewinny; )
Ok, to teraz ja też już kumam o co cho  😉
W takiej sytuacji zrobiłabym tak jak pisze szam, czyli w zasadzie przy samych oknach a resztę zostaw w spokoju, bo będzie dość dziwnie jak zrobisz niesymetrycznie i ominiesz ścianę z kominkiem.
efeemeryda, W kuchni zrobić sztukaterię wysokości podwieszanego falowanego sufitu, dociągnąć do niego.
Przy schodach i kominku mogłabyś polecieć sztukaterią wzdłuż biegu schodów, skosem na piętro.
Róg okien nie będzie problemem. Zasłony z większego okna przykryją małą szczelinę przy małym narożnym.

W kuchni widziałabym na kafelkach coś bardziej bling, tylko w dobranej kolorystyce. Mozaikę jak srebrzysta mika, np. z zielenią.
efeemeryda   no fate but what we make.
07 kwietnia 2021 12:09
chyba mam za mało wyobraźni żeby zrozumieć  😂
spróbuje narysować co mnie martwi  😀
halo jak wzdłuż schodów ?  👀


co do okna narożnego, czy mogę urwać to równo z oknem czy jednak ciągnąć dalej, aż do schodów ? x zaznaczyłam gdzie bym skończyła

no i ostatnie czyli ściana z kuchnią, gdzie podwieszany sufit jest pofalowany


a no i widzę to raczej tak, że zasłony i okna są nad oknami, a nie na całe ściany.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 kwietnia 2021 18:03
Ludziska, a ktoś ma jakieś doświadczenie z lodówkami side by side? Nasz magik od kuchni na wymiar odradza taką side by side (zamrażalka z lewej, chłodziarka z prawej), w sumie nie bardzo wiem czemu, bo wymiarowo chłodziarka w sumie będzie podobna raczej do tych jednodrzwiowych lodówek, zamrażalnik trochę węższy, ale długi za to, a te wszystkie 4 drzwiowe (to już chyba multidoor się nazywa) z kostkarką są cholernie drogie.  😂 Mam dwie upatrzone z HISENSE (chyba grundig stary?) chociaż wizualnie szaleję za "szajsungiem" dwudrzwiowym.

https://pl.hisense.com/produkty/chlodnictwo/multi-door/rf750n4isf/20002376 tu french door (szuflada jako zamrażalnik), ale nie wiem gdzie tu cholera ta "automatyczna kostkarka" się mieści, a w moim mediaexpert, ani żadnym pobliższym, nie można jej obejrzeć. A obawia mnie ta kostkarka i zamrażalnik (chciałam namacalnie zobaczyć ile w nim miejsca jest, bo niby jest 110l użytkowe, ale gdzie indziej jest 170l napisane).  🤔 Cena mega okropnie przyjemna. Ale mój marudzi, że kolor nie taki.  😜

https://www.electro.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-hisense-rq760n4aff-side-by-side-nofrost za to ta lodówka mnie kupiła, ma wszystko co chcemy i niemal idealny kolor (szkoda, że nie czerń), no ale o jakiś tysiąc za dużo kosztuje. Jednak ma 3 obiegi temperatury i tą kostkarkę widzę.  💃
efeemeryda, chodzi o to, że na linii otworu przez strop (za żyrandolem - drugie zdjęcie, nad kominkiem - pierwsze zdjęcie) sztukaterii nie zrobisz.
Bo wyższa osoba wchodząca po schodach będzie haczyć głową. Możesz ją puścić po prawej ścianie skosem w górę. tak jak wznoszą się schody.
W pokoju zakończyłabym tak jak planujesz.
W kuchni sztukateria powinna być tylko na ścianie z oknem, szerokości tego podwieszanego falowanego sufitu.
Nie rozdzielaj optycznie bardziej kuchni od pokoju bo to będzie źle wyglądać, bo to jednak jest jedno pomieszczenie.

