Dopasowanie siodła

ansc a możesz mi napisać na pw co było nie tak?
ansc a możesz mi napisać na pw co było nie tak?


Ja też bym poprosiła o info  🙇
Ktoś kto sensownie "wysyłkowo" dopcha mi siodło po moich pomiarach i ewentualnie fotkach?
Odpadają Zuza Piekut, Michał Dobrowolski i Bogdan z HBC.
freya szczerze? Nikt. Jeśli dotychczasowe działania na odległość nie zdały egzaminu, to wina jest nie wykonania, tylko metody. Są przypadki, w których ocena statyczna jest po prostu niewystarczająca.
Problem w tym, że dotychczasowe działania, jak to określiłaś, nie były zdalne.. i nie zdały egzaminu.. a nie mam do wyboru innego pasowacza niż ten dotychczasowy  🙄 Więc szukam ewentualnej alternatywy..
freya skąd jesteś?
Zachodniopomorskie, okolice Szczecina.
Możecie polecić dobrego saddlefittera, który przyjedzie do jednego konia do Jadowa (okolice Wyszkowa)? Ewentualnie czy ktoś z okolic potrzebuje wizyty Michała Dobrowolskiego?  👀
Polecicie kogoś do dopasowania posiadanego już siodła, konkretnie Prestige? Potrzebne zmierzenie konia i pewnie jakieś dopchanie.
ŚLĄSK
Elfab i Equishop odpada wink
Hejka, czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka która wesprze w rozszyfrowaniu oznaczeń na Antaresie? ��
8D15A4E0-07A1-4230-A492-76CE136B11BD.jpeg 8D15A4E0-07A1-4230-A492-76CE136B11BD.jpeg
Witam. Czy ktoś podpowie jak mozna sprawdzić jakie siodło posiada wypełnienie? Kupując nie pytałam o to, a teraz mnie to zaciekawiło lecz patrząc na nie nie wiem jak to odczytać co jest w środku 😂
Jeśli to wełna, to powinnaś mieć takie nacięcie przez które wpychana była wełna, u mnie w starym siodle było chyba w rejonach zamka do puślisk. Jeszcze zależy jakie to siodło - robiłam research przy kupowaniu mojej używki i pani z Equishopu powiedziała, że np. w niektórych modelach Prestige panele z wełną są zaszywane i nacięcia nie ma, wtedy najlepiej dopytać producenta o siodło z konkretnym numerem 😉
Słuchajcie szukam kogoś w Wielkopolsce (tak do 100-120 km okolice Poznania) kto ma maszynke do poszerzania łęków i mi weźmie na ciepło carbonowy łęk poszerzy o rozmiar.

Nie chcę żadnych dziuń po kursach, co to i tak potem do kogoś takiego wiozą. Szukam kogoś z maszynką, gdzie daję siodło, wsadzają do poszerzania za dwa dni odbieram. Żadne wysyłki sryłki, terminy na dopasowanie itd.
Tylko poszerzenie łęku na gorąco.

Ktoś - coś
Bardzo będę wdzięczna za namiary
kotbury zapytaj Andersza. Robi z dnia na dzień, na ciepło też. Choć karbonu to nie wiem, czy się podejmie - duże ryzyko.
lillid,
Amerigo vega..
nie wiem nawet czy tam carbon. na pewno jakiś elastik więc zakładam, że tak.

