Perfekcyjny makijaż

No tak, tylko... przecież nikt nie pytał o filtr ani o podkład z filtrem  👀 Nie tego dotyczyło pytanie.

A jednak dwie osoby się zainteresowały tematem. :P Może o dwie mniej z przedwczesnymi procesami starzenia się skóry? Worth it. :P To jakbyś powiedziała, że nie mogę tutaj czegoś polecić, jeśli nikt mnie nie zapyta. Ok, nie napisałam tam "swoją drogą" czy "a z innej beczki", ale chyba można się było domyślić, że nie jest to odpowiedź na pytanie, tylko luźny komentarz. I nikt chyba nie musiał o to pytać?  Nie wiem, tak dla mnie działa forum. 🙂 Odpowiedni wątek, odpowiedni temat, tylko trochę dygresja. To chyba nie powód, żeby robić z tego problem?
Nieważne, udzieliłam się, wytłumaczyłam, czemu to zrobiłam i mam nadzieję, że może ktoś wykorzysta tę wiedzę w czasach kłamstw i niedopowiedzeń marketingowych.
Jak już jesteśmy w temacie filtrów pod podkład 🤣 to u mnie sprawdził się Skin79, ale wygląda na to, ze na oficjalnej stronie producenta już go nie ma 🙁

"A taki był ładny, koreański, szkoda..." 🙁 Może wróci bliżej lata...
Jak już jesteśmy w temacie filtrów pod podkład 🤣 to u mnie sprawdził się Skin79, ale wygląda na to, ze na oficjalnej stronie producenta już go nie ma 🙁

"A taki był ładny, koreański, szkoda..." 🙁 Może wróci bliżej lata...

Achaja, on chyba został zastąpiony przez ten? Ja w tym roku kupiłam właśnie ten i jest, kurde, najlepszym kremem z filtrem, jaki miałam. Żelowy, wodnisty, ładnie osiada, tylko dość mocno się świeci, więc bez podkładu muszę go pudrować. Ale jeśli Ty też masz taki wodnisty żel delikatny, to to to. 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 stycznia 2021 11:41
Sivrite, ale filtry i tak działają przez określony czas, a przy makijażu i tak kremu z filtrem się nie nałoży, więc ma to chyba niewielkie znaczenie, czy w kremie czy w podkładzie (jeżeli chodzi o kontekst całego dnia).  👀
Sivrite, ale filtry i tak działają przez określony czas, a przy makijażu i tak kremu z filtrem się nie nałoży, więc ma to chyba niewielkie znaczenie, czy w kremie czy w podkładzie (jeżeli chodzi o kontekst całego dnia).  👀

Ale ta reaplikacja co 2-3 godziny dotyczy mechanicznego ścierania się filtra przecież... Nie wiem, skąd wziął się mit, że filtr jakoś magicznie wyparowuje ze skóry, wchłania się czy nie wiem, oksyduje i przestaje działać. Filtry działają na podstawie fizycznych właściwości odbijania promieniowania. Nie "zużywają się" w trakcie dnia. Należy je nakładać co kilka godzin, gdy je z siebie ścierasz, np. opalając się na leżaku. Bo od leżenia na twarzy to przez 8 godzin ochrona spada według badań o 30% tylko, nie wczytywałam się w procesy, które za tym stoją. A o 30%, jak ja nie dotykam twarzy, mając makijaż, to się nie będę chrzanić, serio. :P
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 stycznia 2021 15:43
Sivrite, kurcze tego nie wiedziałam  👀 Chociaż ja często twarzy akurat dotykam  😁
Sivrite, kurcze tego nie wiedziałam  👀 Chociaż ja często twarzy akurat dotykam  😁

Moja twarz wygląda 3 razy lepiej, jak noszę makijaż, właśnie dlatego, że wtedy nie dotykam. 😀
Sivrite, nie, on był bardziej kremem i świetne w nim było to, że się nie świecił, a wręcz lekko matowił (oczywiście mówię tu o swojej cerze). Po tygodniu w greckim słońcu wróciłam niewiele więcej opalna na twarzy niż po całym lecie w PL, a nie zapychał i w ogóle moja cera się z im lubi 😉
Chciałam go uzupełnić w tym roku, no i widzę, że klops :/
emptyline   Big Milk Straciatella
24 stycznia 2021 19:31
Ja się na szczęście nie spalam, używam osobnego kremu z filtrem, także spoko, tu nie mam problemu. Problem jest teraz zimą, gdzie nie ma w Szwecji słońca, a moja skóra to istna sahara. 😁 Dlatego też używam teraz tylko korektora i się prawie nie maluję, ale czasem bym jednak chciała. 😁

infantil, dzięki! Sprawdzę ten podkład, mamy go akurat w aptekach i jest w bardzo przystępnej cenie :kwiatek:
espana, ten krem mamy akurat w tej samej apctece więc też kupię, a co tam, jak już próbować nowych rzeczy to po całości. :kwiatek:

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2021 08:15
Dziewczyny, pytanie z innej beczki - czy macie może jakieś zastosowanie dla pędzla do pudru, który jest w dobrym stanie i jest "niezły" ale nie dość dobry?  😁 Marzy mi się zakup innego pędzla, ale mój obecny nie jest wcale zniszczony, po prostu chciałabym taki, który bardziej mi podpasuje. Ten oceniam 3.5/5  😉 Jako że staram się być 'less waste' to dopóki nie znajdę mu innego zastosowania, nie kupię nowego. Jakieś pomysły co można zrobić z takim delikwentem?  😀
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
25 stycznia 2021 09:28
U mnie taki pędzelek chętnie zaadoptował kot. Do zabawy.
Może do sprzątania jako skurzawka lub do lukrowania ciasta  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2021 16:31
Kurcze, trochę szkoda dobrego pędzla za 100 zł do takich celów  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 stycznia 2021 17:44
To może sprzedaj?
Do rozświetlacza na dekolt i obojczyki  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 stycznia 2021 10:03
infantil ooo dziękuję!  :kwiatek: jeszcze nigdy nie wpadłam na to, żeby używać rozświetlacza w tych miejscach, spróbuję na pewno!  :kwiatek: 😜
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 stycznia 2021 17:21
Kupiłam sobie korektor NAM i bardzo fajny.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
31 stycznia 2021 00:31
Achaja też uwielbiam ten filtr, latem wystarczyło go nałożyć i tyle, nic się nie świeciło i nie zapychał porów co jest rzadkością u mnie.
Kupiłam sobie korektor NAM i bardzo fajny.