Siesiepy, polecałabym rozejrzenie się za inną. My mamy LG - zamrażalnik z lewej, i kostkarka.
To nie twój magik będzie korzystać z lodówki, tylko ty.
A zamrażalnik pionowy to jest super sprawa, żadnego "nurkowania" po mrożonki.
I taka pionowa ma świetną praktyczną pojemność. Nie mogę się nachwalić swojej lodówki, to był ekstra zakup.

Z twoich ta pierwsza nie ma kostkarki (kostkarkę zdecydowanie polecam). Nie ma też słowa o "total no frost".
A moim zdaniem total no frost, w zamrażarce też - to jest inna jakość.
efeemeryda wg mnie powinnaś zrobić tak jak planujesz, natomiast w kuchni bym dała spokój, bo za dużo masz tam tego „dobrego” 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
07 kwietnia 2021 19:00
Halo chyba się dalej nie rozumiemy jak wyglada kuchnia (ona jest fizycznie oddzielona przez sufit) i klatka schodowa, dlatego wrzucam film

Larabarson tez bym jej tam nie pchała jako do samej kuchni, kwestia była tylko czy robić ja nad samymi salonowymi oknami i urywać czy gdzieś dociągać? Tylko nie ma za bardzo gdzie.
Nie dociągać, bo będzie śmiesznie zamiast elegancko.
efeemeryda   no fate but what we make.
07 kwietnia 2021 20:38
Larabarson czyli uważasz, ze kończąca się na samych oknach listwa nie będzie dziwnie wyglądać ? Chodzi mi zwłaszcza o to narożne salonowe  :kwiatek:
efeemeryda, nie potrzebuję filmu. Ale nie jestem w stanie sprawić, abyś zrozumiała o co mi chodzi. Napisałam najjaśniej jak potrafię.
Oddzielenie przez sufit to nie jest fizyczne oddzielenie.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 kwietnia 2021 21:34
halo jest w danych technicznych "tacka na lód: automatyczna kostkarka do lodu". Ale nie wiem gdzie to wewnątrz się mieści niby, to fakt.
Nie nurkuje się po mrożonki, ale nurkuje się po produkty z lodówki i w sumie mrożonki. I jednak węższa jest niż ta druga ci podesłałam. Mówisz że zwykły side by side spełnia się u ciebie? Masz klasycznego side by side czy jakaś trzykomorowke (jedna część możesz ustawić na cool coś tam, zmienna temperatura, najczęściej 0 stopni)?
efeemeryda nie widzę jakoś innego rozwiązania niż to z listwami nad samymi oknami, bo tu faktycznie nie masz gdzie „dojeżdżać”.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 kwietnia 2021 21:50
Co do lodówek to ja wpadłam na pomysł, żeby mieć oddzielną zamrażarkę i oddzielną lodówkę. Wynikało to z tego, że chcę mieć wszystko zabudowane a lodówko-zamrażarki do zabudowy są mikro i na wsi to się słabo sprawdza, jak się chce robić zakupy raz na tydzień. Wszyscy się stukali w głowę a ja obecnie uważam, że to było jedno z najlepszych rozwiązań jakie wymyśliłam w tym domu. Lodówka jest ogromnie pojemna, zamrażarka też większa niż by była razem z lodówką.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 kwietnia 2021 22:00
epk pomysl, jak tak sobie myślę, to w sumie serio ciekawy. Ale lodówkę masz taką normalna, duża? Jednodrzwiowa, czy znalazlas taka z regulacją temperatury na plus w części zamrażalnikowej? My nie zabudowujemy, stąd odpada. Wolimy coś szerokiego typu side by side, w czerni (mąż).
halo wygrzebałam w wątku o AGD info o samsungowej lodówce. Szkoda bo ładniutka.  🤣 W razie W podobał nam się też LG sbs z możliwością otwierania górnej połowy drzwi lodówki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2021 22:01
epk, w domu rodzinnym tak mam. Wysoka lodówka (nie side by side) od góry do dołu będąca lodówką a obok podblatowa zamrażarka. GENIALNE
Siesiepy, to jest normalnej szerokości (57cm) lodówka bez zamrażarnika. Wysoka na 180cm. Bardzo podobna do tej tutaj: https://tiny.pl/r2kpc
Zamrażarkę mam obok, taką na 4 szuflady. Generalnie wszystko łatwo dostępne i to co mnie serio przekonało - jestem w stanie do tej lodówki upchnąć bardzo dużo. Plus akurat ta ma parę fajnych rzeczy typu składane półki itp, które mocno pomagają w przechowywaniu niestandardowych rzeczy.
epk, - mieszkając na zapupiu jako nastolatka pamiętam takie rozwiązanie, u nas dodatkowo była to duża zamrażalka w spiżarni. Spiżarnia to było tycie pomieszczenie między korytarzem, a kuchnią, no dosłownie 2x2m, jak nie mniej, na tą zamrażarkę plus półki powyżej. Zaczepiste rozwiązanie, wchodziły tam całe zapasy, wszystkie mleka, wody, słoiki, puszki, makarony itd, na zakupy jeździło się raz na dwa tygodnie i tylko pieczywo/owoce/warzywa na bieżąco. Jeśli kiedykolwiek doczekam się swojego domu to ogromnie pragnę takiej spiżarni, choćby tyciej. Cały gabarytowy bałagan był tam upchany, a półka w spiżarni to jednak niższy koszt, niż zabudowa kuchenna 🙂
Siesiepy, - moja przyjaciółka ma side by side i wiecznie jej zazdroszczę, półki są dużo wygodniejsze niż tradycyjne szuflady, rzeczy na driny też się tam elegancko chłodzi 😁 Jeśli będę miała swoje m2 i możliwości, to zdecydowanie bym brała 🙂
keirashara, ja nie mam spiżarni w domu i akurat w ogóle nie żałuję - mam do tego ogrom szafek, aneks kuchenny wyszedł nam 20m2  😵 😂 . Umówmy się ta moja wieś to taka wieś, że do lidla mam 8km 😉, tyle że no nie ma sklepu 5 minut od domu czynnego do 23 więc raczej trzeba przewidywać. A ja w ogóle nie znoszę robić zakupów, więc musi się dać upchać do lodówki wszystko na tydzień 😉. Zamrażarka taka skrzyniowa przewidziana jest na strychu jeśli zdecyduję się na karmienie psów mięsem. Tak to mi raczej nie jest potrzebna.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 kwietnia 2021 07:29
efeemeryda, nie potrzebuję filmu. Ale nie jestem w stanie sprawić, abyś zrozumiała o co mi chodzi. Napisałam najjaśniej jak potrafię.
Oddzielenie przez sufit to nie jest fizyczne oddzielenie.