Ale on chyba dalej od Poznania i tak?
Czy Piotr Konieczny robi u siebie czy też wysyła komuś- ktoś się orientuje.
kotbury Amerigo to nie karbon na szczęście.
Coś mi świta, że ma nawet metalowy łęk. Andersz sobie poradzi 😇
lillid, Nie poszło na maszynce, bez podgrzania. I gościu mi powiedział, że chyba Carbon i on nie chce ryzykować na zimno...
Nie mogę oddąć siodła na 3 tygodnie... max 3-4 dni.
kotbury to na pewno nie jest karbon, ale bez metalu na zimno nie pójdzie, prędzej pie*dolnie.
Anderszowi wysyłałam siodła na zmianę rozstawu i po 3 dniach miałam je z powrotem.
Na pewno nie carbon, bo carbon jest totalnie niemodyfikowalny.
Szybkie zmiany termomodyfikowalnych terlic na maszynie robi Equishop, ale tylko na siodłach reprezentowanej marki. Nie kojarzę by ktokolwiek inny miał taki sprzęt. Nawet przedstawiciele Equipa wysyłają raczej siodła do Włoch, a część modeli mają chyba na modyfikowalnych terlicach. I tez pytanie czy dana terlica jest "termo" czy nie. Jak nie, to przy takiej próbie może ulec uszkodzeniu. Nawet te termo mają ograniczenia w tym zakresie ponad które nie można się wychylać, bo terlica może zmiany nie unieść.
Klami bzdura. Equipe robi w Polsce. Tylko carbon do Włoch jedzie. Vega to teorem a nie carbon. Equipe zrobi
Wiecie może jak wypada rozstaw łęku u kentaura? Bo mam możliwość kupna używki, rozmiar III i według producenta to 83 stopnie, ale jak to wypada przy np rozmiarówce prestige, albo daw maga?
Kto mi wytłumaczy: wintec pro dressage, który dosyć dobrze pasował na mojego pół arabka, po zmianie łęku na szerszy (bo koń mi się rozrósł) odstaje teraz tyłem? Co znowu jest nie tak? Myślałam, że jak siodło dobrze pasuje i dobrze mam dopasowany łęk, to będzie dobrze leżał też jak koń schudnie czy przytyje i po prostu zmienię łęk.
Bez zdjęć to wróżenie z fusów, skoro leżał, a przestał po wymianie na szerszy, to może jednak jest za szeroko.
Cześć. Znajdzie się ktoś, kto odpowie mi na pytanie czy możliwe jest poszerzenie łęku w Kiefferze? No i jeśli tak (wyszukiwarka potwierdza co prawda, ale wiadomości są sprzed kilku lat) do kogo zwrócić się o taką usługę? 🙂
Czesc, czy ktos mial okazje dopychac siodlo pessoa (genX)? Czy jest to w ogole mozliwe przy systemie ams, ktory jest w tym siodle?
Olimpia190, z opisu na stronie producenta wynika, że w przypadku tych paneli można wykonać normalną korektę. Po prostu wewnątrz panela od strony grzbietu jest jeszcze dodatkowa warstwa (neopren), która ogranicza możliwość powstawania (czy jego odczuwania przez konia) punktowego nacisku w przypadku, gdy wypełnienie się nierównomiernie rozłoży/zbije w grudy.
Klami, nie no co ty. Dużo ludzi ma sprzęt. Mamy kilka zakłądów rymarskich w Pl, które robią tylko swoje jakieś takie "no name'y na zagranicę" i mają sprzęt.
Szukam lokalnie w swojej okolicy właśnie ze względu na czas i koszty. Za chwilkę (oby) koń mi się nabuduje i już nie mam jak manipulować wypełnieniem- trzeba będzie o rozmiar poszerzyć. I imho to nie jest jakaś skomplikowana usługa i dlatego nie chce mi się bawić w wysyłki i terminy długie.

Ogólnie to zaczynam cenić szybkość w takich usługach. Serio czekanie około miesiąca na prostą rzecz to jest absurd, bo to często jest na miesiąc odstawienie konia od roboty... to można po tym miesiącu ponownie już nic nie robić z siodłem często bo są konie, którym tak szybko mięśnie spadną.
ontaria,
W kiefferach nie starszych niz jakies 10 lat jest możliwa zmiana rozstawu łęku.
Ja poszerzałam (albo zwężałam, nie pamietam) w X-Horse (Equipe), ale większość wymienianych tu firm zrobi
Czy da się stwierdzić w czym jest problem jeśli czaprak wyjeżdża do tyłu podczas jazdy?
lhp, najczęściej siodło "leci na przód" choć wcale nie musi być łękiem za szerokie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się