Chyba kupię jakieś Nam na wypróbowanie, bo widzę sporo pozytywnych opinii 😉
Zastanawiam się powoli nad powrotem do malowania. 🙂 Już prawie 3 lata nic na siebie nie nałożyłam i zaczyna mi to trochę doskwierać. 🤣
Niestety mam uczulenie, nie wiem konkretnie na jaki składnik, bo nie dotarłam tak daleko w badaniach. Ale może na rynku pojawiło się w tym czasie wystarczająca ilość dobrych hipoalergicznych kosmetyków, które warto by było sprawdzić. Na początek szukam tuszu do rzęs. Takiego, który naprawdę zrobi różnicę. Kiedyś kupiłam hipoalergicznego Bella i równie dobrze mogłam rzęs nie malować, zero różnicy. Także szukam czegoś mocnego, ale i łagodnego, chociaż podejrzewam, że to się niejako wyklucza. Spróbować nie zaszkodzi. Na razie budżet bez limitu, muszę się zorientować, czy w ogóle coś jest wartego uwagi. :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 kwietnia 2021 16:00
Może zamiast tuszu spróbuj rzęs magnetycznych? 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
20 kwietnia 2021 13:23
espana, dzięki za tip w sprawie kremu, zdecydowanie się polubiliśmy. 😁
Pytanie totalnego ignoranta, który do tej pory podkłady dobierał na czuja. 😅
Gdzie iść, żeby jakaś obcykana pani dobrze dobrała mi podkład?
Po wielu próbach, większych i mniejszych pomyłkach, dorosłam do tego, by wydać na podkład więcej niż 30 zł, ale chciałabym, żeby był on dobrze dobrany. Nie umiem określić typu swojej cery, ani tym bardziej koloru, a marzy mi się pięknie wykonany, niemal niewidoczny makijaż. 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 10:54
mundialowa, najlepiej brać próbki i testować w domu na szyi. W drogeriach i perfumeriach światło, moim zdaniem, potrafi zakłamać kolory.
safie, a jak pójdę do takiej Sephory czy innego Douglasa, to tam pomogą w wyborze, czy nie bardzo? Do tej pory zakupy kosmetyczne robiłam w Rossmannie i Hebe, ewentualnie online, czyli styczności z doradztwem nie miałam i nie wiem, dokąd się po takowe udać. 🙈
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 11:03
mundialowa, zależy na kogo trafisz. Teoretycznie powinni, ale w praktyce ja mam słabe doświadczenia. Możesz poprosić o dobranie koloru i przed zakupem jeszcze poprosić o próbki i sprawdzić w domu.
Jak ktoś będzie próbował dobrać kolor do nadgarstka - WIEJ! 😂
safie, a próbki tam dostanę? Czy lepiej gdzieś online zamówić?
Mundialowa, są organizowane takie kursy indywidualne dla "początkujących" (bo jak ktoś się maluje 20 lat i nie rozwija, to jak z jeździectwem, nadal jest początkujący 😀), na których wizażysta Ci doradzi jakie kolory, jaki podkład, w jakie kształty iść czy jak konturować Twój kształt twarzy. Ale jak chcesz sama, to tak, jak mówi Safie, w perfumeriach zawsze możesz poprosić o próbki. MAC np. daje takie, że spokojnie możesz się nawet cała umalować dwa razy. Sprawdzasz w naturalnym świetle, nie musi być w słońcu, ale przy oknie. Jedyne sensowne odpowiedzi, jakie dostaję od konsultantów w perfumeriach są na temat produktów, nie malowania się. 😀 Z resztą jak widzę, jak czasami panie w Inglocie, MAC-u czy Sephorze i Douglasie są umalowane, to z miejsca odechciałoby mi się pytać o cokolwiek.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 11:40
mundialowa, powinni do pojemniczka odlać - spotkałam się z pobraniem opłaty za pojemniczek.
Pytanie czy rzeczywiście potrzebujesz jakiś drogi podkład bo dobry wcale nie znaczy drogi 🙂
Mech, nadal nie ma powiadomienia, że ktoś napisał wiadomość w trakcie pisania mojej...
Odlewają. W MAC-u radośnie, w Sephorze spoko, w Douglasie Pani na mnie jakaś obrażona była, ale odlała. W Sephorze dałam własny pojemniczek, bo Panie nie miały. -_- Noż kurde, nie kupię podkładu za ponad stówę bez sprawdzenia. Ogólnie to mój MAC najlepszy w próbkowanie. Ale jak oni jako "darmową próbkę" bez okazji wysłali mi pełnowymiarowy rozświetlacz w zeszłym roku, to ich te próbki nie ruszają. 😀
Ja z MAC-a za 135/160 (mniejsza/większa) złotych za butelkę przeszłam na Eveline za aktualnie 26. Więc znów popieram Safie, grunt to znaleźć dobry dla siebie, a nie "dobry". 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się