Halo przecież ja nie po złości  :kwiatek: tylko chcę żebyśmy się zrozumiały  :kwiatek:
Bo dalej nie wiem jak ma się sztukateria wznosić razem ze schodami jak tam jest otwarta przestrzeń  ❓ zgodnie z jaką linią miałaby iść ? Co do kuchni tez nie bardzo rozumiem  😵 mówisz żeby szła jak sufit falowany a potem się urwała przy kominku ? Wyobraźnia przestrzenna u mnie słaba - No co poradzę  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 kwietnia 2021 08:11
oh, spiżarnia i duża zamrażarka skrzyniowa, moje marzenie 😍
Dziewczyny, jako pracownik serwisu chciałabym tylko doradzić w kwestiach sprzętowych, żeby nie sugerować się opisami ze stron sklepów. Jeżeli zainteresuje Was jakiś model, koniecznie czytajcie specyfikację ze strony producenta.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
08 kwietnia 2021 13:41
little_girl też cholera czytałam. W akcie desperacji w sprawie tej kostkarki, napisałam bezpośrednio do hisense, bo podczas czatu z konsultantem media expert zostałam potraktowana jak dureń.  🤔 Pytałam się bezpośrednio o to, gdzie wewnątrz lodówki mieści się kostkarka, bo jej nie widzę, a wszędzie i niej jest, to: zostało mi przekopiowane info ze strony producenta, że: "tacki na lód: automatyczna kostkarka", potem odesłano mnie pod link strony producenta, o której wcześniej pisałam, a na koniec, uwaga: hit, powiedziano mi, że zamówienie lodówki do sklepu nie jest w żaden sposób zobowiązujące i nie muszę jej kupować (no ciekawe, bo opcja ściągnięcia do sklepu jakiego chcę jest tylko po dokonaniu zakupu przez sklep internetowy, a zgodnie z regulaminem to jest zawarcie umowy kupno-sprzedaż - pewnie można zwrócić zakup, ale kurde, nie o to chodzi).

