siodło ujeżdżeniowe

Dzięki za podpowiedzi.
Rozglądam się za siodłem z na prawdę krótkimi panelami... Potrzebuje 17', ale koń ma mega krótki grzbiet. Wg tego co widzę i mierzę to Prestige Doge jako tako wypada i jeszcze Euroriding Diamant mi się rzucił w oczy. Dobrze celuje? Czy polecicie jeszcze coś innego dla tuptusia? (Super by było jeszcze jakby istniała krótka tybinka w danym modelu  🤣 ) Nie ukrywam, że idealnie by było zmieścić się w 3tys za używkę 😉
Zobacz sobie Otto Schumacher Fusion.
Pytanie do posiadaczy nowych siodeł Prestige. Jak z jakością skory w nowych modelach? Pamietam, ze przez jakiś czas każdy wiszący prestige w ogłoszeniach wyglądał na mocno zmęczony życiem mając nawet dwa lata. Był ostatnio u nas Pan od Prestige i na moją kucynke zalecił D2 jednotybinkowe. Cena jest wysoka i zastanawiam się jak z jakością tej skóry teraz jest u Prestige, czy to może kwestia dbania za mało/ za dużo.  :kwiatek:
dairoxroxi, mam nówkę Dressage Dream od 2 miesięcy, na chwilę obecną nie zauważyłam, żeby coś złego się działo. Użytkuje też na innych koniach ujeżdżeniowe prestige ale tylko Lucky Dressage Idol i wyglądają bez zarzutu. Nie widziałam też, żeby dziwne rzeczy się działy z Venuską. Miałam na testy Helen i to mi się nie podobało bo tybinka przy wycofaniu łydki potrafiła się zmarszczyć i podwinąć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2021 07:56
Ja mam roczne i dwuletnie Prestige, wyglądają jak nowe. Nic się ze skórą nie dzieje, nie marszczy, nie przeciera, no mamy jedną rysę na G.P.2 ale to małża wina  😉 Nie dbamy jakoś przesadnie, nowe były killa razy olejem posmarowane, teraz olejujemy raz na kilka miesięcy. Ale użytkowane raczej mało intensywnie.
Z tymi skórami w prestige to chyba było/jest tak, że tam jest do wyboru jakaś ekstra cielęca. I ona jest dość delikatna. I pierwsze, które w Pl były to większość jeźdźców nie umiała o nie zadbać, bo je traktowała starymi metodami po prostu i szybko było widać zużycie.
Wsyzstkie siodła z cielaka są mega delikatne. I wszystkie, które widziałam (może widziałam za mało 😉) były ściuchrane jeśli nie było o nie mocno dbane. Tylko to jest tak - zależy co kto uważa za mocno dbane. Trzeba było je przecierać z kurzu i takiego codziennego syfu i smarować dość często - co kilka dni maks. Brud na siodle plus niestabilna łydka równało się dziury w tybinkach. Ja wiem, że mało kto uważa, że ma niestabilną łydkę 😉 ale niestety siodła z cielaka szybko to pokazują  😀iabeł:
Ze mnie to jest tam jeździec niedzielny, także siodło nie będzie tyrane. I tak się ciągle zastanawiam czy na swoje klepanie tylka 3x w tyg potrzebuje D2 za taką kasę  🤣 chociaż przyznaje, że koń bardzo dobrze się ruszał z tym siodłem na plecach. 
Właśnie znajoma ma 2 letnią Helenę i wyglada jakby ktoś próbował ją oskalpować na tybince, a wydaje mi się że raczej dba o siodło.
Słuchajcie, kto ma lub miał ujeżdżeniówkę HB Contact? Miałabym kilka pytań :kwiatek:
Hej, czy mógłby ktoś poratować rozpoznaniem szerokości siodła Devoucoux Makila?
Arcade Normale 18 3A(bardziej chodzi mi o szerokość siodła, bo 18 domyślam się ze to siedzisko).
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dżastka Arcade Normale = rozstaw standardowy. Przy czym w Devou wiele jest regulowane kształtem panela. Imo nie ocenisz siodła zanim nie założysz go na konia.
Ja używam mattesow w rozmiarze M lub ps of sweden cob. Eskadron PD wypada już malutki, winderen chyba tez zrobił rozmiar pod krótkie tybinki
idealnie przypasował mi Eskadron PD  😅
lillid dzięki! :kwiatek:
Odkopuję.