Aha, dodam tylko że będę miała jeszcze małą spiżarnię pod schodami (wejście ukryte w kuchennej meblościance), więc jak będzie potrzeba, mogę tam wpierdzielić jakiś zamrażalnik zawsze.  😂
halo, jaki model tej lodówki LG masz?
Siesiepy, Cricetidae, nie mam jakiejś wypasionej tej LG, już ich dawno nie ma w sprzedaży. Myśmy się nie wahali, bo była powystawowa w cenie zwykłego "szajsunga",
i mieściła nam się wymiarami, co było wyzwaniem: musiała być niska i nie szersza niż... Jest klasycznie dwudrzwiowa: zamrażarka z kostkarką po lewej, lodówka po prawej. I te małe półki są prześwietne, takie kubiki są bardzo ergonomiczne w załadunku. Natomiast nie mam specjalnych komór, szuflady na dole spisują się wystarczająco. Choć przydałaby się szuflada 0 st.
O, taka: [url=https://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gr-l207flqa.bhtml#opis]https://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gr-l207flqa.bhtml#opis[/url]

efeemeryda, nie no, ok. Rzecz w tym, że masz na dole w sumie jedno pomieszczenie. I nie możesz go podzielić sztukaterią na mniejsze przestrzenie, bo to będzie źle wyglądać.
Listwy możesz puścić tylko wzdłuż 3 ścian (całego rzutu). Czyli, jadąc od prawej do lewej (patrząc od wejścia), zaczynasz nad oknem w kuchni, tam gdzie do ściany zewnętrznej dochodzi "fala" obniżonego sufitu, i "jedziesz" w lewo, po obwodzie, aż do schodów.
Tam "wjeżdżasz" na piętro sztukaterią, skosem, pod takim kątem jak idzie bieg schodów, równolegle do płaszczyzny (płaszczyzn), którą "przykryłabyś" schody, Na "czwartej ścianie", tam gdzie wejście i kominek, sztukaterii nie robisz.
W ten sposób da się to zrobić.
Czyli przy wejściu na schody, sztukateria na ścianie biegłaby tak: \_
Siesiepy   Ponczek bez rączek
09 kwietnia 2021 13:48
halo z side by side to jednak szajsung do mnie najbardziej przemawia, zwłaszcza wizualnie. Nie ma górnej połowy drzwi lodówki otwieranej, ale ma system szybkiego chłodzenia. I w czarnym szkle.  😵 Znajomi którzy dostali 4 lodówki do porównania (dwie hisense: multi i french door, LG czarna z prawym górnym rogiem otwieranym osobno, szajsunga) są za szajsungiem. Aktualnie mieszkamy z teściową która ma szajsunga jednodrzwiowego 5 lat. Bożu. Czemu to takie ciężkie wszystko jest w wyborze.
A magik tak - chodziło mu tylko o nieustawność. Że jak da na jedną półkę gar z rosołem to już nic nie włoży. No ale tych półek to jest tam od cholery i garnek w sumie w każdej lodówce tyle miejsca zajmie. W tej multidoor też - tylko tam są szersze półki (ale mniej), więc coś się jeszcze zmieści na półkę.
Uznałam, że nie potrafię podjąć decyzji. Dzisiaj szukam sklepu z french/multidoorem żeby ocenić, czy wole side by side, czy szeroką górę i szeroki dół, czy sbs starczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się