Czy ktoś ma porównanie z prestige doge albo opowie wrażenia z prestige top dressage?
Miałam ostatnio przyjemność mierzć Hippos dressage, ale to dla mnie total porażka, ani na koniu, ani mnie nie leżało. Mierzyłam też Doge, tylko miało niestety o wiele za krótka tybinkę dla mnie, ale klocki bardzo mi odpowiadały, nie źle leżało na koniu. Czy ktoś mi może jakoś porównać tego top dressage? Mam na oku fajną ofertę, ale dość daleko i nie wiem czy ta wycieczka jest warta zachodu 😉

Może ktoś poleci jakieś siodło, mam swój ideał: Passier Corona II, niestety praktycznie nie do dostania na wtórnym rynku w Polsce.
Szukam czegoś zbliżonego do tej Corony. Na dużego konia z solidnym kłebem, obowiązkowo z szerokim kanałem. Proste płaskie panele, banany odpadają.
No i najważniejsze miękkie, raczej ze sporym klockiem, połgłebokie siedzisko. Ta Corona właśnie taka była, pokazywała, lekko przytrzymywała ale pozostawiała też sporo swobody.
Czy dobrze pamiętam, że Prestige Lucky Dressage Idol miało jakieś poprzednie modele? Appaloosa? Ale chyba był też Lucky bez "Idol", czy nie?
Nie mogę już edytować, także...

Widzę, że Lucky Dressage Idol to zmodyfikowany Lucky Dressage. Ktoś wie, czym się różnią? Strona producenta tego do końca nie wyjaśnia.

EDIT: Chyba znalazłam. Grubość tybinek, rodzaj skóry i węższy twist.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2021 07:25
Sivrite, Mocowanie przystuł jest też inne, w nowym tylna przystuła jest mocowana na "V" pasku. Do tego mała tybinka zasłaniająca zamek puśliska jest wyściełana i miękka, w poprzednim była ze zwykłej skóry. Do tego inna jest budowa paneli, w starym są z przodu wąskie i schodzą mocno do dołu wzdłuż poduszki na tybince, w nowym są krótsze i szersze, bardziej w kształcie jak w siodłach wszechstronnych.
Kurde, ta różnica paneli najbardziej mnie ciekawi. Ma ktoś może zdjęcie Idola od spodu? Bo nic nie mogę namierzyć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2021 14:18
Mogę zrobić jak do domu wrócę.
Proszę. <3
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2021 19:26
Zrobiłam 🙃
20210608_192437.jpg 20210608_192437.jpg
20210608_180458.jpg 20210608_180458.jpg
Fenk ju wery macz.
Te moje rzeczywiście pod przodem siodła węższe. Ale nic to, jutro testujemy. 😀
Cześć wszystkim, co powiecie o siodle Prestige D1K X? Jak wypada w porównaniu do modelu D2K lub Venus K ?

[[a]]https://www.equishop.com/pl/siodlo-ujezdzeniowe/11018-prestige-italia-siodlo-ujezdzeniowe-x-d2.html?search_query=siodlo%20x-d2&fast_search=fs[[a]]


https://www.equishop.com/pl/siodlo-ujezdzeniowe/3517-prestige-italia-siodlo-ujezdzeniowe-venus-d-k.html?search_query=venus&fast_search=fs
Co do lucky vs lucky idol dla mnie różnica była ogromna, dwa zupełnie inne siodła. Inaczej usadziła, inaczej w ogóle wypadały i z całego serca polecam idola.

Co do D2 siodła a Venus to D2 jest bardziej profesjonalne, bardziej pomaga niż narzuca dosiad. W venusce siedziałam zakleszczony w trzy pupy, a D2 dawało dużo swobody jednocześnie fajnie trzymając udo- mega na konie z ruchem pod górkę, efekt rewelacyjny jest wtedy. Tylko koniecznie dopasowana tybinka do długości nóg żeby to miało sens.

Jeszcze fajnie sprawdza się X-Optimax K
dairoxroxi a ja miałam dokładnie na odwrót jeśli chodzi o D2 i venus 🙈 D2 mnie zakleszczyło i nie czułam się komfortowo, a w venus mogę się poruszać normalnie 🙈
Hmmm no to ciekawe, ja mam króciutkie nogi wiec z dopasowaną tybinka super mi się jeździło. Coś czuje, że gdybym miała dłuższa tybinke np S to już byłoby słabo.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 lipca 2021 13:11
Czy mamy jakąś dobrą duszę, która jeździ w Bates Innova i mogłaby mi wysłać zdjęcie jednego elementu mocowania taśmy od przystuł? Ewentualnie zdjęcie dwóch elementów.
Sprawa pilna, najprawdopodobniej źle siodło złożyłam (brawo ja!!!)
🙈
Do wątku skokowego/ogólnego też zaraz napiszę, bo w zasadzie montowanie zaczepów przystuł powinno być podobne niezależnie od profilu siodła (chociaż pewnie rocznikowo może to różnie wyglądać).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się